Mike_Czech

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike_Czech

Příspěvek od ivanb_cko »

mě teda víc zajímá kombo od Luxmanu...poznatky a dojmy?

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Je to velký posun oproti Yamaze i Sony. Do teď ty bedny hrály jak kdyby přes ně ležel tlustý koberec. Bylo to takové nemastné, neslané. Basy jsem skoro necítil. Chyběl zkrátka výkon.

Co jsem připojil Luxmana, tak okamžitá změna zvuku. Jako by se ta místnost zvětšila. Najednou cítím Basy a celkově je ten zvuk čistější , klidnější, takový nenucený, lehký. Bylo cítit, že ta Sonka i ta Yamaha se s těmi Vulkány prala. S těmi SC-40 hraje Sony parádně, ale na takhle hladové bedny nemá výkon. Když jsem to dal nahlas, tak jsem u Sony slyšel, jak se ten zvuk mění v cosi neidentifikovaného. S tím Luxmanem i při vyšší hlasitosti je ten zvuk pořád čistý a srozumitelný.

Takže zatím , po tak krátké době, spokojenost. Uvidím až si začnu hrát s kabely, co víc z toho ještě dostanu *thumbs up*

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike_Czech

Příspěvek od terahera »

Mike
Za tak krátkou dobu docela slušný posun, klobouk dolů,moc se mi tvůj přístup líbí *thumbs up*

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Děkuji, snažím se. Baví mě to čím dál víc :)
Začínám pomalinku řešit digitální cestu, ještě jsem se úplně nerozhodl, jestli se vydám cestou streameru nebo PC s DAC. Uvidíme. Byl jsem nedávno v jednom studiu na Chodově a docela mne tam zaujal Streamer McIntosh.
Je to sice za ranec, ale je to opravdu zajímavé zařízení a je kraaaaásný *palec*

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike_Czech

Příspěvek od terahera »

Jo hochu,tak těch řešení digitalu je mnoho a každé má svoje ;) Těžko radit,co je lepší,diskuzi a hádek je tu na tohle téma mraky :D Za mě určitě Nuc a externí Dac,ale není to tak pěkné jako stream od Meca ;) Chce to vyzkoušet různé řešení,uvidíš nakonec sám,co ti sedí. Určitě se nezen hned za prvním řešením,které uvidíš ;) Přeji hodně štěstí v nacházení té správné cesty a hlavně,ať tě hudba baví ;)

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Děkuji.
Určitě to neuspěchám, zatím jsem pořídil miniPC a kouknu po DAC, to je rozhodně levnější varianta a pak uvidíme co dál ;)

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike_Czech

Příspěvek od terahera »

*thumbs up*
Hlavně variabilnější varianta,aspoň z mého pohledu ;) A i mini PC s externím Dacanem jde vychytat na perfektní úroveň ;)

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Souhlasím, variabilita a možnosti jsou jednoznačné plus, ale pěkný streamer má také něco do sebe. Bude to těžká volba :D

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike_Czech

Příspěvek od terahera »

Těžké rozhodování ;) znám z vlasní zkušenosti :lol:

Horal
Příspěvky: 96
Registrován: 05 pro 2010 18:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Horal »

Ahoj Mike,moc chválím ty Luxmany👍.
Provozuji ty starší C02/M02 a jde z těch starých strojú
taková pohoda.Ke gramofonu je to taky parádní.
Moc se mi to líbí .

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Ahoj, děkuji.
Šel jsem do toho na doporučení a nelituji, zatím jsem opravdu spokojený.
Mám k němu i CD Luxman D-112, není ještě zapojený. Jsem zvědavý, jestli uslyším rozdíl oproti CDP-XA5ES.
O víkendu snad bude trochu čas.

To kombo 02 je taky moc pěkné. Koukal jsem se jestli bych nesehnal řadu 05, ale nikde jsem na ní nenarazil.

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od johny52 »

05ka,by byla tak 3x-5x dražší ale 3x líp by pravděpodobně nehrála :cry:

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

To je bohužel pravda. Ta pětková řada je opravdu dráha a zase tak velký rozdíl by to asi nebyl.

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Zdravím Vás všechny po delší době. Měl jsem toho celkem moc, spousta práce, děti, zdravotní problémy apod., ale už se zase trochu tomu našemu koníčku můžu začít věnovat ;-)

Vzhledem k tomu, že mám rád starou techniku neboli (jak by zde někteří řekli :D )fosilie a měl jsem možnost, tak jsem jich zase pár vyzkoušel, poslechl si a porovnal se svým vybavením.
Měl jsem tu tři gramofony, Technics SL-1310 MK2 , Denon DP-47F a Luxman PD – 277.
Porovnával jsem je s mým Sansui SR-222 MK5. Nebyl to samozřejmě nějaký profi test, každý gramofon měl jinou přenosku, jsou to spíše jen mé pocity, takže to berte opravdu s rezervou.
Bral jsem to jako zábavu a možnost osahat si zase něco nového.

Technics SL-1310 MK2 – krásný, opravdu těžký stroj, velmi pěkně a kvalitně postavený. Zvukově mě moc ale nenadchl, protože měl originální základní MM přenosku. Věřím, že s lepší přenoskou to musí hrát pěkně.

Denon DP-47F – Nádherný gramofon, na 59L samozřejmě nemá, ale i tak nadšení. Nehrál vůbec špatně a to i přes to, že měl jen přenosku DL-80, myslím, že s DL-110 nebo DL-160 by hrál ještě o něco lépe.

Luxman PD – 277 – Luxman je nádherný, dokonce jsem i chvíli zvažoval odkup, hodil by se mi k C03/M03 kombu. S přenoskou Ortofon X3-MC opravdu pěkný zvuk. K mému Sansui SR-222 zvukově nejbližší. Opravdu velmi těžké srovnání, ale nakonec pocitově zvítězil Sansui a zůstal jsem u něj.
Přílohy
IMG_20180227_160328.jpg
IMG_20180301_153942.jpg
IMG_20180303_124806.jpg

Uživatelský avatar
Mike_Czech
Příspěvky: 361
Registrován: 09 říj 2017 19:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Jako další věc, kterou jsem měl možnost otestovat, byly reproduktory Bowers and Wilkins DM-601 S3 a menší sloupky CM-4

603 žádné zklamání, ale ani žádné velké nadšení. Nehrají vůbec špatně, ale vzhledem k velikosti místnosti a vzhledem k tomu, na co už si člověk doma zvykl, tak pro mě osobně, žádné nadšení. Nicméně věřím, že v menší místnosti dokáží zahrát velice slušně a na vysoké úrovni.

CM-4 Pro mne velké překvapení, na tak malé sloupky moc pěkný zvuk. I moje paní, která nemá moc sluch, tak mi řekla, že hrají parádně a že mám ty obrovské krávy (Vulkány) prodat a že si necháme tyto :D .

Tak to se přepočítala *taktone* :D , ale jinak smekám, opravdu příjemné překvapení.
Přílohy
IMG_20180303_124632.jpg
IMG_20180303_124653.jpg
IMG_20180303_124735.jpg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dasta a 2 hosti