Zbynek

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

Časem sem jistě nějaké představení + pár fotek, ale založením svého vlákna dávám šanci Pipísovi napsat, jak o víkendu slyšel sestavu:

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Nevím co napíše Pipís, ale mě se to líbilo, ač moje ušiska jsou navyklá na něco jiného. Co však mohu v dobrém závidět, je místnost. Ač je velká, SF v nich hrály hodně příjemně. Pokud se chce Pipís k něčemu podobnému dorovnat, musí si doma dupnout a pokusit se přeskupit poslechové místo! :mrgreen:
On to ale dobře ví. Jinak díky za azyl, čaj, kávu, přikrývku a hlavně za parádní CD.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od efičák »

I já jsem doma zvyklý na něco jiného. Kdepak tak pěkně cizelovaný, muzikální a rytmický zvuk nemám.
Zbyňkova sestava byla úplně nová a rozehrává se do stále lepšícího se přednesu. Rozkoš z poslechu se neomezuje do špičky rovnostranného trojúhelníku. Hudba zaplňuje celou moderní místnost. Oči se těší houslařsky zpracovaným Cremonám. Nové emotivnější uložení dánského kompletu Densen, oslňuje svou důstojností a nadčasovostí. Nepodléhaje monentálním trendům, černě eloxovaný tlakově litý hliník trůní na skleněném racku. Je to silné, vidět trojici komponentů. CD B-400plus, předzesilovače B-200 a koncového zesilovače B-320.
Zdá se, že harmonická osobnost přítele Zbyňka, intuitivně vybírá a ladí své okolí, do souznějícího celku. S kladnou a přející závistí si jej beru na piedestal, jako svůj vzor, zdroj inspirace.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Peer »

Navíc má Zbyněk výborný vkus na hudbu. 8-)

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

Pánové, pýřím se nad vaší chválou a přijímám i výtky.

Přemýšlím co napsat do svého představení a pořád nevím kde začít a co napsat.

Snad že mám tři děti, jedno má občanku, dvě jsou ve věku batolecím a bydlím na ostravsku.

Jsem audiofil.

Mám rád hudbu, rád ji provozuji aktivně (sporánová a altová zobcová flétna), ale více a více ji konzumuji pasivně.
Jsem audiofil, který hi-fi bere jako prostředek k dosažení cíle - a tím je hudba a emoce s ní spojené.

Emoce, vjem z hudby, o to mi jde. Hudba mě umí aktivovat i ukojenšit. U některých skaldem si podupávám do rytmu ("Legs" ZZ Top), jiné mě dostanou přímo do taneční euforie ("Kalasnikov" od Gorana Bregovice), další mě spolehlivě dojmou ("Largo" z Dvořákovy „Novosvětské“).
Díky poslechu hudbyse mi umí vybavovat dávno zašlé vzpomínky.
S hudbou se mi také mnohem lépe relaxuje. Takový večerní poslech se sklenkou červeného je pro mě bezvadné uvolnění.
Btw.: mám odpozorováno – vložím-li v autě do přehrávače „Nevermind“ a osolím to nahlas, nějaká neviditelná síla mě nutí pořádně přišlápnout plynový pedál a stávám se agresivnějším.

Hudba je pro mě legální droga, kterou konzumuji.
Před pár lety jsem přišel na to, že pomocí lepší a lepší aparatury se můj prožitek z hudby zvětšuje a zapadl tak do onoho nekonečného kolečka výměn komponentů. Nejsem tomu rád, stojí mě to peníze, ale nemůžu si pomoci :(

Pipisem zmíněné "...zkus ztratit nechuť k doladění sestavy o nějaký ten síťový kabel, filtr a kvalitní usazení reprobeden..." naprosto beru, ale já jsem v tomto naprostý opak Peera.
Elektriku neřeším, ta je od trafačky nově vedena před třemi lety. Samozřejmě měď.
Kabely jsem koupil kvalitní (signálové DH Labs "Air Matrix", reproduktorové C4Y "Squirmy" - Ekimu za odměnu za marketing) a do nějakého dalšího šachování se nepouštím.
Žulu pod repra jsem po roce a třičtvrtě soužití se SF nenechal udělat.
Peer je v tomto perfekcionalista. Sedne-li ke své sestavě, ví, že udělal maximum pro dobrý zvuk a více z toho nevytáhne. Já to vyřeším změnou komponentů. Hudba je droga a dávky drogy musí být postupně zvyšovány.
Takže tak v krátkosti.

Co poslouchám? Hlavně jazz, world music, klasiku a (jak to přeložit?) "singer-songwriter".
V první trojce mám celkem jasno, pak už je to "bez udání pořadí".
1. Leonard Cohen
2. Tom Waits
3. The Beatles
Simon and Garfunkel, Oscar Peterson Trio, Esbjoern Svensson Trio, Jacques Loussier Trio, Jan Garbarek, Manu Chao, Goran Bregovic, Ali Farka Touré, Prince, Clannad, The Pogues, Nerez, Zuzana Navarová, Hradišťan, Vlasta Redl, Radůza, Jaromír Nohavica

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od lachim »

zbynek

budeš litovat každého dne bez.....

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

lachim píše:budeš litovat každého dne bez.....
Lituji každého dne bez SF "Stradivari" :D

Pipís:
- umístnění repro je výsledek opakovaných pokusů. Místnost znáš, je větší a chci-li mít basy jak mám rád, musí být basreflex u zdi.
- signálové kabely. V listopadu jsem měl na víkendové odpoledne zapůjčeny signálové Sharkwire a Cardas (někde mám i typ poznačený) a celé odpoledne jsem měnil a poslouchal. Ve zkratce: u každého kabelu jsem měl pocit, že něco chybí a něčeho přebývá. U žádného z nich jsem neměl pocit "to je ono", "ten je nejlepší". Bylo to sice zabité odpoledne, ale mám teď klid v duši - vyzkoušel jsem to. Na druhou stranu - těch pár testovacích skladeb jsem si pak nemohl dva měsíce pustit, jak jsem jich měl plné zuby.
- žula. Než si nechám udělat u kameníka žulu, to dřív vyměním repro ...
- síťové kabely. Pořídím až budu mít řádově dražší aparaturu.

Obrázek

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od lachim »

zbynek

pěkný pokoj. hezky zařízené. ( nevadí ta holá podlaha mezi gaučem a sf
??)
kdyby jsi měl ještě ty pipisem navrhované kabely, bych ti gratuloval!

budeš litovat každého dne bez...

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

pipis, lachim - pánové, mě nezvykláte. Síťová šňůra za CZK 2.000,- (a to je jistě nějaká levnější) = 6 nových CDček z Amazonu. Cdčka (a spořínek v srdci) u mě vítězí.

Koberec - jednak snadný úklid, jednak snaha nedat záludným alergenům šanci mě vedli k zanevření na koberce. Asi na věčné časy.
Z hlediska akustiky mínus, ale jinak samá pozitiva.

Přidám ještě tři žánrové snímky:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od korys »

No teď koukám jako blázen na tu komplexní fotku.Jakou máš vzdálenost mezi bedýnkama a z jaké vzdálenosti posloucháš? Co stereoprostor a báze a hloubka?Nebo ta fotka tak zkresluje?

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od lachim »

zbynek

ty sf stradivari by se ti tam fakticky moooooc hodily!!

když ušetříš za 150 kabelů po 2000 Kč...tak je tam máš!!
na hifi je třeba ušetřit. ne vydělat!!
:)

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

korys píše:Jakou máš vzdálenost mezi bedýnkama a z jaké vzdálenosti posloucháš?
Rovnoramenný trojúhelník o straně cca 3 - 3,5 metru (neměřil jsem to nikdy).

Místnost je velká a snesla by větší repro. Snad časem něco pořídím.
lachim píše:zbynek
ty sf stradivari by se ti tam fakticky moooooc hodily!!
když ušetříš za 150 kabelů po 2000 Kč...tak je tam máš!!
na hifi je třeba ušetřit. ne vydělat!!
:)
Ne ne ne! O bývalém (cca rok 2000) GŘ VÍTKOVICE a.s. panu Novákovi se tradovala údajná historka z dob jeho emigrace v USA. Tehdy měl jako mladík být prodejcem v autosalonu značky LEXUS. Údajně si tam nějací starší američtí manželé měli prohlížet nějaký z top vozů a prohlásit o něm, že "je to drahé".
On jim briskně měl odpovědět: "To auto není drahé, to jen vy málo vyděáváte".
Nechci spekulovat nakolik je to pravdivá historka, je mi to v zásadě jedno. Jen když se dívám na Stradivari, říkám si " nejsou drahé, to jen já málo vydělávám".
Takže žádné šetření, musím jen víc vydělávat :)

boxer

Re: Zbynek

Příspěvek od boxer »

Trojúhelník 3,5x3,5x3,5 m poslechu byť ve velké místnosti je o poslechu kulisy nikoliv detailů z těchto bedýnek.Posun beden ke zdi sice zvýší pocit basů,ale nejsou detailní.
Při vší úctě Zbyňdo,kdyby jsi udělal poslechový test trojúhelníku 2,20x2,20x2,00-2,20,natočil bedny ,aby se protínaly osy repro cca 15-20cm za tvojí hlavou a bedny dal ode zdi tak 50-60 cm k zadní stěně beden,bude poslech i při měnší hlasitosti v poslechovém místě detailnější a pohodovější.Mezi poslechové místo a repro dej na zem (alespoň na zkoušku) deku.

A dej vědět,ajk se ti líbil zvuk. :idea:

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od lachim »

zbynek

já to právě psal jen a jen ironicky

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od korys »

Než jsem se k tomu doklepal,tak už to boxer s Pipisem vlastně naťukli :D Vím,zvyk je železné triko,ale já si troufnu ještě trošku polemizovat,že i těch 2,2m je už na ně celkem dost,pokud mají mít vyvážený přednes i s přirozeným podáním prostoru a zaostřením.Ale jak si již vlastně naznačil seš už adeptem velkých beden,takže není co řešit.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti