kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Strejdin »

Neee, knihy přece z knih, jako by plastu nebylo všude 🤮 dost.
Zkus městské, obecní knihovny, občas něco vyřazuji,... třeba "Poučení z krizového vývoje, XV. sjezd UVKSČ" , apod. 😁

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Na audio tlumení nebude kniha uplně ideální.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Yiakubou »

Resis kazdou blbost, stribrny draty a ja nevim co vsechno, tak proc si tu akustiku neudelas poradne? Sestavu uz mas na takove urovni, ze jsem presvedceny, ze investice do akustiky ti prinese zlepseni zvuku vetsi, nez snad cokoliv jinyho. Takova je aspon moje zkusenost. A jde udelat tak, aby i zena neremcala.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Jarda69 píše:
16 led 2022 22:59
VELA knih na VELKEJ ploche [napr. kniznica na celu zadnu stenu] rozhodne pomoze na celkovy ambient miestnosti a to do dost vyrazne [oproti holej stene]. Ako absorber kniha funguje trochu, ako difuzer vobec. Rovnako ako tazky zaves, alebo koberec na stenu.

@kychtax - ides spravnym smerom *thumbs up* - upgrade bedni, optimalizacia polohy - zacinas rozmyslat o akustike. Ak si ochotny minut tak 2-3 tisic euro vies sa posunut do uplne inej galaxie. Ale aj za tisicku a s rozumom uz to bude velky pokrok. Len to je vsetko o merani/merani/merani aby si neskoncil ako 80% ludi, co nahadze nahodne nejake peny/drevene hranoly po miestnosti a potom sa cuduju, ze im to nepomaha.

Ja som teraz stravil posledneho pol roka ciste len optimalizaciou akustiky. Nehanbil som sa vypytat si rady od profikov a nejako to aj vyzera aj to plni funkciu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ahoj. Díky za tipy. Zatím akustiku zkouším řešit zabydlením - s dřevěnými difuzory (6x), knihovnami (3x) a přibydou závěsy (asi 4x). Samozřejmě i posouváním beden. Uvidím, co to přinese.
Včera zkušební poslech byl dobrý. Hlasitost už dost vysoká a drželo to zvukově pohromadě. Samozřejmě jsem s tím několikrát hýbal a hledal/hledám ty nejlepší úpravy a polohy.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Máš na to nějaké měření? Jak hodně knihy pohlcují na jakých frekvencích?
Jasně, pokud se vyskládá hodně knih s hodně rozdílnou velikostí, tak to něco udělá.
Pokud stejně vyskládáš nějaký absorbční materiál, je to o dost jinde.
Fidji99 píše:
17 led 2022 07:25
Jarda69 píše:
16 led 2022 22:59
VELA knih na VELKEJ ploche [napr. kniznica na celu zadnu stenu] rozhodne pomoze na celkovy ambient miestnosti a to do dost vyrazne [oproti holej stene]. Ako absorber kniha funguje trochu, ako difuzer vobec. Rovnako ako tazky zaves, alebo koberec na stenu.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Nie merania nemam ;-)

Ale zase v mojej obyvacke cca 90m2 a 300m3 pridanie presne 34 standardizovanych stahovacich krabic plnych knih do kniznice 4x3.3m dost zmenilo zvukove pomery v miestnosti.
V pripade, ak by ta zaujimalo detailnejsie, mozem poskytnut na experiment [len by si si tie knihy musel vyniest] . Fakt je ze tych knih mam tolko, ze su cast v dvoch radoch za sebou. Urcite, keby som namiesto knih dak 15 cm hrube absorbery, idealne s medzerou, tak to je 10x ucinnejsie, ved to pisem.

To co robi Kychtax "zabydleni" je velmi ucinne - po urcitu hranicu. Na celkovy dozvuk to pomoze, na stredoch a vyskach pomoze to takemu ukludneniu zvuku. Na basy a nizsie stredy to vplyv nema. SU problemy, ktore to moze aj zhorsit - napr urcita asymetria [vlavo zavesy, vpravo hola stena napriklad]. Celkovo, akustika v miestnosti, ktora primarne sluzi aj na viac ucelov,bude vzdy kompromis - bud teda zvukovy, alebo vizualny.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Kdyz jsme klabosili s Bobem Sykorou v hospode, tak rikal ze idealni poslechovku si predstavuje klasickou anglickou knihovnu s vyskladanymi policemi az do stropu.
Mam neco podobne ve sve zasivarne, za kreslem polici plnou knizek a zbytek nad ni vyplneny matracemi a polstrem.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Dovedu si představit, že budou police plné různě velkých knih. Aby netvořily rovnou plochu. I tak to bude fungovat jen v úzkém kmitočtovém pásmu.
Něco by mohly udělat mezery nad knihami a mezery knih od zdi.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Obrázek ....zas takovou alchymii bych z toho nedelal :).

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Postavil jsem dvě (masiv borovice) knihovny 200 x 95 a jednu 200 x 45 (plus 6x dřevěné difuzory 60x60) a výsledek je výborný! Určitě to jde slyšet. Středy a výšky přestaly tolik "lítat" (což mi nevadilo při tišším poslechu, při hlasitém už více). Zkorigoval jsem asi odrazy a i zatlumil v okolí sestavy. Lusknutí prstů nebo tlesknutí má jiný průběh, než na co jsem byl zvyklý.
Na první dobrou jsem knihy nechal dál o zadní zdi, vznikla tam mezera. Ale to nedělalo dobrotu. Víc mi hučely basy, asi tam vznikaly stojaté vlny? :-). Když jsem všechny knihy přicvakl k zadní zdi, zlepšilo se to o dost. Taky je lepší, když jsem knihovnu zaplnil víc vs. když byla poloprázdná. Ještě jednu menší knihovnu chci dát pod okno a pověsit závěsy, ale s těmi ještě budu opatrný, nechci už moc tlumit. Celkově hodnotím knihovny a díky nim zlepšení v akustice jako velký až zásadní přínos (za cenu staršího CD přehrávače) *palec*

Ještě jsem včera dostal nápad a dnes postavil pevný stojánek pro RME. Základ je z dubové spárovky, k ní je RME přišroubováno šrouby namísto nožiček (v RME je zespod 4x díra s M4 závitem) a dolů z desky jsou 3x šroub M8, na kterých jsou 3x cerabally. Je to celé pevné a už mi RME nepobíhá např. při zapojování sluchátek, což mi vadilo hodně.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Zdravím,
To zní zajímavě, řeším podobný problém u DACu Mytek.
Měl bys foto pro inspiraci, prosím?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ahoj, jasně pošlu v SZ.

Tak jsem si naběhl s nákupem v Anglii. Říkal jsem si, nákup za 13 liber (hificollective.co.uk) nebudou na CS řešit.. OMYL! celní řízení přes ČP a v plné palbě. Jsem zvědav, kolik mi vyměří k doplacení.
Kuriozní je, že jsem za podobnou vyšší částku objednával věci z alíka a tam to stále probíhá bez celního řízení. :?
PS. Vůbec to teď on-line obchodníkům z UK nezávidím. Myslím, že to musejí poznat na tržbách. Vím o dost případech v okolí, kdy tam lidi přestali nakupovat.
PS2. Buzerace běžných lidí pokračuje .. a bude hůř?
Přílohy
obj hifi.jpg

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Ali vetsinu zbozi prodava vcetne VAT, takze to cesti celnici pusti bez poplatku. Taky bych si rad neco objednal z UK, ale aby mi zbozi trcelo ctvrt roku na celnici a jeste celnikum musel posilat XY dokumentu, tak na to nemam nervy - to me odrazuje snad vic nez samotny poplatek.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

EBay, Alik ad. to tak maji, ze VAT included, ale mimo ne to asi resi az celni a napari poplatky. Uz se pri nakupech take uskromnuji na EU misto Evropu. To clovek nemluvi o tom, jak je CP pomala, jeste ted mam zasilku na celnim od vanoc, ale dle jejich slov na to maji 90 dni.....

Odpovědět