NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

G2 nemá optický vstup a hlavně jsem nikde nenašel, že by G2 nebo G3 šli zapojit bez předzesíku.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od Jiri »

Přesně tak, Audionet VIP G2 ani ART V2 nemají variabilní výstup takže pro tebe nepoužitelné.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Zkoušel tady někdo jak hraje Cambridge 851C rovnou s koncákama? Jestli to není průšvih, tak by na tom měla být lépe jako CD přehrávač než Audiolab. A optickej vstup to mimo jiné taky má. Ono moc na výběr asi nebude.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: NIN

Příspěvek od tujatuja »

Variabilní výstup mají CD přehrávače Accuphase. Ovšem na ty příšerné zlaté krabice se nedá koukat :P

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

No, taky bych rád něco pro můj vkus. Když si můžu vybrat tak mám nejraději (nejen vzhledově) Angličany popř. Němce. Ti Japonci mě už nějakou dobu moc neberou. Nic žlutého nebo se žlutými doplňky. Čistý skromný silver dizajn. :D

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: NIN

Příspěvek od paolo »

Z dnešní produkce určitě špatný CA851C nebude. S Teac 50 se ale nedá srovnat. K tvým repro bych určitě doporučil cd přehrávač typu Teac/Esoteric. Audionet se dá také použít.
Rothaudio

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od Jiri »

Pokud máš blueray přehrávač (nevím jak kvalitní) a máš ho optikou připojený k tomu Audiolabu CDQ8200 tak bych si rozšířil okruh kandidátů nejen na CD přehrávače s digitálním vstupem a variabilním výstupem ale i na DACy s variabilním výstupem a ten blueray přehrávač mít i jako CD transport.
Myslím, že nabídka těch DACů s předzesilovačem nebo předzesilovačů s DACem bude větší než hybridů typu Audiolab CDQ8200.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Chci určitě samotný CD přehrávač. U BD bych stejně časem řešil kvalitu mechaniky.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od Jiri »

Na Audiomarktu se ted objevil SACD přehrávač Lindemann 820S s kvalitním variabilním výstupem (čistě analogovým ovládáním hlasitosti tzn. není to snižováním bitové hloubky jak bývá obvyklé). Cena 2.600EUR není vůbec špatná.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Pěkná bedna, ale ještě než jí začnu studovat už vidím, že bych nevyužil jeho převodník pro můj BD - ten má jen optický výstup a tento jen koaxiální vstupy.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: NIN

Příspěvek od jimmi »

Variabilné vystupy nenahradia Kvalitný predzosilnovač.Na tom sa zhodi viacerí čo to skušali a aj tak nakoniec kupili kvalitný samostatný predzosilnovač.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Dobrá. Filtr v mém případě je diskutabilní a má své odpůrce, Cd přehrávač s varabilním výstupem (i když je kvalitní) má své odpůrce. Ano, všechno bude mít své odpůrce. Připouštím tedy další možnost (jak radí Jiri) jak utratit peníze a pořídit kvalitní DAC, který je konstruován jako předzesilovač - např. NAD M-51?
A zdroj zatím používat BD a v dalším kroku dodat slušnou mechaniku.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od Jiri »

Sehnal sis bazarové slušné Tannoy reprobedny (co stojí nové 135tis) a k tomu slušné MF monobloky (nové za 120tisKč).

No jestli očekáváš že nový zdroj typu NAD M51 (40tis Kč) připojený optikou k blueray přehrávači nějak "výrazně" přehraje ten tvůj stávající Audiolab CDQ8200 (33tis Kč) tak ti garantuji, že za 2dny co budeš mít možnost oba přístroje doma porovnat se tady budeš ptát čím nahradit NAD M51 a když ti potom někdo poradí CA 851C tak si dáš opět repete. :roll:

Kvalitní zdroj (CD přehrávač nebo DAC) je hodně důležitý a u zesilovače "dělá zvuk" víc předzesilovačová část než výkonová.

Moje doporučení je ať si nastavíš finanční limit na celou sestavu a řekneš kolik si tedy ještě ochoten investovat, potom se dá něco rozumného poradit.

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od NIN »

Tak "výrazně" to neočekávám od žádného jiného přístroje, protože k tomu nemám odpovídající zbytek řetězce a ten si chci zachovat (zatím). Ten NAD byl spíš jen příklad, ale třeba by to ještě kousek posunul. Mně stačí málo, protože už teď jsem se zvukem spokojený, ale když mám volnou nějakou korunu, tak bych si udělal zase na chvíli radost, ne? Když to bude k tomu, tak bych 50-60tis do výměny zdroje investoval, ale tady mi falíruje ještě ten předzesík. Jinak si to vylepším opravdu jen trošku. 8-)

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NIN

Příspěvek od Jiri »

Taky mi přijde nesmyslné lpět na digitálním optickém vstupu do CD přehrávače, když většinou výrobci preferují koax dig. vstup. Neuvažoval si zbavit se stávajícího Blueray přehrávače a pořídit nějaký co má koax. dig. výstup? Směšná investice 2-3tis. do nového BR přehrávače ti značně rozšíří možnosti volby toho CD přehrávače a tím by už i ten Lindemann 820S byl dobrou volbou.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti