NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Re: NIN

Příspěvek od tujatuja » 26 led 2014 15:57

Pokud to s poslechem vážné hudby myslíte vážně, zkuste to přes Beethovenovy symfonie nebo Stravinského (Svěcení jara, Příběh vojáka aj.).

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 26 led 2014 17:03

Jelikož vážnou hudbu převážně vážně neposlouchám, dávám šanci vážně jen tady panu Smetanovi s tou Naší vlastí. S dalšími vážnými umělci se prozatím zaobírat nehodlám. To neznamená že bych si jich nevážil. *klanimse* Jen bych vážně nerad pořídil zase CD, kterého bych si nemohl vážit. :D
Přesto díky za tipy.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 26 led 2014 19:02

Vážně je vidět, že jste vlastenec *palec* Vážná hudba tolik neváží, ale vážně hrozí, že pokud ji začnete vážně poslouchat, přestanete si nevážné hudby vážit. To už je na uvážení každého soudruha. :mrgreen:

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 28 led 2014 10:02

Tak buď tady není moc vlastenců nebo "My country" mají všichni na vinylech a se solidním CD mi nikdo neporadí. :roll: A nebo jsou všechna CD s touto nahrávkou na nic a nikdo si není jistý říct "Tohle je dobrá verze". Nebo možná ti, kteří by mohli doporučit se stydí reagovat a v nejhorším případě si říkají "NIN, seru na tebe a nic ti neprozradím" :D

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 28 led 2014 10:10

Tak z jiného soudku.
Mám ještě 9 záslepek RCA viz foto. Původně jsem je chtěl použít pro svůj předchozí přístroj Audiolab. Tam bych je využil skoro všechny. V Ayonu jsem využil jen jednu a to ještě na digitální výstup. V současné době je nabízím k výměně za 2 kusy záslepek XLR. Jelikož se nikdo neozývá, tak je můžu za nějakou úplatu přenechat. Jsou z Ebay a zbylých 9 kusů jsem ani nestačil nasadit na přístroj. V případě zájmu pište do SZ. Foto ještě na http://www.hifionline.cz/hifibazar/vyme ... e-stopper/

Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 31 led 2014 12:59

Tenhle chlap mě už v dětství tak zasáhl, že přemýšlím už nějaký pátek o návštěvě Austrálie jen kvůli tomu, abych navštívil jeho hrob ve Fremantlu. Krom toho si Ejsíky se současným aparátem užívám jako nikdy. Ani jsem netušil, že maj tak luxusní zvuk. *2thumbsup*

Bon Scott - AC/DC
Obrázek

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 31 led 2014 13:25

tujatuja píše:Vážná hudba tolik neváží, ale vážně hrozí, že pokud ji začnete vážně poslouchat, přestanete si nevážné hudby vážit
ano, ale jen te spatne - takze to neni zadna skoda :-)

Jinak tu situaci dobre znam, ze jsem neco slysel na tranzistoraku nebo v TV a byl to skvelý zazitek a pak jsem si to nateseny poridil a pustil na hifi sestave a ten zazitek se nezopakoval ... Je to na velkou diskuzi, ale myslim, ze strasne moc dela aktualni rozpolozeni. Poslech hudby ma hodne spolecnyho s meditaci - kdyz se clovek snazi nebo neco ocekava, nefunguje to :-)

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 31 led 2014 16:53

Rock, pop, jazz - poslech má relaxační účinky, takže můžete přijít domů naštvaní, utahaní, pustíte si oblíbenou desku a po chvíli je vám líp, uvolníte se a odpoutáte se aspoň na chvíli od běžných starostí. Dle mého názoru to tak u tzv. vážné hudby nefunguje. K poslechu vážné hudby musíte usednout již plně soustředěni na hudebni obsah, jinak hudba bude proplouvat kolem vás, aniž vás zasáhne. Poslouchat vážnou hudbu je sice fuška :D , ale zase může přinést zážitky, jaké u jiných hudebních žánrů asi nepoznáte.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 01 úno 2014 09:15

tujatuja názor se mi hodí. Bývám často roztržitý a to by vysvětlovalo, že na tu Vážnou nemám nervy. :D

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 01 úno 2014 20:18

tujatuja píše:Rock, pop, jazz - poslech má relaxační účinky, takže můžete přijít domů naštvaní, utahaní, pustíte si oblíbenou desku a po chvíli je vám líp, uvolníte se a odpoutáte se aspoň na chvíli od běžných starostí. Dle mého názoru to tak u tzv. vážné hudby nefunguje.
Tak s tim nemuzu vubec souhlasit ! U vazne hudby to funguje taky, casto i mnohem vic. Jen uz ji clovek musi umet vnimat a mit ji rad. A taky zalezi na tom co za hudbu to je, jestli zrovna sedne do nalady. Muzu napsat spoustu prikladu tzv. vazne hudby ktera je naprosto prijemna, relaxacni a pritom kvalitni. At uz je to stara hudba, renesancni nebo barokni, nebo novodobejsi komorni hudba, operni arie, duchovni hudba atd. Da se vybrat hudba "odvazova" i klidna, lehci i meditativni - proste co clovek podle nalady zrovna chce. A naopak pop nebo rock muze pekne lezt na nervy nebo jeste vic unavovat.

Proste o zanrech to neni. Je to jen o kvalite a o vkusu a rozpolozeni posluchace.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 14 úno 2014 09:22

Jelikož bych chtěl někdy také udělat radost svému Blu-ray přehrávači, chtěl bych nějaké tipy na kabel tohoto typu (viz foto). Vím jen o Audioquestu NRG a rád bych vyzvěděl i jiné možnosti. Mám skromný Panasonic BDT-500 (i když dle výrobce v rámci možností nakukuje prý do oblasti hifi), ale i ten by si zasloužil lepší příjem "potravy", že? :D

Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 14 úno 2014 21:20

OK. Ale je to link zase na Audioquest. Spíš mi šlo o to, jestli tyhle typy kabelů dělá ještě někdo jinej. Přesto díky za snahu. *thumbs up*

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 15 úno 2014 07:56

To byl jen z tipu. ;)
Samozrejme je dela i spousta jinych firem a dokonce i “domacich” kutilu, jako napr. tento:

http://www.ebay.de/itm/1m-Basic-Euro-Ne ... 1301509139

Lapp je velmi osvedceny a kvalitni kabel, pouzivam ho take. Za tuhle cenu neni co kritizovat, je podstatne lepsi nez ty, vyrobci prikladane, "darkove" dvojlinky. *thumbs up*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 15 úno 2014 10:34

Já používám ke kompletáži tuto koncovku : http://www.aaaelektronika.cz/aelektroni ... 7-konektor

Odpovědět