kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Kocmeister » 11 led 2019 15:46

To s těma manželkama není žádné klišé, ale realita. Je to logický když jsou samozřejmým byť nezaujatým účastníkem srovnání. Taky mám pár takovejch historek, i jsem tu dřív něco psal. Patří to v hifi mezi ty nejzábavnější a nejzajímavější momenty. Ano, jak tu někdo zmínil, to je ideální slepej test, protože manželky zpravidla neví, co jsme vyměnili a vlastně neví ani jestli vůbec něco. Zkrátka si jen všimnou při vaření, cestě s prádlem do koupelny... dosaďte si co chcete, změny ve zvuku a mají potřebu to hned komentovat. Natolik jsou ty změny velké, že si toho všimnou i při nesoustředěném poslechu v jiné místnosti! Tu kolovrátkovou pohádku o tom jak vše hraje stejně protože můj měřák a moje vysokoškolský skripta z elektrotechniky mi to pošeptaly a všichni, kdo tvrdí opak, jsou podvodníci a šarlatáni, si strčte... za klobouk.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 11 led 2019 16:25

Vubec nechapu,proc se napr pri vyberu sestavy venovat podrobnemu poslechu ve studiu,kdyz kdejaka Maruš,co jde nahodou okolo s kosem pradla po schodisti,pozna velmi zretelne i vymenu kabelu. Vidim,ze jsem k hifi tematice pristupoval zbytecne moc odborně :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 11 led 2019 16:54

Jiri
Ale ja netvrdím, že počujem trávu rásť, to tu hovoria iní machri.. Možno by som to poznal, možno nie, závisí ako "highendový" by ten koniec bol. Ale určite by som v korektnom slepom teste nepoznal napr. výmenu koncovky sieťového kábla. A na 100% to nepozná ani nikto iný, jednoducho preto, že sa zvuk nijako nezmení. Aj napriek tomu, že si to majiteľ často vsugeruje a teší sa z toho.
Kocmeister
Nikdy som nepovedal, že "vše hraje stejně", takže vlastné "dedukcie" si strčte..však viete kam, spolu s báchorkami o počuteľnosti všelijakých voodoo zázrakov typu iný banánik na reprokábli alebo zmena sieťovej vidlice .. Manželky obvykle vedia, že sa manžel zase venuje svojmu koníčku, tak mu to v lepšom prípade pochvália, aby mal radosť, v horšom prípade ofrflú, koľko zase vyhodil prachov a zbytočne. A nejaké reči o počutelnom zahorovaní konektorov sú tak pre Chocholouška

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 led 2019 16:56

Bazi 36
Samozřejmě, že je zbytečný poslech ve studiu bo jistě to nebude poctivý slepý test takže jen imprese.
Správný postup je, že si na webu najdeš měření s grafy a objednáš ten přístroj co měří nejlépe.
No a když tě nebude bavit to poslouchat, tak to aspoň můžeš pořád měřit dokola a tapetovat s tím každé hifi fórum. :lol:

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 11 led 2019 16:57

Moje manželka nepozná ani zapnutý a vypnutý loudness, ověřeno nedávno. Kam vy na ne chodíte.

bryston

Příspěvek od bryston » 11 led 2019 17:08

Krychtax
Rád Vás poznám.

Já ne. nemám potřebu s podobnými individui ztrácet osobně čas.

Terahera

Zase kecáš, nebylo to kvůli mě. Zeptej se PMA či Dasty. Já sice nemohl, ale Pavel nejel kvůli počasí.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 11 led 2019 17:18

Jiri píše:
11 led 2019 16:56
Bazi 36
Samozřejmě, že je zbytečný poslech ve studiu bo jistě to nebude poctivý slepý test takže jen imprese.
Správný postup je, že si na webu najdeš měření s grafy a objednáš ten přístroj co měří nejlépe.
No a když tě nebude bavit to poslouchat, tak to aspoň můžeš pořád měřit dokola a tapetovat s tím každé hifi fórum. :lol:

Tak to ja si uz vzdycky nejak poradil pri vyberu sám,navic jedinou vec,kterou mam doma na mereni je teploměr. Ani nikoho nezrazuju od jeho subjektivnich pocitů pri poslechu. Slyší to tam? Je spokojenej? Je to kazdeho vec. Jen ty vzpominane virtuální manželky......ty mi teda pijou AB Rh pozitivní. ;)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 11 led 2019 17:50

bryston píše:
11 led 2019 17:08
Krychtax
Rád Vás poznám.

Já ne. nemám potřebu s podobnými individui ztrácet osobně čas.
:(

kubas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubas » 11 led 2019 18:53

To se pěkně rozjelo, a to jsou jen kabliky,kde tak řesit amplifiéry,co? Jak ty vám hrajou co?
Naposledy upravil(a) kubas dne 11 led 2019 20:10, celkem upraveno 1 x.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 11 led 2019 20:10

bryston píše:
11 led 2019 17:08

Terahera

Zase kecáš, nebylo to kvůli mě. Zeptej se PMA či Dasty. Já sice nemohl, ale Pavel nejel kvůli počasí.
quote=bryston post_id=194915 time=1547222895 user_id=22792]

Jestli je to tak,tak se omlouvám,pracuji pouze s informacemi,které se ke mě dostali.A v čem jako ještě kecám,že pises zase kecas?

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 11 led 2019 21:04

davidhighend píše:
11 led 2019 16:57
Moje manželka nepozná ani zapnutý a vypnutý loudness, ověřeno nedávno. Kam vy na ne chodíte.
Nekecej, loudness snad každej a vždy ne? 🤭

Já mám manželku z hifistudia v Kroměříži. Měřila nejlépe. Výška metr osmdesát. Prsa trojky a má ráda hudbu.

😉 nehádejte se a poslouchejte hudbu

*offtopic*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 12 led 2019 19:10

Tak to moja je hluchá ještě víc než já,takže sluchem nepozná nic,ale je zase špión,okamžitě pozná,když vyměním jakýchkoliv kabel :shock: Jednu dobu jsem si dokonce nechal dávat stejný oplet,ale poznala to podle koncovek :o Teď už jí vždy řeknu rovnou,že jsem něco koupil a je tak 3 až 5 dní klid,a to absolutní,že si připadám,že žiju bez ženy 8-) Takže vlastně u mě jde změna kabelu poznat a to dost :lol:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 14 led 2019 10:11

Jsem vyměnil můj Mundorf silver USB za Neotech UPOCC NEUB 1020..

Ten Neotech je nový.
Při prvním zapojení byl zaduněný bas, neuspořádáný zvuk. (proti mému staršímu a rozehranému USB z drátů Mundorf) Nemá cenu hodnotit. Teď postupem času basu ubylo a zpřesnilo, zvuk se zjemňuje a vystupují detaily ven. Scéna získává hloubku. Je to tak 4 dny zatím. Počítám na komplet zahoření to bude chtít tak měsíc. U stříbra to trvá déle a ještě k tomu OCC - to se zahořuje velmi dlouho.
Už teď můžu říct, že recenze nelhaly. Je to USB, které dává malinko plnější zvuk než můj Mundorf, zároveň jemný a čistý (zpravidla u stříbra a digitálu). Zatímco ten Mundorf má trochu méně objemu od středů dolů, víc k analytickému. Uvidíme co bude dál,..

Miero

Příspěvek od Miero » 14 led 2019 10:27

Myslis, ze by si pocul rozdiel i na sluchadlach s DACom uplne odpojenym od zosilnovaca?

Odpovědět