kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Jarda69 » 16 dub 2017 13:29

Určitě neděl počet žil. V tom by měla být síla tvého kabelu. Pokud je tedy správně udělanej. Ty konce na fotce, nic moc. Na basák dej třeba obyč smotanou 2x6 nebo něco silnějšího. Můžeš ten kablík vyfotit víc, jak je pletený? Konce jsou zbytečně dlouhé. Na rozvětvení by mělo stačit cca 5-6cm. Neplatí v něm už vychytaná geometrie kabelu a trochu tím ztrácí na kvalitě.
Máš jako základ smotané páry a z toho pak nějakou další pleteninu?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 16 dub 2017 16:24

Biwire nemusí být vždy přínosem, biamp je přínosem vždycky. Můžeš leccos zkoušet, třeba stříbro na výšky a na spodky měď s pořádaným průřezem. Když jdeš takhle za zvukem,vychytáváš nuance v rozdílu kabelů, stejně asi časem druhý zesilovač pořídíš, to už není posun, ale pořádný skok. Ale i na biwire by měl být kabel na spodní pásmo kvalitnější než na výšky se středama.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 16 dub 2017 17:00

Jarda. Jeste jsem ho nedodelal. Jeste tam prijde smrst. buzirka, mozna jine bananky. Zitra prijde hifi navsteva, nechci se v tom ted vrtat at to nejak hraje. Pak bych ho vyfotil vic.
Taky mam objednane cu stineni, ktere jeste prijde na nej, z toho lanko, ocko -> prisroubovat na telo zesilovace.
Zkracovat ho moc nechci.
Dasta. Ty dalsi dva reprokabliky, ktere mam, jsou subtilnejsi a jedem koax - ocos. Ty bych asi zitra prozkousel na stredy+vysky. (Biwire, nikoliv triwire - mozna je zkusim poprehazovat)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 16 dub 2017 18:03

Zkracovat ne, spíš jsem myslel, domotat ho víc ke koncům. Pokud to tedy je nějak motané. A co jsem zatím viděl, tak se i ty konce stáčejí.
http://www.krautwire.cz/data/img/v/produkt-foto-4.jpg
Snad bys někde splašil nějakou volně loženou 10mm2 licnu. Pro první nástřel by na bas mohla stačit. Stačí jí hezky smotat.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 16 dub 2017 23:01

*offtopic*
Kychtax,ty si asi zatím největší kabelový maniak,kterého jsem měl možnost poznat,i když ne fyzicky,ale i tak klobouk dolů,moc se mi tvůj přístup líbí,hlavně na fóru,kde je mraky kabeloskeptiku.Moc ti fandim *2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 17 dub 2017 01:01

Terahera. Dokud clovek neslysi, tak neveri. Je super, ze treba letos p.Sroll ukazoval na vystave vliv napajecich kabelu (nebyl jsem tam, mam jen z doslechu) a jine roky tusim Isotek (nebo mozna i letos?)
*thumbs up*

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 17 dub 2017 13:08

Tady je taky nějaký kutil. Na konci stránky má popis zvuku

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13398

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 17 dub 2017 13:35

Tak ten je jeste mnohem dal. Ja skoncil u krizove 4ky. Na reprokabel si netroufam.
Je to pet roku. Zajimavy by bylo, jak ten reprokabel dopadl.. :D

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 17 dub 2017 14:30

Hifinavštěva byla moc spokojená - kychtax to má pěkně poskládané. Nejvíce se mi líbily z jeho sestavy repro ATC. Jsou pěkné, hrají hezky a mají dle mého názoru ještě skrytý potenciál ukázat více.
Což je dobře. Není nic horšího, než když vyměním kus aparatury a bedny se stanou nejslabším článkem. Zrovna mě se to už podruhé stalo *headbang*
Ale hraje to zatím velmi dobře, tedy zatím vydržím.

Největším překvapením bylo pro mě Kychtaxovo nadšení pro testování všech možných zlepšení hudebního přednesu. Od pro mě již známých kabelových "woodoo" až po pro mě zatím nezkoušené woodoo.

