svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od svartenatt »

Mé vlákno zahynulo. Jediná věc od posledního postu. Výměna USB kabelu od Aune za Supra. Výsledek jsem dosud nezaznamenal, ale ten modrý a tlustý kabel získal optickou autoritu.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Našel jsem po dlouhé době trofeje z koncertu Neurosis v Praze 2013. To jsem byl u pódia a sbíral to že země.

Obrázek

Tak mě napadlo, mohlo by vzniknout i vlákno s úlovky z koncertů.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Kdyby se někdo nudil, články o nesmyslnosti výměny kondenzátorů a odporů ve výhybce. Jak všichni tuší, žádná změna.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ble.12287/
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ble.12162/

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Diky ;-) !

Ukazkovy priklad predeterminace baze pro kyzeny vysledek. Zde ve forme zcestneho predpokladu, ze par izolovanych mereni vybranych parametru rovna se zvuk v cele sve komplexite a dynamice.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Jen velmi pyšný a domýšlivý hifista stále věří tomu, že slyší změnu o promili u součástek, které opět tvoří jen promili celku v cestě signálu k měničům... jejichž zvuku pak naplácá totálně na prdíznu místnost a kdovíjaké uši. Komu zůstal rozum, tomu na to stačí velká násobilka ze základní školy, nebo si vzpomenout co říkala babička o náprstku v moři...

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Pěkný článek, hned mě to namotivovalo jestli přecijen nevyměnit kondy v ATC aspoň na výškách.
kabelguru.cz

ma1ko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ma1ko »

Jen jestli Black Eagle neměl moc velký podíl na výsledcích poslechových testů.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To bylo hodně slabé. Měření vás nezajímají a zvuk a je pro vás boží dílo. To už není ani smutné. Kdyby aspoň někdo zpochybnil měření ASR. Fakt ubohé reakce.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Vždyť účast v téhle diskusi není povinná ;) . Jsme pro tebe ubozí, že neposloucháme grafy na monitoru, budiž. Ale co my s tím? Mám teď snad jít vypnout svou sestavu a pustit si nějaký hezký graf :-D? To je jen tvá věc... Navíc existuje bratrské fórum, kde s poslechem grafů budeš v první linii... Tak nač se tím trápíš :-)?

Já osobně jsem přesvědčený, že u koníčka, jehož smyslem a účelem je poslech hudby, je to zdaleka nejpodstatnější kriterium poslech hudby :-). Přijde mi to tak nějak logické z podstaty věci. Tím se řídím: slyším rozdíl, neslyším rozdíl. To jediné mě zajímá.

Pokud rozdíl na HUDBĚ neslyším, ale měření VYBRANÝCH JEDNOTLIVÝCH PARAMETRŮ jsou různá, je mi to jedno a komponent nevyměním. Protože rozdíl tam pro mně není slyšitelný.
Pokud rozdíl na HUDBĚ slyším, ale měření VYBRANÝCH JEDNOTLIVÝCH PARAMETRŮ jsou stejná, je mi to jedno a komponent vyměním, pokud je pro mě poměr rozdíl ve zvuku vs cena za výměnu přijatelný. Protože rozdíl tam pro mně je slyšitelný.

Pro někoho ubohé, pro jiného logické a samozřejmé.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Podstatné je, že tie merania reprezentujú a ukazujú všetky vplyvy, ktoré môžu mať reálny vplyv na signál a teda aj na zvuk ako akustický podnet. Teda aj na reprodukciu hudby, o čo ide prioritne aj technikom..Tak to jednoducho je. Že tomu nerozumieš( nechceš, nedokážeš..), že urputne ignoruješ fakty ( a nielen v tomto prípade) je pre realitu irelevantné, tá sa kvôli tomu nezmení. Ak ťa to nezaujíma, je to tvoja vec. Ale malo by ťa ( vo vlastnom záujme) interesovať, že "počuješ" zmeny zvuku, ktoré objektívne neexistujú (nie je žiadny problém popisované zmeny zmerať, ak by reálne existovali), Pretože to indikuje problém na strane " prijímača". .A ten nesúvisí s technikou.
BVaudio, výroba a predaj

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Bla, bla, bla...cely zivot len meriate.
A tak ste aj dopadli

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Vinco, od teba je to vlastne uznanie ;) . Hlavná vec, že som nedopadol ako tí "počujúci". Ja som spokojný. :) A to "bla,bla,bla" sú kvetnaté popisy neexistujúcich "rozdielov"zvuku.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa píše:
14 dub 2020 22:07
"počuješ" zmeny zvuku, ktoré objektívne neexistujú
Nemá to sice cenu, ale zareaguju.

1000x dokola ten samý výmysl, absence jakékoliv znalosti, hýčkání utkvělých představ, ignorace 100x vyvrácených nesmyslů. Čím míň víš, tím urputněji píšeš. Vedeš boj se svými démony. Smutné memento, kam ve stáří vedou dlouhodobě neřešení potíže (ano, vím o čem a proč píšu, svět je malý a "náhody" sem tam překvapí...).

Tak po tisící první: jsem ten poslední, kdo by měl zapotřebí vyhazovat peníze za věci beze smyslu pro mé použití. 100x si můžu prohlídnout "ideální" graf kinematiky zadní odpružené stavby kola XY, která by teoreticky podle grafu měla fungovat špičkově. Půjčím na víkend, projedu to. Zjistím, že mi nesedí, jak se zamyká při brždění ve velký rychlosti na drobných nerovnostech a zadní kolo tím ztrácí adhezi. Poděkuji, odevzdám, nevyhovuje. I když je krásný, nový a výměna za současný by mě v předsezónní slevě "ze známosti" přišla jen na pade, což je vzhledem k celkový ceně bomba deal.

V hifi to samý. Slyším rozdíl, ok. Neslyším, taky ok. Nepotřebuju v hifi za každou cenu utratit všechny peníze, které vydělám. Mám další dva koníčky, které jsou v součtu výrazně náročnější na peníze a které oba můžu/musím provozovat venku, což mám celkově radši než sediet doma. V 90 % případů se snažím o slepou formu zkoušení, pokud to jen trochu jde. Klasické ABX na mě nefunguje, taky jsem x-krát uváděl obecně známé a dobře popsané důvody. Mám svou metodu, která je pro mne nesrovnatelně spolehlivější. Taky jsem popisoval.... Nevím, co hraje, přehodí se, (ne)poznám. To je jediný, co rozhoduje. Měření ať jsou, jaký chtějí.

Co si o tom kdo myslí, je mi u zadele. A dvojnásob, pokud se opírá o tvou "argumentaci" typu hejt hejt hejt.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Pitrs
1000x dokola ten samý výmysl, absence jakékoliv znalosti, hýčkání utkvělých představ, ignorace 100x vyvrácených nesmyslů.Čím míň víš, tím urputněji píšeš.
Zase je to tvoj pohľad do zrkadla..To, čo tam vidíš si ty..
Klasické ABX na mě nefunguje, taky jsem x-krát uváděl obecně známé a dobře popsané důvody
Dôvod je jediný..Tie rozdiely objektívne neexistujú. Ak nemáš "berličky" , tak záhadne zmiznú.
kam ve stáří vedou dlouhodobě neřešení potíže
Lepšie byť starší a psychicky fit ako mladý a blbý . S tým sa ťažko žije, si toho názorný príklad. A môžeš to kľudne "hlásiť". *thumbs down*
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět