kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od svartenatt »

Tak co kychtax, zkusíš si vyrobit svou elektrárnu? To by bylo společně se zkoušením kabelů revoluční téma na fóru.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

FS píše:
01 říj 2020 12:09

S BVa nemá cenu diskutovat, prostě mu dej za pravdu a máš ho z krku.
FS. Diskusi s panem inzenyrem nevyhledavam vzdycky je to on, kdo "reaguje". Musi, je to vazna vec a neni mozno jine nazory nechat jen tak byt....
Chodi sem a tam po foru a kontroluje, jestli je vse v poradku. :mrgreen:
Obrázek

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“ — Jan Werich.
Albert Einstein. : Dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost.
Mali pravdu. Pretože toto
co jsem ještě udělal u sebe - vyměnil v liště dráty za stříbrné. A je to takový nářez. Dozvuky slyším v místech skladeb, kde jsem myslel že je v životě neuslyším. Úplně jiná sestava a zvuk. A mega citlivé i na malé změny v sestavě, např. na různé dráty, průřezy apod.
nie je názor, ale blbosť. Sorry.. Na názor sa dá reagovať normálne, argumentmi a diskusiou. Na blbosť vydávanú za nepriestrelný fakt nie. A je zaujímavé, že najviac sa ozývajú tí "najvybavenejší".. ;)
BVaudio, výroba a predaj

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Vždy tu bude BVa jako jednoduchá alternativa pro ty, co chtějí jednoduchou odpověď na složité otázky a mohou tedy v klidu nakupovat HIFI naslepo v eshopu podle nejvýhodnějšího poměru prodejní cena vs hodnota THD zesilovače.
Ještě štěstí, že mladší generace CZ konstruktérů jako L.Šroll nebo P.Stranka nežijí v dogmatech platných před 30-40ti lety.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

nechme velikány odpočívat v pokoji a předložte radši foto svých lišt. Já jsem sestavil zatím několik lišt s různými dráty (nebo jejich upgrady) a vyzkoušel si poslechově a došel k závěru, že zejména použitý drát je podstatný pro výsledný zvuk - ovlivní ho. To je dokumentovatelné, protože lišty jsou skutečné.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jiri. *thumbs up*

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

kychtax píše:
01 říj 2020 13:40
nechme velikány odpočívat v pokoji a předložte radši foto svých lišt. Já jsem sestavil zatím několik lišt s různými dráty (nebo jejich upgrady) a vyzkoušel si poslechově a došel k závěru, že zejména použitý drát je podstatný pro výsledný zvuk - ovlivní ho. To je dokumentovatelné, protože lišty jsou skutečné.
Dokumentovatelné ? :shock: Rád se tady na nějaké tvé dokumenty podívám. ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

že zejména použitý drát je podstatný pro výsledný zvuk - ovlivní ho. To je dokumentovatelné, protože lišty jsou skutečné.
Skús ten strieborný drát napr. na mlynček na kávu.. Určite bude lepšie pomletá, s lepšou arómou.. Však ten drát nevie, čo je za ním. A tú "elektriku" musí vylepšiť a zjemniť pre všetky spotrebiče. Pripoj tam napr. obyčajný TV, bude z neho UHD..A ano, lišty sú skutočné. Ale existencia lišty nie je dôkazom zmeny zvuku..Dôkazom ovplyvnenia zvuku je objektívne porovnanie zvuku pred a po, nie obrázok lišty. Elementárna logika.
Jiri
Vždy tu bude BVa jako jednoduchá alternativa pro ty, co chtějí jednoduchou odpověď na složité otázky
Ale tie otázky nie sú zložité (ZŠ, SŠ..), stačí trochu rozmýšľať (čo sa mnohým nechce, veriť je pohodlnejšie..), napr. čo sa zmení na "kvalite" napájania (okrem ceny..) použitím možno 5m strieborného drátu . Lenže vy nehľadáte odpovede, ale ilúzie a potvrdenie zmysluplnosti blbostí.
Ja nežijem v dogmatoch ale v praxi a skúsenostiach a v objektívnom svete. V nezmyselných dogmatoch si pevne ukotvený ty, len to nevidíš. :roll:
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

BVA, přál bych Vám dostat chuť si, jen tak pro sebe, svůj zesilovač prodrátovat stříbrem a osadit např. Furutechy. Nechápu že ve Vás není ta zvědavost. Když je to Váš výtvor a je v tom kus Vás, Vaší práce. Asi už je Vám to jedno a lepší se handrkovat..

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Také blbosti som robil pred cca 35-40rokmi. Robil som vtedy na "atomke", vieš aké "dráty" sa tam dali "zohnať" ako odpad??. Medené, postriebrené, strieborné, dráty , lanká, v silikóne, v teflóne, s tienením aj bez..A výsledné zlepšenie/zmena zvuku (objektívne) ? "kulový"..Zvedavosť a chuť skúšať nové veci, postupy, poznatky.. mi nikdy nechýbala, to mi ver... Ale hlúposti už nerobím (neopakujem), na to je život krátky a vzácny. :) A niekoho oblbovať nemám zapotreby.
BVaudio, výroba a predaj

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

BVa
Prosím můžeš popsat kvalitu svého HIFI aparátu, na kterém si před 35-40ti roky ty své poslechové testy prováděl?
Nestálo by za to udělat tu "hlúpost" a takové testy vyzkoušet na HIFI aparátu slušné kvality v r. 2020?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Ano, chtělo by to něco esoterického co hraje eufonicky a měří blbě nebo to nikdo nikdy neměřil...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jiri
Nerobil som posluchové testy, ale merania (nezaujímali ma impresie, ale objektívne zmeny vlastností prístroja, uši sú naprd "meráky".. ). A mal som už vtedy prístup k technike, o ktorej sa mnohým ani nesnívalo (HP , Tektronix, R&S..)
Aj v súčasnosti také "pokusy" robím (nechcene..) často , keď si zákazníci prinesú na porovnanie svoje drahé kabelové a iné "vybavení"..A často nie sú potešení, keď sa zmena urobí naslepo. ;)
BVaudio, výroba a predaj

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

RedBaron píše:
01 říj 2020 14:43
Ano, chtělo by to něco esoterického co hraje eufonicky a měří blbě nebo to nikdo nikdy neměřil...
Už sis byl ve studiu u p.Stranky poslechnout rozdíly jeho nové SPaudio kabeláže na jeho reprobednách kde to je slyšet?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Že je to slyšet řekl kdo? Tys tam byl? Já ne, nebo je to povinné? A ani nepojedu, netrpím chronickou potřebou pořád šťourat v sestavě a už vůbec ne v drátech. Mé poslední upgrady tohoto roku jsou na jaře měřící mikrofon UMIK-1 a použití DRC, dále upgrade DACu a předzesu u SPaudio, v září pasivní hliníkový case pro NUC ze kterého hraju a NAS uložený na druhém konci domu namísto dokovací stanice a škrábajícího disku. To jsou všechno záležitosti asi tak 100x slyšitelnější než všechny dráty světa. S bednami jsem velmi spokojen, to co má být slyšitelné, slyšitelné jest velmi dobře, zcela potichu i v koncertní hlasitosti. To co jest halucinací, halucinací zůstane, honění pozlacených prdů nechám místním čáryfukům. Kdybych chtěl někdy upgrade beden, tak to bude jeden z velkých MaBatových projektů, po vystřízlivění z legendy jménem ATC u mě asi jiný posun do budoucna nepřipadá v úvahu.

Odpovědět