Leony5

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Re: Leony5

Příspěvek od YG.Acoustics »

Jak píšeš - A také právě proto, že nejsem hifista, ale posluchač.

Tak to je potom jasné. Ale víš ze pises na hifi forum ze ano? Jak si řekl, (nutno číst mezi řádky) nezajímá te přesný zvuk a ten který byl přesně nahran. Chceš aby se ti to líbilo, a to umi pouze vintage bedny. Chápu, ale to ti tu celou dobu říkám. Nejsi schopen pochopit přesný zvuk, tedy tu kvalitu/nekvalitu. zaznamenanou na médium. Musíš si hudbu trošku upravit, aby hrála dle tvich měřítek. Opět, tohle není hifi. Proto mas tuhle šílenou kombinaci. Která určitě hraje, ale dosti zkreslene.

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

kychtax píše:
25 led 2022 17:08
Tak on ten titan má 32cm basák, velký objem, váhu.. tato bedna asi nebude mít problém udělat velký zvuk. Dneska koupit bednu s 32cm basákem, s moderními měniči, velkým kabinetem. Aby to bylo uděláno odborně a pod značkou...dobře hrálo.. a už se dostáváme k dost nákladné záležitosti. :(
Objem zcela jistě ano, ale jaký, a v jaké kvalitě? A je tam rozlišení basu? Jistě ze moc ne. Velký měnič, rovná se pomalý měnič, z velkou deformaci pri pohybu. A čím měkčí materiál membrány, tim hůř! Ale kdo chce kam. Slyšel jsem velké měniče, a když není kvalita, přehraji je i ty mnohem menší moderní měniče.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Kychtax:
Přesně o tom mluvím. Metr vysoké nové prdítko nehraje, jen křičí, ať má cenovku jakoukoli. Bedna, aby hrála, musí mít především objem a hmotu. Fyziku nelze okecat..

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Leony5 píše:
25 led 2022 15:44
Žádný problém s touto diskusí nemám, mazat nic nechci. Je to poučné, a pro lidi co hledají bedny snad i zajímavé.
To není ani nebude poučné :?

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Plný souhlas s YG.Acoustic a Fidji99.
Lépe bych to nenapsal. Staré bedny prostě nemají to rozlišení ani přesnost na basech. Je to jak koukat na 30let starou TV.

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Kychtax, mel sis tedy pořídit Klipsch Cornwall IV, 38cm basak stačí?! Cena je lidová. To budou basy...

Nebo Magnat Transpuls 1500, kdyby jsi chtěl ušetřit.

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Antony píše:
25 led 2022 17:16
Kychtax:
Přesně o tom mluvím. Metr vysoké nové prdítko nehraje, jen křičí, ať má cenovku jakoukoli. Bedna, aby hrála, musí mít především objem a hmotu. Fyziku nelze okecat..
Kychtax, asi narazí na tve 1m vysoké úzké sloupky. To si necháš líbit? Asi osobní útok 😆

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Antony píše:
25 led 2022 17:16
Kychtax:
Pokud jde o ozvučení 50m2, pak ano. Jinak se opět pletes. Objem a hmotu. Tu Titan maji, bohužel nedostatečně vyztužená a velká ozvučnice ti hraje spolu s menici. Což ale preferujes.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

YG.Acoustics:
Ty nejmenuješ modely, to je v pořádku. Já nejmenuji modely, máš problém. Srandovní.
Podle čeho soudíš, že Sroll nemá na rozehrání Focal? Bez konkrétních argumentů je to jen výmysl.
Bubny i s bubeníkem jsem viděl mockrát. Mám pocit, že ty ne. Kopák je tak 3-4 m nade mnou, když stojím na koncertě pod pódiem. Navíc lokalizace basů je od určitých frekvencí nulová. Přečti si něco o subwooferech.
Proč se představa o dobrém zvuku nepřibližuje zvuku na médiu? To mě fakt zajímá. Konkrétní argument chybí.
Proč bych se měl přiznávat, že mám rád retro zvuk, když to není pravda? Jen proto že si myslíš, že to víš líp než já? Nevím, co je retro zvuk, natož abych jej měl rád. Poslouchám kvantum současné muziky, ta určitě z velké části retro zvuk nemá.
Co je opravdové současné high fidelity podle tebe? To správné, když spousta ostatního je špatná, rozmazaná, ostrá, přeceňovaná, a kdovíjaká. Kde je ten současný Svatý grál hifismu? To mne zajímá nejvíce ze všeho, fakt.
O jaké kvalitě nahrávání pomlčet? Dříve se nahrávalo špatně, a dnes se snad nahrává dobře? DR5 a podobně, třeba. Nebo jak to je?

