Leony5

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Leony5

Příspěvek od Antony »

Je mnoho uživatelů, kteří mají osobní zkušenost s tím, že staré reprobedny (20-30 let) jsou ve srovnání se současnými zvukově super. Patřím mezi ně. Aby současné reprobedny byly nějak významně lepší, je nutno platit cca 10ti násobek. Ověřeno mnou mnohokráte. Postavil jsem vedle svých Quadral Titan a Revox Agora B MkII spoustu dalších beden. Byly bez šancí. Pokud se vyrovnaly, cena byla astronomicky jinde. To postrádá smysl. Mám principiálně rád nové a kvalitní věci, ale tady je ten cenový rozdíl příliš velký. Bohužel, i bedny Sroll jsou asi 15x dražší, než moje Titany, takže volba je jasná. Jediný vintage kousek mám v bednách a vůbec toho nelituji.

Argument s poroucháním v praxi nefunguje. Pohybuji se mezi hifisty, co se na staré a drahé sběratelské repro specializují. Vady se vyskytují výjimečně, a pokud, tak opravit nebo vyměnit se dá všechno za přijatelné ceny. Z hlediska počtu vad a životnosti komponent nepředstavují top reprobedny ohroženou kategorii. Navíc, závady se nevyhýbají ani novým výrobkům. Moc nebolí, když se musí opravit stará bedna pořízená za dvacet, třicet, padesát tisíc, zato je děsivá představa, že se podělá pár let nová bedna za mega, těsně po záruce. Recept na bezporuchovost nemá nikdo.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Tak určitě každý má na toto svůj pohled, a záleží na každém za co, a hlavně kolik utratí za zvuk který chce doma poslouchat. Já jsem také nenašel bedny z novější produkce které bych byl ochoten zaplatit, a proto jsem sáhl po starých bednách které mě stály zlomek toho co bych zaplatil za nové, ale hlavní věc je, že ty starý bedny mají pro mě neskutečný zvuk který mě baví poslouchat.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Já asi nic psát nebudu, všechno už bylo řečeno. Od té doby, co mám JBL 250Ti, už nic nehledám, audio nervóza zmizela ;-) A po doladění korekcí místnosti je i na basu zvuk jako když střelí. Jestli bych něco dalšího chtěl vyzkoušet, tak bedny se zvukovody od Marcela Batíka. Jinak v komerční sféře naprosto nic, poměr cena / zvuk povětšinou velká bída.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Máte pravdu, já mám teď Dali 850 a Grand a taky je to pro mě konečná.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Koupil bych slušné sloupy výměnou za nemožné regály (nota bene Pioneer) bohužel:
"příjmová chudoba" a stav cash-flow hovoří proti investici této. Závěr je prostý:
opět jedna konečná (dosloužíme spolu)...

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

O tom, ze dnesne spickove bedne hraju vyrazne lepsie ako spickove bedne spred 20tich-30tich rokov, o tom asi nemusit byt ziadna diskusia. Materialy, konstrukcie sa pohli dopredu. Skutocne sa nemusime bavit ci YG Acoustics su lepsie alebo horsie ako Focal Grande Utopie prvej generacie. Alebo ci dnesne 800D4 su lepsie alebo horise ako povedne 800N.

To, ze dnesny "high-end" je velmi drahy, to je fakt, na druhej strane, sa stereo aparatura presunula z urovne standardneho vybavenia kazdej domacnosti do veci pre uplne mensinovu skupinu nadsencov. Je to maloseriova vyroba, asi nieco ako prislusenstvo pre konske polo, ktore tiez stoji neskutocne peniaze. Za seba - ja si dnes viem, za 3 svoje platy kupit vyrazne lepsie repro, ako som si vedel kupit za 3 platy pred 25 rokmi. A to je jedine, co je pre mna podstatne.

Ako hovori moj otec - Veci nie su drahe, to len my mame malo penazi :D

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

jj, takže mně nezbývá než mačkat igelitku s prospekty na výstavě a z povzdálí okukovat, jak to mají připojeno a co to vlastně hraje. :mrgreen:
Jinak téma staré bedny vs nové je velmi zajímavé. To by zasloužilo své vlákno. Mně u starých psychologicky většinou chybí novější, moderní měniče. Ale když začaly hrát, často jsem byl překvapený, jak dobře to hraje.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Hej hej, mozno admin by mohol spravit vlastne vlakno, ma to potencial na rozbehnutie velkej diskusie na styl "potreba fyzickych nosicov".

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

" ma to potencial na rozbehnutie velkej diskusie na styl "potreba fyzickych nosicov"."
Pokud tady budou zase tydýti objevovat Ameriku, tak se rozběhne. Co jiného je výrok "dnesne spickove bedne hraju vyrazne lepsie ako spickove bedne spred 20tich-30tich rokov"?

Titany stály nové přepočtem kurzu 350-400 tisíc Kč. Byl to evropský absolutní top. Dnes se MkIV dají koupit za 70 tis. Focal Grande Utopia EM EVO jsou dnes za 5 800 000,- Kč ( https://www.l-e.cz/focal-grande-utopia-em-evo-cerna ), tedy 83x víc. Hrají 83x lépe?

