NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Byl jsem spokojen s menšími komíny, tak jsem si pořídil ještě větší. O jiném konci jsem neměl potřebu přemýšlet.

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 »

Tenkrat to srovnani s koncem od RIHA jsi mel doma jeste ty 550?( hadam)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

To už jsem měl 750ky a musím říct, že "konec dobrý, všechno dobré" :D

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 »

*2thumbsup*

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Konce jsou konečně doma. To čekání bylo ale nekonečné a to se muselo nějak projevit. Celou tu dobu jsem měl spoustu času na "chytré" nápady.
Což o to ten první byl celkem neškodný a v podstatě se týká jen estetiky. Zvukově nemohu posoudit, jelikož těch věcí najednou bylo víc. Pořídil jsem cerabally - ty odlehčené s dírkou :) (viz vlákno Ceraball) pod repro a následně pod dorazivší konce.
bedna.JPG
Přílohy
bedny a mf.JPG

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

To jsou ty čínské kopie z Aliexpress nebo originál Ceraballs?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Počkej Jíro, ty si moc rychlej. Já to mám ještě rozepsaný :D

Další nápad byl ten, že nechám u kolegy Pytla vyměnit u svých 1,5m signálových kabelů konektory RCA za rhodiové XLR. Říkal jsem si, že zdroj sice plně symetrický není, ale výstupy má a MF jsou symetrické, tak proč ne, že? XLR mi přijdou v zapojení kabelu praktičtější a konektory by měly být také kvalitnější. Takže kabel, který se tváří jako Nordost s outfitem od Odina přišel a čekal, až se spojí s těmi dvěma. Jenže to už takový dobrý nápad nebyl.
konektory.JPG

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Pak tedy dorazily konce z Casea a já byl zděšenej. Což o to, zvukově to vypadalo dobře, ale šumělo to jako prase. V tichých pasážích nebo při pauze to bylo slyšet až do poslechového místa. Nevěřil jsem tomu co někde poznamenal uživatel bertram. Také výstupní citlivost byla tak velká, že při přepínání skladeb to v repro krátce zabzučelo. No a protože jsem ten, který většinou 1x měří a 2x řeže, tak jsou kabely zase u kolegy Pytla, který mi XLR samičky nahradí zpět na RCA. Bohužel konektory ze stejné stáje zatím nejsou na skladě, tak poslouchám s náhradními kabely z pravěku (nějaké MacAudio - určené pro autohifi), které jsem doma našel a zvukově je to dost nuda. Ale dobře mi tak *headbang*
MF 750K Casea.JPG

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jiri píše:
06 říj 2017 08:41
To jsou ty čínské kopie z Aliexpress nebo originál Ceraballs?
Tyto Cerabally mi kupoval maník v USA z Ebay. Vzhledem k tomu, že cena byla příznivá a krabičku nemají, tak je to asi jasné. Jinak nevím jak to poznat. Audiofilské nahrávky v podstatě nemám, repro spíš na hutnej bigbít, takže budou asi jen na okrasu ;) .

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Základ je keramická gulička.Pozri vo vnutri aku máš.Magnet odhalí magnetický kov.
Ceraball teleso je z pravdepodobne zo "zliatiny hliníka"( 2 časti + gumička)+ elox.
Ak su staršie použivané otvoriť a vyčistiť.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

ten sum byl jen pri pripojeni XLR ?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

PavelDosko
Ano. Nikdy předtím jsem tyto XLR výstupy nepoužil.

jimmi
Jsou jako nové. Kulička i plášť na magnet nereagují.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Mno. Teď jsem sjel tyto dva koncerty a zas taková hrůza to není. V těch živákách se ten zvukovej handicap celkem ztratí ovšem všichni asi máme naprostou většinu studiovek.
P1110043.JPG

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak po čase už chvíli zase "normálně" hraju. Můj osvědčený káblík je opět předělán - RCA out/XLR in (ještě jednou díky kolegovi Pytlovi) a postupně provětrávám sbírku. Musím podotknout, že ten rozdíl zvuku při návratu z prastarého a do mé sestavy naprosto nevhodného kabelu byl markantní. Přirovnal bych to např. k sexu bez prezervativu. Nechat ho v sestavě, tak nemělo cenu tunit konce. Po znovuzapojení se scéna nadechla a rozjásala, hudba sviští po strništi a u ostřejších žánrů se mi kopáky s bicíma snaží rozstřílet bydlení :D . Po zásahu Casea míří veškeré zvukové výstřelky spodního pásma do středu terče. Hudba je rychlá a přesně načasovaná. Je fakt, že z nahrávek nového data vydání (většinou zmršeného) už asi nic nevydoluju, ale u starších (prvních) vydání a zbytku povedených cédéček byly odhaleny ještě nějaké rezervy. Navíc k tomu mám příjemný pocit, že "kladiva" jsou zase v plné fyzické kondici a ještě nepředvedly všechno (dle modifikátora si vše sedne za cca 100 hodin provozu).
RCA left.JPG
RCA right.JPG

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jelikož jsem si uvědomil, že raději sahám ve sbírce po osvědčených titulech a nechce si mi otvírat Cd boxy a vlastně i nechtěně přehlídnu nějaký titul, vrátil jsem se k systému "losování", který jsem používal v minulosti. Vytvořil jsem si lístečky 5x5cm - kopie všech cd a před poslechem si vytáhnu (otočím) kartičku.
Všechna hudba v mé sbírce má nějaký důvod, aby tam byla. Tím pádem nemůžu nikdy prohrát. *taktone* :D
krabice.JPG
Kdo si myslí, že jsem blázen tak se nepřu. Možná moc chlastám a už i to víno mi dává nějaké znamení :o
vine death1.JPG
víno death 2.JPG

Odpovědět