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

weiron píše:
25 led 2022 17:22
Plný souhlas s YG.Acoustic a Fidji99.
Lépe bych to nenapsal. Staré bedny prostě nemají to rozlišení ani přesnost na basech. Je to jak koukat na 30let starou TV.
Vidíš, a ještě pár let zpět tvrdil jeden jedinec na fóru, a hadal se do krve ze CRT tv maji nejlépe podanou černou barvu, a ze konkurence je jen tmavě šedá, nikoliv černá jako na CRT tv. A tak je to na forech ze vším. Jenže vývoj jde dál. Retro hifi je fajn jako kulisa. Nebo na jednu skladbu na vysoký vol aby to někomu předvedl, jak to umí bouchat. Ale poslouchat bych na tom třeba pět hodin v kuse vážně nechtěl, na to tomu schází rozlišení, a čistota, a hlavně prostorovost. Objem není vse, naopak, někdy může i vadit, nebo dělat problémy v malé místnosti. Pusť si potom na takové vintage sestavě nové povedené alba kterém uz nechybí basy, a může být problém.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Jasně, že jde o 50 m2. Je to málo?
Nedostatečně vyztužená ozvučnice u Titanů, to je pěkný výmysl. Nějaký důkaz?
Jak víš, co preferuji? Různě dunících, rezonujících a kreslících beden jsem slyšel spoustu. Rozhodně to nepreferuji. Titan bude těžko hledat konkurenci v tuhosti ozvučnice. 145 kg, kup takovou bednu za tři platy.
Naposledy upravil(a) Antony dne 25 led 2022 17:42, celkem upraveno 1 x.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Mimochodem, Titany MkV jsem slyšel v perfektně zatlumené místnosti 3x4 m. Byla absolutní prostorově plastická naturálně detailní paráda s mikroskopickým rozlišením. Fámy o nedostatcích jsou jen vymyšlené.

YG.Acoustics
Kontaktovat uživatele:

Antony píše:
25 led 2022 17:33
YG.Acoustics:
Ty nejmenuješ modely, to je v pořádku. Já nejmenuji modely, máš problém. Srandovní.
Podle čeho soudíš, že Sroll nemá na rozehrání Focal? Bez konkrétních argumentů je to jen výmysl.
Bubny i s bubeníkem jsem viděl mockrát. Mám pocit, že ty ne. Kopák je tak 3-4 m nade mnou, když stojím na koncertě pod pódiem. Navíc lokalizace basů je od určitých frekvencí nulová. Přečti si něco o subwooferech.
Proč se představa o dobrém zvuku nepřibližuje zvuku na médiu? To mě fakt zajímá. Konkrétní argument chybí.
Proč bych se měl přiznávat, že mám rád retro zvuk, když to není pravda? Jen proto že si myslíš, že to víš líp než já? Nevím, co je retro zvuk, natož abych jej měl rád. Poslouchám kvantum současné muziky, ta určitě z velké části retro zvuk nemá.
Co je opravdové současné high fidelity podle tebe? To správné, když spousta ostatního je špatná, rozmazaná, ostrá, přeceňovaná, a kdovíjaká. Kde je ten současný Svatý grál hifismu? To mne zajímá nejvíce ze všeho, fakt.
O jaké kvalitě nahrávání pomlčet? Dříve se nahrávalo špatně, a dnes se snad nahrává dobře? DR5 a podobně, třeba. Nebo jak to je?
Kopák je tak 3-4 m nade mnou, když stojím na koncertě pod pódiem.

Kopák je tak 3-4 m nade mnou, když stojím na koncertě pod pódiem.

😆 To myslíš vážně. Bože ty jsi kus blba. Takže jsi mi vlastně chtěl zdelit ze posloucháš doma pouze záznamy z koncertu, a doma při poslechu stojíš. Dobře, rád jsem te poznal. Naprostá ztráta casu.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

YG.Acoustics píše:
25 led 2022 17:12
Jak píšeš - A také právě proto, že nejsem hifista, ale posluchač.

Tak to je potom jasné. Ale víš ze pises na hifi forum ze ano? Jak si řekl, (nutno číst mezi řádky) nezajímá te přesný zvuk a ten který byl přesně nahran. Chceš aby se ti to líbilo, a to umi pouze vintage bedny. Chápu, ale to ti tu celou dobu říkám. Nejsi schopen pochopit přesný zvuk, tedy tu kvalitu/nekvalitu. zaznamenanou na médium. Musíš si hudbu trošku upravit, aby hrála dle tvich měřítek. Opět, tohle není hifi. Proto mas tuhle šílenou kombinaci. Která určitě hraje, ale dosti zkreslene.
Myslím, že tohle mnohé vysvětluje.

Nic takového jsem nenapsal (druhý odstavec). Ani mezi mezi řádky, ani v řádcích. Psal jsem pravý opak. Vidíš jen to, co chceš vidět. Jeden výmysl za druhým.
Mám kombinaci, která hraje detailně a přesně, mimořádně rozlišuje a zachovává radost z muziky. Pořád máš z nějakého ideologického přesvědčení potřebu si vymýšlet opak, aniž bys měl možnost jen náznakem něco podobného slyšet. Prostě to víš líp... Bezva.

Se záplavou výmyslů nemá cenu ztrácet čas. Až začneš psát k věci, s dostatečnou argumentací, a hlavně bez podsouvání výmyslů, pak bude mít snad význam, abych reagoval.

Mimochodem, všimnul sis, že hifi je prostředkem k reprodukci hudby? A že někteří lidé dokonce tu hudbu poslouchají? A na tomto fóru o ní píšou? Zkus se nad tím zamyslet, otevřou se ti nové světy. Tedy, možná..

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Ani neví, kde má posluchač kopák. To je pak těžký. Zábavnej týpek.. :)
Poslední rada: Muzika se poslouchá. P-O-S-L-O-U-CH-Á.
Člověk by řekl, že bys to měl vědět, když děláš reklamu henté firmě z Colorada. S tvým přístupem je to spíš medvědí služba. Protože to zjevně nevíš.
Naposledy upravil(a) Antony dne 25 led 2022 18:01, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět