Leony5

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Leony5

Příspěvek od fox »

Co se dalo dělat ? Pionýři měli cenu malého automobilu. Potom přišla krize, taktéž jsem dokupoval do hlavní sestavy. Rvalo mi to srdce. Určitě dnes dělají radost někomu jinému.
Když na vintage nehraješ, začnou se kazit a musíš neustále opravovat. Se zesilovači nebyly problémy, ale "točivé" komponenty potřebovaly častou údržbu.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Ty ceny jsou dnes velmi vysoký, jak by si to hodnotil zvukove se setavou okolo 120 k dnešní provenience?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Zesilovače SPEC jsou velmi dobré. Než jsem je prodal, připojil jsem je na bedny Tanoy Stirling a byl jsem překvapený, jak to hezky hrálo, i když zesilovačům táhne pomalu na čtyřicítku. *2thumbsup*

Měl jsem i gramofon Pioneer PL-L1000 s tangenciálním raménkem. Tím jsem vlastně se sbírkou začínal. Koupil jsem si ho jako hlavní přístroj, než ho nahradil Michell Gyrodec. Myslím, že se s přehledem vyrovnal gramofonům v cenové kategorii dvaceti tisíc Kč.

Obrázek

Tunery byly taky výborné, chytal jsem vzdálené stanice na kus drátu.
Nehodnotím kazeťáky. Ty se už dnes nevyrábějí, proto není s čím srovnávat. Byly spíše pro parádu. Cívkové magnetofony byly celkem v pohodě.

Jo, vintage chtějí velký obývák s prosklenými vitrínami a osvětlením. Moc hezky se na ně dívá. :)

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Já mám v plánu nějaký gramoschasi od pioneera, starší kousek ve dřevě, pokud mozno automat. Nynější Teslu MC 400 pošlu do světa i když nehraje spatne chci to sladit od jedné značky. :D

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Obrázek

Určitě bych nepohrdl tímto gramofonkem. Je to rarita, těžko se shání, jeho cena se pohybuje nad 1000 euro.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

*thumbs up* Pěkný kousek,no vzhledem k tomu že desek mám poskromnu takhle vysoko nekoukám.Mám to spíš jako nostalgickej doplněk a cca 50 LP na občasný poslech mě postačí něco ve stylu PL-A45.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Leo, to je Fonomaster top model Unitra s přenoskou MF-101 (lic. Tenorel) dobré, co
http://img24.cz/images/10082146019241173512.jpg
jo, dříve tam vkládali Shure M44 ale cena dovozu z valutové oblasti byla vysoká

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Doba pokročila a po nahrazení Pioneera A 701R a reprosoustavy Dynavoice DF6 jsem šel víše a pořídil si dělence Yamaha z 90.let a k ní adekvátní reprosoustavu uzavřené konstrukce ( ve vybavení), zvuk Yamahy mi moc nesedl tak jsem pořídil Sony TA-F 870 ES opět po nějaké době jsem k Sony pořídil levný elektronkový buffer (Čínský FX AUDIO) a díky jednomu kamarádovi zde několik párů elektronek, začal jsem laborovat a měnit elektronky a nestačil se divit jak tento levný cajk dokáže měnit charakter zvuku. Zvuk se mi natolik zalíbil až jsem se rozhodl prodat čistě tranzistorový zesilovač a koupil hybrid Vincent SV 237 MK a po cca dvou měsících soužití s tímto zesilovačem musím říci ano tento zvuk sestavy jsem hledal *2thumbsup* nyní nastává možnost po nějaké době či vypršení záruky vyzkoušet i jiné elektronky v tomto hybridu. Má li někdo již nějaké zkušenosti v tomto případě uvítám postřehy nápady a výsledky. Také je tu pro lidi co by chtěli něco podobného zkusit můj zkušební buffer + 4 páry skvělých elektronek ( již to nevyužiji). Uvažované vintage kousky jsem vzhledem k vysokým cenám a velkému riziku poruch zavrhnul, servis těchto krásných strojů dnes již moc lidí nedělá a pokud ano čekací doba je neskutečně dlouhá.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Jsem rád, že jsi úspěšně vstoupil do vod elektronek a užíváš poslechu ;). Nyní pracuji na lampové konvergenci dalšího kamaráda z fóra, kterému jsem rovnou půjčil Yaqin a užívá si poslechu spolu s "rošty" Quad :-p. Tvuj Vincek nemá až tolik možností na tube rolling, sice píší ma některých fórech o ECC88, ale toto bych si ověřil, to že vleže elektronka do patice ještě nic neznamená :roll:.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Taky jsem rád. Ty elektronky co jsou v 237 MK, jedná se o 6N1P. Zatím jsem nepátral po nějakých jiných, zesilovač je v záruce tak to nechci ani otevírat. Hraje to parádně. Na co hraješ když jsi zapůjčil Yagina.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Pokud to nejsou Voskhod , pak vrele doporucuji, mam je v LittleDotu a jsou v top 3, ktere osazuji pro poslech https://tubes-store.com/product_info.php?products_id=99., Mám pocit, že jsem ti jeden pár od této značky posílal pro elektronkový buffer ;). Jinak jsem už přes rok na sluchátkách a v létě už bude vlastní poslechovka, sice menší než původní, ale se samostatným přivodem a bez sousedů v paneláku :D.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Ano jsou to Voskhod, tím se právě liší od verze 237 a ještě změna z usb dac na coax+optika který má mimochodem vynikající zvuk ve srovnání s mým Teac UD 301 bych řekl že je o něco lepší.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

IMG_20181016_130356.jpg

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

*palec* Pěkný.

Jason