kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Hunzek »

Zdravím,jen mně zajímá čím chceš nahradit konec Primare A32 ??

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ahoj, ještě nevím, rozhlížím se.

novtom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novtom »

kychtax píše:
19 lis 2021 12:52
Pro kolegy z Prahy a okolí. Zjistil jsem, že na Černém mostě je zřejmě nejlépe ozvučený kinosál, stojící od loňského září, vybudován během covidové přestávky. Byl jsem tam ve středu na Duna (v sále - Theater Deluxe). Zvuk je dechberoucí (už od úvodního dema na Atmos).
Víc informací:
https://www.vecerni-praha.cz/multikino- ... re-deluxe/
https://www.avmedia.cz/novinky/kina/29_ ... moste_kina

Wau, díky za tip. Stěhuju se do Vysočan, až bude v kině nějaká pecka, půjdu sem a ne do Imaxu *bravo*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Taky to mám 10min. K čemu pak DK.. :D

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Měl jsem tu možné náhrady za Primare A32, a to Moon 340i D3PX a Van Madevoort. Každý má své, ale oba jsou spíše úkroky od A32. Každý jiným směrem.
Van Medevoort PA 472 je za 130tis, Moon za 161. Cenově jsou docela vysoko. Zejména mám ten pocit u Moonu.
Přílohy
moon.jpg
van m (1).jpg

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

"Každý má své"
-ano Moon je integráč a Van Madevoort koncák

"Cenově jsou docela vysoko. Zejména mám ten pocit u Moonu."
- tento Moon je koncák, předzesilovač a ještě DAC. Takže pokud by to porovnání mělo být myšleno vážně a bez výtky k vysoké ceně, tak bys sáhl po koncáku Moon 330A za 98.000,-
Noble Audio - výroba a prodej

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

To nebylo smyslem .. srovnavat. S tim bych si dal vic prace. Samozrejme srovnani mam. Moon jsem slysel I ve studiu, Vm tez a byl u mne podruhe.
Ale napadla mi jina vec. Vm nezdrazil za posledni leta, Moon poslakuje kazdy rok o 20tis. Je zajimave sledovat jednotlive vyrobce, jak Covidu (ne)vyuzivaji k sroubovani cen.
A z doslechu opet Ti velci (a drazi) planuji dalsi skakani na 2022. Ne o jednotky, jako spis o desitky procent.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Toto má logické důvody a vysvětlení. Proč by neskákali s cenama nahoru, když je stále mnoho lidí co jim na to skáčou?
A pak je tu ještě zdražování na vstupu výroby a obecně slušná inflace, tak bys chtěl aby kapitalisti drželi za těchto podmínek staré ceny? Až to lidi přestanou kupovat, tak se vývoj cen zastaví a přežijí jen ti, co za daných podmínek budou schopni dál fungovat a přizpůsobí se nějakým způsobem nové situaci.
Noble Audio - výroba a prodej

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Souhlasím,
stačilo to trapné prohlášení Luxmanu, kdy zdražili nejvyšší AB integráč o 20 tisíc, s tím že zdražil hliník :D.
Kolik by tam toho hliníku museli za těch 20k přidat *headbang* .
Nicméně mě zaujalo to porovnání. Mohl by jsi k tomu napsat, až budeš mít náladu, něco víc?
Osobně si myslím, že nahradit ten tvůj Primare nebude úplně jednoduché, je to výborný konec a za ještě relativně dobré peníze.
Zvuk Moonu se mi líbí, ale pokud bys chtěl ekvivalent A32 od Moonu, tak jsi cenově někde úplně jinde. Ta 330, co psal NA na něj nemá, to bys musel mít 2 a používat je jako monoblok. Samozřejmě je otázka, zda potřebuješ tolik výkonu?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Kdyz bych to mel shrnout. U moona se mi líbí neutralita a na tu velikost super zvuk, čistota. I dobry prevodnik. Je trochu posazený dolů. U mne tam spodek "lítal", kontrola Virtuos, na kterou jsem zvykly, by mi chybela. Dat tomu vice casu a ladeni by ale jeste urcite pomohlo.
Van Medevoort má autority trochu víc (200W hud. výkonu) a nehraje to vůbec špatně. Ve srovnání s ABčkovým Primare je zvuk plnejsi na stredech. Na první poslech se to líbí. S predkem Vm CA470 ale ten konec hraje jeste jinak, je blize k neutralu. Celkem vystizne jsou recenze na Audiodromu. Vedly si tam spolu dobre.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jeste jsem mel vcera cas a zkousel hybat s bednami. Virtuoska je dost citliva na umisteni v prostoru, hodne mista kolem, zejmena za. Byl jsem na 110 cm od steny a posouval postupne az na 140 cm. S kazdym decimetrem se zvuk zlepsoval!. Lepsi byla zejmena otevrenost zvuku na vyskach, hloubka prostoru za bednami a pri 140 cm se srovnaly I basy, ktere prestaly uplne zadunovat, pritom jich zustal velky objem *thumbs up*. Chce to spoustu spoustu mista.. tato bedna.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

To se máš, já dát bedny 140 cm od zdi tak je mám uprostřed místnosti :D.
Ale každopádně věřím, také jsem zkoušel kam až můžu zajít a měl jsem podobný výsledek, čím jsem šel od zdi dál tím byl lepší prostor, ale zase ubývalo basové složky, což mne zastavilo a tak jsem se zase začal vracet. Nakonec jsem cca 50 cm od zadní stěny a je to tak akorát.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

U mne prave basy neubyvaly s oddalovanim, spise se to menilo. Porad jsem resil jak dosahnout jejich srovnani basu a ruzne posouval, menil (cca metr od zadni zdi), az kdyz vlastne trochu nahodou jsem to "prestrelil" a posunul do prostoru cca 140 cm, zacalo je to hrat pocitove spravne a to I hodne nahlas (asi sousedi potvrdi:-)) a davat to cele novy, jiny smysl.
Kdyz jsem se o tom bavil s jednim konstrukterem, ta bedna ma velky BR a je hodne otevrena dolu (BR, vyhybkou, tlumenim atd). Taky to ze BR smeruje vzad hraje dulezitou roli. Proti uzavrene bedne jakou byla SCM40, ta kdyz byla dal od steny nez 70 cm, uz basu ubyvalo. Ke konci uz mi to vadilo, objem zvuku dole byl hodne limitovany. Porad jsem se potykal s tim, jak toho co nejvice dostat ven. To pojeti basu a vysledek ted je nesrovnatelne. Zda se, ze se potvrdilo, ze je ta bedna poctive vyladena vcetne dolu, jen je to mnohem narocnejsi na umisteni, (samozrejme akustiku, citlivejsi na zmeny v sestave atd.).
Jeste ale neni vyhrano, nevim jak to vyresim. 140-150cm uz je dost zasah do prostoru obyvaku, kde jsem uz chtel mit prostor a pote gauc, konfer.stolek atd.
PS. Snad to nekomu pomuze, pokud by se o ne zajimal.
Jestli to tady nekdo z majitelu precte a ma podobou nebo jinou zkusenost, budu rad za reakci (I SZ, email).

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jeste asi hraje roli tvar mistnosti, ktery je u mne rovnoramenny lichobeznik. Bedny mam podel horni zakladny a hraji smerem k spodni delsi zakladne. Objem prostoru je na horni strane nizsi a bedna tak asi musi jit vice do prostoru..

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Nejlépe by to bylo dobré přeměřit to mikrofonem,třeba UMIKEM

Odpovědět