Kychtax má vyzkoušeno mnoho kabelů z různých směrů výroby a dokonce si i některé kousky dělá sám. Klobouk dolů - zlaté české ručičky *2thumbsup*
Já si z kabelů tak maximálně natáhnu zásuvky.

Po úvodním přátelském rozhovoru a sdílení dojmů z AVS Praha 2017 jsme se vrhli k aparatuře. Hrálo se cca 2,5hod, od Hilary Hahn plays Bach, přes krásnou kytarovku Antonia Forcione (zvažuji jako referenční CD *thumbs up* ), Etnoscope, Soundtrack Moana, až k Al di Meola.

Většinu času se hrálo z PC, Antonio z CD a závěr se linul z Linux. Nejvíce se mi hudebně líbil Antonio a celkový přednes ten z Linuxu. Z rodinných důvodů jsem již nemohl dále probádat, zda-li se Linux potvrdí jako nejvhodnější platforma pro Kychtaxovu aparaturu, ale jistě ho to nahlodalo a během pár dní mi (nám) sdělí své poslechové závěry.

Díky Honzo za dnešní návštěvu u Tebe doma, poslech a posezení. Ať Tě hudba baví a přináší Ti to radost. Brzy zase na viděnou u Tebe či u mě.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 17 dub 2017 15:50

Petre, diky za navstevu a prijemne povidani o hifi. Jde videt, ze mas znacku Sroll rad a ono se neni cemu divit.
Mne v posledni dobe vyrobky sroll taky dosti zaujaly. *thumbs up* *thumbs up*

A taky Ti dekuji za zapujcku.
Na vysvetlenou... Petr ke mne prisel a jen tak lezerne si pohraval s metrovym kablikem. Tmavy kablik, usb, celkem hruby, lehky, nenapadny. Odhadnul jsem, ze je to novy purity kapton USB. Nj, dalsi USB kablik, rikam si..

Zapojil jsem misto USB supra. Co bylo dal.. stalo to za to.
Kablik si mne ziskal. *palec*
Dojmy nebo kratkou recenzi kabliku ( :lol: *2thumbsup*) napisu v Petrove vlakne pozdeji. V zasade muzu uz ted potvrdit Petrovy zavery!

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 17 dub 2017 16:36

Na repro si netroufáš? A ten co máš na fotce jsi vzal kde? Ten vypadá na nějaký rychlý domácí pokus.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 17 dub 2017 16:44

Toto neni moje vyroba nebo know how, nybrz Paoluv kabel - nedavny prirustek do sestavy. Paradni kablik *palec*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 17 dub 2017 17:47

Kychtax : Honzo, ty si z uzavřených beden udělal něco jiného -- nejlepší nechat v dírách původní reproterminály !!! Jo , že byl jeden výškáč přepolovaný, bohužel asi někdo už se v tom hrabal a zapoměl barvy .

Jinak už jsem na svých ATC zkoušel triwiring ( 3 x OCOS, jeden z nejvyšší triwiringových Kimbrů, atd,), biwiring ( několi desítek repro kabelů, i jsem zkoušel stříbro na výšky , hybrid na středy a čistou měď na bas) a různé propojky ( např. s Valhallami to hrálo vskutku dobře ), ale nejlepší ja to dát pod jedny kvalitní reproterminály ( např. WBT ), všechny dirky utavřít. Píšu z mojí praxe.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 20 dub 2017 12:37

Mirek: dal jsem je tam zpatky. Diky za cenne zkusenosti s biwiringy atd. (a urcite desitky nebo stovky hodin zkouseni.. *palec* )

Vcera jsem prestavel repraky - dal je na zkousku do rohu, at tolik nezavazeji. Zena mne dostala.. ze pry..
"Proc to tam davas, dyt do tam nemuze hrat..". "Stejne to budes davat brzo zpatky" :lol: 8-)

Odpovědět