NA

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: NA

Příspěvek od sekal »

Mě by zajímalo spíše měření vložného útlumu zde prezentované jednotky vzhledem k autorem avizovanému zlepšení její filtrace. Nebo alespoň uvedení číselných údajů (rozsah potlačeného pásma a úroveň útlumů)..

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od PítrsPraha »

Taky by me zajimaly technicky informace jak tykajici se filtrace tak tykajici se (ne) ovlivneni dynamiky a vykonu pripojenych vykonovych zesilovacu.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Mě by zajímalo jaké filtrační zařízení máte doma a proč zrovna to, případně, proč ještě žádné nemáte.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od PítrsPraha »

U me konkretne to neni tak dlouho, co jsem mel komponenty, u kterych jsem o necem takovym ani neuvazoval maje nazor, ze je treba resit podstatnejsi veci typu lepsi bedny. Jinymi slovy, nebylo to na poradu dne.

Dneska se na to zacinam divat trochu jinak. Zkusmo jsem zesilovac, kterej mam jinak zapojenej ve svoji zasuvce na svym jistici, na kterym neni nic jinyho, zapojil do prepetovky (lacinej Monster Power) a zvuk to zabilo vyrazne....

Jsem a vzdycky budu skeptickej k vymenam pojistek a podobnym pitchovinam, ale umim si predstavit, ze stabilni nezaruseny napajeni muze leccos zlepsit - tim vic, v cim vic zaruseny siti by bylo. A tim min, v cim min zaruseny siti by bylo.

Ty technicky data (realna mereni) jsou k dispozici?

boxer

Re: NA

Příspěvek od boxer »

Docela by mne zajímalo, co asi by řekli majitelé firmy Polarion na grafický obrázek Sunrise.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 722
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od Fidas »

Mnoo, ani jeden, jak se dívám, nemají ochranné R v kroužku a při pozorném pohledu se od sebe motivy dost liší. Tento motiv se dá najít všude, používá se občas jako pozadí v jiných barvách. Dále se tady jedná o kombinaci motivu s nápisem Polarion, což na výrobku není.
Nebál bych se. *palec*

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

To PítrsPraha
Tvá negativní zkušenost s nevhodným zařízením není zdaleka ojedinělá, mam mnoho takových zpráv od lidí co se na mě obracejí.
Abych si pomohl a snížil nutnost opakovaného vysvětlování po e-mailech lidem co mi píší uvedu zde jak se věci mají.

Nějaká firma se rozhodně, že budou vyrábět levné síťové filtry. Navrhnou a vyrobí filtr, který dokáže odstranit či snížit vysokofrekvenční rušení v citelné míře, což si ověří měřením. Tím je úkol splněn, je tu zařízení které účinně filtruje co je v rozvodné síti navíc. Vlivem předřazení takové filtrace před kvalitní audio zařízení se již nezabývají, pravděpodobně ani nemají svou poslechovou místnost s patřičným audio vybavením a zaměstnance, který by měl schopnosti posoudit pozitivní či negativní vliv jejich výrobku. Popřípadě jde o firmu, která produkuje i jiné výrobky audio oboru a takovou místnost má, ale usoudí, že podle papírových předpokladů je s jednotkou vše v pořádku a nevěnují čas a prostředky poslechovému zkoumání. Pak napíší do propagace ke svému výrobku, že v síti je krom žádoucí frekvence a napětí ještě mnoho parazitních složek, které se neblaze projevují v chování video a audio zařízení a jejich jednotka toto značně odstraňuje, což případně podpoří nějakými hodnotami či grafy. A proto je velmi dobré rozhodnutí si jejich zařízení zakoupit. Pod těmito informacemi si milovník audia seznámen již s existencí zarušení sítě takové zařízení pořídí. Sympatická je pro něj i velmi příjemná cena. V provozu následně zjistí, že zvuk se celkově sice jednoznačně změnil, ale zcela jistě ne k lepšímu. Protože si vzpomene, že někde četl, že levnější filtrace brzdí zesilovače zapojí zesilovač přímo do zdi. Výsledek je rázem radostnější, často se ale nemůže rozhodnout, jestli to i takto hraje lépe než zcela bez filtrace....
Tyto výsledky se v praxi dostavují s lacinými filtry a i s jednotkami levnějších hladin od renomovaných specializovaných výrobců. Někdy dokonce problémy trpí i jejich drahé modely.

