Pompo

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
merhaut

Re: Pompo

Příspěvek od merhaut »

Ksindl Vlastík Horník, alias monte, sem chodí načumovat, ale pompo to není... Až Vlastíka potkám, podám sem report :-)

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od pompo »

Kluciií tak začínám teprve chápat jak jsem musel všechny nasrat,asi to je můj způsob (místo zaklepání a požádání o vstup vykopnutí dveří a vpád parakotoulem ) ale teď tu ležím na zádech a jsem rád že nekopete.Fakt jsem zapoměl jak vážně se dá tento kůň brát. Taky moje vysvětlení (když to tak zpětně čtu) vyznívá jako že celá audiofilie je nějaká úchylka.Měl jsem především zdůraznit,že můj ústup ke sluchátkám není návod nebo výsměch ale moje malá HI-FI prohra. Tak sorry boys . Budu to tady sledovat a nebudu moc rýpat.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pompo

Příspěvek od fox »

Audifilie je úchylka, pro nás příjemná :D . Bohužel naše manželky se na to dívají trochu jinak. *headbang*

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pompo

Příspěvek od korys »

Pompo
Výborně chlape, je vidět, že umíš popsat svůj postoj k HiFi na základě svého slyšeného a také se umíš chytnout za nos, to je moc fajn. Vítej *thumbs up* .

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od pompo »

Mike píše:Zase jeden z rozumbradů který si všechno přečetl na netu. :roll:
Můžu poprosit o složení aparatury kterou nahradilo PC ??
Pokud si vzpomínám poslední bedny byly nejaké JM lab uspořádáni D-apolito nebo jak název už nevím cena kolem
60 tis. předtím B.W. CDM1. Zesiky ty hlavní: Dělená rega pre amp+2 konce, DPA 440,Arcam alfa5+, zdroje a kabely neřeším,bylo jich ale dost.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od pompo »

korys píše:Pompo
Výborně chlape, je vidět, že umíš popsat svůj postoj k HiFi na základě svého slyšeného a také se umíš chytnout za nos, to je moc fajn. Vítej *thumbs up* .
Díkes

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pompo

Příspěvek od dadaft »

pompo píše:Kryž potom po nějaké době dotyčný zjistí že se mu líbí jak hraje nějaký levný Denon , ROTEL nebo cokoliv na bedny od věže JVC (bez vyhybky jen kond. před výškáčem) a pochopí že najednou slyší sice dost nedokonalý zvuk bez okrajových pásem s výškami pod psa atd. ale ten zbytek je to co mu leta chybí.
tak tak.
prošel jsem si (víceméně a zrychleně) tuhle cestu. zjistil jsem, že se mi doma už nějaký čas hromadí nahrávky, které zní skvěle, ale nebaví mě je poslouchat...
a např. Pinker Tones nebo Poe, tedy to, co mám rád, vůbec nezní tak dobře, jak si to pamatuju.
vrátil jsem se ke starým regálovým uzavřeným třípásmům. v osmdesátých letech je dělali všichni.
potichu takhle dnešní bedny hrát nedokážou ani náhodou.
s hifi končím.

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 789
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od vintage »

je fakt, že občas se slzou v oku vzpomenu na časy, kdy jsem hrál na „entry“ Luxmana z 80. let L190 a uzavřený bedny ze stejné doby Onkyo. Mám pocit, že některý starší nahrávky hrály prostě lépe... :( Bavilo to tak nějak poslouchat *sunglases*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od Aleska »

Nebo jsme byli o pár let mladší...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6644
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pompo

Příspěvek od dadaft »

to sice jsme, ale je to tak, jak píše pompo: dnes se hrozně tlačí na okraje slyšitelného pásma, basy a výšky jsou trend. ale já miluju středy. a na středech hrajou ty staré bedny fakt líp.

a opravdu to moc moc baví poslouchat, i když je to vlastně dost nedokonalé.
když jsem ty třípásma po čase zase zapojil, byla to prostě úleva.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pompo

Příspěvek od fox »

Jo pánové. Ale tehda jsme vetšinou neměli o stereu ani páru. Věděl jsem, že v každé bedně to hraje trochu jinak, ale moc mě to netankovalo. Bedny jsem měl propojené bílou dvojlinkou, každý kabel byl jinak dlouhý / +- pol jsem neřešil/ a komponenty jsem propojoval mezi sebou tkaničkama.
Poslouchal jsem hlavně hudbu a nic víc jsem v tom nehledal. Gramofon jsem za CD vyměnil okamžitě, jak to jenom šlo a byl jsem nadšen z toho, že v nahrávce nic nelupe ani nepraská.
Jo časy se mění. Teď je ze mě potrhlý hifista a na gramofon nedám dopustit. Dokonce se snažím mít póly správně zapojené, pravý a levý kanál na svém místě. :D

