kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PavelDosko »

no vida

uzivej si

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Děkuji všem. Je to už větší sloupovka, basák 22cm, basreflex. tzn. jde až k 30Hz rovně i dle měření (ale graf jsem nenašel, jen co mi řekli). Basy jsou asi největší změnou. Bude třeba víc zatlumit pokoj a vyřešit, dát jim víc místa, než měla uzavřenka.
Bedna umí hrát velmi dynamicky, bezešvě jako jeden reproduktor a má výborné podání prostoru.
ATC 40 -ky se asi hodí spíš do menší poslechovky. Mým odhadem tak do 22-25m. Samozřejmě toto je novější bedna se vším všudy (4 roky).
K rozhodování mně přiměly rady kamarádů hifistů, výborné ohlasy i recenze a i to, že jsem je slyšel u Nordlanda/Míry, k tomu ještě něco napíši. Taky jsem slyšel model Opus Magnum a to mi pomohlo si udělat názor na "house sound" a i potenciál této reprosoustavy. Mám pocit, že jsou nedoceněné a trochu skrytý poklad.
Prostě víc věcí dohromady a všechno se to potkalo. *klanimse* Původně jsem je neplánoval a nechal tomu hodně volný průběh. Jak to někdy bývá.

comboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od comboy »

Nádherné bedýnky *bravo*

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Opravdu ti to přeji, kychtaxi. Vzhledem a parametry sis polepšil. Na Xavian je fascinující smysl pro detail a dokonalou konstrukci. Tam je vše dokonalé a proto mají takový úspěch.
Ať ti to hraje je zbytečné konstatování, protože to bude hrát dokonale.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Gratulace k pěkným dospělým bednám ;-)

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

*palec* Užívej

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Děkuji. *klanimse* *thumbs up*

Juri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juri »

Honzo, Xavian Virtuosa jsou krásný bedny, gratulace k upgrade *thumbs up*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ahoj,
minulý víkend jsem se poprvé zastavil u člena fora Dasta. S Dastou se známe již delší dobu a několikrát jsme se setkali i osobně. Nejčastěji v rámci výstav, která ale letos ze známých důvodů nebude.
Dasta poslouchá sestavu v pokoji, odhaduji kolem 20m a je to obývací pokoj, ale z větší části uzpůsobený pro poslech. Již po tom, co jsem vkročil do místnosti a prvně se rozhlédl, mně zaujala preciznost a zaměření na detail, s jakým je hifikoutek zorganizován a neuvěřitelné množství nosičů, jak CD, tak zejména LP desek. Takhle si představuji poslech u dlouhodobého milovníka dobré hudby a člověka oddaného koníčku. Krása!
Poslech jsme začali Al di Meolou a albem Kiss my Axe. Meola tuto desku natočil "natruc“ producentům a jakoby se v ní vybil, vyřádil, vypustil nastřádané emoce a fantazii atd. Asi z toho důvodu, jak je současně divoká, ale i dobře se poslouchající a rozmanitá, je jednoduše výborná. Už od začátku mne zaujalo, jak u Dasty hraje uvolněně, muzikálně, ale přitom velmi detailně. Zároveň se mi zdálo, že zvuk není analytický, ale ani moc vřelý, ale prostě takový, aby poslech bavil. A takový Meola posluchače vtahuje, bere si ho s sebou a umožňuje mu se pohybovat po jeho světech a snít. Oddávat se. Přitom jak se vše odehrává intenzivně a barevně, člověk nemá čas a ani nechce sledovat nějaké jednotlivé atributy, charakter, ale jen chce víc a dál a nechat se nést.

Pak jsme se, na mou prosbu, přesunuli k vinylu a k hravosti přibyl ještě určitý klid a jemnost, všechno se ještě jakoby ztišilo a hudba ještě lépe a přirozeněji plynula. Už nějakou dobu si říkám, že tak jak umí hudbu vyjádřit vinyl na velmi vyladěné sestavě asi žádný digitál nezahraje. Vím že je to v této době na HR lehce ožehavé téma, hlasy proti, média jsou zastaralé atd. Ale zejména v této divoké digitální době .. za mne vinyl určitě ano. Neboli je jen otázkou času, kdy mu člověk myslící to s hifi vážně podlehne. Jak říkal jeden můj kamarád: "Stejně všichni Ti analytici a hledači skutečně věrného nakonec skončí u zábavného zvuku". :)
Návštěva u Dasty byla pro mne moc zábavná, včetně rozhovorů o vinylu, koníčku i o věcech kolem a věřím, že kdyby byl čas, půlden by utekl jak nic. Ale musel jsem dál, cesta na Moravu byla ještě dlouhá.
Děkuji za pozvání, Honzo, a doufám, že Tě budu moci brzy přivítat též.

