NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

No vida. Díky pánové. Mám zase nad čím chvíli přemýšlet než to "uzraje". Rovnou se zeptám kolegy, jestli by mi v rámci svých zkušeností a v případě mého zájmu něco takového "uPytloval" :?: :D Sleva by pochopitelně nebyla zadarmo. :D

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Osobně používám tyto koncovky na tuner, BR a ve spojitosti ze slabým VDH konečná. Není problém zkompletovat.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Včera večer jsem měl pár hodin na poslech a nechtělo se mi sedět a čumět jen na display přehrávače. Mám rád pohled do plamenů, ale kamna jsou jaksi bokem a s poslechem se to zkloubit nedá. Tak jsem našel na youtube video a udělal si takovej malej "podfuck". Trvá to asi 20 minut a musím říct, že mi to vyhovovalo. Je tam toho víc na výběr. Já zkusil toto http://www.youtube.com/watch?v=wEe1KKgy7SY
Má to svoje výhody
- hodí se ke všem žánrům
- lze vypnout zvuk, takže nepraská a neruší poslech (pravda někteří analogisti to praskání milují, takže si zvuk můžou nechat zapnutý :D )
- nezahřívá nebezpečně okolní aparát
- nemusí se chodit přikládat atd
Nevýhoda
- originál má lepší obraz :D

Obrázek

Jelikož jsem mimo jiné poslouchal vyloženě elektronické Fluke - "Risotto", tak mě napadlo celkem jednoduché porovnání se svou minulou sestavou. Uvědomil jsem si, že téměř všechny nahrávky mne zvukově překvapily směrem k lepšímu, ale u elektroniky (naštěstí to není většina mé sbírky) se to překvapení nějak nedostavilo. Rozhodně to nebyl takový posun jako bych čekal. Kdybych to měl zpětně obyčejně a jednoduše oznámkovat, tak u
staré sestavy:
zvuk celkově dobrý a až chvalitebý = 2-
elektronická hudba chvalitebný = 2

Nový aparát:
zvuk celkově výborný = 1
elektronická hudba chvalitebný až výborný = 1-

Takže to vypadá, že ty syntenzátory se už moc vylepšit nedají, ale zase hrajou dobře na "skromnějších" mašinkách :D

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jelikož CD player potřeboval trochu poštelovat (pravděpodobně mikrospínač), tak jsem ho minulý pátek poslal panu Michalcovi do Bratislavy (Nisel). Dneska mám volno a už jsem bez tý muziky tak zoufalej, že mě napadlo zapojit do monobloků MP3 přehrávač Cowon Audio. Ten používám při práci na zahradě. Teď nevím jestli jsem si pomoh. Říká se, že lepší něco než nic, ale tady se obávám, že bych musel trpět několik dní nebo měsíců, abych zapomněl jak to dřív hrálo repektive jak by to hrát mělo. Prostě smutná tragédie a tady mě napadá jen jedno pozitivum. Člověk si uvědomí jak je ten zdroj důležitej. V podstatě to hraje výšky, středy, basy.....hudba to je, ale všechno je jinak - blbě.Nevím proč, ale při prvních tónech jsem si vzpomněl na návštěvu KATAKOMB v Klatovech, kde jsem byl naposledy jako malej kluk. :D No nic. Jdu se ještě chvíli trápit a pak to vypnu. Nebo to dám nahlas, otevřu okno a půjdu něco dělat na zahradu. :D
Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak jsem to včera vydržel přesně 40 minut. Už tohle zkoušet nikdy nebudu a něco podobného nedoporučuju všem. To si radši netrpělivě počkám, až bude vše pohromadě. Už mám připravenou oblíbenou nahrávku z mládí, kterou tam šoupnu jako první.
Obrázek

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

Odpověď nebo spíš připomínka na příspěvek od davidhighend v 18 říj 2013 19:47 (ten obrázek s krabicí s e síť. filtry)
Je to hezky udělané , ale jsou tam některé hrubé prohřešky proti bezpečnosti a zásadám konstrukce zařízení na nízké napětí..
Konstruktérovi bych připoměl vhodnost procvičit se (a přezkoušet) z vyhlášky 50.
Pouze vodiče L a N jednotlivých zásuvek MŮŽOU být připojeny kablíkem připájeným v tišťáku, ale PE takhle NEMŮŽE . Samostatné vodiče MUSÍ být ze všech zásuvek svedeny na (ekvipotenciální) PE svorku. Tu je zbytečné dělat izolovanou, může být kovová spojena přímo se skříní.Pokud je sundaný dekl také kovový, MUSÍ být propojen také PE vodičem na uvedenou svorku . Jestli je skříň kovová (jako že je), pod tišťákem MUSÍ být izolační podložka a to s přesahem pro dodržení vzdušných vzdáleností. Na další věci bych se musel mpodívat zblízka, ale jako bývalý revizák ,pokud by se mi to dostalo do spárů , už by se na přístroji vyjímala červená nálepka "ZAŘÍZENÍ NENÍ ZPŮSOBILÉ PROVOZU".

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

NIN píše:Dík za reakci a pochvalu. Taky doufám, že to nebude nic horšího. Akorát tyhle Sovteky 6H30PI se docela špatně u nás shání a jiné (Harmonix atd) zatím zkoušet nechci, jelikož jsem si ještě pořádně neužil tyhle stávájící od výrobce. Zkonzultuju to ještě s pánem z Niselu Bratislava. Odtud přehrávač pochází.
Tuhle lampu (čti šest en třicet pé ... ono je to v azbuce) lze nahradit také dostupnější ECC 99 (dělal ji také JJ) nebo na vyzkošení, jestli je závada způsobena lampou, tak 6H6Pi (šest en šest pé), vcelku dostupná a levná lampa.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak teď v tom mam zase hokej. 6H30PI lze nahradit ECC99 a nebo 6H6PI ?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak Ayon je zase doma a vypadá to, že mu "lázně" u techniků v Rakousku udělaly moc dobře. Hraje jako novej. Žádné výpadky přehrávání a dokonce žádné praskání při startu což jsem dával za vinu vadné elektronce. Prostě maximální spokojenost a tímto bych chtěl šéfovi Nisel Bratislava panu Michalcovi veřejně poděkovat za vstřícnost a ochotu s jakou tuto nepříjemnost se mnou řešil. Dokonce ho to omylem stálo další investici, kterou jsem měl platit já on mou nabídku k úhradě odmítl.
Věřím, že takovéto jednání ze strany Niselu nebyla náhoda, takže kdo okukujete výrobky u tohoto prodejce, tak za mě *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ano musím súhlasiť že Nisel je dobrá firma, napriek tomu že som tam zatial nikdy nič nekúpil (bol som skúšať). Komunikácia zo zákazníkom je určite na vyššej úrovni ako napríklad v takom Platane, kde som zase pokúpil kadečo. Čiže prístup nie vždy predáva. Ale určite sa pripájam k tvojmu doporučeniu.

Pozrel som si tvoje oblúbené albumy a napriek tomu že s časti počúvame podobné žánre, tak som tam našiel iba zopár spoločných albumov - Pink Floyd, Police, Foreiner, Frankie goes to Hollywood, Olympic, Kryla. Od niektorých interpretov čo tam spomínaš mám iné albumy, niektoré veci (hlavne s poslednej várky) nepoznám vôbec. Neviem či by som vedel spáchať nejaký podobný rebríček. Ale inšpiroval si ma. *palec* Minimálne sa nad tým zamyslím a pokúsim sa zostaviť si svoj top (dajme tomu 50).

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Mám tu ještě jeden svůj mini TOP. Je složen ze skladeb, které sice nejsou z nějakého důvodu součástí mé CD sbírky (některé se ani sehnat nedají nebo dost těžko), ale které mě jakkoli emočně oslovují. Jelikož k tomu potřebuju "kabátek", tak jsem si vytvořil jednoduché obaly (jedno 2CD a jedno 3 CD) a postupně si je přehrávám v CD formátu (wav) na svém aparátu.
Když koukám na ten seznam, tak je to pořádnej guláš, ale mě tyhle všechny věci prostě berou a nemůžu si pomoct. *2thumbsup*
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jak si ty věci projíždím a směju se jaký jsou mezi tím "sračky" bez kterých nemůžu bejt, tak bych chtěl upozornit na skladbu z Vol 3 - Chris Cornell - Billy Jean (Michael Jackson). Je to jedna z nejhezčích coververzí, kterou jsem slyšel a v tomto případě se při poslechu "spojuji s mimozemšťany". Jak jsem slyšel kdysi Cornella na nějakém DVD ještě se Soundgarden a bylo to pekelně falešný, tak tady mě fakt dostal. Jenže tahle skladba v unplugged verzi na CD oficiálně vůbec nevyšla. Má jí na řadovce v rockovým hávu a už to není takový. Na officiálním Songbook - unplugged ze Švédska jí nedali. Já jí mám pouze v komprimaci 192 a to bych chtěl slyšet v plný kvalitě. Už takhle je to zvukově pro moje uši nadpřirozený. *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* Kdyby to existovalo na CD, tak jen kvůli tomuhle songu bych si to koupil klidně 2x :D
Tady ukázka z Youtube https://www.youtube.com/watch?v=nOmO6l9_rss

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jelikož jsem stále neměl kompletní Floydy a kolotoč lepších a horších nahrávek se nepřestává točit, pořídil jsem nakonec tuhle krásnou krabičku obsahující všechna studiová PF alba. Musím říct, že moje uši jsou s tímhle remastrem velmi spokojené a parádní zpracování bookletů je i pastvou pro oči. Kdo se nechce nekonečně honit za zvukovým absolutnem, které stejně neexistuje, tak si myslím, že by ho tato "hromádka štěstí" mohla dostatečně uspokojit. Za mě *thumbs up*

Obrázek Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak jsem konečně po dvou letech zase dostal prostor (rodina na dovolené) pro uspořádání hudebního setkání pro pár známých, kteří mají vztah k muzice jako takové a rádi si jí poslechnou v kvalitnějším podání. Vystěhoval jsem tedy ráno opatrně aparát na terasu pod pergolu a rovnou jsem se za něj pomodlil. Že se u toho bude chlastat bylo předem jasný, takže obava např. s povalení bedny (už jsem to zažil se stojanovkou) byla na místě. Zvolil jsem tedy pro povzbuzení ucha decentně bílé víno. Každý účastník nakonec přinesl své oblíbené lahve, takže jsme v podstatě neustále (ve větším množství) ochutnávali . Aby to naslouchání mělo nějaký řád, určili jsme si jednoduchá pravidla. Každý si mohl přinést svá originální CD a z každého z nich se pustily max 2 vybrané skladby, aby byl poslech co nejpestřejší. Posluchači popořadě vznesli svá přání a tak se to točilo spravedlivě dokola. Kdo neměl své nahrávky, vybíral dle seznamu z mé sbírky.
Začátek byl v poledne ve 12.00. Na "rozehřátí" se po vesnici rozezněly Dvořákovy Slovanské tance.
Pak se to střídalo dle chutí přítomných a bylo znát, že rockeři převládají . Ten prostor, ta svoboda zvuku se projevila nejvíce na spodcích. Je fakt, některým nahrávkám by slušelo, kdyby jim uzavřená místnost pomohla zachytit nějaký ten bas navíc, ale zase na druhou stranu se v produkci objevovala dílka, kde emoční hloubkoměry přítomných vykazovaly velmi pěkné hodnoty. Co se týče oblasti středů a výšek si přítomní velice libovali a musím říct, že charakteristický (možná pro někoho příliš zvonivý) projev firmy Tannoy je pro rockový žánr nejen mému slechu velice lahodící. Bylo fajn, že nikdo z přítomných neřešil, jestli mu to doma hraje líp či hůř. O tom to nebylo. Prostě jsme si s kamarády užívali kvalitně reprodukovanou oblíbenou muziku ve volném prostoru s libovolnou hlasitostí a ve stále stoupajícím viném opojení.
Produkce trvala celkem 18 hodin, až na menší přestávky, kdy slunce rozpálilo přístoje (nejvíc topil Ayon)na teplotu, která ve mně vzbuzovala obavy. Žádný problém sice nevznikl, ale příště si radši zajistím nějaký přenosný ventilátor. K večeru to bylo už v pohodě. Poslechli a vypili jsme toho tolik, že s nějkým rozborem jednotlivých skladeb nemám absolutně šanci..
V ranních hodinách jsme se smilovali (kecám, už jsme toho měli taky dost) a nechali sousedy trochu prospat. Co závěrem? Je to krásný zážitek vysvobodit zvuk, dát mu prostor a společně používat tu „univerzální řeč lidstva“ . *thumbs up*
Mám radost, že přítomní měli radost a že zatěžkávací zkouška mého aparátu proběhla úspěšně bez úhony a tím pádem to příště zase risknu.
Účastníci mejdanu - Jarda, Zbyněk, Ora, pan Milan, Láďa, Ludva, Luboš, Ivan, paní Kateřina, sousedi Pavel s Evou a Golem + syn.
Obrázek

Tento účastník poroty společně se synkem pozorně z povzdálí naslouchal :D

Obrázek

a noc byla ještě mladá

Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Starší foto před startem z akce 2012. Tady už pravá bedna letěla s pánem do kytek. Naštěstí ji "záškodník" nepustil . Květena se ale zdála manželce jaksi unavená. :D

Obrázek

Odpovědět