kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od davidhighend »

Jako výrobce kabelů tvůj názor chápu. Jako technika nikoliv.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Vliv kabelů na zvuk existuje, to ví každý technik, zabývající se měřením nf/vf signálů, dokonce i s rozkrytím příčin/následků a míry vlivu. Žádné zázraky se nekonají, ani jich není potřeba. Takže nejde o žádné věřící versus nevěřící, nýbrž o znalí zákonitostí nf/vf signálů versus neznalí.

P.S. Bludný balvan na hifisty:-)

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 »

Vždyť ta věřící skupina může té nevěřící utnout argumenty jasným provedeným slepým testem. Pokud rozdíly existují a to nijak nerozporuji a jsou velké (jak tvrdí spoustu lidí), není nic snadnějšího, než to prokázat. Všechno ostatní jsou jenom kecy :-) Vč. těchto nesmyslných nekonečných dohadů a hádek. Soudný člověk a ten kdo trochu přemýšlí, musí přeci dojít k závěru, že pokud něco nelze prokázat slepým testem, tak jde nutně o nuance, ne žádné zásadní rozdíly. NA - ty Pavle slyšíš dobře, věnuješ se tomu léta, tak to rozetni ne? A bude konečně pokoj. Argumenty typu, slepým testem se to rozlišit nedá, nervozita, blabla jsou nedůstojné. Argument typu: já to slyším, ale neumím to prokázat ve slepáku je argument typu: Bůh existuje. Myslím, že bys mimo tuto branži na žádný takový argument nikdy nepřistoupil. BTW, abych to ještě upřesnil, neřadím se k žádné ze skupin. Nějaké rozdíly jsem někdy v kabeláži slyšel, ale vždy se jednalo o nuance a nebyl to žádný korektně provedený test. A k výroku typu: S tímto kabelem to hraje o třídu lépe mě tedy zatím nic nedohnalo a to jsem do toho nějaké peníze nastrkal :-)

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

... ja by som to s tým technickým vzdelaním "neveriacej skupiny" moc nepreháňal ... a chcem zdôrazniť, že keď niekto dokáže postaviť zosilovač alebo reprobedňu, ktorá ako-tak funguje, to ešte o nejakom "chochmese" jeho konštruktéra nič nevypovedá ... povedzme si to na rovinu: to dokáže aj šikovný študent strednej školy s dobrým technickým vybavením, ktorý keď mu niečo správne nefunguje, tak vie kde a ako to má opajcovať
... úplne najproblematickejší a najmilitantnejší sú tzv. "slepí" fundamentalisti (a v superpozícii s nekompletným elektrotechnickým vzdelaním úplná pohroma) ... stačí si pozrieť napr. predchádzajúci príspevok

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Vždycky mě pobaví, když se zavilý alchymista Neználek začne ohánět nekompletním elektrotechnickým vzděláním někoho jiného:-)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Nic nevyvolá mezi alchymisty větší zděšení než vidina slepého testu:-)

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

merhaut píše:
25 črc 2018 17:48
Vždycky mě pobaví, když se zavilý alchymista Neználek začne ohánět nekompletním elektrotechnickým vzděláním někoho jiného:-)
... a ty máš o mojom vzdelaní nejakú znalosť, keď tu plácáš naslepo také nezmysly? :lol:

Kutil191
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kutil191 »

Tady to vypadá jako na české politické scéně! Asi to dělá to vedro. Sedněte o poslechněte si něco na relax. Třeba B.B.KING & ERIC CLAPTON *2thumbsup*

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

davidhighend píše:
25 črc 2018 16:46
Jako výrobce kabelů tvůj názor chápu. Jako technika nikoliv.
Davide, můj názor pramení ze zkušeností a zastávám ho skoro dvacet let. Kabely vyrábím necelé tři roky.

Myslíš si, že R. Kimber vyrobil svůj první kabel před 40ti lety proto aby tahal za nos tehdejší hifisty, nedovedeš si představit, že to bylo protože s tím laboroval a zjistil sluchem, že je mezi kabely rozdíl?
Druhá věc jsou ceny za současné vysoké modely nejen této značky. Jejich neadekvátnost a cílení na majetnou klientelu je jasná.
Mam od kamaráda půjčený zrovna repro set od tohoto výrobce, je to model Select KS 3033 v ceně nějakých 80.000,- Půjčil jsem si ho za účelem konfrontace s mimi výrobky a rozpracovanými prototypy. Rád bych konstatoval, že jsem se dostal na stejnou úroveň, ale není to tak. Ten rozdíl je poměrně velký, když kabely mezi sebou porovnávám, ale celkem malý z pozice velkého rozdílu cen a také hlavně toho, že jsem schopen konzumovat zvuk přes ten můj kabel i po žážitku zvuku který přinesl ten Kimber. Ten kabel bych si nikdy nekoupil, ale neodsoudím toho, který to udělá, a ani výrobce, že si za něj říká takovou částku. Kdo na to má a chce ho, pro něj je určen.

Můj názor na úskalí a neprokazatelnost ABX metodou jsem již vícekrát popsal, nemám k tomu nic nového.

Chlapi, proč máte tu potřebu dělat toho policajta, položili jste si tu otázku? Jsou tu i tací, kteří se jen prostě a jednoduše potřebují o něčem dohadovat, to je snadné vypozorovat z jejich příspěvků napříč tématy.
Noble Audio - výroba a prodej

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Militantnost "obou skupin" na kraji spektra je úplně stejná.
Pavel Macura Audio

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Kašlite na to, nemá to význam. Technické argumenty "veriacich" nepresvedčia, však to počujú. A debata skončí len hádkami alebo aj horšie.. Však aj tu už N.A doporučuje presťahovanie inam, pritom hovorí o militantnosti tých "druhých"..
*offtopic*
Včera som sa pustil do podobnej debaty na diyaudio, kde sa viedli reči o tom , ako merania nedokážu zachytiť to, čo mnohí "počujú". Ako dôkaz toho, že to počujú stačí údajne to, že sa viac ľudí zhodne na rovnakom hodnotení pri "sighted" teste. Samozrejme slepý test je stresujúci a blablabla... Keď som dal jednému členovi otázku (na jeho tvrdenie, že nevieme merať všetky zmeny signálu medzi In/out, ktoré sú samozrejme "počuť" ) čo podľa neho nevieme merať, po pár vecných argumentoch a faktoch (po jeho všeobecných bláboloch o psychoakustike, o "nepostihnuteľnosti" hudobného signálu..) to skončilo zásahom (mazaním príspevkov..) a varovaním adminov a po otázke, prečo mi vymazali 2 príspevky, reagovali dočasným banom.. Mal som "smolu", že ten diskutujúci bol jeden z moderátorov ( navyše s komerčnými aktivitami na diyaudio..) tí sa kritizovať nesmú, ani im klásť otázky ohľadne mazania príspevkov, skrátka "untouchables" . Takže mám svoj názor na "slobodu prejavu" na diyaudo ;) . Nakoniec to skončí podobne všade, však ide o prachy.
BVaudio, výroba a predaj

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

ach jo ...

adrian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od adrian »

Ivanb_cko
V suvislosti s myslienkou ,ze clovek nevnima zvuk len usami,ma napadla jedna vec,ze i niektori nepocujuci dokazu tancovat podla rytmu hudby a pritom ju nepocuju.
Naposledy upravil(a) adrian dne 25 črc 2018 22:45, celkem upraveno 1 x.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Napsal jsem " Že se vám ta pravidla kapitalistické společnosti nelíbí, teda některá z nich? Tak se přestěhujte do země kde tyto pravidla neplatí. Že tam platí zase jiná pravidla, která se vám také nelíbí."
Reakce BVa "Však aj tu už N.A doporučuje presťahovanie inam, pritom hovorí o militantnosti tých "druhých".."

Není co dodat, velmi vypovídající.

V ABX testu neuspějeme, ale jeden ze vzorků klidně může po delším soužití navozovat nespokojenost až podrážděnost při poslechu. U druhého se nic takového neděje. To jsou důležité poznatky pro praxi, protože poslech muziky je o spokojenosti a užívání si záznamu, ne o verdiktu z krátkodobého pouštění ABX.

Ono to není zjevné, ale máme v myslích tak odlišné představy, že se nemůžeme shodnout, můžeme se pouze tolerovat. A o tom je veškeré soužití od rodiny, přes sousedy, kolegy až po národy.
Noble Audio - výroba a prodej

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero »

a kto vyraba najlepsie univerzalne repro kable na svete? da sa to takto kvantifikovat? zeby ten spominany kimber?

Odpovědět