Robin

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Robin
Kontaktovat uživatele:

Re: Robin

Příspěvek od Robin »

Ondrejst píše:Ahoj Robin

Môžeš mi prosím Ťa ozrejmiť tú modifikaci na tom DAC ?

Vďaka
Mám PS Audio DL III s Cullen Circuits Level 3 modifikací:

- Výměna desky na které jsou hodiny a náhrada dvou interních hodin za specifcké ultra low jitter clock navržené v Cullen Circuits (zahrnuje hodiny i CODEC)
- Výměna 28 odporů v signálové cestě za odpory Dale Rn55d
- Výměna 11 elektrolytických kondenzátorů za Muse kondenzátory
- Výměna 8 FET ve výstupní části za ručně párované s nízkým šumem
- Instalace textilie ERS EMI/RFI suppression cloth
- Instalace kvalitních WBT NexGen 210cu RCA konektorů

Už L1 modifikace má hlavní cíl přinést lépe definované basy a vyšší transparentnost (L1 se od L3 liší pouze cenou, menším počtem vyměněných kondenzátorů a nemá ty hodiny). Cílem L3 jsou navíc lepší středy, lepší dynamika a detail.

Bylo velmi dobře slyšet, když jsme nahradili v sestavě s tímto PS DL III modifikovaným DACem hodně kvalitní komponenty za ještě lepší a dražší (např. MF Primo za ARC Ref 5)

Odkaz na pěknou recenzi i s obrázky je třeba http://www.6moons.com/audioreviews/psaudio6/cullen.html

Ondrejst
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrejst »

Vďaka Robin

Za popis tej modifikace.
A to si tak kúpil, alebo to dakto robil?
Mám tiež ten Dac a tak ma to zaujalo, že sa dá takto vylepšiť.
Dík za odpoveď

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Ondrejst píše:Vďaka Robin

Za popis tej modifikace.
A to si tak kúpil, alebo to dakto robil?
Mám tiež ten Dac a tak ma to zaujalo, že sa dá takto vylepšiť.
Dík za odpoveď
Koupil jsem to. Není to moje odbornost, neumím to, v oblasti konstrukce přístrojů jsem úplný amatér. Trochu umím řešit datové sítě a disková pole a podobně, nikoli hifipřístroje.

Ta firma nabízí i možnost poslat jim DAC a oni jej vrátí modifkovaný - jak přímo Cullen Circuits, tak i pár dalších dodavatelů, já jej objednal u Underwood Hifi.

Koupil jsem rovnou modifkovaný DAC, s úpravou na 230V, oni přitom garantovali záruku toho modifikovaného DACu u PS Audio.

Ondrejst
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrejst »

Vďaka za odpoveď.
Ako som pozeral tak sú z USA. Nevieš náhodou či to nerieši dakto bližšie?
Dík

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Ondrejst píše:Vďaka za odpoveď.
Ako som pozeral tak sú z USA. Nevieš náhodou či to nerieši dakto bližšie?
Dík
Ahoj Ondrejst, nenašel jsem nic v EU. Pouze mě napadá zkusit si objednat ty součástky na modifikaci od Cullen Circuits, nechat si je poslat a pak ten upgrade udělat tady. Nebo se zkusit domluvit s někým, kdo umí rozumné modifikace jiných zařízení a zeptat se jich, co by uměli s PS Audio DL III - já mám třeba zkušenost s Audiocom International, dělali mi modifikaci Squeezebox Duet, ale ptal jsem se i na to, zda by uměli modifikaci EMU 0404 USB nebo SqueezeboxTouch. Kromě jiného mají v sortimentu součástky na různé modifikace, i celé moduly jako například Superclock 4. A nabízejí modifikaci Benchmark DAC1, Cambridge Audio DacMagic a tří typů DAC od MF. A nebo zkusit někoho místního, třeba Casea.

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Právě mi dorazil modifikovaný PS Audio GCPH, phono předzesilovač. Dodavatel doporučuje 200 hodin zahořovat, než se plně projeví vše, co GCPH umí. Tak jsem začal hrát.

