spikus - představení a žádost o radu

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
spikus
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od spikus »

Ahoj, jsem z hradce králové a již asi 8 let poslouchám muziku na staré věži phillips fw-c700. Zatoužil jsem ale aktuálně po kvalitnějším přednesu a porozhlížím se po rozumném entry levelu hifi. Poslouchám většinou rock, metal a spřízněné žánry až ke kytarovkám (arch enemy, children of bodom, metallica, pink floyd, pearl jam, faith no more, NIN až k jimmimu hendrixovi, foo foghters, coldplay atd...) Zdrojem zvuku je počítač, zvuková karta x-fi extreme audio (vím že je to křáp, ale byla zadarmo, upgrade plánuji také) a mp3 soubory. Je vůbec pro přehrávání mp3 smysluplný nákup alespoň entry levelu, nebo vymýšlím blbosti? Poslechová místnost: panelákových 4x5m pc s reproduktory by byly na delší zdi. Ocenil bych každou radu či pomoci při výběru zesilovače a reproduktorů. Sloupové repro jsou z důvodu omezeného prostoru vyloučeny. Je mi jedno zda se bude jednat o nové či použité zařízení, případně i pokud by jste vědeli o někom kdo zajímavé železo prodává. Jak jsem pročítal některé články a informace, obecně jsou chválené xavian primissima, prý se ale na metal moc nehodí. A ze zesilovačů nad c355 či starší c370 (na ebay cca 6500kč), či rotal ra-04 který je mi docela sympatický a absence dálky mě nevadí. Cenový limit max 25t za nové věci, u použitých bych se chtěl vejít níže. Na hifi to není moc peněz, ale vzhledem ke zdroji zvuku asi i tak zbytečný luxus:) snad jsem na nic nezapomněl *headbang*
v bazaru jsem viděl ze zesilovačů PIONEER A-A6-J za cca 8500 či Pioneer A-602R za cca 4000, případně zmiňovaný nad c370 na ebay za cca 6500.
děkuji moc všem za nápady či návrhy
spikus

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Mike »

Ahoj vítám tě u nás. Také jsem začínal (dnes je to přesně 3 roky) stejně jako ty. Určitě MP3 formát není zas tak hrozný. A kvalitně udělaná MP3 se dá poslouchat i na dražším hifi. Místnost máš velikou,píšeš že sloupky ne z důvodu místa já řešil stejný problém.
Kvalitnější regálovka tě posune úplně do jiné zvukové kategorie než to co posloucháš ted. Volil bych nějákou větší regálovku ne 5" středobas ale raději 6,5" a větší. Metal a hardrock konečně někdo v Hradci kdo poslouchá metal už tady nejsem sám :-)
hodně dobře hrají QLN 601 MKII, mají je dokonce v hradeckém hifi studiu Britek http://www.britek.cz
To dávám jako návrh na koupi nové věci. Někdo také doporučuje Wharfedale Pacific EVO II 10. Měl jsem slyšel jsem pokud se to koupí z druhé ruky např za 8000kč není to také nejhorší volba.
Zesilovač NAD c370 je opravdový silák a za nízkou cenu dostaneš hodně muziky. Pár nadů jsem měl.
Xavian má na metal akorát napoleonek od vedle, díky jejich teplému zabarvení zvuku (reproduktory scanspeak s vulkanizovanou membránou) se na metal rozhodně nehodí.
Na Rotel bacha měl jsem jej taky a hraje o něco více ostřeji hodně nabroušený zvuk. Volil bych spíš ten NAD.
Na ten pionýr se vykašli NAD je dál než pincek.
Neudal jsi cenový limit v případě jetých věcí. Já bych šel do začátku cestou second hand v případě omylu člověk netratí moc peněz.
Já sám jsem začínal se sestanou CD+zes+bedny za 15K všechno a hrálo to slušně na to že to byla moje první sestava.
Zdroj zvuku se dá časem vylepšit. Chtělo by to nějáký levnější DAC+ zvukovku s dobrým digitálním výstupem. Ten creative je fakt shit v tom máš pravdu.
Koukám že posloucháme podobnou muziku :-)

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Aleska »

Vítám tě mezi námi a neomlouvej se za své "nádobíčko", každý z nás nějak začínal. Není důležité, že posloucháš mp3, důležité je, že jsi se rozhodl jít dál a že máš rád hudbu. Držím *thumbs up* .
Začni tím nejjednoduším - výměnou zvukovky, optimálně za ESI Juli@ - stojí sice okolo 3.200 Kč, ale je vynikající. Budeš-li i nadále používat PC jako zdroj, tak nemusíš nutně kupovat integrovaný zesilovač, ale jen koncový zesilovač a hlasitost regulovat ve Foobaru nebo cPlay, oba mají regulaci hlasitosti v dostatečné kvalitě.

spikus
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od spikus »

Ahoj,

děkuji za vřelé přivítání a první rady. Na zvukovou kartu se chystám a o navrhované Esi Juli@ jsem již slyšel. Tady je asi rozhodnuto.
Repro tedy asi definitivně vyřazuji xaviany. QLN 601 MKII se mi na druhou stranu zase nelíbí po vzhledové stránce (našel jsem je použité za 5.000 což je celkem lákavé, ale kdyby nebyly tak tragicky šedivé/stříbrné...) Na druhou stranu Wharfedale Pacific EVO II 10 se mi po vzhledové stránce líbí a celkem by pěkně zapadly, zkusím po nich zapátrat.
Zesík: nabroušený zvuk rotalu by mi myslím mohl vyhovovat, nevím ale jak moc negativně jsi to vlastně myslel. Líbí se mi když je muzika ostřejší, nikoliv ale přebasovaná a dunivá (na té věži mám věčně "basy" stáhlé na minimum, protože to porád leda duní)
A co zesilovač s digitálním vstupem? dá se v této cenové kategorii něco pěkného pořídit?
Našel jsem ještě v čr nad 355 za 11t údajně jako nový :)
jinak tedy aktuálně se mi libí z laického pohledu juli@ +nad c370 +Wharfedale Pacific EVO II 10 pokud by se sehnalo za rozumný peníz
Metal a hudební "vkus" brousím již leta, je to podivuhodný shluk kapel :)

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Mike »

S tím rotelem jsem to myslel tak že na poslech tvrdší muziky to není dost to tlačí na středech. Celkově ostřejší charakter není vhodný na poslech osté muziky.
Kombinaci juli@ +nad c370 +Wharfedale Pacific EVO II 10 schvaluju :-)
Poslal jsem ti soukromou zprávu (SZ)

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od humpf »

x
Naposledy upravil(a) humpf dne 27 črc 2010 12:55, celkem upraveno 4 x.

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od humpf »

Nejsem žádný expert, ale neuvažoval jsi o aktivních bednách (třeba dynaudio)? Já bych o nich uvažoval, kdybych nebyl kutil a chtěl za ty peníze (25 tisíc) něco víc než sluchátkovou sestavu.

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Pajuna »

Zdar Spikus,
nechci aby moje rada vyznela jako polemika s Mikem (on me nazory a pohled zna), ale v teto kategorii a pote co jsi napsal o basech, bych volil spise ostrejsi a pro me cistsi a jasnejsi Rotel nez zahuhlany a zabasovany NAD. Ale to jen pro predstavu zakladni charakteristiky. Rotel je urcite ostrejsi i na vyskach, ale ma pevnejsi rychlejsi basy. Rozhodne je ale nejdulezitejsi sladeni s bedynkami a jejich charakterem a i kdyz jde o levne komponenty, je treba taky zminit jak se ti to bude v te mistnosti chovat. Jinak Xavian na rock rozhodne ne a zvaz i sloupky z druhe ruky, mistnost na to mas.

Panzer
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2010 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Panzer »

Ahoj,

neda mi to, abych nezareagoval (je to muj prvni prispevek zde, predstaveni jeste musim dohnat) na Xaviany a rock/metal:

V ramci soucasneho planovani noveho audia jsem poslouchal kombinaci Xavian Giulia a Vincent SV-234; posloucham relativne siroky zaber od jazzu a blues po metal; jedno z mych testovaci CD pro poslech bylo Slipknot - All Hope Is Gone (hodne tvrda zalezitost, zdvojena rytmika) a znelo to vytecne. Stejne tak Metallica - Black album; basy nebylo "hodne" - spis tak akorat - ale byla uzasne citelna (party na tomhle albu znam vicemene zpameti, a kazda nota byla proste videt).

Rozhodne netvrdim ze jsem toho slysel tolik co zkusenejsi tady, jen muj subjektivni (jak take jinak) nazor na rezolutni "Xavian a tvrda muzika ne".

Pekny den a spoustu dobre muziky :-)

Panzer
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2010 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Panzer »

... dopredu dodavam (ke svemu predchozimu prispevku), ze vim ze sestava na ktere jsem poslouchal se do 25 kkc nevejde, poznamka byla obecne ke Xavianum (a tvrde muzice).

Ke zvukovce:

Zajimava informace o pripravovane nove verzi Meridianu: http://extrahardware.cnews.cz/legendarn ... n-se-vraci.

Panzer
Příspěvky: 34
Registrován: 21 čer 2010 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Panzer »

...a ze zvukovek jeste stoji za uvahu Asus Xonar. jinak doporucuju podivat se a projit si fora na http://www.computeraudiophile.com/ - najdes tam docela dost zkusenosti, rad a doporuceni ve vsech cenovych hladinach.

spikus
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od spikus »

Ta zvukovka by taky nemusela být marná. Přecijen juli@ je již cca 3 nebo 4 roky stará.
Sloupové repro jsou bohužel opravdu vyloučeny. Ač je místnost 5x4m, nenapsal jsem že bydlíme s přítelkyní v podnájmu a ona místnost je jediná kterou obýváme v další máme spolubydlící a proto je místnost poměrně zaplněná. Není je kde umístít. Proto regálovky, které budou navíc umístěny vedle monitoru stejně jako stávající repro a z 90% budou moje uši cca 50cm od nich. Nalevo cca 10cm od levého repro skříň, napravo zase case od PC (možno umístit poslech). Tozn poslech hlavně když sedím u pc, takže akustické podmínky asi mizerné. Možná by spíš ještě stálo za zvážení to nechat plavat dokud nebude prostor na sloupy a koupit si zatím kvalitní sluchátka. Něco jako senny hd555 +vyndat z nich ty jak někdo na webu psal "kurvítka" a tím je modnout na hd595.
2 humpf: o aktivních monitorech jsem přemýšlel původně, ale tak nějak jsem nabyl pocitu že zesík +pasivní bedny bude lepší řešení.
Zkusím zatím něco poptat v bazaru a uvidíme co se najde. Ty rotaly budu muset asi poslechnout, abych viděl zda se mi budou zdát uřvané a nebo ostré jako břitva, tady se názory trošku liší. Subjektivně mám rád když to trochu zní asi jako když se zakousne cirkulárka :) Každopádně děkuji za další názory, a snad jsem na nic nezapomněl odpovědět

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od zero »

Spikus,
pokud to máš doma poskládaný tak, že budeš v podstatě "sedět u beden", zkus si někde poslechnout Alesis Monitor One. Mám za to, že dneska se dají pořídit za relativně pár kaček. Mohly by tě mile překvapit.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Aleska »

A tady ty Alesise máš za cca 5.000 kaček českých.

To, že ta Julinka@ je starší, není vada na kráse, naopak - ty nové zvukovky ji ještě "nedostihly" a pro věrný zvuk ve stereu na karty 7.1 či 5.1 zhluboka zapomeň. A jestliže scháníš NADa, tak se spoj se Sinclairem ( lemal@volny.cz ) z Audiowebu, je to jejich servisák a určitě bude mít nějaký pod *thumbs up*

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: spikus - představení a žádost o radu

Příspěvek od Pajuna »

to Panzer

sestavu Xavian Gulia s Vincent 234 znam a i me se libila, a musim rict, ze i rockove veci hraly dobre. Muj resolutni pridavek byl zejmena pro tuto cenovou kategorii a regaly. Nedavno jsem mel doma i Xavian Primissima a hralo to moc hezky, ale na metal?! Znam ale vicero lidi, kterym se na malych regalech rockova hudba libi. Kazdy at si vybere co mu sedi.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dasta, weiron a 4 hosti