svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od svartenatt »

Líbí se mi tento: https://www.htpshop.cz/sitove/pangea-ac-14se/. Konstrukce vypadá promyšleně, tak by to mělo být poznat.

Obrázek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

byl bys tak laskav a rozvedl svou domněnku o promyšlenosti tebou uvedeného kabelu ?
V čem vidíš jeho promyšlenost ?

slimy

Příspěvek od slimy »

Renown:

Myslím, že tady je tvoje žádost naprosto bezpředmětná....

(kabely jsou to hezký, promyšlený - asi hodně poslouchá Simply Red ) *hura*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

*2thumbsup*
Svartenatt je troll, ale aspon zabavny. Pred par hodinama tu posmesne trousil vety
"Vzhled zajímá právě vás sluchaře, proto vnímáte rozdíl zvuku, potom taky cena."
nebo

Zatím to vidím na psychoakustiku. Pěkný kabel něco stál, tak musí hrát lépe, je hezký, tak musí hrát lépe, pochlubím se známým, tak musí hrát lépe. Hledání opodstatnění svého počínání.

nebo
Je zbytečné se zabývat kabely, které nemají takový přínos pro zvuk jako vše ostatní okolo.

A zrazu vybira sitove kabely ciste podle cenovky a libivych obrazku... :-D . Nabidku na zapujcku kvalitnich kabelu ignoroval, zato velebi barevne obrazky... Delas to dobre, jen tak dal :-D .

Moje rada: misto spekulaci nad kabelama si radsi kup bedny, ktere aspon neco zahrajou. V bazaru za 15-20 tis. koupis slusny regalovky, ktery aspon vyuzijou zvukovy moznosti C356. To se o stavajicich budeckach rict neda. Pak si teprv pujc sitovy kabely a pochopis, o cem tu mluvime. Stavajici bedny zvuk skrtej jak sfin, C356 taky neoplyva buhvijakym rozlisenim. Kdyz mas vystup takhle uskrcenej, nemuzes cekat, ze se zmena na vstupu buhvijak projevi.

Z obecnyho pohledu je treba resit:
1) nejdriv akustiku a bedny (jde to ruku v ruce), to je zdaleka nejdulezitejsi
......pak dlooouho nic
2) pak zesilovac
3) a v tesnem zavesu vse ostatni vcetne zdroje a kabelaze

Ty mas jakz takz poreseny bod 2, ten vidim jako nejsilnejsi komponent tve sestavy. Akustiku nevim jakou mas, ale beden se rychle zbav.

overgrounder
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od overgrounder »

Napisu take neco z vlastni zkusenosti, i kdyz to bude nezazivne. Celou dobu jsem pouzival dodavane sitovky s pristroji, pak jsem si jednoho dne rekl, ze si moje sestava zaslouzi neco kvalitnejsiho, tak jsem si nakoupil postribrenou vyrocni Supru LoRad, rhodiove koncovky Rich Bay a spichnul jsem si doma 5 kousku.
Vsechno jsem to poprehazoval a je fakt, ze zvuk zpevnil a zpresnil. Uz jsem ani nemel silu cpat tam zpatky obyc sitovky. Proste v danou chvili a za dane penize s pocitem dobre odvedene prace jsem byl s vysledkem spokojen.
Kdyz jsem tu testoval filtr NA Sunrise, mel jsem pujceneho Zephyra i VDH Manistream a zadne rozdily oproti Supre jsem nezaznamenal. Netvrdim, ze nebyly, jen jsem je neslysel. S klidem jsem vratil Sunrise i kabely a mam klid.
Takze za mne doporuceni, ta postribrena Supra bude v pohode stacit.
A jeste pod carou: testovani kabelu a dalsich vifikundaci ma cenu jen kdyz ma clovek zmaknutou akustiku. Jinak je to fakt pocitarstvi. I diky tomuto pocitu jsem si supru nechal.
Takze hlavne v klidu a pohode, s tvou sestavou bych nic drazsiho neresil. Myslim, ze mam doma trochu kvalitnejsi a staci mi to. Pokud ti ale bude hlodat cervicek a chces se vrhniut do spiraly nikdy nenalezenutelneho uspokojeni, zacni si pujcovat kabely vseho druhu... bud tomu propadnes, nebo to rozumove ustojis jiz na zaklade realne osobni zkusenosti.
Toliko za mne...

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PítrsPraha chce se mnou soutěžit v zábavnosti. To je výzva :mrgreen:.
Chybí mi praxe se síťovými kabely, tak zkusím a uvidím. Logicky se mi to příčí.

Repro narážku nechávám vyšumět. Znáš ty MA?

Taky můžu napsat, že se máš zbavit beden, protože jsou to šmejdy. Nic to nestojí a je to zábava.

Ohledně konstrukce kabelu. Každý pramen je izolovaný, vícenásobné stínění a různorodost materiálů.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Napsat to muzes, ale vzhledem k tomu, zes je nikdy ani nevidel, natoz slysel, byl by to jen irelevantni zvast.

Dvojky jsem slysel. Jsou prtavy, lehoulinky. Hrajou zatazene, nevyrazne, logicky jim chybi pasmo od strednich basu nize, spodek jejich pasma, kde sahaji na sve konstrukcni limity, je blato. Maji sve jasne slysitelne zabarveni (vibrujici ozvucnice?) a nic moc dynamiku. Zvuk z nich je takovy ospaly. Paroval bych k nim spis Yamahu s jejim vyraznym ostrejsim zvukem a skvelym rozlisenim (na te jsem je i slysel) nez nabasovany a na stredech medove zabarveny NAD.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

svartenatt píše: Ohledně konstrukce kabelu. Každý pramen je izolovaný, vícenásobné stínění a různorodost materiálů.
Jak opsane z nepovedenyho letaku *bravo* . Zapomnel jsi dodat, ze je hezky barevny a to i uvnitr...

Rychle ses z fanatickyho popirace vlivu kabelu zmenil na zapalenyho fanouska hezkych kabelu :-D . Oboje nesmysl na n-tou.

Mimochodem, to, ze je kazdy svazek izolovany, je velmi unikatni, ze. Svedci to o kvalite kabelu... :-D .

Ale k veci: tahle Pangea (original) byla v moji sestave propadak. Oproti stock kabelu sice zlepsila dynamiku, ale celkove byl zvuk divne rozpadly a nervozni. Dlouho lezela v supleti, pak jsem ji dal aspon k subu v sekundarni sestave na ozvuceni telky.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 10 črc 2017 23:26, celkem upraveno 1 x.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Je s tebou zábava.
Jsem hluchý, tak nevím jak to hraje :mrgreen:.

Ale hmotnost 10 kg na regálovku je málo? Tak to máš papírové bedny.

Můžeme pokračovat ve ztrapňování.

Už jsem pochopil ty tvé konflikty se všemi a skoro ban na fórech.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Spis jen nemas zkusenost a srovnani. Plyne to i z toho, co pises o kabelech....

Jen pisu, jak mi MA znely. V te dobe jsem jeste mel Shany E-500 a s nima je srovnaval. Ty nebudes znat. Chvili jsem zvazoval vymenu Shanu, proto jsem zkousel, poslouchal a hledal. A nechal si je dalsich par let :-) .

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PítrsPraha, haha *2thumbsup*.
Už se mi zdá zbytečné na tebe reagovat. Na mnoho věcí jsi neodpověděl, překrucuješ, lžeš a napadáš nesmysly. Už se nepokoušej, zase to bude stejné. Tečka za tebou.

Po celé té době, co jsem tady na fóru, jsem našel 3 typy lidí.

První jsou konstruktéři, elita fóra, která má většinou pravdu. Znalosti, zkušenosti a argumentace je jasně rozlišitelná.

Druhá. Uživatelé, kteří se snaží něco zjistit a naučit se. Normální lidi se zájmem o zvuk.

Třetí je rakovina fóra. Sebestřední zbohatlíci minulého režimu. Navážejí se do zbývajících skupin. Nic moc neví, sledují marketing firem a hifi studií. Ve všem mají pravdu a musejí ji ukázat ostatním.

Bylo by dobré, kdyby tu byla většina z druhé skupiny, ale třetí vítězí.

Tady je největší žumpa všech diskusních fór.

slimy

Příspěvek od slimy »

slimy píše:Svarte.

Byt tebou, radsi mlcim.
Nedisponujes ani elementarnimi znalostmi ( viz. tve prispevky ) fyziky, chemie, elektrotechniky etc., psani ti taky moc nejde.
To, ze se pokousis o trapne - radoby vtipne - glosy na ruzna temata, uz jen korunuje tvoji hloupost.
+

Jsi vedle jak ta jedle.
O hifi a hifistech nevis vubec nic!

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ty jsi taky případ. Citovat sebe v jiném vláknu je trochu imbecilní.

To je už zoufalé

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Ježišmarjá ogaři,v co se to zas svrhlo :o Nechte toho napadání a honění trik a řešte hifi ;)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Nebo hudbu ;) Napádá mě,když vidím jak se to vyostřuje,co tak napsat,který interpret Vás uklidňuje ve vypjatých situacích ;)

Odpovědět