svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od Fidas »

Jarda69
Ano, ale je to spíš pocitové, jak píšu níž. Sice stejná sestava a Srollu věřím, ale nevím, jak je ošetřený Aurender ...
Prostě jsem udělal malý experiment a poznám za nějakou dobu, zda jde o pocity nebo skutečnost.
Rychlé slepé testy v tomto případě nejsou možné, Aurender je v podstatě počítač a než jej vypnu, provedu výměnu kabelu anzapnu ...zapomenu, jak to hrálo :-)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

A už jsi zkusil jiný zdroj signálu, než Aurender? Všechno na něj ukazovalo už u staré sestavy.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Fidas taky jsem to zkoušel. Zapojit 8 metrů kimber pk10 a taky to bylo pocitově jiné. NIkoliv ale lepší. U mně je určitá ostrost spíše žádoucí,mám "pomalejší" zesilovač (U srolla to může být opačně). S těmi osmi metry PK10 už to bylo opravdu jako za filtrem, výšky trochu zabroušené a už to trochu ztrácelo dynamiku. Pocitově. Mi se ty tlusté kabely, jako je např. kimber, DH Labs, atd. osvědčily naopak spíš kratší. ..Ale moje zkušenost zhruba odpovídá Tvé, to tím chci říct.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Jarda69
Jen jsem ještě slyšel Šrollův NUC, ale ten nemá Tidal. A před Aurenderem jsem nějakou dobu poslouchal na Apple Mac, ale Aurender je opravdu o nejednu třídu lepší. Nynější poslech není vůbec špatný ...ale pořád ten pověstný červík hlodá ...co kdyby to mohlo být lepší :-)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Kychtax
Jedu přes NA filtračku a zesilovač mám připojený do zásuvky, která filtruje víc, ale mela by tedy i víc brzdit. Přesto se mi to nezdá"zabržděné"...zkusil jsem i na filtru připojit do "silovější" zásuvky, dokonce i napřímo bez filtru. Nakonec jsem se vrátil k nejvíc filtrující zásuvce.
Aurender mám navíc filtrovaný dvěma Schaffner filtry.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Horizon píše:
07 srp 2017 16:55
Fidas- pokud máš chuť na pokusy tak zkus ke Sroll doporucovane trafo PropowerPT15,opravdu mi lámalo srdce když jsem ho měl jet potom zaplatit(jeste že mám možnost srazit DPH),ale po pár hodinách poslechu jsem ho už nechtěl ani vypojovat,co bylo předtím snad ostřejší nebo spise výraznější bylo najednou hluboké a s prostorovým dozvukem,měl jsem filtr NA i s kabely taky,ale u mě větší zvukový přínos s PropowerPT15 + síťové Sroll Power, zajímavé by bylo kdyby někdo se Sroll Rhytm jednoznačně usoudil že mu trafo spíše uškodilo,u mě doma největší posuny při výměně signálových kabelu za Kapton,a pak právě po zapojení trafa,zvuk je více mimo bedny,a to jsem si o něm myslel i předtím *sunglases*,jinak taky pořád zkouším kabely ale zatím jsem na lepší než od Srrol nenarazil
Jsem na tom úplně do puntíku stejně jako Horizon. Stejná zkušenost se stejným zapojením (PP PT15 a Kapton). Dokonce jsem jednu dobu PP PT15 z důvodů potřeby finanční hotovosti málem prodal a hrál bez filtrace. Jsem rád, že se to nepodařilo a pomocník PP PT15 doma zůstal. Bez filtrace, a to tomu hifi stále ještě nerozumím, ty sestavy mají vážně jiný zvuk.
*headbang*

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

to svartenatt:
chtěl jsi vyzkoušet síťové kabely?
Máš možnost - viz vlákno Noble audio:

Testování kabelů
Ohlásit tento příspěvek
Nový příspěvek od NA » dnes, 13:53

U příležitosti testování prototypu nového modelu napájecího kabelu nabízím možnost zapojit se do testovací akce. Kabely přijdou poštou a po několika dnech (do týdne) se posílají dalšímu. S prototypem jsou k dispozici i oba již existující modely Zephyr2 a ZephyrT, takže účast přinese i možnost se seznámit s těmito výrobky. Úkolem je zhodnocení všech 3 kabelů mezi sebou a vůči domácím stávajícím kabelům. Nejlépe na místě kabelu k filtraci či liště, případně na jiné pozici.
Slyšící, kteří umí i popsat vnímané rozdíly mající o toto zájem prosím pište do SZ, hledám ještě tři účastníky.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

sonofstars píše:
07 srp 2017 20:30
Horizon píše:
07 srp 2017 16:55
Fidas- pokud máš chuť na pokusy tak zkus ke Sroll doporucovane trafo PropowerPT15,opravdu mi lámalo srdce když jsem ho měl jet potom zaplatit(jeste že mám možnost srazit DPH),ale po pár hodinách poslechu jsem ho už nechtěl ani vypojovat,co bylo předtím snad ostřejší nebo spise výraznější bylo najednou hluboké a s prostorovým dozvukem,měl jsem filtr NA i s kabely taky,ale u mě větší zvukový přínos s PropowerPT15 + síťové Sroll Power, zajímavé by bylo kdyby někdo se Sroll Rhytm jednoznačně usoudil že mu trafo spíše uškodilo,u mě doma největší posuny při výměně signálových kabelu za Kapton,a pak právě po zapojení trafa,zvuk je více mimo bedny,a to jsem si o něm myslel i předtím *sunglases*,jinak taky pořád zkouším kabely ale zatím jsem na lepší než od Srrol nenarazil
Jsem na tom úplně do puntíku stejně jako Horizon. Stejná zkušenost se stejným zapojením (PP PT15 a Kapton). Dokonce jsem jednu dobu PP PT15 z důvodů potřeby finanční hotovosti málem prodal a hrál bez filtrace. Jsem rád, že se to nepodařilo a pomocník PP PT15 doma zůstal. Bez filtrace, a to tomu hifi stále ještě nerozumím, ty sestavy mají vážně jiný zvuk.
*headbang*
V tuto chvíli nemám prachy a nevím o nikom z okolí, abych mohl vyzkoušet PT15...nějaké peníze budou časem..... *2thumbsup*

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Fidas, však nejsi od metropole zase tak daleko ne? Někdy se můžu zastavit i s filtrem a poslechneme.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Sonofstars
To vůbec není marný nápad...l *2thumbsup*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Můžu přivézt Titana na srovnání, jestli by Vám nevadil třetí (člověk a filtr).
Titan je čerstvě po tuningu u pytla.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Nevadí...víc uší víc uslyší. Jsem ale pro začátek září, teď je troch fofr u mě a mimo jiné, kamrlík, kde poslouchám, je rozpálený na cca 30 C
Nebude to problém?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

jasně, září je OK.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Ta výzva od NA na testování kabelů nebude pro mě, nedisponuji zařízením, které by rozlišilo rozdíl mezi lepšími kabely. Stačí mi srovnat dodávaný kabel a Stratus 5. Za nějakou dobu je prohodím a budu znát odpověď na zlepšení reprodukce výměnou síťového kabelu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Když už se chceš zabývat kablíky, tak bych nezačínal napájecím. Ale signálovým a reprokabelem. A nejlepší bys měl, kdyby Ti někdo půjčil třeba všechny tři najednou (repro, signál, napáječ.). Nejde teď o to, jestli budou lepší nebo horší než ty chordy. Ale jestli vnímáš jakékoliv změny s různými kabely. Pak bych se na to buď vykašlal, pokud ne. Anebo půjčil si další na zkoušení, pokud ano.
Na Ostravsku je plno hifistudií, vím o několika, kde Ti proti záloze kabel půjčí / (víceméně každý normální prodejce). Kupovat ho na blind je blbost.
Každopádně moc peněz bych do toho nesypal, pokud hraješ z PC a ještě k tomu zvukové karty (obecně lépe vnímané je mít externí DAC).
Zkoušel jsi už DAC v tom NADu? koukal jsem, že tam má optical a USB in. Nebylo by asi od věci je zkusit srovnat, i když to s kabely nesouvisí.. (DAC v NADu vs. DAC na Xonar Essence)
Naposledy upravil(a) kychtax dne 08 srp 2017 15:55, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět