kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Jason » 11 led 2019 12:54

Konečná toto.. Počuje zmenu zvuku manželka, skoro z vedľajšej izby iného kablu či koncovky a problem je so slepým testom, so skúseným hifistom, presne určeným posluchovym miestom, presnou nahrávkou :D... Jimmi, kde býva ten kamoš, ja by som šiel hneď ak to nie je mic ďaleko.. :) pri všetkej vážnosti, chcem konečne vidieť ludi, čo počujú rozdiel vo zvuku iného kábla, či koncovky..

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 11 led 2019 12:58

Ved píšem v TN , to je Trenčín. -Mesto na Slovensku

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 11 led 2019 12:59

Bazi 36 píše:
11 led 2019 12:31
Zvláštní je,ze ani jedna"znepratelena" skupina nerozporuje technicke parametry- průřez,délka,pouzity materiál,konstrukce. Na tom nic nesmyslneho neni. Tady se ale rozporuji predevsim neobhajitelně nesmyslne ceny,ktere vyuzivaji zavislosti hifičlenů na obohacovani vyrobců.
Tak mám pocit, že čtu zcela jiné fórum. Tady se přece primárně rozporuje právě to, že odlišné kabely vedou k odlišnému zvuku.

PS: A pokud jde o cenu kabelů, ta je spíše motivací některých přítomných k tomu, aby vyjádřili svůj názor (obvykle nepodpořený vlastní zkušeností). A to je trochu jiný příběh.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 11 led 2019 13:04

Odlisne kabely ano,ale co se týče technickych parametrů. Tam by mel byt preci rozdil slysitelny na jakekoliv sestave.

Jason
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jason » 11 led 2019 13:07

jimmi píše:
11 led 2019 12:58
Ved píšem v TN , to je Trenčín. -Mesto na Slovensku
Sorry, nevšimol som si.. No kus ďalej, ale ak by som mal cestu tade, zasiel by som k nemu , ak by nebol s tým problém.. Tu by sme sa dohodli cez SZ

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 11 led 2019 13:09

FS
Omyl..Rozporuje sa možnosť zmeny zvuku bez zmeny signálu, ktorý je jeho "nosičom". A zmeny audiosignálu po prechode výrazne rozdielnymi káblami sú tak malé, že sú hlboko pod možnosťami sluchu. Priamo počuť sú len vyložené technické "priesery". A je skoro pravidlom, že tie bývajú najdrahšie :) A nikto z tých, ktorí to "počujú" , to nikdy nedokázal pri vyradení všetkých iných podnetov ako sluch.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 led 2019 13:26

marvinnrv píše:
11 led 2019 12:34
Jiri: takže bys raději kdybych tu jako on psal moudra typu

"Vcera jsem vymenil na kabelu ktery vede k liste zlaceny za Rhodiovamy IEC konektor. Jinak oba stejne... BUM. Takova zmena. Manzelka vybehla z pokoje a ze proc to tak basuje a co s tim zas delam"

ještě ho v tom podpoř ...

a arogantních tady je min. polovina ... ale máš pravdu, je asi lepší sem nic nepsat, možná ani číst a ani sem nelezt ...
marvinnrv
Ty jsi u kychtaxe byl, že to kategoricky odmítáš jako nesmysl?
Tvé domněnky o vlivu kabeláže bez jakýchkoliv zkušeností mají nulovou hodnotu.
Ber to od kychtaxe jako inspiraci, pokud tě to opravdu tak irituje tak zase na druhou stranu nikoho nezajímá, že nováček jako ty tomu něvěří.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 led 2019 13:29

BVa píše:
11 led 2019 13:09
FS
Omyl..Rozporuje sa možnosť zmeny zvuku bez zmeny signálu, ktorý je jeho "nosičom". A zmeny audiosignálu po prechode výrazne rozdielnymi káblami sú tak malé, že sú hlboko pod možnosťami sluchu. Priamo počuť sú len vyložené technické "priesery". A je skoro pravidlom, že tie bývajú najdrahšie :) A nikto z tých, ktorí to "počujú" , to nikdy nedokázal pri vyradení všetkých iných podnetov ako sluch.
Stačí uvést, že je to pod tvou sluchovou rozlišovací schopností na tvé BVa aparatuře a nikdo už se k tomu nebude mít potřebu se vyjadřovat.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 11 led 2019 13:37

Jiri: to že jsem se tu registroval před 1,5 měsícem neznamená, že jsem nováček a o Hifi se zajímám od Listopadu loňského roku.

Změna banánku na reprokabelu žádnou změnu v reprodukci nepřinese, to je FAKT. Žádná kouzla neexistují! Proto se kouzlům odborně říká iluze. Jestli si sám myslíš, že má kychtax pravdu a nebo dokonce sám slyšíš to, když si na vlastnim reprokabelu vyměníš banánky, nebo místo nich dáš vidli, či necháš káble hole, tak žiješ ve stejné pohádce jako on...

Hádat se ale neni třeba, ty máš svojí pravdu, kychtax jeho a já mojí ... jak se říká - moudřejší ustoupí...

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 11 led 2019 13:44

BVa píše:
11 led 2019 13:09
FS
Ja s tebou v mnoha vecech rozhodne souhlasim,jen co se týče "hluboko pod moznosťami sluchu" konkretne v pripade průřezu reprokabelu,nebyla pred vice lety u mne pravda. Tkanicku jsem tehdy vymenil za vetsi prumer a zmena byla pomerne razantní. Nebudu blabolit o detailnejsich vyskach a objemnejsim a presnejsim basu,to by byl nesmysl. Zmena byla jednoduse prirovnatelna k otoceni knobu volume doprava,nic vic,nic min.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 led 2019 13:45

marvinnrv
Co na tom nechápeš?
Proč potřebuješ rozporovat co kychtax prohlašuje jako svoji osobní zkušenost na své aparatuře.
Já mám svoji zkušenost (jinou) na svém aparátu a svých uších ale nebudu se hádat, že moje zkušenost je absolutní pravda.
Jen nováček v hifi oboru tohle nechápe.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 11 led 2019 13:55

Jiri
Klasická reakcia pri "argumentační nouzi" :D .. Nič lepšieho nemáš? Však si over svoje pocity v slepom teste tvojimi kvalitnými ušami na tvojej aparatúre. Nie čo si myslíš, že počuješ, ale čo skutočne iba počuješ. A bude vymaľované.
2 Bazi36
Nehovorím o extrémoch typu "zvonkový drát" s prierezom 0,35mm2 vs. 4x2,5mm2 reprokábel, ale o normálne konštruovaných kábloch pre dané použitie.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 11 led 2019 13:58

To neni jen moje zkušenost. O pár stránek zpět máš dost jiných názorů od zkušenějších lidí, dokonce od odborníků, kteří stejně jako já naznačují, že je to jen prostý nesmysl a že tím jen motá hlavu těm méně zkušeným...

Možná tady nebo v jiném vlákně jsem o kabelech psal to, že jsem na tohle téma vedl rozhovor s profesorem fyziky, který neni ovlivněn HiFimanii a audiofilii a bavil se na toto téme pouze s ohledem fyzikálního jevu... jednoduše řečeno jen mlácení prázdné slámy, niv víc.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 11 led 2019 14:12

Jiri, kychtax ...
že Vás to ešte baví reagovať . Ja tiež počujem na mojej zostave výmenu kábla i zmenu koncovky na stieťovke z rhodiovej na zlatú ... a ten do nepočuje rozdiel je v podstate šťastný človek .
Áno Jiri, každá zostava je iná a možno mám niekde pruser, že je to počuť ..., ale pre mňa je dôležité že som spokojný so zvukom. ;)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 led 2019 14:18

marvinnrv
Já mám praktickou zkušenost jinou takže mě nepřesvědčí tvůj argument, že ti o tom někdo (bez jakékoliv praktické zkušenosti) něco vyprávěl. Jdi na slovanet, tam máš desítky stránek "výborných měření" low-end DACů a jejich vychvalování. Potom si stačí takový DAC někde půjčit, porovnat s něčím kvalitním a udělat si svoji osobní poslechovou zkušenost. Je to k nezaplacení.

BVa
Já bych hrozně rád viděl tvůj slepý poslechový test kde poznáš svůj racionálně konstruovaný zesilovač BVaudio od "naleštěného highendu" s mizernou topologií a měřením. :lol:

Odpovědět