MartinP

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

MartinP

Příspěvek od Martinp »

Jen krátké představení, když už tady sem tam něco napíšu, aby byla představa s kým se to bavíte.
Poslouchám převážně klasiku. Momentálně na SACD SONY 790QS, nebo ze zvkukovky M-AUDIO do DAC Karfik2. Zesilovač AUDIOMAT SOLFEGE, kterým krmím B&W CDM7NT. Radost z analogu mě dělá Gramofon PRO-JECT RPM5 s přenoskou SUMIKO Blue Point 2.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: MartinP

Příspěvek od efičák »

Jo Solfege je pekelně dobrý. Je dvakrát dražší, než můj. Jsem si jist, že podání barev, které důvěrně znáš z práce, je u něj největší výhodou. Výrobce smyčcových nástrojů zná violončelo osobně. Pro většinu sestav je ten zvuk jen zbožným přáním.
Hovořil jsem s kontrabasistou, který prodal slušnou nadí sestavu, kvůli rozčarování z degradace podání náročného nástroje.
Osobně se věnuji při poslechu schopnosti přenést rytmus. Hudba musí bavit, přikovat a odvádět pozornost od hovoru.
V tom je Audiomat kanón!
Jsi jedním z vyvolených, obdařený talentem vzácným, jako je hudební sluch. Přeji Ti plné uspokojení z poslech Tvé sestavy.
Piš nám prosím více.

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MartinP

Příspěvek od MB »

Co tak supnut sem nejake fotky, nech vidim ako vypadaju tie Bowersy :mrgreen:

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: MartinP

Příspěvek od Martinp »

Jedno starší foto. Ten stolek už není pravda, jak bude čas a chuť tak vložím aktuální foto.
Obrázek

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: MartinP

Příspěvek od lachim »

martinp

tu fotku znám z f-sportu. :)
buď zdráv. jsem rád, že už zase někam píšeš.
tam jsi se dlouho neozval.
pěkné zákoutí.
nějak jsem se tenkrát bavili o tom jekoru na zdi, ne?

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: MartinP

Příspěvek od Oggy »

Zdravim dalsiho Bowersaka. Tu fotku znam taky z F-Sportu. Ted jsem si ale vsiml, ze ti na pravou bednu dost sviti slunce. Ja se snazim repro (teda hlavne ten pryzovy zaves) pred slunkem chranit. No ale on je ten kulatej svitivej nesmysl celkove muj nekamarad. :?

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: MartinP

Příspěvek od Martinp »

Jo vyvěsil jsem ji kdysi i na f-sportu. Jak bude čas tak udělám spešlfoto pro hifinázory.cz ;)
Chodím na všechny fora pořád, spíš ale jen čtu a nebo radši poslouchám.

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MartinP

Příspěvek od MB »

Zaujimalo by ma, ci uz si tie Bowersy predal (/videl som tvoj inzerat) a ked ano, kam si sa posunul?

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Martinp

Příspěvek od Martinp »

[EDIT by Rowing] Následující diskusi jsem vyřízl z jednoho inzertního vlákna. Když už se MartinP rozpovídal, zaslouží si vlastní samostatné vlákno *palec*

Omlouvám se že tady zasírám inzerát, ale.
Efičáku, to si nechám dopsat pod svůj nick. " hledač barev a nástrojových témbrů" *2thumbsup*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: EDGAR - TP 101 - upgrade

Příspěvek od efičák »

Martinp píše:Omlouvám se že tady zasírám inzerát, ale.
Efičáku, to si nechám dopsat pod svůj nick. " hledač barev a nástrojových témbrů" *2thumbsup*
Jo, inzerát...Pak to smažeme.
Já jen mám za to MartineP, že kdybys psal o tom co slyšíš a děláš, byly by Názory nejlepší místo ke čtení.

Jaký je vliv složení laku na barvu tónu smyčcových nástrojů?
Jaký je tvůj názor na revizionismus historických nástrojů, alespoň v smyčcích?
Je violončelo lepší violy da gamba?
Původní smyčec podobný luku s velkým záběrem se opustil proč?
Cos koupil nové KT-88 pro svůj lampáč Audiomat, není o tobě vidu a slechu.

Vlado, máš možnost zamknout si vlákno. Funkce je přístupná jen majiteli vlákna.
Je to pokušení, kterému neodolám. :?

Vlado
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2008 09:43
Kontaktovat uživatele:

Re: EDGAR - TP 101 - upgrade

Příspěvek od Vlado »

Ale čo budem zamkýnať, keď chceš píš, nevadí mi to ...

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: EDGAR - TP 101 - upgrade

Příspěvek od Martinp »

Tý jo. to je otázek.
Je fakt , že moc nepíšu, asi nemám o čem...radši si něco pustím. ....ale pravidelně čtu... :D
S tím lakem je to hodně složitý. Není to jedna vrstva.
Zjednodušeně.
První vrstva jestli se to dá nazvat vrstvou je tak zvaný grunt. Je to napuštění dřeva pryskyřicí, olejem, obojím, nebo jinymi. Každý houslař má své. Právě grunt ovlivní asi nejvíce zvuk. Bílé nenalakované housle zní ostře a nepříjemně. Je potřeba je nějak "utlumit" .
Další je tak zvaná izolační vrstva. Ta zabraňuje proniknutí barevného laku do dřeva.
Další vrstvou je barevný lak. To je to co každý vidí. Je to vlastně "bezbarvý" lak obsahující pigmenty.
Poslední vrstvou je "potah" je to ten krásný leklý povrch.
Jsou názory, že na zvuk lak zase nemá až moc vliv, že tajemství je v gruntu. Existují Stradivárky, Amátky, ktere už nemají původní lak a přesto hrají výborně.
Každopádně mám vyzkoušeno, že lakem se dá výslený zvuk ovlivnit.

revizionismus? Vždycky jsem byl slabší myšlením. Nechápu. :lol:
Jestli myslíš předělání nástroje " housle" z barokní doby na dnešní. Je to nutnost a je to určitý vývoj. Jak se mění hudba a náročnost na virtuozitu, bylo potřeba nástroje upravit, aby se dalo na ně vůbec zahrát. Začalo to asi někdy v době Paganiniho. Změnl se krk houslí. Barokní byl tlustý a nebylo možný hrát pořádně v poloze. Změnil se uhel a tah strun. Dříve střeva, dnes většinou slitiny kovu s umělým jádrem. Občas se musím smát jak se tu někdo dohaduje o zvuku a přitom by třeba nepoznal střeva od kovu.

Cello a gamba jsou rozdílně nástroje. Těžko hodnotit. Cello taky prošlo změnami. Dříve vůbec bodec nemělo a drželo se stejně jako gamba.

Smyčec. Je to stejný jako u houslí. Je to vývoj. Dříve nebyly takové nároky na techniku hry. Smyčec musí v ruce poslouchat "skákat jak pískáš"
Je tam spousta věcí. Váha, vyvážení težiště, tuhost, pevnost prutu, Výběr žíní...

Lampy jsem zatím nekoupil. Něco mám slíbenýho, uvidím jak to dopadne.

boxer

Re: EDGAR - TP 101 - upgrade

Příspěvek od boxer »

Martinp
*offtopic*
Když už to tak zasíráme,tak otázka.
Změnl se krk houslí. Barokní byl tlustý a nebylo možný hrát pořádně v poloze.
Smyčec. Je to stejný jako u houslí. Je to vývoj. Dříve nebyly takové nároky na techniku hry.

Nojo.Ale když Paganini napsal ty svoje capricie,jak je na ty staré modely mohl zahrát,když je po něm dokázali zahrát až mnoho let po něm,až se právě tvar houslí a smyčce změnil?

Uživatelský avatar
Martinp
Příspěvky: 147
Registrován: 17 dub 2008 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: EDGAR - TP 101 - upgrade

Příspěvek od Martinp »

Paganini byl prostě magor. :D
Kolují takový historky, že si seřezal kobylku do roviny aby mohl hrát na všechny struny naráz. Kdo ví co s těma houslema všechno dělal.
Krk se měnil v polovině 19 stol. tedy ještě za jeho života.
Pro zajímavost housle na který hrál jsou do dnes funkční. Postavil je Giuseppe Guarneri v roce 1743.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti