NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
PetrD
Kontaktovat uživatele:

Re: NIN

Příspěvek od PetrD » 06 bře 2016 09:58

Rozumné vysvětlení ;)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 18 bře 2016 10:16

Originál hroty sice splňují účel toho "správnějšího" zvukového přednesu, ale při občasné manipulaci (nejen na strukturované dlažbě jako mám já) se většinou majitelé reprosoustav poohlédnou po vhodnější alternativě. Já jsem po předchozích obecně oblíbených nožičkách Soundcare zvolil výrobek od firmy Valab Audio. Ne, že bych nebyl se Soundcare nespokojen, ale ty odcestovaly spolu s předchozím modelem od Tannoy k novému majiteli a k podstavcům T10i se mi dizajnově hodily méně. U nově zvolených celočerně kovových nožkách se jedná o podobnou výrobní filozofii jakou má "vládce" těchto produktů Ceraball za cca desetinu ceny. Jediný problém byl v tom, že jsem je chtěl napevno připevnit (přišroubovat) k bednám a k tomu přizpůsobené nejsou. Koupil jsem tedy podobné šrouby dle originálních hrotů (bezhlavové - akorát místo imbusů torx, což nehraje roli) a nechal upravit konec závitu + k tomu vrchní část nohy, gumové podložky (při dotažení mezi kov a kov), podlepil polštářkama (Ikea) a hrany dobarvil. Packy jsou teď pevně spojené s bednou a můžu si "šoupat" jak je libo. A zvuk? Poslouchám tolik množství a žánrů muziky, že změnu nepozoruji. Musel bych poslouchat jednu věc stále dokola, abych (možná) poznal rozdíl mezi originál hroty a těmito nožičkami s kuličkou a to opravdu nehodlám. *taktone* Oko je ale změnou potěšeno a to se také počítá. *palec*
Obrázek Obrázek Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 16 srp 2016 19:27

Někdo dostane k svátku či narozkám flašku, plyšáka, dort a třeba i automobil a někomu udělají radost gumové podložky :D . Nechci podceňovat kvalitu nožiček svých komponentů, ale při pohledu na to spojení s tvrdou rovnou plochou si říkám, že nějaké to odpružení určitě nezaškodí. Oehlbach Shock absorber u nás prodává asi jen jedna firma a cena na rozdíl od jiných podobných audio pomůcek je velmi příznivá. Přál jsem si jich rovnou 16 a osadil jimi všechno železo (CD, zesíky i blu-ray). Zvukový přínos u mne zatím neznatelný, pocit jistoty dostačující ;).
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 16 srp 2016 21:15

Ahoj, přiznám se, chodím se sem dívat na ty Tannoye ;) . Jsou nádherné. Spokojenost s nimi?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 17 srp 2016 06:48

Ahoj. Stále se kochám a mám k nim respekt. Měl jsem obavy, že mi tu mojí nedokonalou místnost "osolí", ale zatím jsem nezaznamenal nahrávku kde bych si říkal, že ty bedny sem nepatří. Mé žánry mně v tomto přednesu prostě baví. Podmínkou je ovšem mít zaslepený minimálně jeden bassreflex. Když otevřu oba, tak mi občas zaplandají kalhoty ;).

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 02 pro 2016 16:09

My co posloucháme i očima si děláme radost i jinak než výměnou aparátu. Hříchy z mládí se projevují pak i v pozdějším věku, tak jsem si pořídil dalšího kámoše Edouše v podobě sfingy podle obalu stěžejního alba Maidenů Powerslave. Číslované (44/750) znamená, že by si fandové měli pospíšit (konkrétně třeba "zdenoeddie"). V USA za polovic ceny než např. v metalshop.cz. Vypadal trochu smutně tak jsem si ho trošku oživil. Možná tím ztratil punc původní originality, ale takhle je zase jedinečnej.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 02 pro 2016 16:51

*2thumbsup* Paráááda!!!

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 11 pro 2016 18:25

V létě u nás (už potřetí) proběhly přehrávky na terase. Ovšem jak to hrálo si už nepamatuju páč se u toho hrozně chlastá.
ObrázekObrázekObrázek

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 11 pro 2016 19:02

Oóó vkusne zariadená obývačka! Tannoy-e sú u mňa horúcim kandidátom na repro, pri budúcej obmene. Len by ma zaujímala taká teoretická otázka, nevadí bedniam väčší príkon pri vyšších hlasitostiach? Narážam na tie Musical Fidelity monobloky.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 11 pro 2016 19:10

V rámci hlasitosti, při které se to dá poslouchat jsem nezaznamenal problém. Nějaké zkoušky maximálního výkonu jsem nezkoušel a ani mne to nenapadlo. Proč taky?
V současné době jsem dokonce ve fázi, že budu měnit tyto válce za jejich větší a silnější bráchy 750K, takže výkonu se není třeba bát *taktone* :D . Jinak teď jsou ty samé repro k prodeji tady http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... on-dc10ti/, ale na obrázku je ještě starý model bez přípony "Ti" a to je dost podstatné.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 11 pro 2016 19:21

Fuuu na tom obrázku v inzeráte? To sa dá ako spoznať? Pri porovnaní s guglom som veľa signifikantných markantov (rozumej nula :D) nenašiel.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 11 pro 2016 19:26

Starší model je bez podstavce. To je hlavní viditelný rozdíl. Pak je to o vnitřku bedny.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 18 pro 2016 22:20

Naskytla se chvíle, kdy jsem díky uživateli Jiri mohl na své sestavě vyzkoušet přínos filtru Sunrise od NA. Když jsem ho vyndal z krabice tak musím říci, že přístroj má krásně decentní zpracování a přitom je robustní a příjemně těžký (raději jsem podložil poličku na mém chatrném stolíku viz foto). Moc času jsme neměli tak jsme poslechli alespoň pár ukázek při zapojených Superchargerech a CD Ayon do filtru. Samotný Sunrise byl zapojen DIY kabelem, který si Jiri k němu sám napasoval. Jelikož nemám žádné referenční cédo, které bych hrál furt dokola a znal ho úplně perfektně, tak jsme to řešili spíš pocitově. Dynamika a kontrola super, jinými slovy tady potvrzuji, že mašinka mé monobloky nějak neomezovala. Ovšem očekávaný test při stisknuté pauze s uchem u výškového reproduktoru nevykázal žádnou změnu co se týče eliminace šumu. Jiri právě tuto změnu popisuje v jiném vlákně a přiznám se, že toto by byl asi ten hlavní spouštěcí mechanizmus pro mou peněženku. Když jsem se poté vrátil k původnímu zapojení, nezaznamenal jsem rozdíl jak v nahrávce samotné (úbytek detailů atd.) tak v intenzitě šumu při pauze. Důvody, proč to u mne nefunguje nevíme (lampy, jiná lokalita..?). Vím jenom to, že ač jsou mi výrobky i samotný výrobce NA sympatičtí ,nejsem schopen dostatečně ocenit (prozatím) přínos tohoto přístroje. Nerad bych tímto odradil ostatní váhající nad tímto upgradem svého hifi stanu a věřím, že jsem jeden z mála ;) , ale já to prostě (ne)slyšel.
Obrázek

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 19 pro 2016 11:11

Občas slyším nebo čtu, že někomu při plné hlasitosti v pauze brumí 50Hz, ale o šumící sestavě už jsem dlouho neslyšel. Jak toho docílíš? Který komponent ti šumí?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 19 pro 2016 14:24

Dej si ucho k výškáči třeba mezi skladbami a jestli vůbec nic neslyšíš tak si můžeš blahopřát. Bavím se o jemném šumu, který tak od 30cm už nepostřehneš.

Odpovědět