NA

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od kychtax »

Tak už taky čekám v pořadníku ... *2thumbsup*

Leben
Příspěvky: 67
Registrován: 23 kvě 2015 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Leben »

NA vybavi cele Cesko-Slovensko svojim fitrom...cesi a slovaci maju novy zvukovy standard...len tak dalej,nech sa dari,ten filter stoji za to,zvuk.kvalita aparatu stupne minimalne o triedu vyssie *palec*

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od dkdkdk »

Co to je trieda vyssie?

Leben
Příspěvky: 67
Registrován: 23 kvě 2015 22:18
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od Leben »

dkdkdk píše:Co to je trieda vyssie?
Vyskusaj,uvidis resp. budes pocut *thumbs up* Naozaj to stoji za to a to vôbec nijak neprehanam. Zvukova scena sa ukludni,predo-zadny priestor sa prehlbi,nastroje sa lepsie oddelia,zvuk sa stane pevnejsi a konkretnejsi,zlepsi sa definicia basovej zlozky atd. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

K síťovému filtru jsem vyvinul napájecí kabely Zephyr a Zephyr T . Ceny obou modelů jsou totožné, zvukové výsledky se však liší. Není to rozdíl objektivně kvalitativní, ale jednoznačně v proporcích zvukového designu. Ani jeden z nich není preferovanější, praxe přináší zastánce jednoho i druhého modelu, podle stavu vyladění té které sestavy. Detaily jsou na mých stránkách.
http://noble-audio.webnode.cz/kabely-napajeci/

Nově jsou oba kabely k dispozici i s přístrojovou zásuvkou IEC C19, kterou jsou osazené některé filtrační jednotky GIGAWATT a ISOTEK.

Obrázek
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od sonofstars »

A jak to Pavle vypadá s novou várkou síťových filtračních jednotek?
Rýsuje se nějaký termín předávání prvních kusů z výroby?
*fnuk*

Díky

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od NA »

Již se to hnulo, příští týden by se měli dočkat první zájemci.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od sonofstars »

Tak už je doma 1x Sunrise a 1x Zephyr a 1x Zephyr T. Díky Pavle za zapůjčení.
Nejprve jsem zapojil jen Sunrise a následně i kabely Zephyr.

0) moje aparatura bez filtru a kabeláže Zephyr. Hraje hezky říkám si *2thumbsup*

1) Kabelguru Lapp plus Sunrise plus Kabelguru Lapp jasný přínos filtru v přesnějších a hutnějších basech, výšky méně plechové a nástroje a hlasy zpěvu oddělenější, dynamika je lepší. *hura*

2) Zephyr plus Sunrise plus Zephyr T zajistili další neuvěřitelný skok vpřed. Detaily, prostor, oddělení prvků, basy, a výšky dále do čistoty a detailu. *bravo* *bravo* *bravo*

Poslech na:
Repro Mermaid Anchore, Reprokabely Noble Audio Rainbow, převodník Cambridge Audio DACMagic+ Casea Modifikace, XLR Sroll, Cambridge Audio 840Av2 Casea Modifikace, USB Mit, Macbook Pro, audiopřehrávač Audirvana

Začínám tušit, že se Pavlovi toho moc nevrátí a jdu hledat finanční prostředky.
Manželka zase bude nadšená *headbang*

koudy42
Příspěvky: 1608
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od koudy42 »

Já kabely neřeším, protože to nemám zapotřebí :). A je to nejlepší, protože to hraje. Ohledně psychoakustiky asi bylo napsáno dost. Když slepý test, tak ideálně nevědomý, protože mám vypozorováno, že když se mozek "nastaví" na jakoukoliv změnu byť jen přepnutí filtru na DAC, tak člověk sluší trávu růst a to nemluvím o rozpoložení v jakém sedne k aparátu, jestli je odpočatý nebo se chce naopak uklidnit po náročném dni. Posluchač si navíc vždy zvyká nějakou dobu na jakoukoliv výměnu základního komponentu a mám zkušenost, že jakýkoliv prvotní wowefekt bývá z dlouhodobého hlediska potom otravný. Čili preferuji, když mě první poslech jakékoliv sestavy nějak nestrhne, ale chová se naopak nevtíravě. Hodně štěstí na Route the Hifi *2thumbsup*.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od kychtax »

