NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
sekal

Re: NIN

Příspěvek od sekal »

Tebou zmíněný šum je otázka odstupu S/Š komponentů tvého aparátu, především pak zesilovače. MF 550K má tento parametr, (na to, že jde o monoblok), pouze průměrný (http://i.nextmedia.com.au/avhub/pdf_mus ... 4399970000). Tomu odpovídá i subjektivní vjem (z poslechu blízko tweeteru), který popisuješ. Pokud bys chtěl dosáhnout (subj.) lepšího výsledku, musel by sis pořídit lepší zesilovač (např. Bryston, který jsem ti navrhoval apod.). Pořízením síť. filtru toto nijak (zásadně) neovlivníš.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

NIN předzesilovač na max, to samé konec, ucho na repro a nic. Ale jak jsem psal, v uplnem tichu je slyšet náznak brumu 50 nebo spíš násobku (100), ale opravdu jen v tichu s uchem 5 cm od středobasu.
Ale jedu na dost jiném výkonu, to má asi taky vliv.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Bavíme se o režimu "pauza" nebo mezera mezi skladbami. Já když dám "stopku" tak taky neslyším vůbec nic. Ale nehádám se. Třeba to tak někdo máte s nulovou odezvou.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Nakonec z tebe vyleze, že se bavíme o hraní z gramce :)
Nějak nedokážu najít nic, kde by byla tak dlouhá pauza mezi skladbama, abych celý test stihl a nevyřvalo mi to do ucha.
Co ti tedy ve finále šumí? Konec tedy asi ne, když je v pauze klid.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Od začátku se bavím o tom samém, takže žádné nakonec být ani nemůže *taktone*. Pokud to nestíháž mezi skladbami, tak si tu pauzu stiskni na ovladači uprostřed písničky a řekni mi, že slyšíš nalepenej na střeďáku (vyškáči) absolutní ticho. A volume dej klidně na potichu. A "pauza" a "stopka" není to samé :) .

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Hmm, asi se to bude trochu lišit. Já hraju přes zvukovku v Pc, tak můžu mít pauzu jinou. Každopádně stejné jako při stopce. Nic nešumí ani na max hlasitosti.
Akorát když dám ucho uplně na reproduktor, tak se dostaví efekt "mušle na uchu" a šum moře :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Nepamatuju si, že bych měl kdy doma kombinaci komponent, která by s uchem přiloženým na výškáči nešuměla.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jarda69 píše:Hmm, asi se to bude trochu lišit. Já hraju přes zvukovku v Pc, tak můžu mít pauzu jinou. Každopádně stejné jako při stopce. Nic nešumí ani na max hlasitosti.
Akorát když dám ucho uplně na reproduktor, tak se dostaví efekt "mušle na uchu" a šum moře :)
Výborně. I ten "šum moře" mi jako odpověď stačí :D .

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Ale to mi dělá i když si dám na ucho "mušli" z dlaně ruky

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

to Jarda69 : Jaký máš zesilovač? Nemůže být důvod, že tvůj zesilovač když do něho nejde signál tak odpojí výstup na repro?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

...nebo kombinace zesilovače s ultravelkým SNR, velmi málo citlivých beden a pokročilého tinnitu ;-).

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Jiri ne, nic neodpojuje. Ale proč by to mělo šumět? I NIN tady píše, že mu akorát nějak blbne Pauza, jinak mu nic nešumí. Naposledy mi snad šuměl zesilovač s MBA810, ale to už je nějaký ten pátek a ruku do ohně za to nedám.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jarda69 píše:Ale proč by to mělo šumět?
Protože šum je z mnoha důvodů přirozenou vlastností zesilovačů. Nešumící zesilovač (SNR= -∞ dB) neexistuje.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

ááá...pan znalec promluvil :lol:

Přirozenou vlastností ŠPATNĚ navrženejch zesilovačů s nestabilní strukturou je slyšitelnej šum.Zasilovač šumí třeba pro to, že kmitá.

Kvalitní zesilovač nešumí.Nemá k tomu důvod.
Slabě šumět může jen předzesilovač pro gramofon.Jenže u něj je to daný vysokým zesílením.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Můžeš sem tedy dát nějaké příklady nešumících zesilovačů, tedy zesilovačů se SNR= -∞ dB a ukázky jejich měření?
Zároveň s tím můžeš napsat mail třeba Johnu Curlovi, že jeho zesilovače jsou "špatně navržený, s nestabilní strukturou a kmitající" a navrhnout změny v jeho obvodech :-D.

Nebo že by všichni, kdo na slovanetu diskutují ve vlákně o nízkošumovém měřícím zesilovači se šumovým dnem nižším než měřené audiozesilovače nevěděli, o čem to klábosí a jedině technicky vždy marnej šeďour znal "pravdu" o tom, že "kvalitní zesilovač nešumí"... :-)?

Co podle tebe znamená údaj v dB v technických parametrech zesilovače značený jako SNR (odstup signálu od šumu)?

Odpovědět