Já kdysi předřadil před svou sestavu 4 ampérový filtr TESLA. Nominálně musel zvládnout přenést podle toho udávaného proudu téměř 1000 wattů, takže nemohl být problém. Dostavilo se popisované v předešlém odstavci. Nechápal jsem to, vždyť i při hlasitém hraní má sestava neměla ani poloviční odběr.


Někdy okolo roku 2007 se mi naskytla možnost dovézt z Číny jednotku DUSSUN za rozumnou cenu kolem 30.000,-, která pracuje na principu aktivní síťové pračky jako nákladné ACCUPHASE . Jednotka zcela rekonstruuje přesné síťové napětí a frekvenci s minimálním měřitelným zkreslením. Ukazatel na čelním panelu ukazoval na vstupu zkreslení přes 5% a na výstupu nějakých 0,4%, vstupní napětí mohlo kolísat, na výstupu bylo vždy 230V. S napětím jsem pustil hudbu. Zvuk byl jasně změněný, byl hebký a hladký. Záhy jsem si uvědomil, že bas ztratil na ráznosti, že se vytratil rytmus a basová složka je přebujelá nad zbytkem. Dále jsem si uvědomil, že se vytratili z hudby mikrodetaily. Tudy tedy cesta za lepším zvukem nevedla.

Obrázek


V roce 2009 se mi dostala náhodou domu filtrační jednotka ACCUPHASE PS 1200, má zvědavost byla veliká, zejména pro možnost po DUSSUNU vyzkoušet originál. Výsledek byl ale obdobně rozpačitý. Pro objektivnější závěr jsem pár návštěvám pustil sestavu s a bez té PS 1200. Každý jasně vnímal nemalou změnu, nikdo jí však nehodnotil jako jasně pozitivní. Pro mě to bylo na jednu stranu velmi pozitivní, protože jsem neměl problém v podobě nutnosti zaplatit v i second handu obrovskou sumu -dost přes 100.000,- a na druhou stranu jsem byl zmaten a nevěděl jsem co si o tom mam vlastně myslet.

Obrázek


Opustil jsem představu aktivní filtrace sítě a spokojil se z donucení jen se specializovanými audio napájecími kabely, které přinesly oproti obyčejným šňůrám přeci jen zlepšení.
Následně jsem dostal nasměrování na jisté filtry a začal s nimi laborovat a docházeli mi vztahy ukazující co je pro výsledek důležitější. Následně jsem si nechal vyrobit různé modifikace které jsem porovnával. Poslechové výsledky s nejlepšími ze vzorků byly jasně pozitivní, zcela bez problému s předešlými zařízeními. Vznikla pro mou potřebu filtrační jednotka, která zaujala většinu návštěv a já začal vyhovovat požadavkům na vyrobení. Díky funkčnosti a ceně se informace rychle šířily a začali se na mě obracen zcela neznámý lidé. Toto mě dovedlo až k této vylepšené a po všech stránkách dotažené jednotce kterou jsem nazval Sunrise. Nemám potřebu někoho přesvědčovat o její hodnotě či funkčnosti. Je již mnoho spokojených uživatelů a proběhlo několik porovnání s jinými výrobky a toto včetně stále dalšího zájmu mě utvrzuje, že jde o hodnotný a funkční zařízení.

Tedy má jednotka nevznikla jako komerční produkt, který hlavně papírově jednoznačně filtruje, musím ho v reklamě vychvalovat aby se prodala rozjetá výrobní kapacita. Je to naopak. Jednotka v praxi již v mnoha sestav různých cenových hladin (i milionových) funguje, vznikla po ní poptávka skrze pozitivní reference a já uspokojím ty co o ni projeví zájem. Protože to dělám z lásky a baví mě tvořit, tak jsem povznesl původní slušné DIY do současného stavu.

http://noble-audio.webnode.cz/sitova-fi ... -jednotka/
Noble Audio - výroba a prodej

petrL
Příspěvky: 1350
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od petrL »

Zajímavý filtr, který bych určitě někdy (až bude víc času) rád vyzkoušel. Pokud jde o emblém, tak je poněkud zvláštní jeho použití pro 1 výrobek, tím spíš, že Noble Audio jako firma žádný zvláštní nemá, a navíc jenom na zadní straně. Podle mě naprosto zbytečné. Vzadu by se hodilo napsat spíš, že je to filtr. Plastový vypínač působí poněkud lacině, nějaký podsvícený antivandal by slušel víc, i kdyby se cena měla "zaokrouhlit" na 19900.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Díky za názory.

Použití emblému se může zdát divné, je to jako ve všem o úhlu pohledu.

Tvému estetickému pohled na použití tohoto spínače rozumím, ale právě takovýto spínač má své technické opodstatnění v dané situaci a není zvolen kvůli ceně. Žádné antivandal tlačítko nesplňuje bezpečně svým principem chodu dlouhodobou stálost kontaktů při dané kapacitní zátěži. Zvolil jsem dlouhodobou stálost a spolehlivost před designovou efektností. Spínání jednotky by se dalo vyřešit i jinak,a byl by na čelním panelu nerezový hmatník, ale jsou důvody proč to je právě takto. Jinak s ním nemají problém ani uživatelé, pro které je má jednotka nejlevnějším článkem jejich řetězce, i jednotlivé kabely mají nákladnější. A třeba drahé přístroje McIntosh mají pouze plastové přepínače.
Noble Audio - výroba a prodej

Jarda69
Příspěvky: 1810
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Jarda69 »

Vypínač na DIY zesilovač jsem řešil tímto. Ale může se jednat o nějakou úchylku ;)

Obrázek

boxer

Re: NA

Příspěvek od boxer »

No to je děs. To tam tedy mohl dát i toto.

Obrázek

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 722
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od Fidas »

Boxer: Krásný a zachovalý retro kousek *2thumbsup*
Jen mi nejde do hlavy, kudy je tažený přívod do něj, malta i cihly se zdají neporušené. Vypínač je jak nový, na točáku neohmataný.

boxer

Re: NA

Příspěvek od boxer »

To je přilepený 3M páskou pro parádu.

Leben
Příspěvky: 67
Registrován: 23 kvě 2015 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Leben »

sekal píše:Mě by zajímalo spíše měření vložného útlumu zde prezentované jednotky vzhledem k autorem avizovanému zlepšení její filtrace. Nebo alespoň uvedení číselných údajů (rozsah potlačeného pásma a úroveň útlumů)..
NA píše:Mě by zajímalo jaké filtrační zařízení máte doma a proč zrovna to, případně, proč ještě žádné nemáte.
To sekal :
Kupil si si uz poriadny zosilovac,ci si este, sice uz roky rokuce, v stadiu hladania ? :lol:
Zase sa tu ohanas nejakymi meraniami a kde nic tu nic. Som majitelom filtracie od Pavla a jej prinos potvrdzujem. Pokoj a prehlad vnasa do zvuk. prejavu,prikladnu separaciu,detail,3D priestor. Ziadne neduhy som nespozoroval( "stensenie" ci posadenie zvuku vyssie ci nizsie poprípade zafarbenie ) . Ono si ho je mozne aj za plnu zalohu zapozicat. *palec*
To Pavle :
Naco by sekalovi bola filtracia,ked ani zosilovac,ktorym by zmenu zaznamenal nema. Iba tu bude miesit okolo toho a nakoniec pre nedostatok informacii *taktone* ( f.nancii ) filtraciu zavrhne *sunglases*
Apropo na Leben CS660p mam podobny spinac ,este mi to aj ladi *2thumbsup*

http://www.highendforum.cz/viewtopic.ph ... 280#p47918

sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: NA

Příspěvek od sekal »

Můj dotaz byl zcela korektní a navazoval na zmínku NA o zlepšení filtrace jeho nové jednotky, kterou zde prezentuje. Jsme (i) na tech. fóru, tudíž pokládám tech. otázky. Navíc oblast EMC resp. potlačování rušení EMI mě eminentně zajímá, takže se snažím o každém novém produktu zjistit co nejvíce informací tech. rázu. Myslím, že je to zcela legitimní přístup, který každý jen trochu lucidní člověk pochopí. NA samozřejmě může odpovědět anebo nemusí. To už je jeho věc.

Pokud jde o dotaz ohledně mého filtr. zařízení, vlastním k plné spokojenosti už několik let oddělovací trafo T. Hogena, které je poměrně kvalitní a z běžných (i dražších) komer. výrobků se mu hned tak něco nevyrovná. Už jsem to tady nebo Slovanetu před časem zmiňoval.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host