PS. Velmi se mi líbily Honzovy reprosoustavy a s dovolením jsem si je vyfotil. Jde o raritní Xavian Carisma, které jsou nejen nádherné, ale hlavně výborně hrající. Tým Xavian si dal záležet, tento pár je kompletně z masivu ořechu (namísto MDF), s lepšími měniči, výhybkami, na výškách je ScanSpeak Revelator a jistě dalšími úpravami. Poté co předváděly zvukově, jsou toto „vysněné“ reprosoustavy. *palec*
Přílohy
xav1 (1).jpg

m+m
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od m+m »

Ahoj, gratulace k Virtuosám. Teď to bude jenom radost, poslouchat a poslouchat.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Děkuji. *palec*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ahoj,
cestou přes Moravu jsem se zastavil u Nordlanda/Jirky 33, neboli kolegy hifisty Míry v Prostějově. Míra má upravenou poslechovku a je tu na první pohled vidět velký objem udělané práce. Přední stěnu zdobí plastika ne nepodobná té, kterou má v portfolio jeden moravský výrobce. Tato je však z produkce Nordlanda. A všechny stěny včetně stropu zdobí tlumící a odrazivé prvky. Středobodem je místo pro poslech, pohodlné křeslo, a nádherné světlé sloupy Xavian Virtuosa modifikované u výrobce v Hostivicích (na první pohled vyměněné výšk. reproduktory za model Revelator a asi i další úpravy) které jsou hodně vysunuté do prostoru (odhadem 1,5m).
Za reprosoustavami uprostřed je malý rack, na kterém je umístěn integráč Burmester 082 a streamer CA notně modifikován D.Vránou (DAC, napájení LZ). Toť vše ze zvukové elektroniky. Vzadu nad hlavou posluchače dřímá projektor a úplně vpředu plátno, které je k dispozici k vysouvání. Úhlopříčku nevím, ale bude celkem velká.
Nordland poslouchá asi hlavně moderní žánry a hraje z flash paměti ve streameru. Pouštěli jsme všechnu možnou muziku, od Cohena, přes Meolu, ale i Metalicu a malou ochutnávku z klasiky. A společným znakem poslechu je velmi dobře odvedená práce reprodukce v výtečných akustických podmínkách, a to takovým způsobem, jaký se jen málokdy slyší. Zvuk je totiž úplně za reprobednami a ty jsou zcela neviditelné zvukově. Celá scéna je vytesána v prostoru a je krásně spojitá v pravolevé, předozadní ale i vertikální ose (včetně basů které jdou pocitově z konkr. místa dle nahrávky). Jednotlivé zv. linky a nástroje tak doslova "visí" ve vzduchu, někde v dáli za Virtuosami, zaostřeně, holograficky. Výsledkem je, že je reprodukce vtahující, zvukově přirozená a zábavná. Přitom Virtuosy umí i opravdu zahřmět, ale zároveň je Burmester vede rukou velmi pevnou. Recenze je zde https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... mester-082. Kombo B+X zde hraje jednoduše výborně.
Míro, klobouk dolů, že jsi měl v podmínkách středně velkého moravského města tu možnost, hledal, vyzkoušel a zrealizoval s jistě velkým úsilím výsledek, který rozhodně stojí za to slyšet. Děkuji Ti za pozvání a zajímavou zkušenost.
Hifizdar. *2thumbsup*
Přílohy
IMG-20210213-WA0005.jpg
IMG-20210213-WA0004.jpg

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Teda tak tohle je opravdová, nefalšovaná nádhera! Jsem jenom polknul :-) *bravo*
Nadral reprosoustavy

m+m
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od m+m »

Jojo v jednoduchosti je síla a krása.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »