Vyber zesilovace ... Pioneer vs. vintage Pioneer?

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

Vyber zesilovace ... Pioneer vs. vintage Pioneer?

Příspěvek od Enjoy The Silence »

Zdravim vsechny.
Jak uz je v nadpisu uvedeno. Vybiram zesilovac.
Momentalni sestava je docela na houby a nadesel cas upgradu. Vlastnim - receiver Yamaha RX - V463, bedny Heco Victa 500 (ja vim zadna hitparada). Na ceste mam Minidisc SONY MDS - JE510, bude slouzit jako DAC ( mam jeste cca 70 minidisku s prenosnym MZ - R30). Ale nejradeji posloucham cd z Onkyo DX-7711, coz je dle meho velmi povedeny CD player a ten si rozhodne ponecham.
Repro budu upgradovat v prosinci, nejspis pujdu do nejakych z druhe ruky.... nejspis Aurum Cantus Melody M-103.
Nejradeji posloucham Depeche Mode, The Cure, Faithless, Front Line Assembly, Moloko, Jamiroquai, RATM..... ale rad si krome dechovky poslechnu vse.

Tolik pro predstavu. Vim, ze jakykoliv zesilovac bude prinosem oproti stavajicimu receiveru.
Nejdrive jsem mel jako zesilovac vybran PIONEER A-A9-J, z nemeckeho ebay se da poridit za cca 11000 Kc novy. Docela me zaujal i svym zjevem, byt mam rad stribrne komponenty a on existuje jen v barve grafitu.
Pak jsem ale na netu "objevil" vintage kousky Pioneer SA-9800 a 8800. Velmi me zaujali jak svym designem tak kvalitou. (jsem porad nadsen i z meho starsiho CD playeru, proste mackat jen ta tlacitka na nem je zazitek) 8-) Zejmena kombinace PIONEER SX-D5000 a Pioneer SA-8800 me velmi zaujala viz. http://www.youtube.com/watch?v=X2yGO0pC ... re=related Nejspis by se dal PIONEER SX-D5000 pouzit jako predzesilovac a zaroven i tuner? Popravde v tom zapojovanim zesilovacum k sobe se vubec nevyznam...

Bohuzel nemam moznost je oba (PIONEER A-A9-J vs Pioneer SA-8(9)800) slyset na vlastni usi. Tak me zajima vas nazor. Co byste vybrali vy a proc? Popravde jsem cim dal vice "naladen" na vintage kousky od Pioneeru.
Dekuji za odpovedi. *klanimse*

Edit - teda to je elaborat, snad to nekdo docte az do konce. *thumbs up*

Prosim o prerazeni ze Kdo je kdo do Potřebuji poradit.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber zesilovace ... Pioneer vs. vintage Pioneer?

Příspěvek od fox »

Mám doma 8800. i 9800. Zesilovače jsou sice staré ale dobré. Doporučoval bych 8800. Jeji cena je do osmi tisíc Kč. Když se zesilovač rozhodneš prodat, nebudeš mít velký problém, protože se jedná o sběratelský ceněný přístroj.
Kupuj pouze přístroj, který je pohledově nepoškozený.
Je dobré mít známého, který umí udělat servis. Nejde o nic složitého, ale sem tam je třeba očistit kontakty.

Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

Diky za prispevek. 8800 vs 9800 - budu vybirat podle toho co najdu v lepsim stavu. Je asi jedno ktery z nich? Nebo se ti zda 8800 dokonce i lepsi?
Pokud by mel nekdo tip na nejakeho sikovneho servisaka v Praze, prosim o PM. Nejlepe ne nejakeho nadsence, ktery se vyzna.

capouch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capouch »

Přesně jak píše fox, na těchto mašinách se už neprodělá i když je budeš chtít časem prodat. Já měl 8800 a kdybych nenarazil na to co mám teď tak ho mám dodnes. Dokáže si poradit s kdejakou bednou, není to žádné ořezávátko. 9800 přímo neznám, ale už jsem četl nějaké recenze kde vycházel 8800 o něco lépe, ale asi bych to taky neřešil. Vezmi ten který seženeš v lepším stavu. V Praze se neboj že bys nesehnal servisáka. Já vím o dvou u kterých jsem osobně byl a jsou i jiní. Prohledej i toto forum.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

9800 byl nejvyšší model modré řady. Není jich tolik jako 8800. Proto bývá o dost dražši. Liší se tím, že má 2x100W na kanál, je konstrukce dual mono a má gramofonový MC předzesilovač. 8800 seřeneš za cca 300 euro, 9800 jsem viděl i za 1000 euro. Já jsem mezi nima žádný velký rozdíl nezaznamenal.

Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

Diky za odpovedi.
No ten gramofonovy predzesilovac by se casem asi mohl hodit...
Tady se jeden nachazi http://cgi.ebay.com/PIONEER-SA-8800-AMP ... 858wt_1137 , ale stav asi neni zrovna nejlepsi. Kdyz tam vidim ten odrbany dreveny kryt, da se sundat?
Kdyz se podivam na tento obrazek, neni mi jasne jakym kabelem se tam pripojuje nejaky ten predzesilovac? Nejak tam nechapu ty svorky, ty jsou oddelatelne? (asi hloupy dotaz :oops: )
Obrázek

capouch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capouch »

Brej večír, ty svorky neřeš, ty oddělují vlastní předzesilovač od koncáku, kdybys třeba chtěl použít jen předzes a koncák měl jinej nebo naopak. Gramofonový předzesilovač ten Pioneer obsahuje, takže gramec připojíš přímo na ty vtupy PHONO1 nebo PHONO2 + zem. V případě že bys použil externí gramofonový předzesilovač, pak to připojíš kamkoli jinam - předpokládám TUNER nebo AUX (na jednom budeš mít asi CD)

capouch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od capouch »

A ať už koupíš kterýkoliv, možná bych se zamyslel nad odstraněním těch "pérkosvorek" a nahrazením normálními terminály na banánek/vidličku. Když ty svorky vyhodíš tak je tam místo na nějakou destičku s těmi terminály, a když to budeš chtít pak třeba kvůli prodeji uvést do původního stavu tak stačí to zas přehodit a přepájet zpátky. Žádný vrtání. To bylo první co jsem tenkrát udělal.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Kupuj pouze v Evropě. V Americe mají 110/120 V. Za poštovné by ses nedoplatil.
Dřevěné boky se dají odmontovat.

Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

Diky za rady.
Na tech 110/120 V si dam rozhodne pozor.
K tem perkosvorkam - jake kabely se do toho vlastne zapojuji, ja myslel, ze tam jde normalne bananek. (ze ta svorka jde oddelat) Nebo jsem neco spatne pochopil? :oops:
Ty kabely me jednou znici *headbang*
Takze zatim vsichni spis pro vintage?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ty reprosvorky jsou pro holé vodiče. banánky ani vidličky tam nedostaneš - ale jestli nemáš nějaké milované kabely s banánkama nebo tak, tak bych to neřešil a použil nějakou kvalitní metráž s průměrem, který tam vejde.

Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

2x odeslano *thumbs down*
Naposledy upravil(a) Enjoy The Silence dne 30 zář 2010 14:15, celkem upraveno 1 x.

Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

aaa, ja to spatne pochopil. Reprosvorky nejsou problem. Ja myslel ty svorky, ktere jsou u vstupu zesilovac/predzesilovac... Proste tam normalne dam RCA kabely ne?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

prostě tam necháš ty skobičky co tam jsou. tam nemá cenu nic moc vymýšlet. ale ano, jsou to cinche (RCA).

Enjoy The Silence
Kontaktovat uživatele:

Presne toto jsem chtel vedet. *palec*
Ted uz "jen" nejaky zachovaly kousek za dobrou cenu sehnat. Asi to nebude tak snadne, jak jsem si puvodne myslel. Ale neni kam spechat.

Odpovědět