NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od Jiri »

Nemyslíš, že tyto čínské signálové kabely (100USD) mezi vytuněnými koncáky MF 750K (hodnota cca 80tis Kč) a Ayon CD2s (cca 60tis) jsou tím nejslabším článkem sestavy??

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Nevím v jaké kvalitě se tyhle kabely dají koupit dnes, ale já je kupoval za cca 500 dolarů a se zvukem zatím nemám problém. Vsadím se, že tady na foru je spousta kolegů, kteří se tím sice nechlubí, ale jsou spokojenými vlastníky těchto produktů. Netvrdím, že je v budoucnu nenahradím, ale pouze když uslyším rozdíl a jinak by to bylo jen pro klid duše ( i když to je také důležité). Ale tys s čínským propojením svého času taky problém nemíval ;).

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Já s určitou čínskou kabeláží (s vynikajícím poměrem výkon/cena) nemám problém dodnes akorát jsem testováním zjistil, že prostě ve špičkové sestavě už jsou nejslabším článkem. Viděl jsem jak si řešil ceraballs pod koncáky a přitom přehlížíš signálové kabely. Zkus si něco půjčit ať si rozšíříš obzory, problémem bude RCA-XLR protože to nikdo komerčně nevyrábí.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Cerabally jsou jen pro klid duše :D .
Jinak Casea hlásí (zatím neoficiálně), že bude schopná mi "zařídit" (a nejen mně) plně symetrický výstup z Ayonu, tak jsem zvědav jak to provedou. Mám volat koncem listopadu. Jestli to klapne tak pak budu mít možnost řešit případnou výměnu kabelu s oběma koncovkami XLR.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Jseš si úplně jistý, že tvůj stávající CD Ayon bude tvůj konečný zdroj? Jakýkoliv tunning totiž sníží počet potencionálních kupců (je to paradox protože tunning z Casea vždy zásadně zlepšil zvuk komerčních přístrojů).

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jistý si nejsem, ale chtěl bych to tak. Na další ranec za malé zlepšení se už necítím a charakter zvuku je *palec* . A rád bych už taky věnoval nějaké peníze na rodinu :D .

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

NIN píše:
07 lis 2017 10:59
Cerabally jsou jen pro klid duše :D .
Jinak Casea hlásí (zatím neoficiálně), že bude schopná mi "zařídit" (a nejen mně) plně symetrický výstup z Ayonu, tak jsem zvědav jak to provedou.
No to Ti vyrubou ven cely prevodnik a nahradi ho celym novym modulem casey?. Z prehravace zustane jen napajeni, mechanika, par veci kolem. Jestli jo, tak realne jeho cena klesne na 30tis? To ten prehravac spis zprznis.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

To v žádném případě. Pan Vrána zase není takovej "raptor" a to bych ani nedovolil. Nemá to být žádný velký zásah. Vím o tom houby, ale zkuste mu někdo zavolat. Určitě k tomu něco prozradí. Pracuje údajně teď na nějakém zesíku, kde to aplikuje.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

kychtax...
Nechceš místo domněnek si nejdřív o tuningu a úpravách od CASEA něco zjistit přímo od Vrány nebo od spokojených vlastníků, než to budeš takto kategoricky odsuzovat?
Těch úprav může být několik druhů od drobných úprav napájení a hodin až po výměnu kompletních modulů a to vše na míru konkrétnímu přístroji.
Slyšel jsi někdy přehrávač, zesilovač nebo jiný komponent před úpravou a po úpravě v CASEA? Já jsem vlastnil Marantz s modulem Sirius3, potom CA se sirius3, slyšel jsem Vincenta s modulem Lynx, znám jeho úpravy na OPPO 105 a mám po upgradu v CASEA i koncové zesilovače PRIMARE... Osobně musím před Danem smeknout, protože skutečně umí. Takže pokud se s ním NIN domlouvá na úpravě, určitě mu doporučí tu nejlepší variantu a rozhodně to bude mít zvukový přínos...

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Dnes zašel na návštěvu můj starý kamarád a přinesl měřící přístroj (Behringer) frekvenční charakteristiky místnosti. Používá ho jako zvukař při ozvučení sálů. Sice to v mém případě není úplně vypovídající, ale automatické měření ukázalo slušné výkyvy mimo osu viz obr.3. Rovinu to prý neukáže nikde. Při manuální zkoušce jsme na určité frekvenci odhalil rezonanci dveří jedné skříňky což jsem hned vyřešil. Potvrdil jsem si tedy, že má přirozeně zatlumená místnost je poslouchatelná a žena má radost, že nebudu zazdívat okna nebo něco podobného (zatím :D ).
P1110169.JPG
P1110171.JPG
P1110176.JPG
Nakonec jsme si udělali test co ještě slyšíme. Dole se nedostačující potenciometr zarazil na 30 hz a to bylo pochopitelně slyšet normálně. Nahoře skončil kolega na 10 tis(je to trochu starší ročník) a já na 15tis. Konec hlášení.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

NIN
zajímavé. zkus především přesunout ten červený gauč pod zadek (místo) sedícího zvukaře.
jen jako akustický pokus. tipnul bych si, že ta značná nesymetrie před sestavou musí být slyšet výrazně.
více než dvířka od skříňky. však uslyšíš sám!

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Červený gauč pod zadek nelze přesunout, jelikož tam je už černý gauč. O té nesymetrii jsme se při měření také bavili, ale neshledali jsme problém. Možná ten gauč paradoxně rozráží tu pravou prosklenou stranu, ale až mi to někdo pomůže odtáhnout tak uvidíme.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

bez meraku bych tipnul, ze tam ten cerveny dela spis neplechu nez aby pomahal

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Červený zkrátit alespoň o polovinu nebo oba gauče vyměnit za L pohovku. To by z logiky věci mohlo vyhovovat poslechu i manželce (znám to z domova).

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Vylosovaná alba za měsíc listopad (necelý). Růžné žánry, různě nahrané, ale pouze 2 nahrávky jsem si pořádně neužil - Dream Theater - živý bootleg je hlavně sběratelská záležitost a Madonna - True Blue je zmršený remaster 2001. Se vším ostatním si aparát a mé uši dokázaly poradit k mé spokojenosti.
P1110197.JPG

Odpovědět