kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
merhaut

Re: kychtax

Příspěvek od merhaut » 10 srp 2018 11:47

O vyhlášce se můžeme pobavit věcně i bez vyzkoušení, ne? Máš, kychtaxi, příslušnou vyhlášku? Stačí ano/ne.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 11:58

Pane Bunta, Však se známe, že se názory nepotkáváme.. Já se změně nebráním a objevování nového a starých chyb. Třeba to objevím, o čem vy pořád mluvíte. Držte mi palce. *thumbs up* ;)

merhaut

Příspěvek od merhaut » 10 srp 2018 11:59

Zkus nejdřív objevit tu vyhlášku:-)

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 10 srp 2018 12:01

...kdyby se pevně vypnul, pak by třeba i hrál jako superbasová struna.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 10 srp 2018 12:29

kychtax píše:
10 srp 2018 11:12
Pavle, díky za ten postřeh s AQ!
Dlouho jsem váhal mezi teflonem a PVC. Nakonec zvolil PVC, které mně zatím v žádné aplikaci nezklamalo. Ať už u signálových kabelů, napájecích a i teď (naštěstí) u reprokabelu. A roli hrála i cena. Krom toho hodně highend kablů jsou stále v PVC. Názory se celkem různí.
Nemám v hlavě všechny detaily od všemožných výrobců, ale vím, že právě v nejvyšší kategorii se PVC nepoužívá jako dielektrikum(izolace stýkající se z vodičem). A když se na pořádném kabelu objeví, tak jako vrchní vrstva kabelu, protože je mnohem měkčí a výsledný kabel tedy ohebnější. PVC izolace díky svým dielektrickým vlastnostem zvuk rozmazává a změkčuje, to teflon, bavlna a vzduch nedělají. Takže mi zkus pro mou informaci dát odkazy na kabely v PVC jako přímá izolace vodičů, tedy ty kategorie H.E.
Noble Audio - výroba a prodej

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 srp 2018 13:04

PVC akurát uvolňuje časom agresívny chlór, takže rýchlejšia povrchová korózia vodiča v styku s PVC..To je jediná realistická príčina, prečo sa nepoužíva v náročných (s nárokmi na dlhodobú stabilitu vlastností) aplikáciách.
BVaudio, výroba a predaj

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 10 srp 2018 13:49

Pro elektrovodné kovy agresivní klasické PVC s vysokým obsahem chlóru se jako izolace pro audio kabely již nepoužívá, používá se upravené PVC. I přesto dochází v větší oxidaci u vodiče v této izolaci, a zejména jeho vyšší relativní permitivita a nízká cena tento izolant předurčuje pro nenáročné aplikace. Jako hodnotnější se používají zejména polypropylény a ještě s lepšími výsledky teflony.

Relativní permitivita, dříve nazývaná dielektrická konstanta, je makroskopická veličina, která poskytuje určitou kvantitativní informaci o složitých mikroskopických pochodech, odehrávajících se v látce uložené v elektrickém poli. Tyto pochody se nazývají polarizace dielektrika a jsou vyvolány silovým působením elektrického pole na vázané náboje v látce.

Polyvinylchlorid – PVC 2,51 ...3,10
Polypropylen – PP 2,0 ... 2,2
Polytetrafluoretylen – PTFE (Teflon) 2,0 ... 2,1
Suchý vzduch – 1
Noble Audio - výroba a prodej

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 10 srp 2018 13:54

Nedávno jsem zkoumal rozdíly mezi nižšími a vyššími řadami AudioQuestů. Materiál dielektrika je jedním z nich. Už si nepamatuju podrobně všechny materiály, ale jako reverzní motivace určitě zajímavé. Snadno dohledáte: https://www.audioquest.com/cables

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 10 srp 2018 14:00

2 N.A:
Aký význam (vplyv) má tá relatívna permitivita pre prenos audiosignálu káblom dĺžky do 5m?? Prosím kvantifikovať rozdiel pre permitivitu 1-3. Nie Copy /paste z wiki..
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 14:01

Obecně asi víc starších typů kablů bude s PVC. Z aktuálních třeba nejvyšší Actinote
http://www.actinote.com/en/sonata-loudspeaker-cables/
I ten chválený Tri vista reprokabel bude možná v PVCčku, jen teď tipuju.
Myslel jsem i např. Powerflux, ale tam je nějaký asi pěnový PE. Moc dál jsem nehledal, přiznávám.
Otázkou asi taky je, co je pro koho highend.. :) (když už jsem to tahle napsal)

S tím názorem na změkčování a mazání jsem se samozřejmě setkal. Ale i s názorem, že PTFE zostřuje a je moc "tvrdé". Nemyslím si, že je to jednoznačné. Zvažoval jsem víc faktorů a dielektrikum byl jedním z nich. Vyhodnotil jsem ho jako ne klíčový (na zákl. své zkušenosti s jinými kabely, kde PVC bylo).
Třeba to mazání a měkčení nepozoruji. Mnohem významněji ho pozoruji obecně u kablů typu licna. A co jsem pročetl fora na západě, tak i u drahých kabelů např. zminěného powerfluxu bylo toto přítomné v neprospěch licny, v prospěch solid coru. Samozřejmě názorů na to je X. I třeba názor, že teflon je v hifi jen určitá modní vlna a záležitost prestiže mezi výrobci. :P (neříkám že s tím souhlasím)

Takže jsem vážil plusy a mínusy při výběru, na základě čistě své zkušenosti a intuice. Určitě by mohlo být zajímavé srovnat stejný kabel s PVC vs. PTFE. Na to nemám ale momentálně kapacitu. Všeobecně, co jsem se dočetl, by PVC rozhodně nemělo vadit např. u napájecích kabelů. Což jsem od začátku plánoval, při napájecích kablech pro sebe. Ale postupem času i reprokabel a signálový kabel, na který mimochodem rovněž nyní hraju. Mám tu i dráty v teflonu, které jsem zkoušel, byť ne proti sobě v situacích 1/1.
Po všech různých mých testech a zkoušeních si myslím, že se obecně vliv dielektrika přeceňuje a vliv metalurgie podceňuje.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 10 srp 2018 14:11

Ještěže se nám ve stovkách našich instalací STA za posledních deset let nerozmazává televizní obraz, posílaný na 2 GHz po až 100 metrovém "PVC" kabelu:-)
Naposledy upravil(a) merhaut dne 10 srp 2018 21:28, celkem upraveno 2 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 10 srp 2018 14:19

Pane Merhaut, od rána to tu čtu a rozbolela mně z toho hlava. Opravdu. Že Vy tam ve Zlíně pícháte do nějaké woodoo panenky kychtaxe? S pravdou ven.. ! ;)

merhaut

Příspěvek od merhaut » 10 srp 2018 15:54

Tebe by měla bolet hlava především z chybějící padesátky. Elektriku nech na pokoji, dej se na výrobu pomlásek, tam se ty tvoje splétací dovednosti uplatní:-)

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 » 10 srp 2018 16:15

merhaut
proč až tak škaredě, nech Honzu, dělá hezké kabely, baví ho to a nás to třeba v budoucnosti obohatí, budeme rádi za to, že ho máme v republice.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 10 srp 2018 16:46

merhaut: a na co potřebuje kychtax nějakou vyhlášku, když si vyrábí kabel pro sebe ?

Odpovědět