Popis testu té modifikace i s obrázky a hodnocením je na http://www.10audio.com/psaud_gcph.htm

Zajímavé bude i přímé zapojení phono předzesilovače do výkonových monobloků MF750K, neboť předzesilovač má XLR výstupy a hlavně regulaci hlasitosti. Už se na to těším.

Robin

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Rozhodl jsem se výrazně vylepšit svoji sestavu v analogové části, dospěl jsem k názoru, že gramofon je momentálně nejslabším článkem celého mého audio řetězce. Strávil jsem výběrem potenciálního nového gramofonu asi dva měsíce. Na seznam jsem si nakonec dal následující (bez rozlišení pořadí):

- EAT Forte S s ramínkem EVO 12"
- TW Acustic Raven One s ramínkem TW Acustic
- Kuzma Stabi Reference + Stogi Reference ramínko (použitý, při mých finančních možnostech)

Ty gramofony mají skvělé reference, použité se prodávájí jen velmi málo a je těžké najít spolehlivého dodavatele. Kuzma je z nich nejdražší a také pravděpodobně nejkvalitnější, umožňuje navíc v budoucnu povýšit na ramínko Kuzma Airline (to ovšem i použité za cca 5000 Euro). TW Acustic jsem také zvažoval vyšší verzi TW Acustic AC, opět použitý. Kromě výše uvedených jsem ještě zvažoval VPI Industries, a také kombinace s jinýmy ramínky (Graham, SME, VPI). Také jsem si pozorně přečetl diskuse, které pojednávaly o výběru gramofonů - díky všem, kdo tam přispívají, speciálně Cíbův koutek byl hodně přínosný.

Nakonec jsem ale dospěl k závěru, že pokud si koupím nižší verzi čehokoli, bude i tak za hodně peněz a pak se mi na dlouho uzavře cesta k vyššímu modelu. Moje rozhodování pak dostalo zcela nový podnět - nabídku použitého EAT Forte. Při tom, jak dlouho se vůbec vyrábí, to stejně znamená, že je prakticky nový.

A tak jsem moc dlouho nepřemýšlel a koupil EAT Forte, většího a staršího bráchu od EAT Forte S. Je to 80 kg gramofonu. Zatím jej mám jen dva dny, takže postřehy z toho, jak to hraje přijdou později. První dojmy jsou skvělé, tak dobré rozlišení a dynamiku jsem doposud nikde neslyšel. Výměna síťového kabelu u PS Audio GCPH Phono je slyšet skoro jako výměna přenosky. Stále se věnuji ladění a zkoušení. Mám z toho radost.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

*2thumbsup* a co ještě fotečku?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Fotku má například Ciba ve svém vlákně http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... &start=200, asi v polovině stránky. Další foto má Fonolab.cz z Mnichova 2009 http://www.fonolab.cz/aktuality.html?aktualita=11, ale jednu dám, je krásný.
Obrázek

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

EAT Forte je moc pěkný kousek, působí důstojným a monumentálním dojmem. Moje sestava je s ramínkem Ikeda a přenoskou VDH DDT-II. Zatím úplně všem, kdo sestavu viděli, se jednoznačně líbí. Je to bezvadné řemeslné provedení. Ženy a dívky speciálně obdivují raménko.

Takže ten můj EAT Forte vypadá takto:

Obrázek

A z boku, pohled mezi zdí a reprobednou F32:

Obrázek

Celkově všechno u mě doma, včetně PS Audio GCPH phono předezesilovače napravo od ARC Ref3, phono je položené na PS Audio DL III DAC:

Obrázek

A trochu jiný pohled na gramofon, pěkně je vidět ramínko:

Obrázek

Šířka skříňky pod přístrojem je o 1cm menší, než je rozpětí nožiček gramofonu. Už jsem zadal svému známému práci na výrobu police, která unese 80kg a bude zapuštěná do zdi.

Zlepšení ve zvuku je doslova neuvěřitelné. Výrazná dynamika a detail, který jsem doposud nikde neslyšel. Poprvé slyším z gramofonu opravdu skvělé basy. Výšky jsou přesné, tak, jak mají být. Nástroje mají svoji barvu a lidské hlasy vyjadřují náladu zpěváka. Výměna přívodního kabelu k GCPH phono výrazně ovlivňuje zvuk, od přesného s extrémní dymanikou až k měkkému analogovému podání. Je slyšet i takové detaily, jako výměnu podložky pod desku. Ani menusím zdůrazňovat, že gramofon minimálně o řád přehrává CD přehrávač a DAC. A jaké jsou rozdíly v kvalitě nahrávek na deskách! Zatím celou sestavu ladím a snažím se najít optimální nastavení.

Rado
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado »

Jedním slovem...nádhera...Gratuluji *thumbs up*

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Tiše mlaskám... *palec*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

robin
viděl jsem tohoto krasavce a i poslouchal.
tiše zavidím. je to nádherný kousek.
také moc gratuluji a děkuji za pěkné fotky z reálu.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Děkuji za krásné fotky Robine. *thumbs up*

Ikeda IT 407, umělecké dílo a pokračování mečířského umění ostrovních mistrů.
Plná cena za 12" provedení, byla 4200 Euro.

Velký kroutící moment těžkého talíře EAT Forte, přesné RPM a originální ramínková kabeláž, je zárukou netušených dobrodružství.
Přenosku znám ze spojení s phono Cello a jiné japonské značky ramínka také s dynamickým přítlakem.
PS Audio Phono má velmi zajímavou recenzi, ale srovnání k dispozici není, alespoň jsem na něj nenarazil.

Robin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robin »

Děkuji všem, za reakce, za informace a zprávy.

Efičáku, jenom poznámka, mám ten PS Audio GCPH phono upravený, tak, aby byl zvuk jemnější a měkčí, blíž hladkému analogovému podání. Není to tedy standardní GCPH. Plánuji příští týden návštěvu u Cíby (jsme předběžně domluveni), a samozřejmě beru svůj GCPH s sebou. Těším se na srovnání s jeho upraveným Pass Labs Xono.

Můj GCPH hraju se síťovým kabelem VDH Mainsserver a nebo se SignalCable Silver Resolution. Obojí koupená metráž 1,5m kabelu, osobně jsem na ně dával RichBay koncovky koupené u Lubora. Výsledný zvuk je následující:

1. s kabelem VDH - vysoké rozlišení a extrémní dynamika, až skoro agresivní projev, s náznakem syrovosti
2. s kabelem SignalCable - jemné analogové podání (ovšem s stále s nadprůměrnou dynamikou), řekl bych méně dravosti a rozhodně to není syrové nebo agresivní

Rozdíl, jako bych vyměnil přenosku. Obojí je poslouchatelné, mě trochu víc vyhovuje ten jemnější zvuk se SignaCable. Momentálně mi ale hraje Jan Spálený a ASPM, LP Pořádný blues, na VDH kabelu. Pestré obsazení různými nástroji - trombón, trubka, saxofon, smyčce (hrané Kalandrou), kytary, ... a je tam bezvadně slyšet barvu všech nástrojů a věrné podání hlasů Spáleného a Kalandry (a na jednu píseň i Havlíčka).

Slovy Efičáka - když zavřu oči, vidím jak se blýskají ty plechy. Jan Spálený je velmi dobrý muzikant a deska je bezvadně nahraná.

Ještě budu zkoumat vliv podložky pod desku - zatím nejlepší výsledky mám s dvoudílnou Blue Horizon Record Mat (pod 180g desky se dává jen jeden díl a zachová to správnou výšku a tudíž nemění VTA). Zní to jinak, než původní kožená podložka, ale musím si to ještě pořádně naposlouchat. Ještě napíšu, stejně tak, pokud budu měnit a zkoušet kabeláž. Samozřejmě jsem nesmírně rád, že mi stávající sestava umožňuje dělat taková porovnávaní a že tam jasně slyším rozdíly. (A slyší to taky všichni členové mé rodiny - moje žena, obě dcery, syn).

Odpovědět