rad_hifi

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Peer »

to Renown:
no vidíš, pak je zbytečné to hrotit.
Navíc zasíráme vlákno.
Zdar.

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Tak už to mám doma.

Majestátní preamp Audio Research Reference 5, důstojného nástupce Ref.3.
O zpracování se nemá cenu bavit, vše do posledního puntíku je dotažené.
Teď už nezbývá nic jiného, než rozehrávat zcela nové lampy a tešit se z neustále lepšího zvuku.

A abych se nenudil, tak se mi ještě navíc rezehrává nová přenoska Ortofon A-90. Opravdu povedený kousek už jenom na pohled.

Takže nyní je sestava mírně nestabilní a zvukově se hledající, ale všechno chce svůj čas.

Navíc jsem si zapůjčil koaxialní repro kabel Andrew Heliax. Co k tomu říci... oproti mým původním repro kablíkům velikánská změna. Zvuk je mnohem otevřenější, slyším mnohem více detailů atd. Ve výškách je sice cítit určitá zrnitost, ale to je typický projev nových lamp.
Nevím jestli si nechám tento kabel, ale vím, že původní poletí z domu.
Kabely hrají opravdu velkou roli, to je bez diskuzí. Jenom mne nebaví pořád hledat ten pravý.

Spousta změn a nových zvukových faktorů, jenom abych se v tom neztratil ..., tedy lepší by asi bylo to provádět postupně. No snad přístě.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: rad_hifi

Příspěvek od Renown »

To si děláš prdel s těmi Andrew Heliax koaxiály ?

Kdybys mne byl poslechl, ušetřil bys za Classé, Audio Research atd., koupil bys koaxiální reprokabely, nechal si ten šrot NAD Master Series, nebo ještě lépe Yamahu a byl bys vysmátý *taktone*

Ale ne, já si dělám legraci, jsem rád, že Andrew zabral !

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

Renown píše:To si děláš prdel s těmi Andrew Heliax koaxiály ?

Kdybys mne byl poslechl, ušetřil bys za Classé, Audio Research atd., koupil bys koaxiální reprokabely, nechal si ten šrot NAD Master Series, nebo ještě lépe Yamahu a byl bys vysmátý *taktone*

Ale ne, já si dělám legraci, jsem rád, že Andrew zabral !
Prozatím se mi zdá ještě určité odtržení výšek, ale zase ty lampy to pořád mění. Takže na nějaký definitivní názor na ten koax je třeba ještě počkat.

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od paolo »

ty koaxialy rozhodne nejsou spatne, sam jsem se s nimi vice nez dva roky zabyval:)
to pipis:
ty koaxialy tezko sezenes, protoze se uz nedelaji.
jinak zbytku od techto koaxialu mam doma celkem dost
4cm bago doma mam v celkem velkem klubu a 15mm "bago" se vzduchovym dielektrikem snad take..
Rad_hifi ma nejspis tu nejslabsi verzi, ktera hrala nejlepe: 10mm, vse cista med.
Rothaudio

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Renown píše:To ML,

tys dříve nebýval tak paranoidní :?: :!:

pokud čteš tohle forum, mohl sis všimnout, že třeba já jsem zastáncem a propagátorem kabelů Van den Hul

To Renown:
OK, není to třeba hrotit. Pravda, bývala zde pohodovější atmosféra, ale teď to vypadá, že se vše zlepšuje.
Fórum samozřejmě čtu, však to taky nebylo mířeno na Tebe ;).

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od Tony »

rad_hifi píše: Prozatím se mi zdá ještě určité odtržení výšek, ale zase ty lampy to pořád mění. Takže na nějaký definitivní názor na ten koax je třeba ještě počkat.
Ahoj! Kolko mas momentalne odohratych hodin na novom Ref5?
Mas pocit, ze sa zvuk este stale meni k lepsiemu?
Vyrobca pise nieco o 600 hodinach... :)

Uživatelský avatar
agustini
Příspěvky: 172
Registrován: 04 čer 2008 13:54
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od agustini »

to rad_hifi: konecne dalsia poriadna zostava *thumbs up* Tuto na forach sa to hned tak nevidi.

S tymi viacerymi submi a akustikou je to svata pravda. Tiez som mal dva a ked som ich predal, mal som pocit ze mi dunia aj tie moje studiove regale co ich mam tak na meter od zadnej steny.. Vacsina ludi to poklada za nezmysel, lebo za cenu dvoch subov mas uz obycajne lepsie repro, ale ako sa hovori, kto neskusil..

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od rad_hifi »

To Tony:
Ref5 zraje jako víno. Je to prostě etalon všech předzesů a já cítím, že už nebudu muset jít někdy do něčeho jiného. A to jsem už toho vyzkoušel !
Suma sumárum, pro lidi, pro které je cesta cíl, nedoporučuji !

To Agustini:
Co se týče dvou subů, tak svatá pravda. Ještě dnes s hrůzou vzpomínám na jeden v sestavě. Prostě to nešlo ukočírovat v mé akustice.
A dnes ? Vesele si pobrukují do cca 45Hz vzhledem k mým sloupům, a je klid. Opravdu doporučuji tuto možnost i k levnějším repro, jenom to stojí hold více peněz.
Ono vůbec debata ohledně dospělých repro (což pod 40 či 30 aneb dokonce 20 Hz je velký problém) a jejich napojení na dospělé suby je velmi kontraverzní téma nejen v našich krajích a lučinách.

Jinak v současné době zkouším PS Audio Power plant premium. Musím říci, že se jedna opravdu o další úspěšný upgrade v mé sestavě. Celkové pročištění a zpřesnění zvuku, paráda. Mám sice malý problém v napojení na mé Classe monobloky, ale snad se to vyřeší k naprosté spokojenosti.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: rad_hifi

Příspěvek od Renown »

to rad_hifi :
Ref5 zraje jako víno. Je to prostě etalon všech předzesů a já cítím, že už nebudu muset jít někdy do něčeho jiného. A to jsem už toho vyzkoušel !
Etalon ! přesně řečeno ! Sice za cenu nové Škody Octavie, ale pokud musíš mít doma THE BEST, není jiná cesta.
Přestože mám pouze předchozí model Audio Research Reference 3, dávám *****

Elektronkový předzesilovač a polovodičový konec je konečná všech konečných. Je mi jasné, co tahle věta může vyvolat.....

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od bohus »

Renown napsal :
Elektronkový předzesilovač a polovodičový konec je konečná všech konečných. Je mi jasné, co tahle věta může vyvolat...

Po poslechu Audio Research Reference 3 v mém řetězci to vidím taky tak a to jsem se elektronkám vyhýbal jak čert kříži *headbang*

PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: rad_hifi

Příspěvek od PavelN »

renown

já mám taky rád elektronky v předzesilovači a tranzistorovou výkonovou část.
Neboj k tomuto závěru dospěl i jeden konstruktér zesilovačů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mcm a 4 hosti