Leony5

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Leony5

Příspěvek od RedBaron »

K těm by sedla áčtyřstovka jak p.del na hrnec ;-)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Gratulace k novemu zelezu, at spokojeny poslech vydrzi *thumbs up*.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Jj A 400 to by bylo :cry:

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Také gratuluji, včera jsem se u Leoše otočil na poslech ( vzhledem k mé skleróze 2x :lol: ) a musím říct, že je to posun. Charakter zvuku se velmi změnil. Vincent hrál více na středech, ale bass nebyl až tak hutný a pevný, zatímco s Hypou je bass super a středy se uklidnili a trochu zatáhli takže už tolik nevyčnívají. Nicméně ale bylo znát, že ten preamp v DACu CW nedokáže plnohodnotně nahradit klasický preamp, limit byl vyšší hlasitost. Takže určitě bych šel a dal tam i Hypa 1 preamp, myslím, že pak to bude paráda. Při běžné hlasitosti to hraje super, ale při vyšší hlasitosti už to úplně příjemný zvuk nebyl. Ale je pravda, že Hypa není rozehraná, takže za týden bude zvuk zase trochu jiný a na hodnocení je ještě brzy.
Každopádně je to změna a velká a ještě jednou gratuluji a ať ti to hraje a sestava ti dělá jen radost *palec*

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Díky za návštěvu, a cenné názory, tvoje i kolegy. Že někdo zapomene hlavu, no stává se to, byl jsi tak překvapený zvukem Hypy, že jsi ztratil hlavu :D budu muset vás dva navštívit.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

:lol: jj, to bude tím.
Zastav se, rádi tě zase uvidíme.
U nás uslyšíš ten rozdíl mezi A a AB hned. Máme stejné reprosoustavy, podobnou sestavu, ale ta moje lampa oproti Márovo Nakamichi hraje jinak. A nedá se říct lépe nebo hůře, líbí se mi zvuk v obou místnostech, ale je jiný.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Ja bych tam vrznul lampovy predek a bylo by vymalovano, zadny ostry projev by nehrozil *sunglases*.
Naposledy upravil(a) koudy42 dne 21 lis 2021 11:02, celkem upraveno 1 x.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Já taky, ale Leoš má oproti mě jiné preference, stejně jako můj skoro soused.
Každému se líbí prostě jiný zvuk, ale to je v pořádku.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Jasne chapu, Jen rikam ze by nebyl problem s ostrosti a hlavne tolik "luftu" jak s lampama jsem neslysel ;).

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Mě přišel právě Vincent ostřejší na výškách, a s větším důrazem ve středech někdy dost nervozní. Hypa hraje na výškách jemně, s lepší lokalizací nástrojů, hloubka scény je větší, středy jsou pro mě čitelnější, detailu je více, nebo bych řekl více informací, s jemnějším podáním. Vše je to pro mě příjemnější než z Vincenta. Lampy už do sestavy nezařadím, mám pro to své důvody. Tuto změnu jsem zvažoval již dlouho, Vincent rozhodně špatný není, má razantní zvuk, ale dost přibarvuje, což je pro někoho líbivé a pro někoho ne. Je to takový zvuk jako by utržený ze řetězu :lol:

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Chapu viz. jak psal Mike. Ja takovy problem ani v nejmensim nepozoruji, ale vse je to otazka celeho retezce. Borec ode me bral Vulkany k Vincent 998 a byl nadseny. Zakladem Vulkanum je poradny koncovy stupen *thumbs up*.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

V dobách minulých sem o tvém ex-Vincentovi taky uvažoval jako náhradu za NAD C375, ale popisuješ přesně ty zvukové důvody, které mi na něm neseděly. Měl celkově "větší" zvuk než NAD, ale na mě až moc intenzivní a nepřirozeně barevný. Bál jsem se, že by se mi rychle přejedl.

Z toho, co píšeš, budeš (jseš) s Hypou zvukově spokojený. Jen si osobně myslím, že ti v tvé upravené poslechovce časem začne chybět výkon a A400 bude logický další krok kupředu ;) .

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Ne kazdy skace v hifi po nekolika schodech a ne kazdy to tak musi mit. Presto souhlas, ten A400 se primo nabizi, jinak tam vzdy bude "ALE".

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

On je ten postup po jednotlivých schodech i lepší - případný úkroky stranou ze správného směru tolik nebolí :) . Navíc, každý zlepšení nějakýho komponentu posune slabý místo sestavy někam jinam. Tak se vyřeší a furt dokola. A sestava jako celek tím kvalitativně přirozeně roste. Při moc velkých skocích by se člověk podle mě snadněji ztratil ve směru, kterým chce postupovat.

A třeba se mýlíme a Leony nebude potřebovat / chtít hrát víc nahlas, než co 130 W do 83 dB/W/m dovolí.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Asi jak to napsal Pítrs, A 400 jsem u p. Stranky viděl, ale neslyšel. Je to pořádný macek, ani nevím kam bych ho dal, to je již jiná třída, a určitě by potřeboval lepší bedny aby hrál tak jak má. Ale do mé menší místnosti cca 20 m čtverečných by A 400 byla nevyužitá, i proto že já z 98% poslouchám na normální až tichou hlasitost. Momentálně budu poslouchat, časem si zajedu pro preamp, a zase poslouchat. Pak se rozhodnu jestli preamp přikoupím či ne. Zajímalo by mě kolik lidí to takto bez preampu provozuje, a jak je spokojen. Asi i honě záleží na tom jak je v transportu vyřešena regulace zvuku. Budu rád za případné zkušenosti.

Odpovědět