Petra 44

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

Budete se divit pane Renown,ale ne...

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Zdeny »

Teda pánové, nějak se ta diskuze ohledně hifi vzdaluje realitě,není-liž pravda? Jen žasnu, kam se to dokázalo stočit....

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Acon »

Ako, čo tu vlastne riešime?
Minimálne dataft sa myslím chystá k Petre na posluch a naopak. Ak už je to naozaj potrebné, tak minimálne od dokáže podať svedectvo o existencii alebo neexistencii Petry. Dosť nechápem, prečo je s takou ochotou spochybňovaná existencia práve hifistky. Nepamätám sa, že by niekto na nám známych fórach spochybňoval reálnu existenciu chlapa hifistu. A snáď nikto nespochybní fak, že rovnakým kritériám pre pochybovanie o existencii by sa našlo viac.

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petra 44

Příspěvek od Pajuna »

Souhlasim s hlodavcem *thumbs up*
Opravdu si myslim, ze bychom se zde mohli venovat opetovne tomu, proc jsme tady a tim co navazuje na nase spolecne zajmy, predat si zkusenosti a mit radost ze vzajemne podpory a rad. Zajmu muze byt samozrejme vic a muzeme se schazet osobne nekteri kvuli jinym tematum. Napr. Peer rad boxuje, ja zase obcas potrebuji pres h..u, tak proc se obcas nesejit, ze? :) , ale nejspis tim nebudeme obtezovat dalsi tady a ptat se jich, jestli je to nahodou neirituje.
Bude me to opravdu mnohem prijemnejsi, nez cist provokace, prisernou cestinu a obraty v tomto vlaknu. Je me uplne jedno, kdo se pod tim nickem skryva, protoze tato uroven me nejak nevyhovuje. Zarazi me, kolik lidi je schopno se tady tomu venovat s cilem hrat si na kriminalni ustrednu s cilem jit snad i exhibovat k soudu :D *headbang*

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

Vyzkoušeno spojení Hitachi + předek Grundig VSX6000.

Dokonalá kombinace a skvělej zvuk :!: :!: :!:

DÍKY DADAFTE,DOBRÁ VOLBA

Obrázek

Ty activy si nechává pan Ing.Mžík do sbírky,ale na poslech je budeš mít pujčené,já budu mít T+A za ně.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petra 44

Příspěvek od dadaft »

no ty mi teda dáváš. gratuluji!!! kdybych věděl, že mě budeš brát tak doslova, asi bych je vážil víc. dokážeš shánět věci neuvěřitelně rychle. ale konec dobrý, všechno dobré, říkává se. docela rád bych ten konec (který jsem konec konců vymyslel) slyšel. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

Kód: Vybrat vše

no ty mi teda dáváš. gratuluji!!! kdybych věděl, že mě budeš brát tak doslova, asi bych je vážil víc. dokážeš shánět věci neuvěřitelně rychle. ale konec dobrý, všechno dobré, říkává se. docela rád bych ten konec (který jsem konec konců vymyslel) slyšel.
No to jako proč? by jsi vážil slova Vždyť je to rada nad zlato,za ,kterou ti z celého srdce děkuji. *jupi*
I za to,že jsi ke mě upřímnej.
Myslím,že ta možnost tě nemine.
Zesák (Preamp) sehnal brácha,budu mít doma prozatím pujčené,to CD 960 ,které stále vychvaluješ.
A těším se na T+A bedny

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petra 44

Příspěvek od dadaft »

protože jsi spokojená, tak to byl vtip. 8-) kdybys byla nasraná, tak by to asi stejně nic neřešilo. poskládat ze starých krámů něco slušně hrajícího je kumšt. a já ten koncák neslyšel...
to jsem moc rád, že nemine. uvidíme, jak se japonec s germánem popasují s holanďanem. nebudou to mít lehké. hraje mi to teď jako z praku (v rámci cenových a historických souvislostí, dodávám pro chytače za slovíčko). teď jsem poslouchal radiohead a janu kirschner a bylo to skvělé.
ať žije radost až na kost.

