NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN » 11 lis 2015 14:52

Jinak posílám odkaz na firmu, kde jsem výhodně pořídil. Třeba se taky někomu poštěstí. A navíc doprava po Německu zdarma a do Čech pouhých 10 slovy deset euro !!!
http://www.schlauershoppen.de/marken/

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs » 11 lis 2015 16:58

Gratulujem!!! *palec* Neviem aka hrá nová rada Definition (počul som len D 10A *thumbs up* ), ale staršia rada a rada Prestige sa mi veľmi páčila, ale najviac Westminster Royal, možo niekedy v budúcnosti ak sa pošťastí. Jedna rada, dopraj si akustiku miestnosti a uvdíš ako sa ti odvďačia zvukom.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 11 lis 2015 17:03

Krásné bedny *palec* , a krásně sladěné ta černá s červenou. Jen asi není to pravé ořechové to velké okno ( akustika dostává na frak ) , podobný problém měl i Boxer, vyřešil to akustickou roletou ( záclonou ) a nyní paráda.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 11 lis 2015 18:35

NIN: Nejde o finance, to bych si ty bedny celkem mohl dovolit. Jde o to, že mi je do stávajícího bytu nedovolí přinést manželka, která trvá na domečku, přičemž já bydlení v domečku nesnáším a trvám na setrvání v činžáku. Kdybych neměl malý děti, tak vyšoupnu manželku do domečku a sám zůstanu v činžáku, jenže děti chci mít u sebe.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 11 lis 2015 19:00

Pytel píše:Krásné bedny *palec* , a krásně sladěné ta černá s červenou. Jen asi není to pravé ořechové to velké okno ( akustika dostává na frak ) , podobný problém měl i Boxer, vyřešil to akustickou roletou ( záclonou ) a nyní paráda.
Mně by celkem zajímalo, jestli Boxer (a spousta jiných) tuhle záležitost řešili v rámci nějaké nespokojenosti se zvukem nebo proto, že je to prostě obecně správné. U mě by to bylo to druhé. Ovšem pokud je prokázáno, že jakákoli úprava tohoto typu má slyšitelný přínos tak je to ve finále jedno. Ještě k tomu je třeba si nepřipouštět rčení "Co uši neslyší, to srdce nebolí" :D
S499_1023 píše:NIN: Nejde o finance, to bych si ty bedny celkem mohl dovolit. Jde o to, že mi je do stávajícího bytu nedovolí přinést manželka, která trvá na domečku, přičemž já bydlení v domečku nesnáším a trvám na setrvání v činžáku. Kdybych neměl malý děti, tak vyšoupnu manželku do domečku a sám zůstanu v činžáku, jenže děti chci mít u sebe.
Čoveče, to se divim. Zrovna v domečku se dá lépe provozovat ta naše záliba. Já si to teda občas rád vosolim a první soused je dostatečně daleko.

boxer

Příspěvek od boxer » 11 lis 2015 21:20

*offtopic*

A co manželku do domečku a ty v paneláku s dětmi? *sunglases*

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 12 lis 2015 13:10

NIN: To je prostě taková moje úchylka.
boxer: To by ty děti měly hodně krátkou životnost :-).

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 18 lis 2015 13:11

Jelikož jsem se asi před týdnem netajil novou změnou svého aparátu je slušnost napsat nějaký ten postřeh z nového poslechu, ať je jakýkoliv.. Vzhledem k tomu, že můj ušní aparát ještě nedozrál k tomu, abych řádně zatlumil svou poslechovou místnost, výsledek vnímání může být všelijaký. Takže případné alibi jsem si vytvořil, tak teď k věci. Největší vzrušení se konalo pochopitelně při rozbalování. Bylo to jako když si svlékáte dvě baby, které jsou od sebe k nerozeznání. Jelikož to nejsou žádné vychrtliny, pozval jsem k tomu souseda, protože sám bych to nedal. :mrgreen: První obavy z nějakého možného i třeba nepatrného poškození se po vybalení hned rozplynuly. Dle prodejce se producírovaly od června ve studiu., ale těch pár otisků prstů zmizelo po otření jemným hadrem a holky vypadají jako kdyby je přivezli rovnou z fabriky. Dokonce některé příslušenství – hroty a záslepky nebyly vůbec použity a ani rozbaleny. Ještě jsem provedl preventivní očistu kabelů speciálním roztokem a šlo se na věc. Nechtěl jsem hned na poprvé slyšet to nejlepší, takže jsem poslouchal nejdříve méně kvalitní respektive mně zvukově méně líbivé nahrávky až k těm nejpovedenějším. Při prvních hodinách poslechu jsem byl dost rozpačitý. Čekal jsem pochopitelně nějaké překvapení či nějaký impuls, který mi ukáže ten krok výše, ale nic takového se nekonalo. Hrálo to úplně obyčejně. Nejdříve jsem si říkal, že přeci jen nehrály v domovském studiu celé léto v kuse a tudíž ještě je třeba je rozehrát, ale tohle zdůvodnění mě neuspokojilo. Poslouchal jsem znovu a znovu a přemýšlel co se děje. Hrálo to jinak, ale tak nějak normálně.. Přemýšlel jsem a vzpomněl si na některé postřehy z nemálo recenzí o dospělých bednách. A pak jsem to pochopil.
Obrázek
Přednes je nad věcí, bezstarostný až nenápadný. Osmičky se normálně bezostyšně vytahovaly a předváděly a já jim na to skočil. Uznávám, že to dělaly velmi rafinovaně a efektně. Od začátku to do mě praly, aby mi všechny ty detaily naservírovaly hned z první. Desítky na mě kašlou. Nenápadně se rozezvučí s lehkostí sobě vlastní a jako by vzkazovaly – „Chceš? Nechceš? Nám je to jedno. Tady máš porci a krm se sám.“ A já si postupně uvědomuji, že ta porce hudebního menu je opravdu obrovská. Neřekl bych, že scéna je obecně větší než předtím, ale je určitě plnější. Dozvuky jednotlivých nástrojů jsou delší a hudba tím získává větší celistvost. Spodek nastupuje s menší razancí než vykazují méně objemové reprosoustavy, které to chtějí zřejmě nějak dohnat. Desítky sehrávají představení s větší hloubkou.a rezervou. Při zvýšeném volume se ale rozjedou jako parní válec. To neznamená, že potichu hrají špatně, ale každá bedna se nejvíc předvede, když jí trochu zesilovač nabudí. MF 550ky jsou dostatečně silné a spolu s Desítkovými parádními basy vytváří ty pravé rockové zážitky. Středů a výšek je na můj vkus dostatek, ale možná pro zastánce vyloženě středového podání nahrávek či stylu hudby, který má toto pásmo v popisu práce, to nemusím být to pravé. Ovšem pro milovníky zvukových hlubin rozhodně ano. Závěrem musím potvrdit slova kdesi podobně napsaná: „DC10Ti není jen větší DC8T. Je jiná a na reprodukci hudby jde odlišným způsobem“. Je to další level, ve kterém jsem ještě nikdy nebyl a kde nacházím skrytá a nová zákoutí zvuku. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tohle byla moje konečná. Ale znáte to. :D
Obrázek

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 18 lis 2015 20:23

Byla by to opravdu mimořádná náhoda, kdyby se ti hned napoprvé povedlo nové reprobedny umístit tak, aby podávaly optimální výkon.

Určitě po delším experimentování s jejich umístěním se ti podaří zvuk ještě vylepšit.

Mě to trvalo několik týdnů, než jsem našel to správné umístění mých reprobeden.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 18 lis 2015 20:44

No...zase tolik míst na rozmístění nemám. Zatím natáčím a opět jsem "nenápadně" o kus vysunul dopředu. Žena už ale něco větří. Zdá se jí, že jí jdou holky napřed. Musel jsem přesvědčovat, že to je jen zdání, protože jsou větší. ;)

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 19 lis 2015 19:37

Holkám popředí bude slušet. Manželka se s tím srovná.....

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 20 lis 2015 05:01

Hezký kysny. Bohužel, tvoje místnost jim dovolí hrát tak na půl plynu.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 20 lis 2015 11:03

Půl plyn je odvážné tvrzení, ale budiž. Vzhledem k tomu jak mně to teď zní si nedovedu představit dalších (i kdyby jen čtvrt plynu) navíc. Zatím jsem spokojen. Až začnu mít roupy, tak to budu nějak řešit. Nerad bych ale postupoval systémem pokus - omyl. Na to nemám nervy. Jestli to někdo dokáže proměřit a s nějakou zárukou navrhnout řešení, tak ano. Ovšem co když mně zrovna tenhle zvukový projev bude sedět víc než by byl ten po zatlumení? Lidi a uši jsou všelijaký a nic nefunguje stoprocentně.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 20 lis 2015 11:27

Zdeny má trochu pravdu,ta červená sedačka na pravý straně těm krásným bednám ublíží. jak vizuálně tak zvukově.Z čelního posedu to není to pravé ořechové a zvukově levá strana je prostorově na tom lépe.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 20 lis 2015 11:55

Ano...teoreticky to tak je. Pochopitelně jsem to zkoumal, ale nijak jsem rozdíl mezi pravou a levou stranou nezaznamenal. Třeba to ty otevřené žaluzie rozstřelí a možná jsem taky už hlušec a mohl jsem ušetřit za aparát. :D Je toho spousta z obrázku mé místnosti co není správně a kdyby nějakej "ušař" co si na to troufne (ne jen tady na netu) měl někdy cestu kolem a na místě to kriticky zhodnotil, byl bych asi nejradši. Je to jako u hudebních děl. Kamarád (starší ročník) má sbírku rocku převážně 70.léta. Dříve jsem to moc neposlouchal, protože jsem v tom na první poslech nenacházel ty nosný prvky. On mě párkrát navedl a upozornil na jednotlivé části a detaily v nahrávkách a dneska mám ve sbírce spoustu interpretů z té doby, kteří mne dříve moc nebrali.

Odpovědět