kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
stereokulich
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od stereokulich » 20 dub 2018 15:01

Sonofstar: můj prodej Sroll byl samozřejmě míněn ironicky *thumbs up*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2018 15:49

Pavle, je fakt, ze tam byl Tyr2 xlr a ten predzes classe taky neni spatny v cca dane cenovce. Tzn. ze to opravdu mohlo ten zesik "vytahnout" nahoru ve vysl.zvuku.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 20 dub 2018 16:11

Vse je mozne. Nikdy nerikej nikdy, ale veril jsem, ze to bude spise ironie 😉

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 20 dub 2018 16:41

Ale je to cenove dostupne a slusne hrajici zarizeni.
Mato, ktery mi ho poustel to komentoval, ze pres BVa je to pousteni hudby do mistnosti a po zapnuti ELectrocompaniet se rozeznela v mistnosti nadherna energie plna emoci.
Cenovka je vsak uz jinde. Tedy, kazdy level ma sve vstupy, financni naklady a vystupy 😉

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2018 17:16

..v duchu si predstavuji reakci p. Bunty na "nadhernou energii plnou emoci". *sunglases*

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 20 dub 2018 17:27

*offtopic*
pres BVa je to pousteni hudby do mistnosti a po zapnuti ELectrocompaniet se rozeznela v mistnosti nadherna energie plna emoci
Pod to bych se nejspíše podepsal. Shodou okolností se BVa integráč ke mně dostal zrovna v době, kdy jsem měl k porovnání mimo jiné i Electrocompaniet z druhé ruky - tuším to mělo označení AW220 (na webu to není???). Tak jsem koupil svůj první kousek od EC. Postupně následoval firemní DAC ECD1, preamp EC4.7, pak preamp EC 4.8 (obrovský skok oproti 4.7), pak monobloky AW180 (opět velký skok k transparentnosti)..repro XAVIAN nahradily Wilson Benesch ACT, posléze Wilson Benesch C60.

Ale ...

jak běžela léta, pořád více jsem si uvědomoval, že to není ono. Některé nahrávky hrály famózně (třeba ty nejobyčejnější release The Wall od Pink Floyd), ale mnohé jiné byly neposlouchatelné. Kdykoli jsem si ze srandy připojil koncáky od RiAudio, tak jsem si uvědomil, o kolik přirozeněji dokáží zahrát ve srovnání s EC, byť byl výsledný zvuk pocitově mnohem "menší".

Dneska má původní sestava EC už dělá radost někomu jinému, nelituji, že jsem s ní pár let žil, ale už bych se k ní nevrátil.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 20 dub 2018 19:03

;) , ten preamp Classe CP 47.5 je asi na úrovni (parametrami, riešením..)vstupnej časti integráča A300SE alebo starého preampu P1SE. Samotný koniec PA300SSE ním bude (pokiaľ ide o transparentnosť) limitovaný, aj nový preamp PRE1 je výrazne lepší. A skutočne "iba prehrávajú" hudbu, zosilňovač emócií nerobím.
BVaudio, výroba a predaj

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 20 dub 2018 19:56

Kychtax
Tak kdy si konečně objednáš Tyr2?
Rothaudio

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 20 dub 2018 22:32

BVa píše:
20 dub 2018 19:03
A skutočne "iba prehrávajú" hudbu, zosilňovač emócií nerobím.
To asi nikdo, ale pri poslechu BVa jsem napr u Leonarda Cohena You Want it Darker necitil vubec nic, jen jsem vnimal, ze hraje hudba. Nejak me to ani nechytlo, nemastne a neslane. Jeho vety k Panu o tom, ze je pripraven opustit svet jsem mu neveril.

Naopak na EC a dnes uz konecne i na moji sestave mi to vlilo do tela energii, zabavnost, bylo to rytmicke, jezdil mraz po zadech a Cohen me presvedcil, ze prijima svuj cas k odchodu a je pripraven.

Cim to je to nevim, co to je taky ne, ale rikam tomu, ze tohle me bavi a to jsou ty emoce. 😉

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 » 21 dub 2018 00:47

BVa píše:
20 dub 2018 19:03
... aj nový preamp PRE1 je výrazne lepší. A skutočne "iba prehrávajú" hudbu, zosilňovač emócií nerobím.
... zosilovač nemá emócie zosilovať, ale určite by ich mal dokázať reprodukovať ... a povedzme si na rovinu, že to nie je zas až tak jednoduché ... preto "technicky správne hrajúce" krámy, ktoré tieto emócie dokážu spoľahlivo zabiť predáva iba ich "výhodná" cena ... občania, ktorí dokážu emócie v muzike vnímať, si radšej priplatia ... :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 21 dub 2018 06:55

2 sonofstars
jsem napr u Leonarda Cohena You Want it Darker necitil vubec nic, jen jsem vnimal, ze hraje hudba.
Skús dať porovnávané komponenty za plentu..Ad energia - čo výkon koncov, počúval si pri presne rovnakej hlasitosti (zrovnané meraním..) - inak hlasnejší je automaticky lepší.
2 bacil
zosilovač nemá emócie zosilovať, ale určite by ich mal dokázať reprodukovať
V prvom rade musia byť v nahrávke, nesmie ich "vyrobiť" tam, kde nie sú.. Také jednoduché to je, žiadna alchýmia. A potom znovu platí to, čo som napísal vyššie.. Ak vieš (vidíš), čo počúvaš, tak počuješ aj trávu rásť. Ak nevidíš-"ohluchneš". ;)
BVaudio, výroba a predaj

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 21 dub 2018 08:16

ja se v tom nevyznam, ale myslim ze sestava jako celek idealne prehraje vse co je v nahravce a nebo si nekde vymysli ...

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 » 21 dub 2018 08:52

píše: ... sestava jako celek idealne prehraje vse co je v nahravce ...
... pri technicky mizerných nahrávkach je výhodnejšia stratégia "neprehrať úplne všetko" ... pri posluchu sa potom vytvorí väčší priestor pre emócie ...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 21 dub 2018 08:53

a u technicky dobrych nahravek to vymysleni si sestavy zmizi kam ?

Odpovědět