marasten

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Zdeny píše:
marasten píše:Tak zesik už je v pořádku doma *hura* *jupi*
Trochu dlouhá lhůta na výměnu jednoho kondenzátoru,ne?
Ani né, nenapsal jsem to jak jsem ho přivezl ( už je pár dnů doma), chvilku trvalo než došly kondenzátory (musely se objednat) a navíc měl dotyčný zrovna dovolenou, se to nějak sešlo :roll:

Ale už je vše v pořádku a to je hlavní *thumbs up*

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Tak jelikož moje sestava ( aspoň co se týká CD, zesilovače a reprosoustav ) je u mě už docela dlouho, nastal čas na změnu. Samozřejmě , že k lepšímu.
Zakoupil jsem si jiný zesilovač, věrný značce, zakoupil jsem si SOLFEGE v perfektním stavu *thumbs up*
A jak to hraje ? Jsou to zatím jen prvotní poslechy ( musím počkat až opadne první euforie :lol: ) ? Je znát především větší kontrola soustav, mé Shany nejsou zrovana z těch nejcitlivějších a ten větší výkon je prostě znát, hlavně na basech. Celkově je charakter zvuku stejný ( celkem samozřejmá věc), ale vše je kvalitativně o třídu výš *thumbs up* .
Jsem plně spokojen a dá se říct, že pro mě v zesilovači konečná *klanimse*
Obrázek

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od pasul »

Pěkné Shany. *thumbs up* A kde máš DPAčka? Vždyť to vždycky patřilo k sobě ne? :mrgreen: Ovšem aby jsem uvedl vše na pravou míru. Vůbec se ti nedivím, že k Shanům používáš lampy. Ono se to totiž jinak nadá poslouchat. Takže vše je OK. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Asket
Příspěvky: 267
Registrován: 03 kvě 2010 00:13
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od Asket »

Koukam mas peknou sestavu. Libi se mi.
Pises, ze jsi propadl LP vinilu.... pokud mas moznost sehnat na tech LP to co se ti libi je to super.... pac u me to nehrozi a kvuli par deskam bych jsem si gramo neporizoval.....
Osobne vim jak takove LP hraje na lampaci.... ale bohuzel v dnesni dobe jdu jinym smerem a to opticky z ruznych zdroju nejen cd ale i notas... k prostorove hudbe nez jen stereo, ale stereo nezahazuji... i tam je dost prostoru :)

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Tak, už jsem naposlouchal přes můj " nový " zesilovač docela dost CD a LP, abych mohl dělat nějaké to realističtější hodnocení. Počáteční faktor nového už pominul. Jem rád, že moje počáteční nadšení vůbec neopadá *jupi* *hura* *hura* *hura*
Bohužel tento fakt sebou nese i jednu negativní věc a to, že některé komponenty jaksi nedosahují kvalit zesilovače. Je to neustálý boj, který chudák hifista nemůže nikdy vyhrát *headbang* .
Co se týká CD přehrávače, tak ten asi zůstane, jelikož jsem propad LP a zbírka desek se úspěšně rozrůstá, je nasnadě, že výměna gramofonu je logickou volbou. Zatím ještě nevím, za co vyměním svůj stávající gramofon, budu na tom muset zapracovat. Vím jen, že se nebudu bránit ani použitému stroji, pokud tedy bude v perfektním stavu. Zatím jen takový nástřel - Pro-Ject 6Perspex v kategorii nové.
Další na řadě budou reprosoustavy a to bude trošku problém a to především finanční a tak to bude běh na dlouhou trať. Radši počkám až našetřím, než toho pak litovat.Problém je v tom, že vůbec nevím co k Solfege vlastně připojit. Výkon je 2x33W v A třídě a tak to bude chtít něco citlivějšího, což je v dnešní době trochu problém. Většina reprosoustav má dnes citlivost 88db a nížší.
Kdyby jste měl někdo nějaký tip na reprosoustavy, které by kvalitativně odpovídaly zesilovači, byl bych vděčen. Místnost cca 24m čtverečných a poslouchám hlavně jazz a blues.

Mamut
Příspěvky: 111
Registrován: 28 črc 2008 17:16
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od Mamut »

Solfege sem naposledy slyšel s tímhle http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 2-bubinga/ *thumbs up* (konkrétně u toho pána však ne,ale zkus ho ...třeba je ještě má a můžeš poslechnout)

Vasek
Příspěvky: 22
Registrován: 17 bře 2009 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od Vasek »

To je i můj tip,mám Audiomat Arpége ref. a Cabasse Farella.Myslím,že spolu hrají velice slušně.Tu kombinaci Audiomat a Cabasse znám dobře.(Nějaký čas jsem pracoval v Artu u Slance).Můžeš přijít někdy na poslech(Praha).

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Mamut, Vasek,
ahoj, Cabasse, kdysi jsem nějaký slyšel, byly to ještě ty starší řady než jsou dnes, ale už si nějak vůbec nedokážu vybyvit jak to hrálo :lol:

Vasku díky za nabídku k poslechu *palec* , myslím, že ji využiji, ikdyž nevím jestli to stihnu ještě letos. Měl jsem Arpege a tak si budu moct udělat docela přesný obrázek jak by to u mě hrálo.

Trochu jsem koukal na internet a hledal s čím je Audiomat zapojován a občas k němu byly připojené reprosoustavy jejiž cena i kdyby byla poloviční je pro mě naprosto šílená :shock: Občas zas člověk narazí na spojení s reposoustavami s ještě menší citlivostí než ty moje.
Poslední dobou mě docela oslovyli svím zvukem páskové výškové reproduktory, například od Aurum Cantus model G1 ( Volla, V8).
Z dalších značek by tu byly ještě Triangle a zajímavě se jeví ZU audio. Musím říct, že Triangle jsem slišel jen jednou a to jejich top model na vístavě a nějak mě to nenadchlo, niméně to byla jenom výstava a z toho se nedá nic moc usuzovat-. ZU audio jsem pro jistotu neslyšel vůbec a pokud vím je sem ani nikdo nedováží, ale na Slovensko jo. Tak to vypadá, že příští rok budu asi cestovat za zvukem :lol:

Vasek
Příspěvky: 22
Registrován: 17 bře 2009 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od Vasek »

Když budeš chtít,tak se ozvi. ;) Ty Zu by mně taky zajímaly.Ten odkaz od Mamuta už je passé?

marasten
Příspěvky: 223
Registrován: 20 pro 2009 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: marasten

Příspěvek od marasten »

Nevím jestli je pasé, a ani mě to v tuhle chvíly moc nezajímá, jelikož jsem měl teď velké finanční výdání a proto jsem psal, že je to běh na dlouhou trať. Musím na to nějdříve našetřit. Jsem ve fázi zjišťování , sondování a coby kdyby. Myslí, že tato fáze se mě bude líbit, budu cestovat a poznávat nové lidi se stejným koníčkem *2thumbsup*
Budeto pro mě už docela velká a dlouhodobá investice a tak to nechci uspěchat. Přeci jenom než našetřím potřebnou částku, tak to bude chvíly trvat neb mé příjmy nejsou nadprůměrné a tak budu mít spoustu času na výběr.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jarda-hifista, mcm a 6 hostů