Uživatelský avatar
uhuru
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2010 20:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od uhuru »

Fakt zajímavý čtení, tohle vlákno :o. Pompo, někdy se tebou souhlasím, jindy fakt kroutím hlavou.
Předně, mě osobně už fakt štvou počítače. Když si vzpomenu na svou první 386ku (jsem pánové, vy s 286kou, asi trochu mladší :D ) a teď mám nějaké quadcore, je mi z toho neustálého vylepšování a nahrazování zle. A to jsem si všechny, kromě toho prvního postavil a oživil sám, takže k nim nějaký vztah mám. To HiFi, to je jiná. Někdy mám pocit, že to nejlepší už bylo. A to zjištění úžasně uklidňuje.
Co se týká mého vlastního HiFi, mám teď sestavu do malého prostoru, žádný HighEnd a přesto si to užívám. Věř mi, jde to. Žádný těžký zesík (to s tebou souhlas) a neopovrhnu nasadit příjemná uzavřená sluchátka AKG.
V roce 1994 jsem na výstavě HIT obhlížel reproboxy za 100.000,-, zesilovače za 60.000,- a zklamaně odcházel domů. Jednak z toho, že na ně nemám, jednak z toho, že bych pro ně stejně neměl správné místo. Taky jsem kvůli marnosti v honbě za HighEnd sestavou zanevřel na HiFi, ale dnes vím, že to byla chyba.
*********************
PS: Lepší hra než LBA už stejně na počítači nebude...

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od pompo »

uhuru píše:Fakt zajímavý čtení, tohle vlákno :o. Pompo, někdy se tebou souhlasím, jindy fakt kroutím hlavou.
Předně, mě osobně už fakt štvou počítače. Když si vzpomenu na svou první 386ku (jsem pánové, vy s 286kou, asi trochu mladší :D ) a teď mám nějaké quadcore, je mi z toho neustálého vylepšování a nahrazování zle. A to jsem si všechny, kromě toho prvního postavil a oživil sám, takže k nim nějaký vztah mám. To HiFi, to je jiná. Někdy mám pocit, že to nejlepší už bylo. A to zjištění úžasně uklidňuje.
Co se týká mého vlastního HiFi, mám teď sestavu do malého prostoru, žádný HighEnd a přesto si to užívám. Věř mi, jde to. Žádný těžký zesík (to s tebou souhlas) a neopovrhnu nasadit příjemná uzavřená sluchátka AKG.
V roce 1994 jsem na výstavě HIT obhlížel reproboxy za 100.000,-, zesilovače za 60.000,- a zklamaně odcházel domů. Jednak z toho, že na ně nemám, jednak z toho, že bych pro ně stejně neměl správné místo. Taky jsem kvůli marnosti v honbě za HighEnd sestavou zanevřel na HiFi, ale dnes vím, že to byla chyba.
*********************
PS: Lepší hra než LBA už stejně na počítači nebude...
Taky myslím ,proto chystám COMEBACK .Poslech hudby - vždy mi přinášel nepopsatelné blaho a uvolnění,byla chyba rušit staré dobré zvyky a HI-FI jen pro špatnou akustiku.Vždy je nějaká cesta.

PS: Moje první úchylka bylo KHG od microprose

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od bubuxin »

Pre zlú akustiku? Pozri sa v akých podmienkach počúva väčšina tunajších členov vrátane mňa. Radšej sa riešia káble a koncovky ako akustika, ale nevidím nikoho kto by sa chcel preto na to vykašľať.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pompo

Příspěvek od pompo »

bubuxin píše:Pre zlú akustiku? Pozri sa v akých podmienkach počúva väčšina tunajších členov vrátane mňa. Radšej sa riešia káble a koncovky ako akustika, ale nevidím nikoho kto by sa chcel preto na to vykašľať.
Kabely a koncovky jak píšeš se dají řešit lehce ,no akustika v panelovém bytě jen velmi těžce.Na nějaké ůpravy není dost místa,na hlasitější poslech šílí sousedé,tichému poslechu chybí basy a prostor,navíc poslech ruší okolní hluky.Near field poslech je už na půl cesty ke sluchátkám,už mám nějaké železo ale dokud se nepřesunu do vhodných prostor tak to ani nevybalím,tak to prostě je.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MANA, weiron a 2 hosti