vince

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vince
Příspěvky: 72
Registrován: 27 lis 2008 16:30
Kontaktovat uživatele:

vince

Příspěvek od vince »

Zdravím všechny na foru.Jako nový člen bych se měl představit.Je mi čerstvě 18 let a jsem studentem Gymnasia v Kladně.Mými zájmy jsou hlavně basket,mtb,lyžování a nově i vše co se týká audia.K lepšímu zvuku v mém pokoji vedla hodně dlouhá cesta,zejména kvůli finančním nedostatkům(víkendové a poškolní brigády prostě moc nevynáší).Už kolem 13-14 let jsem zjistil,že zvuk dvou plastových bedýnek genius mi nestačí tak,jako mým kamarádům.Zalovil jsem proto v kapse a kasičce,a zakoupil v Tescu "lepší" 2.1 plastové bedýnky Tsunami :D ,které se doma moc dlouho neohřály,protože jsem v jednom obchodě zaslechl logitech Z4,které jsem okamžitě nakoupil.Na svou cenu výborné 2.1čky s poměrně prokresleným zvukem.Jenže tou dobou jsem objevil krásu vyššího datového toku u mp3.A tak jsem zakoupil v té době nejvyšší 2.1 set od logitechu Z2300 a novou zvukovku,a pc jsem opatřil převážne pasivními chladiči.Ale ty středy se mi nějak nezdály... .Tak jsem se sestrou vyměnil z4,za solidní mikrosystém,který vůbec nebasoval,ale hrál z dvoupásmových a poměrně fortelných boxů přehledné středy a čisté výšky.Vše jsem to zapojil přez výhybku na kartě,a po pečlivém nastavování jsem se dostal k poměrně vyváženému stereo zvuku.Jenže na filmy to moc nebylo a já zatoužil po DTS.Po ročním odebírání sterea/videa jsem získal hrubý přehled a začal pokukovat po nějakém recieveru.Po letním lopotění v práci jsem zakoupil nový,zabalený reciever yamaha rx-v461 za neodmítnutelnou cenu 4500 se zárukou(v té době se prodával za 10k).Poměrně vybavený model s pro mě převratným zvukem jsem napojil digitálně do pc,přehodil na něj reproduktory a sub a nastoupila velká spokojenost.Po automatickém nastavení byl zvuk zase o ůroveň výš.Pak jsem objevil audioweb a dostal jsem se do tzv. bastlící fáze.Sub jsem rozebral opatrně vytlumil, abych příliš nenarušil objem ozvučnice,vyměnil vnitrní kabeláž,vymazal tmelem všechny spoje a vyměnil zesilovač i trafo za 100w aldax,který mi postavil a oživil děda,který do toho dělá ,celé jsem to postavil na odhmotňovací hroty,vyměnil povrchovou ůpravu za imitaci dýhy a bylo hotovo.Změna nastala i v bedýnkách od sestry,kde jsem vyměnil výhybky za shodné s kvalitnějšími součástami a samozřejmě vyměnil kabeláž.Až teď začalo mít smysl ukládat sbírku cd ve flacu do pc.Reciever jsem ale vyzkousel na strejdových regálech denon (samý kevlar,dýha,hliník,zlato a titan) a dospěl k názoru,že výměna reroduktorů bude nutná.Naspořeno mám,teď se spíše pídím po nejlepší ceně a kvalitě a sladění sestavy.Myslím,že když by tu psal svou cestu k současné aparatuře nějaký zdejší ostřílený hifista,musel by o tom napsat spíš knihu.Je jasné že pro 99 procent lidí zde bude moje sestava spíše k pousmání,ale ůplné dno to není :D .Plánuji na to napojit nějaké wharfy nebo mourdanty.Každým prodavačem doporučovaná sestava heco victa sice hezky vypadá,ale takhle nedetailní zvuk nemám doma ani teď.Jinak poslouchám hlavně rockl(AC/DC,Ozzy a spol.),někdy punkrock a mám rád cokoli dobrého s akustickou kytárkou.No to by bylo asi všechno.Doufám,že je tu pohodička,zatím mi to tu připadá fajn *palec* . Vince

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od efičák »

Ty slyšíš, Vinci!
*thumbs up*
Výborně.
Zajdi si na exkurzi do Xavianu, když tam bydlíš.
Mia není na rock, ale XN125 už umí dost.
No a něco by sis mohl postavit. Barleta prodává skenspíky a vify.

To se zvukem Heco Victa je milé. Nedal ses. *palec*
Já jim chválím marže a zpětné bonusy, jenže hlavní je zvuk.
Začátek ti plně schvaluji, Audioweb poskytuje vynikající informace a základy.

Tak tě vítám.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od Mike »

Vítám tě na našem foru,každý jsme nějak začínali a je dobré když ti poradí někdo zkušenější od toho to forum máme. Repro Mourdant short není špatná volba ani wharfedale nehraje špatně. Na Xavian bych si dal trošku pozor třeba pro mě je to bedna se zapatlaným bassem a když se k tomu dá NAD zesilovač tak jsme náhle v "hiendu" neboli ve vysokém konci. Pokud můžu poradit koukni se po něčem z druhé ruky ušetříš a bude to hrát lépe než tady psané nové repro.
Užívej si hudby.
Zdraví Michal

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: vince

Příspěvek od korys »

Ahoj vinci!
To je krásné a hlavně úpřimné vyznání.Přeji mnoho radosti s naším koníčkem a doufám,že Tě nerozhodí ani někdy štiplavější názory,když na ,,fórum'' padne deka,nebo neúspěch při hledání a ladění toho svého vysněného posloucháníčka.To se taky jako všude občas stává,ale tady se zatím vždy vyčasilo :) .Jsem moc rád,že si mezi nás přišel,bo kolikrát se už nám zdá,že HiFi hyne nezájmem mladých a masy jsou v uspěchané mobilní době válcovány výrobci PC a ipodů.Držím palce. *palec*

Uživatelský avatar
vince
Příspěvky: 72
Registrován: 27 lis 2008 16:30
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od vince »

Moje sestavička doznala menšího upgradu.Jednak o ms avant 902i,ale také Harman/Kardon cdr20,který jsem sehnal od známého v perfektním stavu za perfektní cenu.Byl nevyužit,a finanční krize dopadla i na jeho domácnost.V odborném servisu byl označen za "jako nový" .Čekám na zánovní integrovaný zesilovač hk 970.Kabely mám zatím cysy a jsem spokojen-po použití pár barevných bužírek vypadají docela draze :D a lepší by v mém případě zatím asi neměly smysl.Zdrojem signálu je buď cdr-ko,nebo pc se zvukovkou auzen x-plosion přez optický kabel hama.V racku mám také reciever yamaha rx-v461,který používám na filmy a prozatím i na stereo (nehraje to vůbec špatně).Repro se zatím ještě rozehrávají,ale už teď jsem spokojen.Už,aby je živil ten harman.No,pro plnou spokojenost by to ale chtělo vyhrát v loterii.

Uživatelský avatar
vince
Příspěvky: 72
Registrován: 27 lis 2008 16:30
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od vince »

Tak jsem pořídil dynavoice sw-10. Je to paráda. Pevné, rychlé basy, přesně jak jsem si přál. Ale s Hi-fi nejspíš na delší čas končím. Od té doby, co mám bycí v pokoji mne už poslech nebaví tolik jako dřív. Ta 22´ kopák se jednoduše do desetipalcovýho basáku nevejde, i když se snaží jak může. Nové blány mě vyšly zhruba na 6k, činely na 12k, takže jsem veškeré úspory vyčerpal a na Hi-fi už zbylo akorát na ten sub. Ale celkově je to zklamání. Na mému vkusu konečnou aparaturu bych potřeboval neúměrně mnoho peněz. Nejspíš přejdu na pořádná sluchátka (přál bych vám ten pocit, když hrajete bicí vaší nejoblíbenější skladby a ta vám přitom hraje do uší). Docela se mi tu líbilo, především ze začátku. Poslední dobou to tu za moc nestojí. Někteří se snaží rozhýbat diskusy typu bassreflex/uzavřenka, páskáč/kaloťák atd.. Ostatní témata už taky za moc nestojí. Tak si dám na čas pauzu, třeba se to tu opět zvedne k lepšímu. Zatím vám všem přeji příjemný poslech vašich nejoblíbenějších fláků. Ať vám to hraje!
Vince

Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od Jirka83 »

S bicima to mas tezky, s kytarou to jde o dost lepe :) Preju ti, at se nekdy v budoucnu od pocitu zklamani oprostis a zacnes zase poslouchat...

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od Mike »

Vince

To je dost radikální změna názoru na hifi. Zase bych ho tolik nezatracoval. Je jasný že když jsis koupil bicí že to je jiná liga. Já sám jsem zažil jednoho bubeníka kterej byl pekelně rychlej a řezal do toho v pokojíku 3x4 metry seděl jsem s ním asi dvě hodiny a pak jsem vyšel ven a byl jsem zelenej jak hruška.
Ten akustickej tlak mě mírně řečeno rozesral. Ted dynawoice ti schvaluju slyšel jsem ho a je to hodně dobrej woofer nejlepší v ceně do 20K.
Spíš jde o to co od hifi čekáš a kolik na něj máš. A taky neznám moc hifistů hudebníků něco na tom asi bude.
Jinak stále platí pozvání do mé skromné místnůstky na ty moje prdítka.
Muzice zdar !

c_one
Příspěvky: 32
Registrován: 13 srp 2009 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od c_one »

to mas jasny, ze sestava ti jako zivy bici hrat nebude, kor jestli mas nejaky solidni, sam hraju v kapele a v den, kdy jdu hrat, zejmena potom co jdu hrat, uz poslouchat nejdu, to se neda, clovek je posazenej v tu chvili jinak, stejne si myslim, ze az si treba dodelas sestavu bicich do faze, kdy s nima budes na 100% spokojen, k hifi se vratis, byla by to skoda toho nechat, myslim ze uz ted ti to bude hrat vyrazne lepe jak 90% domacnosti...

Uživatelský avatar
vince
Příspěvky: 72
Registrován: 27 lis 2008 16:30
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od vince »

Bohužel si všímám věcí, kterých si běžný posluchač nevšimne - třeba když se haitka po úderu rychle rozevře a hned na to zavře a utlumí. Je to opravdu velmi častý zvuk, který se vyskytuje téměř v každé druhé písničce, ale všimnete si ho jen obtížně - je třeba to někdy slyšet samostatně, protože přez ostatní činely se ho nedá napoprvé všimnout. Ano, každá haitka hraje jinak, ale já investoval do té, kterou používal Chad S. z Red H. v dobách By the way- věřte, byla to velmi drahá věc do sestavy :). A je to album, které mám hodně, hodně naposlouchané. Samozřejmě zvuk není zásadně jiný, ale nestačí to (něco jako drum´n bass na ragálovkách). Ta dynamika je i při velmi jemné a tiché hře naprosto neuvěřitelná. To samé platí o snaru (rytmičák). Můžete na něj hrát velmi velmi potichu, že by se kdokoli ve vedlejší místnosti pohodlně vyspal do růžova, ale pořád je ten zvuk cítit v těle. Tohle žádné běžnému smrtelníkovi dostupné bedny nezahrají. Už chápu koncept super-svalnatý zesilovač s poměrně málo zatížitelnými bedýnkami. Kdybych s Hi-fi začal později, nejpíš bych tohle nepociťoval. Bohužel, ucho jsem si už vytrénoval a nedá se nic dělat. Kamarádi z kapely si myslí, že jsem se zbláznil, když jim popisuji, jak při poslechu "vidím" 2 kytaristy a zpěváka uprostřed, který v určitých částech písničky popojde kousek vpřed, nebo vzad :D. Všichni jsou nad míru spokojeni s integrovanou zvukovkou realtek a mikrobedničkami genius. To je můj problém.....

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: vince

Příspěvek od sostakovic »

Zdravím,
pročítám vaše vlákno a varuju před sluchátkovým řešením.
Také jsem si dříve myslel, že sluchátky vyřeším problém akustiky poslechového prostoru.
Nedopadlo to tak, dopadlo to výstavbou oddělené poslechovky.
Tím neříkám, že sluchátka nemohou někoho uspokojit. Já do té skupiny bohužel nepatřím.
Rád si sluchátka poslechnu, ale pokud si můžu vybrat, zvolím reprobedny.
Sluchátka (kvalitní) produkují detailní zvuk, ale jak píšete " zvuk cítit v těle" není.
Každý má jiné preference. Třeba vám budou vyhovovat. Každopádně chce to vyzkoušet.
Přeju mnoho radosti z poslechu hudby!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dagonov, FS a 7 hostů