NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Při každodenním seznamování s novými motory jsem se zamyslel nad evolucí svého aparátu vůči kvalitám CD nahrávek samotných.

Etapa 1 – Nástup cédéčka a radost z poslechu bez lupání, kolísání a také z neopotřebení nosiče.
Etapa 2 – Nástup remasterů, které nahrazují původní verze s celkem nudným zvukem
Etapa 3 – Původní verze nehrají tak špatně a zvuk remasterů a nových nahrávek není zas taková sláva
Etapa 4 – Výměna neposlouchatelných remasterů zpět za původní verze, které hrají nejlépe. Nové nahrávky nezbývá než přijmout.
Etapa 5 – Původní nahrávky jsou jednoznačně nejlepší, pár zbylých ne úplně zmaštěných remasterů se dá zase poslouchat a u koupě nových CD se už nemusím obávat, že to nezvládnu.

Včera jsem mimo jiné přijmul (ne, že bych skákal radostí) i dle mého nejvíc zvukově zpackané album Mejdnů – The Book of Souls.
Ale že to trvalo.
Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Můj kamarád hudbou postižený a mimo jiné i zvukař oblastní skupiny Parkán uspořádal ve svém doupěti pro své přátele malé poslechové posezení. Nešlo o nějaké chytání detailů, ale spíše o poslech různé hudby z různých zdrojů. K dispozici bylo CD, DAT, DVD, Tape deck, gramo, kotoučák, PC a možná jsem na něco zapomněl. Všechny mašinky hrály přes aktivní studiové monitory Mackie HR 824mkII. Poslouchali jsme, pili víno a vedli stále chytřejší řeči :D . Absolutně jsme ztratili pojem o čase a člověk nezainteresovaný by si mohl těžko představit, že se dokážeme v kuse žvanit v podstatě o tom samém od 18.00 až do 10.00 druhého dne :roll: Pro mne velice výživná kulturní akcička *palec*
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Ovšem žádné koncohájové kabely, žádně severovýchody, obyčejní psi - to přece nemohlo hrát *taktone* .

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

a aky zdroj ta najviac ocaril?
inak taketo akcicky su najlepsie *palec*

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Doufám, že to nebylo ukončeno takto:
https://www.youtube.com/watch?v=1VbXTDAhvrA

:lol:

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

blesk666 píše:a aky zdroj ta najviac ocaril?
inak taketo akcicky su najlepsie *palec*
Já už nevím. Mám vokno :D

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

jirie píše:Doufám, že to nebylo ukončeno takto:
https://www.youtube.com/watch?v=1VbXTDAhvrA

Nebylo, protože se v domě žádná baba nenacházela. Sami jsme si řekli, že by bylo načase představení ukončit, protože se nám už chtělo taky trochu spát.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

NIN píše: Já už nevím. Mám vokno :D

Veľmi zaujímavá akcia vzhľadom na dĺžku trvania. To by som ani ja nevydržal a to som ponocovaním posadnutý. Kto bol v ranných hodinách poverený na prácu s analógom? :D

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Pokud vím, tak se všech mašinek dotýkal pouze a výhradně sám pán domu. My ostatní jsme se drželi jen skleniček a drželi mu palce.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

No a tenhle můj kámoš, u kterého jsme tenkrát ztratili pojem o čase mi pomohl odstranit brum transformátorů mých konců. O DC filtru toho moc neslyšel, ale začalo ho to zajímat. Měl připravené 3 varianty. První zkušební krabička neměla na brum žádný vliv. Druhá varianta ztišila brum na minimální úroveň, která je dle mého normální a zaznamenám ho pouze s přiblížením ucha k přístroji. Na třetí variantu už tedy nedošlo. Technici se možná na fotkách zorientují. Krabička je kovová (schovaná za stolkem) s kabelem supra a má z každé strany vstup pro levý a pravý monoblok. Zvuk se mi nejeví nějak ošizen.
ObrázekObrázekObrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Krátká zpráva z návštěvy RIHA Audio-Visual Technology u mě doma.
Včera proběhlo si 3 hodinové setkání s koncovým zesilovačem B-200 a pasivním předzesem s DA převodníkem LINE-4-DAC. Na pohled krásná práce a na poslech špičkový zvuk. Technicky nebylo možné přepínat z konců na konce, ale jestli to nehrálo lépe, tak rozhodně ne hůř. Zkoušeli jsme Ayon i jako transport a svou roli nepochybně zahrál i předzesilovač s převodníkem 24/192 s čipem PCM1794A. Pouštělo se z CD, PC a koncert z Blu-ray Panasonic. Dle přítomného zástupce firmy jejich vlastní výroba reprosoustav (ty na návštěvě nebyly) je založená na větším rozlišení ve středovém pásmu. Jinými slovy mé Tannoy mají obecně výraznější spodky a méně konturované basy a středy se pak nemůžou v produkci tolik "naparovat". Já ten pocit sice nemám, ale neslyším tento postřeh poprvé, takže něco na tom asi bude. Každopádně díky panu P.K. za návštěvu s odborným výkladem a musím říci, že mě česká produkce hifi jako je RIHA velmi příjemně překvapila. Nemít vybráno tak bych to jejich železo velmi vážně zvažoval a nedělám si iluze, že by firemní monobloky B-400 nebo B-800 nedaly Superchargerům lekci.
Pozn. Kabely jsme vůbec neřešili. Žádné drahé známé značky a jako by tam vůbec nebyly.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Kabely si pan privezl sebou, protoze je tam powercon a speakon, ano?
Zajimalo by mne, co je uvnitr tech kabliku a co za ne chteji. Neresili jste nahodou?
A ten konec 2x100W/8 konkuroval Tvym SC750? Hrali jste na Tvych Tannoy?
Trochu to tak chapu z Tveho popisu. Asi velmi dobry koncak *palec*

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt »

Kabel k repro Tasker C288 99kč/metr natvrdo bi-wire do Tannoy, v zesilovači B200 neutrik SpeakON, signálové kabely RIHA Basic XLR/XLR, z PC USB M2tech BNC/AES-EBU.

Pavel K.

kychtax píše:Kabely si pan privezl sebou, protoze je tam powercon a speakon, ano?
Zajimalo by mne, co je uvnitr tech kabliku a co za ne chteji. Neresili jste nahodou?
A ten konec 2x100W/8 konkuroval Tvym SC750? Hrali jste na Tvych Tannoy?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Dekuji *thumbs up*

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

kychtax píše:A ten konec 2x100W/8 konkuroval Tvym SC750? Hrali jste na Tvych Tannoy?
Bez podrobného zkoumání a na běžný poslech - ANO konkuroval. Repro byly "pouze" mé Tannoy.

Odpovědět