kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od kychtax »

viz předchozí post - Banánky Lok
https://elektro.bazos.cz/inzerat/125553 ... umpers.php
Přílohy
125553674.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

DK76, můžeš zkusit opět Jantzen banánky .. podobnost s Loky je celkem nápadná. Kromě pokovení vypadají jak ze stejné líhně. :)
Určitě je zkusím taky.
https://www.audiophonics.fr/en/banana-p ... -6181.html
Obrázek
Obrázek
Obrázek

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Mimochodem hraji několik dnů na svůj vůbec první stříbrný nap. kabel. Dráty jsou Van den Hul MCS a Mundorf Silver/Gold. Zvukově je to skok, spíš SKOK. A už asi není cesty zpět. :)
Koncovky zatím Neotech vidlice, Oyaide C-079 Gold na IEC.
Tím VdH se běžně prodrátovávají gramofonová ramínka/samozřejmě užšími. Už jej trochu znám. Je u mne nějakou dobu i v liště.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Dal jsem si ferity na obe strany USB kabelu. Po vzoru Srolla. Vyzkousejte. U mne je to asi slyset = je lepsi. Asi je to I logicke vzhledem k tomu, co vse z pc leze. Pouzil jsem dva velke z audiophonics. Nemely by byt dal nez 10cm od konce konektoru. Zustanou.

Kabel je stribrne USB Neotech NEUB 1020. Tlustsi/vetsi ferity jsou vzhledem k pridanym vrstvam stineni.

https://www.audiophonics.fr/fr/cable-me ... -2882.html

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Cau, nabizim svuj vyborny DC napajeci kablik k lin. zdroji. Kabel je udelan pro Pro Ject 3-pin mini XLR. Pouzite draty Neotech, konektor Oyaide, Rean, masivne stineny. Lze predelat na 2x DC konektor! Cena - 900Kc . =pod cenou za material. (jen konektor Oyaide je za 20EUR...)
Prodavam protoze je mne lito ho rozdelavat (kvuli upgrade) Stav - pravě udělaneho.
Podle meho nazoru lepsi nez jakykoliv DC kablik bezne v prodeji. Za timto uz je pouze ciste stribro a ceny v tisicich.
Přílohy
IMG_20201203_173423_resize_26.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Pár přírůstků u mne.
V prosinci přibyl další zdroj pro napájení DAC. Na foto je moje napájecí "kombo". Levý zdroj napájí počítač, pravý DAC. Čeká mě dodělat k nim pořádné kabely z ryzího stříbra, ke drátu se mi se štěstím podařilo v poslední době dostat. Se zvukem, vysledkem jsem ale velmi spokojeny už teď. Oba zdroje funguji jako oddělovací trafka s filtraci. Dle info od prodejce. Čili vlastně 2/3 sestavy již filtruji. :)

Lineární napájecí zdroj se skládá z masivního toroidního transformátoru se stíněním mezi primárním a sekundárním vinutím, které funguje jako izolační transformátor a zabraňuje pronikání rušení ze sítě do audio komponentu. Vestavěný transformátor má mnohem vyšší výkonovou rezervu ve srovnání se standardním napájecím adaptérem i velmi nízkou výstupní impedanci a velkou filtrační schopnost. Výsledkem je výrazné snížení šumu na pozadí, vyšší rozlišení, více detailů a zřetelnější prostor. Dokonalé napájení vždy výrazně přispívá k mnohem lepšímu celkovému výkonu každé komponenty.

To vpředu dole uprostřed je usb "dongle" k bezdr. klávesnici Logitech. Když jsem ho měl vzadu vedle USB kabelu do DACu, nedělalo to dobrotu (nevím co v tom je, ale asi nějaká BT vysílačka). Teď je zapojený přes přední panel (ten jde do MB). Je to všechno schované uvnitř PC.
Přílohy
IMG_20210113_200244_1_800_600.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

A dalším přírůstkem k Heimdallu 2 USB u mně v sestavě je propojovák Nordost Tyr 2 (XLR). Koupil jsem použitý 1m (ve skutečnosti 108cm) mono kabel k centru a ten rozpůlil a naletoval stejné nové konektory Neutrik. Díval jsem se i po starší Valhalle k centru, ale TYR 2 už jsem jednom půjčený měl a kabely se mi tehdy líbily (i když jsem remcal kvůli ceně). Krom toho je Tyr dvojka novější a vychází v mnoha ohledech ze staré Valhally, kterou jsem u sebe taky slyšel.
----------------
Před zákrokem
Nordost puvodni.jpg
-----------------
Po zákroku..
Nordosty běžně zkracuje dobrý známý, čili jsem věděl jak na to jít. Vidět ten kabel zevnitř bylo ale i tak poučné.
Délka je nakonec 55cm. Zvukově je to paráda. 8-) *2thumbsup*

----------------
IMG_20210114_120413_800_600.jpg
IMG_20210114_120337_800_600.jpg
IMG_20210114_120713_800_600.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Kdyby to někoho zajímalo, protože se tyto drahé kabely napodobují apod.

U Nordostu z druhé ruky je vždy dobré vybírat balení komplet vč. krabičky a sériového čísla, stejného na krabičce i na kabelu.
V balení je u novějších vždy stejná papírová krabice - u mně je naprosto stejná pro USB i XLR kabely a stejný set papírů uvnitř. Viz fotky.
A pak samozřejmě koupit z alespoň trochu důvěryhodného místa. Pak by nemělo nic hrozit i při nákupech po Evropě.

Tam kde není krabice a letáky, ser. čísla, hrozí riziko koupě napodobeniny nebo "krácenky" z neznámého zdroje. U Valhally jsem o takových případech slyšel a je v tomto ohledu rizikovější. Tam by měl být vždy dřevěný kufřík. U mono kabelu může být pap. krabička. ;)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

fakt na to dava Nordost neutrik koncovky ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

ano, v téhle řadě ještě Neutrik (zlacený NC3MXX-B)

jirka86
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka86 »

Můžu se zeptat,kde si sehnal ty zdroje od Pro-jectu?Dík.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Jirko kdekoli.
Nicméně oficiální distributor Pro-ject pro ČR je Acoustique quality www.aq.cz. Aktuálně ho nemají skladem, ale do 14 dní ti ho dodají.
Lze ho samozřejmě objednat i přímo u výrobce nebo na jiných e-shopech.

jirka86
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka86 »

Nic ve zlém,ale mám už objednáno ve 3 eshopech od prosince a možná v únoru,nebo nevedí .

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Njn, čínská manufaktura teď trochu nestíhá.
Tak vydržet, ono to dorazí.

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Kup si radši zerozone ,cena třetinová,výkon a stabilita lepší než project
Obrázek
Obrázek
Kabel je k tomu tento,konektor je jednoduché vyměnit,+ je červený kablík
Obrázek

Odpovědět