svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od svartenatt »

Napiš mi, kde mám nesmysly prosím. Chci se poučit.

Kabely vzhledově a funkčně shodné dělá Supra, Pangea, Xindak i Kabel Guru. Do 2000 Kč.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Najednou se chces poucit? Proc ten nahly obrat :-) ? Nejlepsi pouceni je vlastni zkusenost a nebejt linej jak ves ;-) .

Ptal jsem se na odkaz na konkretni kabely shodne konstrukci, materialy a koncovkami se Zephyry. A tys jen vyjmenoval firmy vyrabejici kabely jinych konstrukci, z jinych materialu a s jinymi koncovkami... ;-) . Zapamatuj si, že pokud má nějaký komponent JINÉ elektrické vlastnosti, nemůže být z podstaty věci funkčně SHODNÝ.

K tomu pises o vzhledu... :-D . U komponentu hifi techniky jsou podstatne elektricke vlastnosti, ne vzhled. Na to taky casem prijdes. Vzhled nehraje.

(A mimochodem, když nevěříš na kabely, stínění atd., proč máš předražený zbytečný Chord C-line, když tkanička za 49 Kč z Datartu udělá podle funkčně shodnou službu?)

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

A jakpak jsi ty zjistil, že ty "elektrické vlastnosti" má lepší ten Zephyr ? Jaký je rozdíl v těch vlastnostech oproti třeba té Supře?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

skypi píše:A jakpak jsi ty zjistil, že ty "elektrické vlastnosti" má lepší ten Zephyr ?
Nevím, nic takového jsem nenapsal.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pítrs, pokud napíšeš, že mám v textu nesmysly, tak jsem čekal, že napíšeš které to jsou.

Nebudou existovat stejně vyrobené kabely, ale funkčnost bude stejná, protože základní konstrukcí jsou shodné.

Vzhled zajímá právě vás sluchaře, proto vnímáte rozdíl zvuku, potom taky cena.

Kdybys uměl pochopit můj text, tak bys pochopil, že zpochybňuji síťové kabely, signálové a repro kabely mohou mít svou konstrukcí vliv na zvuk. Proto mám Chord C-line, kvalitní konektory a dobře provedené stínění.

slimy

Příspěvek od slimy »

...ale funkčnost bude stejná, protože základní konstrukcí jsou shodné... *hura*

Fakt si neděláš srandu?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

"Zapamatuj si, že pokud má nějaký komponent JINÉ elektrické vlastnosti, nemůže být z podstaty věci funkčně SHODNÝ."
Tahle věta je psaná vcelku jednoduchou češtinou, přesto jsi neporozumněl jejímu obsahu. Dej tomu čas.

Odkazu na kabel konstrukčně a materiálově shodný se Zephyrem za zlomek jeho ceny jsme se "překvapivě" nedočkali. Že by opět naplnění klasického čecháčkovského "na co nemám nebo čemu nerozumím je předražené/zbytečné" :-)?

Potvrzuješ, že jsi obětí vlastní předpojatosti a že se jí za každou cenu chceš držet a to i za cenu popírání fyzikálních zákonů (když se mylně domníváš, že různé el. vlastnosti komponentu podle tebe působí na signál shodně (u napájecích kabelů), přestože to sám vzápětí popíráš (u signálových kabelů)).

Nemám potřebu ani důvod tě přesvědčovat, když tě vlastní ničím relevantním nepodložená dojmologie zajímá více než fakta. Nemáš zkušenosti, nemáš vědomosti, zato přesně víš, jak se komponenty, které jsi nikdy ani neviděl, chovají v sestavách, které jsi také nikdy ani neviděl.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Slimy, to je krystalický příklad rozlišovací schopnosti a porozumění tématu typu "mezi auty nejsou žádné rozdíly, všechna tě dovezou z A do B". Základní konstrukcí jsou přece shodné - všechna mají motor, kola, sedadla, okna... Stejně jako všechny kabely mají vodiče, izolant, některé i stínění. Proto nemůže být žádný rozdíl. Na to přece stačí zdravý rozum... Ale propojovací kabely, to je jiná. Ty zřejmě nemají základní konstrukci shodnou.....

Je to jako by říkal, že mezi Ivecem a Manem (tahače) není žádný rozdíl, protože mají základní konstrukci shodnou, zatímco mezi Škodovkou a Opelem (osobní auta) jsou rozdíly jasně patrné, přestože mají základní konstrukci shodnou. Tydýt.

*hura* *2thumbsup*

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

"Zapamatuj si, že pokud má nějaký komponent JINÉ elektrické vlastnosti, nemůže být z podstaty věci funkčně SHODNÝ."

Které elektrické vlastnosti se liší mezi Zephyrem a Supra LoRad?

Stále jsi nenapsal, kde mám ty nesmysly.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

svartenatt píše:Které elektrické vlastnosti se liší mezi Zephyrem a Supra LoRad?
Co třeba odpor, kapacita, indukčnost?
svartenatt píše:Stále jsi nenapsal, kde mám ty nesmysly.
PítrsPraha píše:Najednou se chces poucit? Proc ten nahly obrat :-) ? Nejlepsi pouceni je vlastni zkusenost a nebejt linej jak ves ;-) .
PítrsPraha píše:Nemám potřebu ani důvod tě přesvědčovat, když tě vlastní ničím relevantním nepodložená dojmologie zajímá více než fakta. Nemáš zkušenosti, nemáš vědomosti, zato přesně víš, jak se komponenty, které jsi nikdy ani neviděl, chovají v sestavách, které jsi také nikdy ani neviděl.
Víc k tomu nemám. Jen bezzubě trollíš.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PítrsPraha píše:Sam sebe utvrzujes ve svem nepoznani. V textu mas pasaze, ktere jsou vylozeny nesmysl, pripadne silne zavadejici.
To jsi napsal a nedokážeš uvést o co ti šlo. A tak to je u všeho.

Opravdu nevím, jestli máš tak chabou inteligenci, ale opisováním ze sousedních vláken a neustálého se navážení v osobní rovině neukazuje nic dobrého.

Ty nevíš vůbec nic, nic nechceš vědět, tak buď rád. O argumentaci se nesnaž, neumíš to.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

svartenatt píše: Kabely vzhledově a funkčně shodné dělá Supra, Pangea, Xindak i Kabel Guru. Do 2000 Kč.
Tady bych přidal vlastní zkušenost ve svém obýváku a na své dřívější aparatuře. Mou historii uvádím ve vlákně:
http://www.hifiroom.cz/viewtopic.php?f=3&t=16696

Kabelguru nemá podobnou konstrukci k Zephyru. Odhaduji že kabelově nejblíže by mohly být reprokabely Reptilian k Rainbow. Jiná podobnost zejména konstrukční mi není známa.

Reprokabely: Prvním drátem byla přirozeně měděná dvojlinka. Po zapojení ji však ještě tentýž večer nahradil reprokabel Kabelguru Venom s jasnou přidanou hodnotou. Následně po mnoha měsících přišel NA Rainbow. Ten se však vůbec neprojevil. Vyměnil jsem bedny a nastala velká změna při přehazování Venoma a Rainbow ve prospěch Rainbow. Tak šel Venom do světa.
Zajímavé bylo také srovnávání NA Rainbow a Kabelguru Reptilian na 3 různých soustavách a ve 2 bytech. Test vycházel +/- na stejno (možná náhoda). Reptiliana jsem tedy nebral, zůstal jsem u Rainbow.
Pak přišel Sroll Purity Oil a opět nenastala žádná změna. Když jsem za pár měsíců propadnul Casea Cassiopeia otestoval jsem kabely znovu a Sroll vytlačil Rainbow.

No a tak to šlo postupně i se síťovými kabely. Normální základní přípojku nahradil Kabelguru Lapp, následně NA Zephyr a následně Sroll Purity Cable. Včera jsem testoval Pytel Power Cable (viz. Síťák ze stříbra, 4. 7. 2017) a byl také velice přínosný, ale Sroll mi sedí více.

Závěrem: postupem času se mi měnila sestava a k tomu i kabeláž, cesta je to hezká a koníček zábavný. Vyzkoušel jsem Kabelguru, NA, Sroll, Pytel, ...
Každý má svůj přínos ke specifické sestavě, místnosti, i k jednotlivci, který poslouchá. U některé aparatury, která má své limity nerozliším změnu kabelu, který u kamaráda na jiné sestavě jasně rozpoznatelný byl. Jednou mi to brzdil zesík, jednou repro, ....

Toť moje zkušenost.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sonofstars, díky za příspěvek. Stále jsem skeptický k síťovým kabelům, ale takto rozumně podaná zkušenost mě trochu nahlodala to zkusit. Reprokabely jsem prověřil prakticky a mají vliv, proto mám Chord Clearway a pro jistotu i signálový C-line.
Tak se výhledově chystám sehnat základní stíněný síťový kabel, nejspíš Supra, a vyzkouším to na mé sestavě. Všichni mi předhazují praktickou zkušenost, tak udělám proti mému přesvědčení výjimku.

Tak udělám výzvu. Který síťový kabel do 2000 Kč za metr by byl nejvhodnější pro mou sestavu?
Naposledy upravil(a) svartenatt dne 10 črc 2017 14:10, celkem upraveno 1 x.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

sonofstars

*thumbs up* Pekne si to popísal. *2thumbsup*

Takto to ani ja nedokážem lebo už si nepamatám kolko a presne akých káblov som už vyskušal ale minimálne toho bolo 5 až 10x viac. 8-)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

svartenatt píše:Tak udělám výzvu. Který síťový kabel do 2000 Kč za metr by byl nejvhodnější pro mou sestavu?
Místnost, sestava, posluchač - to vše je pokaždé jiné. Nelze Ti tak jednoznačně říct, že řešení je kabel ABC za XY korun. Poslechni si 2-3 a uvidíš.
Můžu se zastavit se Sroll, NA Ti může půjčit Zephyra, kocmeister Kabelguru Lapp a hned máš společně se šňůrou od tiskárny 4 relevantní modely.
Spousta z hifistů má nějaké doma. Kychtax jich má plnou skříň *hura* potřebovala by provětrat :lol:

Na Tvůj dotaz ke koupi:
No pokud Ti někdo neudělá kablík z dobré metráže bez nákladu na práci, tak se dostaneš nejníže tak ke Kabelguru Lapp 1,5m za 1700,-.
Je ale dost možné, že oproti základní šňůře se u částky 2000,- neshledáš s poslechovým rozlišením. Troufnu si říct, že Zephyr je zlatá střední cesta, ale je podstatně dražší.

Případně hledej na bazaru hifionline, občas se tam objeví i Zephyr za 2500,- jelikož majitel se zbláznil (např. já) a koupil si jiný pro něj vhodnější a potřeboval rychle prodat, aby měl na nový. :lol:

Odpovědět