Tak to mám podobně.. když mne na první poslech nestrhne, tak mne dodatečně strhne, že mně nestrhnul, a už je to na dobré cestě ;) :D

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od bh69 »

koudy42 - to co jsi napsal by se melo "vytesat" nekam do zahlavi fora *thumbs up*

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od lachim »

na žádost NA jsem v tomto jeho vlákně smazal čerstvý "plevel".
pokud chce někdo diskutovat o smyslu kabelů, mazání ve vláknu NA, polemice o smyslu a nesmyslu atd....nechť si založí své vlákno, prosím.
zde diskutujme o NA. jeho výrobcích a k "věci" NA. díky za pochopení

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: NA

Příspěvek od johny52 »

U mě síťový Zephyr T od NA skvělá volba ke konci Accuphase(zbytek japončíci Luxman,Sony různýho věku).Po jeho zapojení došlo k pročištění v celém spektru,ke klidu na pozadí a tím i zlepšení prostoru.Basů nepřibylo mají lepší rozlišení a razance zůstala.
To že někdo kabely neřeší je jeho věc a je spokojenej protože nemá srovnání.Pro mě je to komponent jako každý jiný a o jeho efektu vím za cca 25let s hf svý.Bývá to při jednoduchý manipulaci a poště za relativně málo peněz hodně muziky a o nějaký psychoakustice nemůže být řeč...buď to to hraje dobře nebo ne a stačí jen prohodit kabely.Výpady "antikabeláčů" nechápu.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od sonofstars »

Firmu NA jsem poznal, když jsem zdědil reprokabely NA Rainbow.
Otec přešel na Sroll purity a tyto mi přenechal do užívání.
Reprokabel Rainbow je perfektní a hezky se do mé sestavy začlenil. Přinesl detailnější a čistý přednes oproti předchozím hezky hrajícím Kabelguru Venom.

Celková spolupráce začínajicí seznámením, požadavkem, následně pokračující zvolením vhodného řešení, zapůjčení/koupí až ke zpětné vazbě a finálnimu zhodnocení, je na vysoké úrovni.

Servis zlomených banánků partizánskou akcí mého syna byl Pavlem proveden na počkání. Nabídnuta i možnost řešit do několika dní přes poštu.

S Pavlem jsem nyní v kontaktu častěji a navíc si s ním rozumím i po lidské stránce.

Nyní jsem doplnil aparaturu jak je uvedeno výše o další kousky a jsem velmi spokojen.
Firmu NA rád všem doporučuji.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NA

Příspěvek od kychtax »

Zdravím,
Filtr NA mám několik týdnů v sestavě.
Zapojil jsem, slyšel rozdíl, k lepšímu i horšímu. Žádné velké ohromení nepřišlo.
To jsem několikrát zopakoval, spolu s výměnami zdroje, kabelů, uspořádání. Trochu i akustiky.
Mezitím jsem udělal upgrade DAC převodníku.
Když to zkrátím, změn bylo hodně a to nejen zařazení filtru NA do řetězce.
Zvuk je jiný a dle mého názoru lepší. Filtr v sestavě zůstane, osvědčil se *palec*. Protože jeho stopa / změna zvuku je patrná i nadále.
Napájecí kabely za 5tis. - zatím jsem do tohoto stádia nedošel, resp. ani moje sestava. A ještě zřejmě brzy nedojdu (byť v kouzlo vícežilové symetrické konstrukce kabelu věřím, spíše budu pátrat po dobré metráži :geek: )
PS: zlepšení slyším i na sluchátkách ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti