Mark Levinson - člen

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
boxer

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od boxer »

To vypadá jako u někoho doma

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Zappadaddy »

Boxer:Koukam ze jsi si dal jinou ikonu,muzu za to ja?Omlouvam se ti za ten muj prispevek.Doufam ze vis ze to nemyslim zle. *offtopic*

boxer

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od boxer »

Dzyan

Ne,ale když mě "jebal hlavu" Turok,tak mě došlo,že to může na první pohled opravdu vypadat agresivně.Tak jsem to zjemnil,abych se neukázal hned od začátku,.............a teprve pak přijde hák. :lol:

Jinak neboj,jen tak se nedám.

Obrázek

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Dzyan píše:Blahopreji ke skvele aparature. *thumbs up* Mam rad kdyz je sestava komplet od jeden firmy.ML je super.Jenom by mne zajimalo proc jsi vybral tyhle repro?Myslim ze Revel by k tomu sedely lepe?Rad bych tvoji aparaturu slysel,uz si nepamatuji jak to v te poslechovce v Seattlu hralo,myslim ze tam to meli prave s Revel Ultima.Jedine co si pamatuji tak ze se mi tenkrat americky zvuk moc nezamlouval,vsechny ty Krelly apod. znacky hraly ale hudba mi tolik nedavala.Je pravda ze jsem byl jeste v hifi celkem greenhorn a ten anglicky zvuk mne uplne vyblb,jestli rozumite.Takze japonsky ani americky zvuk mne nezaujal tolik co anglicky.Mark levinson je ale trida a vymyka se americkym meritkum.Pokud bych nekdy mohl rad bych se k tobe nekdy pozval a samozrejme i naopak
Dzyane děkuji za vyseknutou poklonu *klanimse*. Napsal jsem Ti SZ. Poslech v rámci časových možností je samozřejmě možný *thumbs up*. Nevím odkud jsi.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Boxere přiznej se, máš je doma?

boxer

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od boxer »

Neřeknu. A lžu.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Přeji všem Veselé Vánoce a hlavně hodně zdraví a štěstí do roku 2009, pohodu doma k poslechu, finance tolik potřebné k naplnění našich tužeb a mnoho přátelských setkání hifistů. Snad to bude v příštím roce ještě lepší a podaří se zorganizovat více hifi srazů (díky Renowne za RAA) a soukromých sezení či High end výstav (díky Peere, Rigo, Rowingu, Petře5, Dzyane, Valdesi, Davidhighend, Korysi, Pasule, Dadafte, Ivoši, Rudo a jistě mnoho dalších. Omlouvám se všem na koho jsem zapomněl.
*bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo*

Dále bych chtěl zvlášť poděkovat Rowingovi za vedení tohoto fóra, za jeho trpělivost a čas (někdy je to o nervy), který tomu musí věnovat. *klanimse*

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Zappadaddy »

ML.Kdyz budes takhle chlastat tak si nebudes moc poridit vice kvalitnich audiofilnich cedecek :lol: Diky za prani ja vam zase na obratku pripravim bezva prekvapeni az prijedete 8-)

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Peer »

ja vam zase na obratku pripravim bezva prekvapeni az prijedete 8-)
Máme se bát? :)

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Zappadaddy »

Nereknu,uz by to nebylo prekvapeni,ale bat se nemusis. 8-)

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Zappadaddy »

Jeste jsem se chtel vratit k poslechu Mark Levinsona s Focaly.Je pravda ze to bylo prvni setkani a tak jsme se hodne bavili a neposlouchali tak soustredene a tak nemuzu za mymi prvnimi dojmy stat na 100%.Muj pohled na takovouto sestavu je dany mojim rozlisnym vnimanim hudby.Urcite mi rozumite,uz mne tak trochu znate ;) Pro mnohe posluchace je tato sestava konecnou a nedivim se,jde o posluchace kteri maji podle meho nazoru radi OPRAVDU CISTE PODANI HUDEBNI REPRODUKCE,krasne rozliseni nastroju a obrovsky obraz.Toto jsou jasna positiva pro kazdeho.Nelze tomu vytknout z hifistickeho hlediska absolutne nic snad jen to ze jsem nedokazal lokalizovat hudebniky v tom obrovskem prostoru kde se mi zdalo ze vsechno proste hralo vsude.Pro mne ktery reaguje na hudbu dle pocitu a ne dle jak mi to zni do usi tam chybela muzikalnost a zivost.Proc to tak je neumim vysvetlit.Jestli to nektere aparaty zahrajou muzikalne a zive jako na koncertu pak se ptam je to dano tedy komponenty ktere zkresluji specificky aby posluchac dosahl toho pocitu jako na koncerte,tedy ze te hudba vtahne tak ze zapomenes na vsechno a vnimas jen a jen hudbu?Nebo je to dano druhem posluchace?Doufam ze moje zamysleni hlusce a tetreva :lol: neberete jako kritiku ale spise jako uvahu nad tim jak nektera nadherne vyladena sestava nesedi urcitemu druhu posluchace a naopak!Nejde taky trochu o zvyk,to co proste mame doma tak se nam zda ze to proste hraje presne podle naseho gusta?
Jeste jedno zamysleni nad ulohou repro v nasi sestave.V pripade Mark Levinson neni character sestavy ovlivnen prave Focaly?Jake by to bylo kdyby je zastoupily napr me oblibene Tannoy TD12?Je mozne ze by to zvuk totalne zmenilo tak ze by mne ML zvuk vzal i za srdce?A nebo je to naopak ML udava ton tomuto zvuku? :? A pak je tu jeste jedna moznost.Kdybych kompletni ML sestavu s Focaly mel doma byl bych treba nadmiru spokojeny a cela tahle uvaha by byla uplne mylna?

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Minulý týden mne navštívil můj přítel David z Manchesteru (na foru je jako "Davidhighend") a provedli jsme krásný poslechový den u mne. Poslouchali jsme celý den a protože David je opravdu zkušený posluchač, tak jsme nakonec dospěli k názoru jestli je mé stávající natočení beden ideální (já měl za to, že ano). A David nedal pokoj :idea:, až jsme se pustili do experimentů. Moc se mi do toho nechtělo, protože hýbat s Altama není snadné, ale námaha přinesla své ovoce.
Poslouchali jsme v sedě, v kleče, před stolem, za stolem a nakonec zase v poslechové ose.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Napřed jsme bedny úplně vyrovnali, ale to nebylo ono, tak jsme je vytočili na posluchače, taky to nebylo ideální. Nakonec jsme našli polohu, že se pomyslné osy reproduktorů protínají lehce za posluchačem, takže při poslechu jsou mírně vidět vnitřní strany reprobeden. Potom přišel na řadu metr, aby bylo vše na milimetr přesně. Nakonec jsem musel uznat, že změny jsou k lepšímu. Davide díky *klanimse*.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Zappadaddy »

Viktore jsme na stejne lodi.V nasich podminkach je tezke najit to nejlepsi postaveni repro aniz by to vadilo ostatnimu,nabytku,clenum rodiny atd.Taky jsem s tim nekolikrat soupal.Ted mam repro 2 m od zadni steny a je to fakt jine kafe.Uz se tesim na dalsi vzajemne navstevy. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 246
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od Petr 5 »

Nazdar Viktore , přesně tak jak popisuješ ustavení repro mám i já už delší dobu po mnoha experimentech :D
Zappo , ty se nesměj , u tebe to udělám taky , jen počkej až přijedu , vlastně po dnešním hovoru přijedem.
Takže M.L,já,Peer .....a pak rovnou na high -end Praha .

Připomínám datum 14.3.2009 !!!
Peere už si dělej volno... sobota i neděle, spíme u Zappy *jupi*
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson - člen

Příspěvek od davidhighend »

[quote="Mark Levinson"]Minulý týden mne navštívil můj přítel David z Manchesteru (na foru je jako "Davidhighend") a provedli jsme krásný poslechový den u mne. Poslouchali jsme celý den a protože David je opravdu zkušený posluchač, tak jsme nakonec dospěli k názoru jestli je mé stávající natočení beden ideální (já měl za to, že ano). A David nedal pokoj :idea:, až jsme se pustili do experimentů.



Konecne jsem se dostal domu a k pocitaci, abych mohl take na oplatku podekovat Vikimu za opet moc hezky den a hlavne darecky, ktere jsem od neho dostal. Moooc dekuji. A taky diky za poklonu o zkusenosti posluchace, coz si o sobe nijak nemyslim a spise to prisuzuji staremu rceni "Vice hlav vice vi" a v tomto pripade spise "Vice usiii....". Naposled jsem byl u Vikiho minuly rok v srpnu a musim rict, ze az ted se mi to konecne zacalo libit i po zvukove strance. Zrejme kazdodenni zahorovani reprosoustav ( JM Lab Alto Utopia) udelalo sve a to je koupil nekdy v lednu minuleho roku. Po prvotnich, jen spis kulisnich cd, jako Dire Straits, Rush atd. se do tela ML No.390S dostala nahravka od ECM Nik Bartsch's Ronin - Holon. Priznam se, ze jsem tuto zalezitost predtim vubec neznal, ale prirozenost, podani barev, zaveseni muzikantu v prostoru a dynamika nahravky, mi konecne ukazali, v cem spociva touha posluchacu poridit si takto nakladna zarizeni. Je to presne o tom, ze uz nemusite v podstate nic kombinovat, prilisne vyhledavat ci menit. Bude se uz vcelku pouze jednat o nuance a neprilis vyznamne zmeny v poslechu. Ne kazdy samozrejme slysi rad opravdovy charakter zvuku hudebnich nastroju od agresivity a to v dobrem slova smyslu, protoze neagresivni zvuk saxofonu, obzvlaste altsaxofonu ci trumpety,ktery vlastne neexistuje, tyto nastroje in natura agresivni jsou, az po jemnost a detailnost, si nekteri potrebuji poslech oteplit ci jinak zneprirozenit. U Viktora to nastesti nejde, tam to proste hraje tak jak ma a tak jak nahravka byla porizena ( problem s neposlouchatelnosti nekterych kousku, asi proto ty darecky *hura* ). Proste mne se mooooc libilo a doporucuji, kdo muzete poslechnete si, stoji to opravdu za to. Uz se zase tesim az prijedu a stavim se.... *2thumbsup*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Liamee a 1 host