NA

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od T-M »

a takhle to nakonec bude vypadat ??

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Mark Levinson »

Protože má NA momentálně BAN a nemůže na příspěvky nijak reagovat, tak jeho vlákno dočasně zamknu.
Myslím, že je to fér.

(EDIT by ML)
Na žádost NA byly agresivní příspěvky napadající jeho osobu odstraněny a příspěvky tykající se BANu byly přesunuty do vlákna "Udělené BANy".

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Protože je vlákno udělené bany stále zamknuté, tak bych chtěl zde upřímně poděkovat všem dobrým lidem kteří vyhodnotili správně situaci a vyjádřili svůj názor k tomu co se zde před měsícem událo.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Aleska »

Vítám tě zpět mezi námi !
*hura*

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

T-M píše:a takhle to nakonec bude vypadat ??
Ano došlo ve finále k přepracování a změně umístění středobasáku s tím, že výškový AMT pásek zůstává ve shodné výšce, tedy poslechová osa bedny se nemění. Vrchní část nebude zakloněná, ale předkloněná což přináší shodnou vzdálenost měničů od posluchače jako v původním prototypovém provedení. Basová skříň bude výrazně vyšší a tím opticky štíhlejší.
Právě probíhají práce na finálním páru.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Aleska píše:Vítám tě zpět mezi námi !
*hura*
Díky, s takovými jako jsi Ty nemám problém. ;)
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od gabik »

Zdravim, vcera jsem stravil prijemne sobotni odpoledne (cca. 2 hodky) u NA. Klabosili a poslouchali jsme uber Lucidy. Jelikoz uz jsem asi 2x slysel ty mensi Lucidy, tak jsem mel predstavu, jak to asi bude hrat. To se potvrdilo - prijemny, pohodovy, cisty, detailni zvuk. Da se rict, ze Charly Antolini na CD Knockout 2000 triumfoval, to jsme poslechli skoro cele. Pak jeste celkem dot muziky. Lokalizace je perfektni, nema chybu. Bedny oproti stavajicimu stavu se jeste trochu zmeni, tak se tesim na dalsi navstevu. Velky Lucidy hrajou i dost nizko. V normalne zatlumeny mistnosi (s osetrenym stropem, ten ale na basy asi nema vliv) s nima nebyl problem, holt kdyz to basuje tak, jak ma, tak asi neni problem. Charly jim dal dost pohulit, ale i ostani muzika, co jsme poslouchali - basy jsou jasne konturovany, pod kontrolou, neni to proste zvukova/dunici koule. Zvuk je podle myho gusta - pohodovy, prirozeny, neagresivni, neutralni zvuk. Pro me jasna volba - kdybych se poohlizel po takovyhlech bednach, pro me by to byla konecna a tudiz by to byl jeden z vaznych kandidatu. Jen tak dal. Doufam, ze se jich par proda.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Ten Charly Antolini Knockout 2000, je super záznam pro otestování schopností beden i zesilovače. *2thumbsup* A když se povede, že to hraje, je to parádička, gabiku díky za tento tip i návštěvu.
Noble Audio - výroba a prodej

Jazzik
Příspěvky: 35
Registrován: 24 čer 2008 16:55
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Jazzik »

Lucidy jsem slyšel poprvé na výstavě, se zesíkem Dussun. Při poslední cestě do Čech jsem využil možnosti, a poslechl je u Pavla v domácích
podmínkách. Musím říct, stálo to za to! Na první dojem nenápadný zvuk, který ničím zvlášť neupoutá. Jenže čím déle jsem poslouchal
tím víc mě budky fascinovaly. Čistota, přehled a kontrola basů. Snažil jsem se nalézt nějakou chybu. Marně. Ten keramický měnič na středech
je fantastický a sfázování s ostatními měniči také. K čistotě přednesu bezesporu má také vliv konstrukce budek. Samostatná skříň
středovýšek není tak ovlivněna basákem, jak je tomu ve společné skříni.
Prostě nekompromisní konstrukce přináší nekompromisní zvuk.

eLko
Příspěvky: 153
Registrován: 17 dub 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od eLko »

Presne ako pise Jazzik, male lucidy nemaju pri dobrej nahravke, dobrom zeleze a ako tak upravenej akustike chybu.
Ajked ma niekedy nieco rozrusi, zaduneny bas alebo zliatost, tak hned ide nahravka na sluchatka a vzdy ten problem bol remastrom. To je teda plus, ze to zahra tak, ako to bolo nahrate.

Niektorymi spominana mensia "kultivovanost" oproti velkym lucidom moze byt dana tym, ze som este male lucidy nepocul na celo solidstate retazci. Vzdy tam bola niekde lampa a ziadny naznak "stresu" nepocitujem, pokial to neni nahravkou.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

To Jazzik
Díky za návštěvu a donesenou muziku, byl to myslím oboustranně příjemně strávený čas.

To elko
těší mě že jsi s bednama stále spokojen.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Byl jsem požádán jedním velkým milovníkem velkých modelů od firmy TANNOY abych se podílel na projektu rekonstrukce již historického modelu GRF Memory. A protože byly původní měnič již zničené stářím měly být nahrazeny měniči ze současného modelu Glenair 15. Vyhybky tato firma řeší řekl bych až garážovým způsobem a ze součástek ekonomické třídy, tak jsem navrhl kvalitativní upgrade a vyrobil jsem vyhybku sestavenou se součástek prestižního Německého výrobce mundorf, se kterým mam letité výborné zkušenosti s použitím v mých reprosystémech Noble Audio. Skříně se nechaly zrekonstruovat u restaurátora starožitného nábytku, který opravil velmi pěkně všechny místa z poškozenou a místy na hranách i chybějící dýhou. Já jsem zatím podle originálního zapojení navrhl a vyrobil vyhybky a následně je nainstaloval do zrekonstruovaných skříní. Provedl jsem kontrolní měření a protože nic nenasvědčovalo, že by byl nějaký problém přistoupili jsme s otcem myšlenky a projektu k poslechu. K dispozici bylo opravdu více než zajímavé krmení dělený DCS a lampový integráč ESOTERIC A100. Již po chvilce bylo jasné, že to hraje tak jak velké TANNOY dokáží, tedy dynamicky a živelně. Na můj vkus mě tam chybělo přesné zaostření a separace jednotlivých zvuků. Je to prostě takový ten velký zvuk, naprosto odlišný než vyznávají milovníci špičkových monitorů. Tady se prostě zdá, že je vše až moc velké, objemné, a dostavuje se pocit „reality“ skrze drive a podání basů z velké membrány. Je to jako na koncertě, tam také nevnímáte přesné rozmístění jednotlivých nástrojů a hlasů ale strhne vás taková ta živočišnost. Pro mě to byl každopádně příjemný zážitek, hudbu jsem si užíval a vychutnával, jen trochu jiným způsobem než jsem zvyklý.
V místnosti byly ještě obrovité Westminster Royal SE, které mě však při tišším poslechu oproti GRFkám neoslovily a vzhledem k nárůstu velikosti a ceny je nevnímám jako něco super. Jejich přednosti proti zrekonstruovaným GRF se dostavují až při opravdu velkých hlasitostech, kde se projeví pevnější membrána velkého papírového kužele a větší objem skříně.



Originál vyhybka

Obrázek

Vyhybka N.A.- Mundorf

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Great Lucid AMT

Obrázek

Obrázek
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Zappadaddy »

Slyšel jsem,že pan Kučera byl nadšen zvukem jeho nových miminek a také,že měření dopadla až nečekaně dobře.Zaujímaly by mne ta měření v porovnání s měřením Canterbury či Westminster.Díky za pěkný příspěvek.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Měření těch Tannoy vypadalo slušně, ale protože jsme je při měření budily z lampového zesilovače s malým činitelem tlumení byl výsledek tímto trochu poznamenán(tranzistorák nebyl k dispozici a nám nešlo o zjištění nějakého super přesného průběhu pro porovnávání s ostatními modely, spíše o kontrolu správného zapojení a provedení nových vyhybek)
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti