svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od sonofstars »

Hraje jen jeden kanal a znamena to "jen nastaveni" 4 parametru? :o :shock:
No asi tomu hifi jeste nerozumim, ale hlavne ze to bude zase hrat na 100%
Tak hezky poslech *palec*

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Dík.
Ten problém byl s počáteční úrovní hlasitosti, která byla kousek od začátku už dost hlasitá. Regulace v nějakém milimetru dráhy měla takový nerovnoměrný průběh, že hrál zprvu jeden kanál. Pokud nastavili jinou citlivost, tak by se to nemuselo projevit. Tak jsem to pochopil.
Prý tam našli malé drátky z kabelu i ve svorkách. Až teď mi došlo, že jsem tam měl nějaký měsíc holý kabel, ale že by se tak rozkouskoval jsem netušil.

Hlavně už mě nebaví záložní Pioneer. Dost šumí a je to takový prázdný zvuk.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak oprava dopadla nedobře. Po zapnutí se zesilovač vypínal se zvukem zkratu uvnitř. Projel jsem vnitřek stlačeným vzduchem a už jde.
Ale brum trafa zůstal a potenciometr ještě na samém začátku nenabíhá stejnoměrně. Ale už to není tak strašné. Chrastění není znatelné.
Hlavní věc je, že si naúčtovali peníze za diagnostiku a dopravu, přesto bylo jasné, že zesilovač špatně vyčistili.
Šlo o servis Ketos, o kterém kdysi Sinclair prohlašoval, že jsou špatní a asi měl pravdu.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Noooo, není nad kvalitní firmu. *headbang*
Pokud bys řešil v rámci záruky tak navrhuji přímo řešit s oficiálním zástupcem. A snad druhý pokus bude lepší.
Pokud bys na firmičku zanevřel, tak mám nejlepší zkušenost s Danem Vránou z Casea. Ten Ti poradí, pokud to má šanci na úspěch tak prohlédne, udělá analýzu a opraví a případně i upraví.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

On je problém, že oficiální zástupce je Ketos. Ale můžu jít výš a zkusit přímo majitele firmy.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak jsem zaslal NAD na druhé kolo do Ketos. Nabídli svoz a diagnostiku zdarma, tak jsem to zkusil.
Pan Vrána dělá i úpravy pro můj zesilovač, ale myslím, že jen to prohlédnutí vnitřku bude něco stát. To už by bylo moc nerentabilní. Pokud ani druhé servisní kolo neproběhne úspěšně, tak pomalu začnu střádat na Creek Evolution A50 nebo něco podobného s el. regulací.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Vyjádření servisu, kde zesilovač stále mají:

neviem či ste si vybrali vhodnú mašinu pre vaše použitie,či ste nemali ísť radšej do nejakého špeciálneho Sluchátkového zosilňovača z kategórie od 1000€ vyššie....

Pretože jedine ako som vedel zistiť nesúlad v kanáloch bolo cez sluchátka / bedne pri tak malej hlasitosti ešte nehrali a keď už hrali tak začali obe..../ sa to prejavilo,ale to bolo posunutím hlasitosti asi
0.5mm od nuly pričom na 1mm už hrali rovnako,to vyplýva zo súbehu analógových potenciometrov a zo zapojenia /nový kus ktorý som Vám chcel poslať to robí dokonca ešte o kúsok viac/,ale na tak malých hlasitostiach je to proste zanedbatelné ....nie je možné aby Vám nestačila min.hlasitosť na úrovni 1mm od začiatku ??? Je taká možnosť,a síce že by ste zosilňovač prebudzovali .... t.j. signál z CD playera,Media playera,Streamera je príliš silný,skôr by som hladal riešenie tu !!! Veľa týchto zariadení má svoju regulovaťeľnú hlasitosť a práve tu treba ubrať !!! Aby zosilňovač nebol prebudzovaný,lebo čím silnejší signál pustíte do zosilňovača,tým skôr začne hlasitosť reagovať čo je vlastne zle,lebo vtedy sa na 1mm stupni nábehu potenciometra zjavý už aj "vysoká hlasitosť" a zároven v polke potenciometra už môže dochádzať k limitácii signálu,lebo už vtedy hraje zosilňovač na plný výkon hoci hlasitosť je iba v polovici,alebo 3/4 hlasitosti.

No a čo sa týka hučania transformátora,ten bol aj pri prvej reklamácii podla mňa v poriadku,ale pre istotu som ho ešte pritiahol klúčom,lebo keď už robíme nemožné tak nech sa páči....uvedomte si doma či nemáte položený zosilňovač na zvlášť magneticky citlivom Fe materiály, ktorý by bol vlastne ovplyvnený od transformátoru zosilňovača a vybroval ???Najlepšie chytiť zosilňovač do rúk a vzdialiť od okolitých predmetov min.10cm a vtedy posudzovať,ale zase nemôžete chcieť aby bol zosilňovač na úrovni 0dB citlivosti ludského ucha.

Tak nevím, jestli jsem tak náročný nebo nemá servis pravdu.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Postup seřízení, mimo jiné i volume, je na str.14
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 6bee.shtml

, ale nevěřím, že by ho neměli k dispozici.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak jsem jim odepsal, že 2 Vrms na výstupu zdroje je normální hodnota jak u zvukové karty, tak u CD přehrávačů a jestli nemohou potenciometr zregulovat.
A odpověděli, že mám stáhnout hodnotu na 500 mV.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

.. a tohle se děje u zavedené značky NAD ?

Já bych tuto komunikaci přeposlal přímo k výrobci.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

dkdkdk, podle toho manuálu bych ani sám neměl problém to nastavit, kdybych měl osciloskop. Nevím, proč servis má problém.
Už jsem napsal výrobci, tak se uvidí.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Když se už uzavřelo téma Nordland.
Jsem moderátor IT fóra několik let, tak vím o fungování dost. Pokud se vyskytne něco nevhodného v příspěvku, tak se maže i kontext navazujících příspěvků a upozorní se moderátorem o promazu v posledním příspěvku. Tak je to lidské.

konferencier
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od konferencier »

Hezký večer všem, s využitím posledního příspěvku v tomto vlákně odkazujícího se na téma Nordland bych rád také něco napsal.

Poslední dny se nám tu objevily urážky, vzájemné napadání uživatelů, negativní výroky na stranu moderátorů a celkově se nám tu objevila taková blbá nálada. Rád bych, aby zde uživatelé nacházeli prostor ke sdílení informací ze světa hifi a ne, aby se zde z oblíbeného hififora stal mrtvý prostor plný vulgarit a hádek jako někde v politice.

Zvednul jsem tedy hozenou rukavici a pixel mi dal důvěru posílit řady moderátorů hifiroom.cz

Pokusím se udělat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vše pro to, aby hifiroom bylo oblíbeným místem všech hifistů a hledajících a stalo se co nejvíce kultivovaným prostředím bez vzájemných hádek a urážek jednotlivých uživatelů.

Vaše podněty, nápady, rady, námitky i stížnosti vždy a rád uvítám. ;)

konferencier
moderátor

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

konferencier

V Tvém profilu máš skvěle popsáno svoje HIFI vybavení. Dík, ale máš asi pravdu - nic proti.

BTW k tomuto fóru a jistým současným snahám: Marketing je určitě účinnější, než řízené a směrované fórum k podpoře prodeje.

Tak hlavně poslouchejme hudbu.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Souhlas. Lépe poslouchat hudbu a nerozčilovat se na fóru než jen řešit aparaturu a rozčilovat se na fóru.

Tím mimochodem NAD. Mám dle výrobce vyhrožovat Ketosu, že vědí o jejich špatném postupu. Kam se dostanu? Budu jen odesílat zesilovač do servisu a oni to budou odmítat. Že by mi z Kanady poslali nový nečekám.
Ale hraje a dobře. Jen při nižších úrovních musím korigovat vstup.

Odpovědět