Teti

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Teti

Příspěvek od fox »

To raménko bych neřešil. Myslím, že k vintage gramofonu patří. Navíc se pořád, i když v trochu jiné formě, vyrábí.
http://www.analogueseduction.net/produc ... arm_SME-M2
Rameno jsem seřizoval podle této šablony. SME 3009 podle šablony pro SME309. A spletl jsem se asi o půl mm.
http://www.analogueseduction.net/produc ... AVID-AGSME
Pro klid duše se raději se zeptej u prodejce.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Škoda, že pro Rowinga je do Anglie trochu daleko. Ten umí každý gramofon seřídit podle svého počítačového programu takřka na desetiny milimetru.

Kabely dej stříbrné Van den Hul a konektory WBT. Bude to poznat. Denon DL-304 má pouze 0,18 mV.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Teď mě ještě napadlo, nejsou prostřední trny, jak píšeš, nižší záměrně ? Když položíš LP a dotáhneš je clampem, deska se napruží a srovná. U šroubovacího clampu Orbe je efekt opačný. Na talíř k trnu se vkládá podložka ve tvaru čočky, která po přitáhnutí našponuje LP opačně a to potom perfektně přilne na talíř.

Obrázek

Je to ten kroužek v pravém rohu. Má mírně zkosenou venkovní hranu. Když se podloží pod LP, trochu /asi o 2mm/ ji nadzvedne. Při dotažení se deska kolem něho prohne.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

...nic proti a co deformace lp pri tom sroubovani trnu ??
ono pri par pouziti to tak poznat nebude... ale casem by mohla i prasknout ne ??
... no nevim dnesni plasty prdlajs vydrzi -praskaji po dotyku ci po malem stari - uz to neni jak kdysi... a kdovi z ceho ty lp dnes delaji... doufejte ze z toho sameho slozeni co kdysi.

jinak pekna masinka.... *thumbs up*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Jedná se jenom jeden až dva milimetry. Vinyl je dostatečně pružný a lehce to vydrží. Ten, kdo to vymyslel, určitě nebyl žádný blbec. Navíc spousta LP je různě prohnutých a přitlačením se na talíři srovnají.

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Vyuzil jsem vyhodne nabidku a vydrazil jsem Sony Tuner ST-SE700. Stal me jenom 8 liber a do druheho systemu se bude super hodit.

Obrázek
Obrázek

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Muj prvni "hifi" zesilovac. Cinsky elektronkovy Audioromy FU29 s udajne 25w.
Pri vyssich hlasitostech se docela zadychval. Spatne odruseny, takze tak neustale dochazelo k 50HZ bzuceni.
Dalsi nevyhoda byla pouze dva vstupy. Zesilovac byl pomaly a kdyz to band rozjel, tak se detaily slily do sebe.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

....Karas zhavime... :lol:
ne jinak lampac je fajn... furt lepsi zadejchanej nez nejakej tlumclun vajicko...
ps a neslo by nejak oddalit ty trafa a odstinit jej a lepe uzemnit ci prolit lakem trafa ? - proste prekopat bednu ?

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Jeste jsem nenainstaloval upgrady, ale prikoupil jsem i olejicek od Michell

Obrázek

Jeste stribrny dratek, RCA conversion kit + novou prenosku a bude to

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Tak uz jsem koupil doporucovanou a opevovanu prenosku Denon Dl304. Doma ji jeste nemam, ale behem pristiho tydne by mela dorazit.

Obrázek

Podarilo se me ji koupil s vyraznou slevou zde: https://www.forumhifivisual.co.uk/prod. ... t_idx=2938 Opravdu jsem videl,ze se prodavaji i kolem £400. Treba i na nemeckem eBay. Ted jen doufat,ze vse bude v poradku.

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Dneska me prisli jumper cables na repro. (propojuji tweeter se stredobasovym menicem)

Obrázek
Ilustracni obrazek - ja mam verzi vidle - vidle

Ciste stribro, litz-wire.

JJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJR »

Sice píšeš "Litz Wire", ale vypadá to jako "Solid" , čili plné dráty ??? :?:

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

JJR píše:Sice píšeš "Litz Wire", ale vypadá to jako "Solid" , čili plné dráty ??? :?:
Mas pravdu rejpale, je to solid silver wire, each jumper uses two double balanced litz braids for advanced noise suppression and EMF rejection.

http://www.connexaudio.com/speaker_cables.php

Eight cores per jumper with 0.6mm 99.99+% solid silver conductors in oversize PTFE Teflon insulation for a 99.9% air dielectric.
Each jumper uses two double balanced litz braids for advanced noise suppression and EMF rejection
Terminated with your choice of LOK® Silver banana plugs or spades (please advise as to your preferred configuration below) and soldered with WBT high percentage silver audio solder

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Tak a po delsi dobe nejake upgrady:
Prikoupil dalsi Hard disk, ktery bude slouzit jako zaloha a pekne spinkat v supliku :) Western Digital Elements 2 TB - Black External Hard Drive do USB
Obrázek

No a konecne jsem se rozhejbal doresit svuj digital a jako zdroj budu pouzivat iMac s dualnim Windows7 a Jriver Media 16.
Proc jsem se nakonec rozhodl pro Mac a nestavel sve vlastni PC? iMac vypada krasne, super display a vsechno proste funguje. Jednoduse mohu upgradovat ram.
A vzhledem k tomu, ze jsem to kupoval eBay, tak me to vyslo i levneji, nez kdybych si music server stavel sam. Jo a abych nezapomel, to nejdulezitejsi je to,ze je to ultra tichy pocitac.
Obrázek

Dalsi upgrade jsou nove kabely pro super tweetery vyrobene z cisteho stribra. Je to vylepsena kopie od Tannoy. Fotka bude priste.

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Stribrne propojaci kabely na Supertweetery (na fotce pouze jeden kabel, koupil jsem je v paru).
Jak jiz nazev napovida, jsou z praveho stribra. Pres den slouzi jako audiofilni kabely a vecer pro zmenu jako blistiva ozdoba na krku toho nejvetsiho frajera 8-)
Obrázek

Odpovědět