kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Horizon
Příspěvky: 144
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Horizon »

Bva -souhlasím s tím co jsi vytrhl/vybral a popsal,ale takto to nestálo-nebylo myšleno......
ABX jsem zmínil u rozpoznání rozdílu - mnou vybraných kabelů(i když neumím si představit ABX u síťových kabelů)ale slepý test ano,dále jsem ABX nezmiňoval,zvláště s hodnocením něčeho ve spojení s emocemi...
- když rozpoznám změnu zanesenou kabelem do zvuku u těchto skladeb
Bez toho "když" to nemá žiadny význam.
i stímto souhlasím,ne vždy změnu slyším,proto je tam to když
-
-na popis postoje a pohledu k tomu co "si myslím" k slepým testům,ABX,bych toho musel vypsat a vyložit více,nezajímavé....každý k tomu máme nějaký pohled,někdo by chtěl po takových testech jasný výsledek-důkaz,proč?pro rozhodnutí koupit/nekoupit aparát do sestavy,pro ujištění sama sebe a ostatní vždy v kteroukoliv dobu že "to" tam je,kdykoliv to pustím....ale tak to asi nikdy nebude fungovat protože už by to tady bylo,tak to zůstane vždy na každém ....,tady nejde o život...já nic nemám proti ničemu ani nikomu,prostě jsem si vybral...

Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 446
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Strejdin »

Horizon
K tvému příspěvku , já tady po většinou od členů fóra co slyší hrát kabel čtu poznatky jako "diametrálně odlišný zvuk, naprosto nepřeslechnutelnné" dokonce tady bylo přirovnání o rozdílu zvuku jako při výměně komponentů low-end za hi-res.... a podobně, tedy výrazy které mě a další nezkušené "HiFi sty" přesvědčují o nutnosti vkládat do kabelů nemalé peníze, dokonce někteří z těch co kabel slyší rezervaci financí doporučují začínajícím už při nákupu aparatury. A ty píšeš, jak to teda chápu, že to slyšíš jenom u sebe doma, že jsou to nuance na které si jinde netroufneš,.... tak že ostatní to slyší diametrálně víc?
Promiň Honzo za příspěvek do tvého vlakna.

Horizon
Příspěvky: 144
Registrován: 09 srp 2015 07:25
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Horizon »

Každý může psát co chce,jak by jsi chtěl změřit hodnotu informace o kterou se někdo chce v ten moment radosti podělit s ostatními,v počtu slov které o tom napíše,spíš to beru jako informaci že něco stojí za vyzkoušení....zvukové rozdíly bych sám za sebe odhadl někde mezi 5-10% někdy 0,Všechno nějak hraje,cokoliv co koupíme nějak hraje,věřím že drtivá většina všeho co jde v hifi koupit je na úrovni která hraje celkem dobře(nemluvím teď o repro-tady je to na osobním výběru odkud a kam chci aby to hrálo)ale opět za sebe si myslím že ta cesta je delší......

FS
Příspěvky: 1079
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od FS »

WaVe_99 píše:
21 črc 2018 01:34
... ale dokázal bys mi odpovědět, jak je možné, že na celém světe neexistuje jediný průkazný test rozdílu zvuku jednotlivých kabelů? Tedy, korektní slepý test. Zato člověk z hlubin internetu vyhrabe testy, kdy zkušení posluchači preferovali ramínko od šatů zapojené místo reprokabelu :-) Nelze se divit, že taková statistika (tedy nulová, neexistující prokazatelný slepý test kabelů s pozitivním výsledkem) nahrává kabeloskeptikům :-) Sám bych byl rád, kdyby někdo takovej test úspěšně absolvoval, protože zejména u power kabelů jsem jistý rozdíl "slyšel", ale na rovinu přiznám, že na slepák si netroufám :-) Nechceš to rozseknout ty, když už tu debatu se skeptiky tak dlouho vedeš?
Já jsem snad ani ještě nečetl, že by někde nějaký ABX test prokázal rozdíl mezi čímkoliv v audiu (tím netvrdím, že neexistuje). Dokonce jsem četl o ABX testu, kdy se porovnávaly 2 celé systémy - jeden složený z levných, druhý z drahých komponent - a výsledek byl ten, že nelze oba systémy od sebe rozlišit. Jak tedy naložit s informacemi o ABX testech?
Mám na základě absence průkazného porovnání kterékoli z mých komponent v ABX testu dojít k závěru, že nemá smysl si vybrat to, co jsem si zrovna vybral? Znamená to snad, že ani obecně nemá smysl v audiu vybírat?
Proč tedy řešit specielně kabely, když problém s neprůkazností v ABX testech najdeme v audiu skoro u všech článků řetězu?

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od NA »

ANO, to je přesně ono. V ABX testech nejdou rozdíli poznat. Proto podle těchto závěrů stačí poslouchat MP3 na základních řadách audio výrobků. Takže i takové ty výroky jednoho nejmenovaného Pražského audio konstruktéra zesilovačů o špatných výškách zesilovačů v D třídě a blátivosti zvuku lapmáčů jsou jen jeho chyméra. ABX testy popřeli NAPROSTO COKOLI, čímž jako metoda k oběktivnímu zjištění logicky ztratili na prokazatelnosti ale mnoho technokratů se na to takto nedokážou podívat.
Problém u ABX je ten, že lidi nedokáží rozeznat X. Umí rozeznat rozdíly mezi dvěma vzorky (A,B) ale pro náhodné X neumí určit, jestli je za ním A či B. Je z toho odvozeno, že vnímané rozdily mezi A a B jsou vsugerované. Že je zde ještě jiná možnost vysvětlení se nebere v úvahu.

Celé je to postavené na představě, že pokud nepřiřadím k neoznačenému vzorku A nebo B nemohu vnímat rozdíly mezi vzorky. Přitom toto vůbec není z mého pohledu vypovídající, tuto vypovídací hodnotu tomu dal ten, kdo tu metodu vymyslel. ABX testy nedokládají, že neumíme rozlišit dva subjekty a tedy že neslyšíme rozdíly, dokládají pouze, že nedokážeme za daných podmínek určit X. Nic více nedokazují.
Při testech které dělám při vývoji mých výrobků jsem si všiml, že jsou případy kdy rozdíly slyším velmi jasně a daly by se označit za velké, a naopak někdy u těch samých vzorků vnímám velmi malé rozdíly. Uvědomil jsem si v mé praxi, že čím více si k poslechu sednu s úmyslem testovat a vnímat rozdíly a ty ještě přesně definovat tím měně je slyším a u poslechu jsem v neklidu. Pokud si k poslechu sednu bez úmyslu jdu testovat a chci slyšet rozdíly tím jsem uvolněnější a rozdíly spolehlivě slyším.
Při každém ABX testu je posluchač spolehlivě ve stresu a proto má snížené schopnosti rozlišení a i když vnímá rozdíly mezi A a B vznikne v neuronech mozku zvuková stopa která není dostatečná pro následné porovnání se vzorkem X. To ale neznamená, že při běžném poslechu hudby nedochází k vyššímu uspokojení při jednom ze vzorků.
Noble Audio - výroba a prodej

BVa
Příspěvky: 2675
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od BVa »

2NA
ABX testy popřeli NAPROSTO COKOLI, čímž jako metoda k oběktivnímu zjištění logicky ztratili na prokazatelnosti ale mnoho technokratů se na to takto nedokážou podívat.
A čo sú potom také klinické testy liekov (učinná látka/placebo), ak nie slepý test (keď tak rád používaš analógie z medicíny..) na získanie objektívnych informácií? Tiež logicky stratili na preukázateľnosti? ;) Však to vysvetli tým veľkým firmám, že stačí pekne zabalené a dostatočne "expensive" placebo a všetci budeme zdraví a spokojní, však v higende to tak funguje..
Že je zde ještě jiná možnost vysvětlení se nebere v úvahu.

Aké??? To, že niekdo dokáže rozlíšiť A od B sa dokazuje práve tým priradením X k A/B, nie rečami. X nie je náhodné, je to A alebo B. Ak niekto tvrdí, že vie čítať, a ukážeš mu napr.B a nevie čo to je,tak je analfabet. Reči o strese to nezachránia.
ABX testy nič nepopreli, len ukázali kde sú limity sluchu a to sa nehodí, niektorí to pokladajú za urážku svojho ega.. Hrubé rozdiely ("nadprahové") sa dajú poznať spoľahlivo, napr. rovnaká nahrávka masteru raz z kvalitne urobeného CD a potom rip z LP. Takéto "rozdíli" nie sú "chyméra" :oops: ..
BVaudio, výroba a predaj

slimy

Re: kychtax

Příspěvek od slimy »

.

slimy

Re: kychtax

Příspěvek od slimy »

BVa píše:
21 črc 2018 11:53
.. Hrubé rozdiely ("nadprahové") sa dajú poznať spoľahlivo, napr. rovnaká nahrávka masteru raz z kvalitne urobeného CD a potom rip z LP. Takéto "rozdíli" nie sú "chyméra" :oops: ..
A jsme doma. Konecne je to venku :D

...sa daju spolahlivo poznat = SPOLEHLIVE POZNAM I JA!!! *2thumbsup*

Jinak pro vsechny alfabety - merhautovo vlakno je zalozeno a zeje prazdnotou
Co BVa? Spam za spamem.
konferencier píše:
20 črc 2018 21:44
Pánové, je to vlákno kychtax.
Přesuňme debatu k článku na vlastní vlákno.
😉
Děkuji 👍

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od NA »

Když jsi se pustil na tenký led medicíny a chemických léků, tak bych jen uvedl, že ty báječné klinické studie neřeší závažné vedlejší účinky zkoumaných látek a ty jsou šestým nejčastějším důvodem úmrtí v U.S.A.


ABX test je postaven na představě, že pokud nepřiřadím k neoznačenému vzorku A nebo B nemohu vnímat rozdíly mezi vzorky. Přitom toto vůbec není z mého pohledu vypovídající, tuto vypovídací hodnotu tomu dal ten, kdo tu metodu vymyslel. ABX testy nedokládají, že neumíme rozlišit dva subjekty a tedy že neslyšíme rozdíly, dokládají pouze, že nedokážeme za daných podmínek určit X. Nic více nedokazují.
Vývoji mých výrobků obnáší velké množství poslechových testů a u toho jsem si uvědomil, že jsou případy kdy rozdíly slyším velmi jasně a daly by se označit za velké, a naopak někdy u těch samých vzorků vnímám velmi malé rozdíly. Uvědomil jsem si, že čím více si k poslechu sednu s úmyslem testovat a vnímat rozdíly a ty ještě přesně definovat tím měně je slyším a u poslechu jsem v neklidu. Pokud si k poslechu sednu bez úmyslu jdu testovat a chci slyšet rozdíly tím jsem uvolněnější a rozdíly spolehlivě slyším. Při každém ABX testu je posluchač spolehlivě ve stresu a proto má snížené schopnosti rozlišení a i když vnímá rozdíly mezi A a B vznikne v neuronech mozku zvuková stopa která není dostatečná pro následné porovnání se vzorkem X. To přeci ale automaticky neznamená, že při běžném poslechu hudby nedochází k vyššímu uspokojení při jednom ze vzorků.

Emoce a pocity se zatím nedají nijak uchopit, změřit, prohlédnout si je. Nemáme dokonale prozkoumaný mozek a snažíme se pomocí metody u které ten mozek hraje hlavní roli dělat závěry . Co se děje při ABX v oblasti jemných nuancí ohledně sluchu, tedy v mozku? Tím vložením X se vezme mozku pevný bod a on je odkázán pouze na emoční paměťovou stopu vytvořenou v mozkové struktuře nazvané amygdala. Tuto emoční paměťovou stopu si můžeme představit jako záznam slyšeného doplněnou o vlastní produkt-emoce. Tím, že přijde nutnost řešit neznámé X se člověk dostává do stresu a amygdala prožívá aktuálně nepříjemnou emoci, která spolehlivě poškozuje emoční stopy uložených záznamů A a B se kterými má být X porovnáváno. Tím stresem se do hodnotícího systému mozku zavádí zkreslení, které je tak silné, že již není možné pracovat korektně. Proto se lidi při takovém testu stávají najednou neschopni vyhodnocovat, emoční stopa po A a B je přemáznuta aktuálně probíhající nepříjemnou emocí. Nepříjemné emoce jsou navíc silnější intenzity než ty pozitivní.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od davidhighend »

slimy píše:
21 črc 2018 12:30
BVa píše:
21 črc 2018 11:53
.. Hrubé rozdiely ("nadprahové") sa dajú poznať spoľahlivo, napr. rovnaká nahrávka masteru raz z kvalitne urobeného CD a potom rip z LP. Takéto "rozdíli" nie sú "chyméra" :oops: ..
A jsme doma. Konecne je to venku :D

...sa daju spolahlivo poznat = SPOLEHLIVE POZNAM I JA!!! *2thumbsup*

Jinak pro vsechny alfabety - merhautovo vlakno je zalozeno a zeje prazdnotou
Co BVa? Spam za spamem.
konferencier píše:
20 črc 2018 21:44
Pánové, je to vlákno kychtax.
Přesuňme debatu k článku na vlastní vlákno.
😉
Děkuji 👍
My chapeme, ze pro tebe cokoliv cemu jen pramalo rozumis, muze pusobit jako spam, ale neni to tak. Pochop alespon tohle.

slimy

Re: kychtax

Příspěvek od slimy »

My?

Ty vole.... *headbang*

merhaut

Re: kychtax

Příspěvek od merhaut »

Koukám, že někteří hifisti alchymisti jsou nejenom básníci, ale mimo jiné i věrouci, považující ABX za dílo ďábla:-)

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1660
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PavelDosko »

pane Merhaute, proč jste si koupil kabeláž VdH když by stačil drát z OBI ?

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: kychtax

Příspěvek od Odar »

Dlho sa na fore neriesili kable :mrgreen:

merhaut

Re: kychtax

Příspěvek od merhaut »

Starostlivý, ad VdH, vybral jsem si je. A o postačujícím drátu z OBI něco tvrdí kdo?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host