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YG.Acoustics »

Antony pokud jsi doma porovnával pouze ze Sroll, coz je nepovedená bedna, a nějakými Focal které jsou předražené špatně hrající stejně jako B&W, tak je to potom vcelku jasné. Jsi zvyklí na rozmazaný zvuk Titánů, je jasné ze se ti zvuk nových beden nemůže líbit. Mas rad sladkou lež, nežli zvukovou pravdu, a o tom to je. Proto se ti zvuk nových beden nemůže líbit, a můžeš hledat jak chceš, stále to nebude tak zabarvene hrající bedna jako ty 30-40 let staré Ameriky které jsou na jedno brdo! Bum cink.

konferencier
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od konferencier »

Nemá smysl tady Leonymu5 kazit vlákno řešením sporů a odbíháním k jiným tématům. Berte to prosím na zřetel. Pokus vést to jinam dopadne promazáním. Případně na žádost Leony5 udělám rovnou. Děkuji.
moderátor

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

moderátor:
OK, beru na vědomí.
Leony5 má stejné bedny jako ty, o kterých píšu své zkušenosti. Má tutéž generaci i řadu, VULKANy jsou jen o model nižší. Tedy tematicky bych to jako odbíhání neviděl.
Ale kazit vlákno nikomu nechci, budu na to dbát.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

YG.Acoustics:
Titany jsem v průběhu času měl možnost porovnat s několika desítkami špičkových modelů všech možných kategorií a výrobců. Z osobní zkušenosti mohu říci, že tvrzení jako "rozmazaný zvuk", nebo "sladká lež" nemají základ v realitě. Je to jistá fáma, která tyto bedny doprovází, je mi celkem jasné jak vznikla. Tyto bedny za prvé potřebují zesilovač, který je nebrzdí, což mnoho lidí podceňuje. Za druhé hrají i ty basy, co naprostá většina beden nemá šanci přenést. Pak se to nezvyklému posluchači zdá jako méně analytické, protože tam nemá ty nepřirozeně vystrčené středy, které je zvyklý poslouchat, a říká analytičnost ve skutečnosti něčemu, co je ukřičenost bez spodku. Ano, takto analytické Titany skutečně nejsou. Jsou ale nemilosrdně přesné v celém spektru, vyrovnaně a současně muzikálně mohutně, nedělají z muziky papírový kelímek. Z poslechu reálných hudebních nástrojů vím, že Titany jsou jsou zvukové pravdě až nepříjemně blízko.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Nějaké basy to umí. Sice ne tolik, kolik se běžně píše ve vlastnostech...
http://www.titanstory.de/downloads/TITAN_III_Test.pdf

Staré dobré časy...
http://www.titanstory.de/downloads/VULKAN_III_Test.pdf

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YG.Acoustics »

Antony píše:
25 led 2022 13:37
YG.Acoustics:
Titany jsem v průběhu času měl možnost porovnat s několika desítkami špičkových modelů všech možných kategorií a výrobců. Z osobní zkušenosti mohu říci, že tvrzení jako "rozmazaný zvuk", nebo "sladká lež" nemají základ v realitě. Je to jistá fáma, která tyto bedny doprovází, je mi celkem jasné jak vznikla. Tyto bedny za prvé potřebují zesilovač, který je nebrzdí, což mnoho lidí podceňuje. Za druhé hrají i ty basy, co naprostá většina beden nemá šanci přenést. Pak se to nezvyklému posluchači zdá jako méně analytické, protože tam nemá ty nepřirozeně vystrčené středy, které je zvyklý poslouchat, a říká analytičnost ve skutečnosti něčemu, co je ukřičenost bez spodku. Ano, takto analytické Titany skutečně nejsou. Jsou ale nemilosrdně přesné v celém spektru, vyrovnaně a současně muzikálně mohutně, nedělají z muziky papírový kelímek. Z poslechu reálných hudebních nástrojů vím, že Titany jsou jsou zvukové pravdě až nepříjemně blízko.
To je právě to, hraje ti to ze Sroll, a s tim jsi poslouchal nové bedny? Co měli všechny vystrcene středy a tenký zvuk? To sis vlastně odpověděl sam. Ze ti hraji naprosto nerealnym způsobem co je na míle vzdálené od Hifi. To bylo totiž hifi te doby. Prepalene zvukově, tedy líbivý zvuk. Ale to není realita toho co je na disku zaznameno. A to ty nedokážeš nikdy pochopit. Je to neco jako by sis na techno party pustil nějaký svůj cd disk na jejich aparature, což bude zvuk podobný tomu na cem posloucháš doma. A pak na novém hifi sistemu doma, kde se ti to bude ve srovnání jevit jako tenké a urvane. Problém je i v tom ze kvalita nahrávek taková občas i je. Dle toho co posloucháš. Od určité cenové se zvuk láme, a ty nejspíše nejsi schopen přijmout ze by vážně byla hudba az tak špatně nahrána, ale ona je. Ale ty si myslíš ze je problém v bednach. No nejprve bych hledal problém v tobe :) Nic proti tomu ze se ti líbí na starých bednach zvuk minulosti. Kdy ti to opravdu neda vysoké rozlišení, a přiblížení k tomu co ve vstudiu vzniklo za hudební paskvil. Jedna strana lidi chce slyšet co nejlépe co na záznamu je zaznamenáno, ta druhá jej chce za každou cenu vylepšit, tedy zkreslit. A právě vintage na to slouží dokonale. Vintage vetese je plný web, nikdo to nechce. Pouze nadšenci co nemají na kvalitní hifi, nebo lidé co mají milnou představu co je to vlastně hifi zvuk.

Odpovědět