kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
zabiny007
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od zabiny007 » 11 dub 2018 12:56

JJ, když byl u mne a zjistil, že moje sestava není moc uzpůsobena na testování, protože nemám volný přístup ke kabelům a terminálům, byl trochu smutný. Tak jsem se rozhodl udělat to, co dělám strašně nerad a odstranili jsme centr i celý rack, udělali nouzové propojení a Honza byl spokojen :lol: . Jen na té fotce pak trčící Sroll od centru a levitující DAC vypadají divně...
Ale byla to i pro mne zajímavá zkušenost, použít BD32mkII jen jako transport...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 11 dub 2018 18:55

paolo, všude to hrálo hezky a zároveň jinak. ;)
Sašo, pytel to má myslím na přepínání na dálk. ovladači. Digital vs. analog out. Měl by ses inspirovat :P
Ty to tam máš vlastně možná taky. Jsi to přepínal, že jednou hrál DAC v přehrávači a jednou v preampu?

zabiny007
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 11 dub 2018 21:13

JJ, mám taky takovou možnost, i jsme spolu zkoušeli různé výstupy krátce přepínat - XLR vs RCA vs HDMI a není problém ještě zařadit další cestu coaxem do nějakého externího převodníku. Ale nemám to aktuálně zapotřebí využívat a abych měl vytažený a připravený kabely pro případ nějakého testování? Na to mne neužije :-).
Používat BD jen jako transport neplánuji, protože jsem se zvukem spokojen a ani rychlotest s RME mne nepřesvědčil, že bych měl o změně přemýšlet. Možná až uslyším Mytek co má Pytel, tak mi to začne vrtat v hlavě, ale kdo ví... Přeci jen má starší verzi mkI a předpokládám, že mkII bude zase o kus dál (i když tuším, že v obou je stejný DAC od Crystal DSD CS4398).

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2018 09:50

Včera jsme u mně vyzkoušeli Slovenskou značku BVaudio, koncový zesilovač PA300SSE.
http://www.bvaudio.sk/pa300sse.htm
Pan kolega, majitel BVa chtěl slyšet zvuk Schiit Yggdrasilu. Jak uvedl, celkem dlouho zesilovač vybíral a hledal, včetně srovnávání.
Zesilovač už jsem jednou předtím krátce slyšel, ale jen letmo, měl jsem z něj dobrý dojem.

Obrázek

Jako předzes byl zapojen Pre amp Classe CP 47.5 a DAC Schiit Yggdrasil. Hráli jsme z CDčka, přes koax.
Na druhou stranu BVa PA300SSE krmil ATC SCM40.

Obrázek

Musím říct, že mně zesilovač překvapil, s jakou vehemencí a razancí 40-ky krmil. Vůbec jsem neměl dojem "pouhých" 110W.
Dokonce bych si tipl, že je výkonnější. Přitom hraje čistě a zdálo se mi, že i vyrovnaně v pásmech. Neměl, pro mne, slyšitelný nějaký svůj zásadní, či výrazný charakter. Naopak, mnohem, mnohem víc se projevovaly různé převodníky, RME, Yggy, M7. S každým sestava hrála zcela jinak. Vybral by si každý svůj zvuk.
I my s kolegou jsme si vybrali. On preferoval M7, já RME. 8-)
Majitel PA300SSE u sebe provozuje s ATC SCM 11 *thumbs up*.

Říkal jsem si pak během dne, že kdybych ještě někdy stavěl novou sestavu,klidně by mohla vypadat takto:

počítač (či CD), RME ADI 2 DAC, BVa PA300SSE, ATC SCM 11. kabely "cotumám".
Malá nenápadná sestava, ještě zaplatitelné peníze a už dobrý zvuk. Vyrovnané komponenty.. Dobrá společnost.

Když zohledním cenu, vychází mi z BVa PA300SSE vynikající poměr cena/muzika. I v rozmezí 30-35. Možná ještě výš?
...Za 22.990??.

Svým způsobem se BVa směje "hifi" a "hi-endovým" klasickým značkám a nasazuje takový kalibr, že nemá v cenovém dohlednu vůbec žádnou konkurenci. Snad se ještě někdy zadaří ho slyšet s BVa PRE1. Snad někdy příště? ;)

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) kychtax dne 20 dub 2018 10:52, celkem upraveno 1 x.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 20 dub 2018 10:36

Skvělý report, díky *palec*
Už pár týdnů koukám po zesilovači a tohle mě opět naklonilo k BVa, takové PRE1 + PA300SSE... :)

Dalo by se takhle zpětně porovnat PA300SSE vs AudioGD Precision 2 ?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 20 dub 2018 10:46

Mně by zajímalo jaký je v praxi rozdíl PRE1 + PA300SSE a integráčem A300SE? Mají dost společného.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2018 10:49

T101: poslal jsem SZ.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 20 dub 2018 11:35

Svým způsobem se BVa směje "hifi" a "hi-endovým" klasickým značkám a nasazuje takový kalibr, že nemá v cenovém dohlednu vůbec žádnou konkurenci. Snad se ještě někdy zadaří ho slyšet s BVa PRE1. Snad někdy příště? ;)
.. reaguji na tu tučně označenou část...

Před lety jsem vybíral zesilovač a měl jsme doma integráč BVa, monobloky RiAudio a pár dalších zesilovačů. U nás doma to dopadlo tak, že BVa bylo daleko nejhorší, zatímco monobloky RiAudio byly skoro nejlepší. Přitom se jednalo o podobnou cenovou relaci - jasně, monobloky byly bez předzesilovací části oproti BVa, ale tady nešlo hovořit o poměru cena/výkon. BVa byl prostě pro nás zvukově nepřijatelný. A nechce se mi věřit, že by koncáky BVa byly natolik charakterem odlišné od integráče.
Chci tím říct, že konkurence se našla i ve srovnatelné cenové kategorii :D

stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stereokulich » 20 dub 2018 11:38

Jde zmůstkovat 300 SSE???
Že bych prodal Sroll a koupil dvě třístovky k TAD.

zabiny007
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 20 dub 2018 11:52

Mne by zajímalo, jestli jsou BVa opravdu inertní na výměnu kabeláže. Věřím, že sis určitě neodpustil a toto vyzkoušel...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2018 12:13

FS. Ty pred lety.. integrac. Ja vcera .. koncak.
Vy jste panove nekde jinde. Tohle je zesik pro lidi, smrtelniky, co chteji za celou sestavu dat 100-150t.. To ty das jen za reprokabel. :lol:
A verim, po vcerejsku, ze i v sestave za 200t. by byl dost slusny. Na kabliky uz nezbyl cas ;-(
Divate se na cenovku a jmeno konstruktera, ale neslysel to nikdo nebo jo?
Treba s tim preampem a v mustku s druhym BVa by to mohlo byt jeste uplne jinde. Myslim, ze to jde, ale nepatral jsem, zda to tak nekdo ma?

merhaut

Příspěvek od merhaut » 20 dub 2018 12:27

Já měl integráč BV kdysi před deseti lety půjčený na týden, dva. Psal jsem o tom i na slovanet: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=

Vynikající!

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2018 13:20

FS píše:
20 dub 2018 11:35
.. reaguji na tu tučně označenou část...

Před lety jsem vybíral zesilovač a měl jsme doma integráč BVa, monobloky RiAudio a pár dalších zesilovačů. U nás doma to dopadlo tak, že BVa bylo daleko nejhorší, zatímco monobloky RiAudio byly skoro nejlepší. Přitom se jednalo o podobnou cenovou relaci - jasně, monobloky byly bez předzesilovací části oproti BVa, ale tady nešlo hovořit o poměru cena/výkon. BVa byl prostě pro nás zvukově nepřijatelný. A nechce se mi věřit, že by koncáky BVa byly natolik charakterem odlišné od integráče.
Chci tím říct, že konkurence se našla i ve srovnatelné cenové kategorii :D
Ještě jsem si vzpomněl k tomu preampu..
Na to přišla taky včera řeč. Kolega (ktery forum cte) starší preamp P1SE zkoušel, říká, že to nebylo ono.
Na druhou stranu, na slovanetu je myslím shoda, že nový premap PRE1 je lepší. Zrovna tak, že dělenec lepší integráče.
Pamatuji si matně, co jsem tam vyčetl. Všechno tam jde vyhledat, dá-li si někdo práci.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 20 dub 2018 13:56

Naklady na porizeni BVa a sestaveni aparatury na poslech hudby nejsou velke. Slysel jsem Pre1 a 300Sse a nebylo to spatne. Hralo to hezky.
Pote jsme vsak zapojili monobloky a streamer/predzesilovac Electrocompaniet a byla to uplne jina liga.
Jeste kousicek prijatelnejsi pro me usi je pak ten rozdil mezi Electrocompaniet a moji sestavou ve prospech te moji.
Koudelka prvni poslechni nez to prodas, i pro mou hluchotu tam byl velky rozdil.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 20 dub 2018 14:55

Celkem je už známá věc, že zvuk je více limitován a poznamenán preampem. BVa má v tom integráči preamp řešen přeci jen kompromisněji, takže jeho samotný koncák, transparentní kablíky a pořádný předek bude ten integráč slušně převyšovat.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět