svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od terahera »

Já tam ale neskáču po ní :) Jen srovnávám zvuk nástrojů naživo a pak u mě.Ale je pravda,že někdy je to problém,je jí tak 23,moc se na to hraní neoblika,a já pak vlastně nevím,co mám srovnávat :D

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

A ani jsem si nevšiml,jestli má pod klavírem Ceraball,a pod košilkou pořádný lineární zdroj,o samostatném přívodu radši ani nemluvím ;)

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

A to je ta psychoakustika :D. Vše je třeba proměřit.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Kompletně?Asi jo,nebudu řešit klavír,zkusím to s lahví a to pak bude porovnání :D

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A potom přijdeš domů a vše bude hrát o třídu lépe :D.
To je život. Spokojen se zvukem může být jen ten, kdo je spokojen se svým životem.
Lépe prodat cerabally a zajít se sousedkou do Rudolfina.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

svartenatt píše:Spokojen se zvukem může být jen ten, kdo je spokojen se svým životem.
S tvym stylem argumentace a vyjadrovani obcas nesouhlasim, ale tohle jsi vystihl naprosto presne. *palec*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Je hezký, jak je každý člověk jiný :-). A je to dobře, to v obecném měřítku dělá společnost různorodou a zajímavou.

Ty se bojíš přímých srovnání. Já jsem všechny své komponenty vždy kupoval jen na základě přímého srovnání nebo slepého testu (kromě filtru, tam to dost dobře nejde), protože to poslední, o co stojím, je sebeklam.

Pro tebe je měření vším. Pro mě je vždy na prvním místě zvuk. Ze zkušenosti vím, že pokud bych nevhodně zkombinoval některé špičkově měřící komponenty, zvuk by byl pro mne otřesný. I velmi podobně měřící komponenty mohou hrát výrazně jinak, protože měření nemá šanci pojmou všechny aspekty reprodukce v jejich celku.

Potřebuješ do detailu rozumět komponentům. Tohle já řeším jen do určité míry. Ani náhodou neumím přesně vysvětlit, kde se třeba v mém současném CD přehrávači bere tolik prostoru navíc oproti předchozímu, kde se bere ta mikrodynamika a krásná čitelnost zvuku. Co z toho a v jaké míře jde za mechanikou, co z toho jde za napájením, za DAC čipem samotným, co za topologií analogové části... Neřeším to, pro poslech je to z mého pohledu nepodstatné. To jediný důležitý je zvuk.

Taky nesouhlasím s tím, že "Spokojen se zvukem může být jen ten, kdo je spokojen se svým životem.". Za sebe v těch dvou věcech nevidím žádnou spojitost. Už jsem v životě zažil nelehké období a právě hudba byla jedním z "úletů" od momentálně nepříjemné reality a užíval jsem si ji o to více, přestože objektivně ten zvuk tehdy nebyl žádná velká sláva.

A nakonec, dřív jsem taky měl tendence vysmívat se neznámému a s neochvějnou skálopevností na základě "logiky" tvrdit věci, kterým se dnes s trochou studu jen shovívavě pousměju. Ale tím si musí každý projít sám. A samozřejmě to souvisí i s úrovní sestavy. Pokud použiju trochu přehnané přirovnání, tak na Škodě 120 taky nepoznáš rozdíl mezi sjetými protektory a novými Pirelli, zatímco na BMW M3 je rozeznáš okamžitě...

Lidská jinakost je po všech stránkách prospěšná věc, jen ji člověk musí umět přijmout a respektovat.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

Cekal jsem, ze se nekdo ozve a nebude souhlasit s tou spokojenosti se zvukem/zivotem. Dulezite tam je to slovo "zvuk". Hudba je nekde jinde, a ano, ta pomaha hlavne v tech nelehkych zivotnich situacich vemi vyrazne, tam "zvuk" neni potreba resit.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ale jo, tenhle rozměr v tom vnímám. Ale prostě ta spojitost tam pro mě není. Možná bych dokonce řekl, že to je naopak. Že když jsem řešil sračky, byl jsem rád i za ten zvuk, kterej jsem měl a těšil mě možná víc než v obdobích "klidu", kdy pak mám čas a chuť zkoumat, jestli to hraje tak či onak :-).

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Díky overgrounder, to byla ta myšlenka. Hudba i z tranzistoráku pomůže v těžké životní situaci.
Pítrsi, pokud jsi v pohodě, užíváš si hudbu. Zkoumání nedokonalostí jinde znamená útěk od nespokojenosti uvnitř sebe.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tvou poslední větu v souvislosti s hifi nesdílím, takhle bych to nespojoval (i když v některých situacích to tak u lidí bývá, to je pravda). Hifi je pro mne koníček, který má dvě do jisté míry spojené i oddělené části: hudbu a zvuk. Baví mě obě, jedno je prostředkem ke druhému, ale ne bezvýhradně. A pokud je řeč o zvukové části koníčku, tak je - stejně jako u jiných koníčků - přirozené, že člověk postupem času proniká do problematiky hloubš a hloubš, má snahu a cíl dozvídat se víc, získávat vhled do problematiky a tím svůj koníček posouvat dál. V případě hifi je to hledání cest k lepšímu zvuku. Je to přirozený vývoj plynoucí z pokračujícího zájmu o nějakou problematiku a ně žádný útěk od čehosi.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Vztahuji to k nespokojenosti se zvukem. Je jasné, že pokud jsi v životě šťastný a baví tě HiFi, tak si pro radost koupíš lepší komponent nebo reprosoustavu. Ale to neznamená, že bys původní aparaturu neposlouchal rád.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Mimochodem, jsou tady na fóru nějací vlastníci Monitor Audio? Repro od této firmy má zajímavě uchycené reproduktory pomocí dlouhého šroubu. Zajímalo by mě, jaké mají zkušenosti s jeho dotahováním.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

svartenatt píše:Mimochodem, jsou tady na fóru nějací vlastníci Monitor Audio? Repro od této firmy má zajímavě uchycené reproduktory pomocí dlouhého šroubu. Zajímalo by mě, jaké mají zkušenosti s jeho dotahováním.
Měl jsem Silver 6 a na šrouby jsem nesahal. Podle mne neslouží k "ladění", ale k uvolnění repra, když potřebuješ vlést do bedny.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Měl jsem po vybalení jeden volnější, tak jsem udělal podle rad z webu utažení všech. Má se to povolit a dotáhnout na 1/4. Prý by se měly občas zkontrolovat a opět dotáhnout.

Odpovědět