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

teď jsem poslouchal radiohead a janu kirschner a bylo to skvělé.
ať žije radost až na kost.
Zajímalo by mě,co to bylo za album od Radiohead :?:
Jestli mi to taky hraje jako z praku...
Já jsem naposled poslouchala "Inflagranti" a bylo to božské,jak se ty houslistky rozehrály do plného prostoru a čelo jim sekundovalo...bomba :!:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petra 44

Příspěvek od dadaft »

OK Computer

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

DÍKY :!:

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

Tak se ke mě valí novej Cd player...bylo mi řečeno,že se z něho poseru,tak jsem na něj zvědavá.
Prý sežere Nady a Pioneery,marantze,ale Dadafte hlavně Philips CD 960 !!!
Vezmu jej pak k tobě na poslech...atakuje 80000 hranici,což mi bude stačit.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Petra 44

Příspěvek od dadaft »

tak to blahopřeju. co to bude?

vidím, že někdo má dobrý vkus. já už jsem udělal konečné rozhodnutí ohledně zesáku. bude to marantz. pm-80 nebo pm-84 nebo pm-90 nebo pm-94 nebo jejich SE modifikace. 25W nebo víc v čistém Ačku. přečti si tohle: http://puschpull.org/download/MARANTZ.zip z těchhle stránek http://puschpull.org/d_text.php

philips fa960 je parametry něco mezi pm-80 a pm-84. ale jinak úplně stejné zapojení, stejné součástky, všechno. já teď byl asi týden v tranzu. naprosto mimo. když jsem četl následující slova, věděl jsem úplně přesně a do nejmenšího slůvka jasně, o čem ten člověk mluví: Jednoho dne jsem, myslím že pracovně, navštívil kolegu Březinu. Nevím už jaký problém jsme právě řešili, ale jako obvykle tvořila kulisu tichá hudba. Tak tichá, aby umožnila normální rozhovor a neodváděla naší pozornost od důležitých problémů. Jenže tentokrát jsem se nějak nedokázal soustředit, moje pozornost se neustále zaměřovala na onu zvukovou kulisu. To se mi běžně nestává, a proto jsem začal pošilhávat, který přístroj má toto na svědomí. Mezi několika pro mne známými aparáty (o kterých jsem věěl, že by nedokázali mou pozornost odvést) byl pouze jeden, který jsem neznal. Byl to zesilovač MARANTZ PM 90 SPECIAL EDITION. "To hraje Marantz?" zeptal jsem se. M.B. jen přikývl, a já jsem pokračoval: "To není špatný!". já znám ještě jiné spojení, než to jejich Accuphase DP75 + Marantz PM-90 SE, které něco takového dokáže: Málem vidíte který hráč má jaký nástroj, a málem i jakou ten má barvu dřeva. Marantz si s každým tónem hraje a pohrává, a pak ho (ten tón) opečován a ošetřen lehce hebce měkce pošle předá podá do reprobeden. Kašlu na to jak tenhle zesilovač dopadne v přímém porovnávání a měření, zrovna tohle se mi líbí a právě tuhle kombinaci bych chtěl poslouchat navždy a natrvalo a navěky. přesně. přesně tak. tohle taky dokážou philips cd960 a fa960mk2: PM 90 SE neunaví ani při dlouhodobém hlasitém poslechu. Při tichém poslechu zvuk neztrácí "šťávu". Velmi podrobně vykreslí a prokreslí detaily. Barvy zvuku podává téměř přirozeně. Vytváří prostorově velmi přesný zvukový obraz. S přehledem zvládá pro reprodukční techniku těžko stravitelné dynamické "šoky" - i když už v podvědomí očekáváme zvukový průšvih, (Tento reflex mají na svědomí běžné zesilovače - Víte, jak vlastně takový běžný zesilovač vypadá? Černá krabice ve tvaru kvádru o rozměrech přibližně 430 x 136 x 365 mm, postavená na mohutných stříbrných nohách, na čelním panelu je jeden velký a několik menších knoflíků, sem tam nějaký přepínač a LED, v levém hrním rohu čelního panelu je stříbrný nápis BĚŽNÝ ZESILOVAČ.) žádný se nekoná. V celém kmitočtovém spektru je zvuk lehký, vyrovnaný a není znehodnocen syntetickou příchutí. Alespoň ne v takové míře, jako u běžných zesilovačů. To všechno a jistě ještě mnoho dalších faktorů způsobuje, že PM 90 SE se dá poslouchat. Na jeho zvuk si velmi rychle zvyknete a návrat k běžnému zesilovači se stává velmi problematický, pro slabší jedince nemožný, neuskutečnitelný a nepředstavitelný. Jinými slovy - raději neposlouchat vůbec, než se vracet k syntetice. Nevratný děj, jak by řekl fyzik. tohle bych podepsal vlastní krví. to spojení je dobré. philips se accuphase když ne vyrovná, tak hodně přiblíží. s vhodným zesákem se stane něco neuvěřitelného. to, co je popsáno. budeš čumět, to ti garantuju. vstup do jiné dimenze. přísahám, že jsem nikdy v životě neslyšel cdčko, které by se tomu jen přiblížilo. i potichu je to nádherné, obrovské, spojité, příjemné, živé. hraje to. hraje to tak, že není zapotřebí technických parametrů ani měření pindíků. hraje to bez pochybností. tak rytmicky, že šílíš. a všude. ve všem. a přesně jak březina říká - nejdřív pořád čekáš nějakou zradu. kdy to začne hrát špatně, kvílivě. vykleštěně... a ta zrada ne a nepřichází. (pravda, nějaké extrémní šity jsem tam nedával. mám se rád.) nemohl jsem se nasytit. sypal jsem tam už úplné kraviny a ono to hrálo a hrálo a hrálo... tohle není o velkém zvuku, hlavně o kvalitě beden - tohle je síla zdroje. přestaly mě zajímat nějaké koncáky a vodičky na kabely a tisíce jiných hifistických libůstek. jistě, zesák fa960mk2 má něco za sebou. ale i tak jsem zavařil bedny. až bude renovovaná výhybka a příjde Áčkový marantz bude to totálka. možná to nestihnu. ale i tak si troufám tvrdit, že vám předvedu, jak hraje skutečný high-endový přehrávač. žádné lampy na výstupu, žádné ořezy a zaoblení. žádné zahušťování a maskování. ale opravdová dokonalost v celém rozsahu...
... neboli hudba.

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

Tak blahopřeji k plnému rozhodnutí,neznám ten zesák,ale asi by nebyl problem ho sehnat...

S Petrem P. se brácha zná osobně,psali nspolu nějaké recenze a tento zesák,možná dokonce v tom svém sběratelském železářství
dokonce má.Teď je pryč pracovně v Paříži ale jak se vrátí tak se optám,pokud nevydržím,tak se tam podívám.
Psal mi,že tam mám ty bedny T+A...zvuk EXCELENTNÍ,nemohu se dočkat,Philipsy se prý hodí spíše ke klasice a vinilu,s CD prý ztratí plno detailů.
Jinak pěkná předělávka bytečku :!: GRATULUJI

zNAČKU PROZATÍM NEPROZRADÍM,ALE NĚCO JO...má to burrbrown a je to dnes high end,ale Pioneer ani Nad to nejsou.

Uživatelský avatar
Petra44
Příspěvky: 136
Registrován: 21 pro 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Petra 44

Příspěvek od Petra44 »

Jinak já mám políčeno ještě na tohle ?
Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MPK, mrba a 4 hosti