Zdeny

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

http://zdeny.rajce.idnes.cz/HiFi_4.11.2 ... C_6456.jpg

Tak snad takto? Nevím, kde je chyba, ale obrázky prý nesjou obrázky...[/quote]

Jo, tak mně se to podaří otevřít, ale nevím jak druhým, prosím zkuste, jestli se vám něco zobrazí.
Na fotkách je sestava v obýváku, kde je tedy Teac DV50, Pass150/X2 a BW Matrix 801 S2.

Na další je sestava Pioneer řady Elite Urushi (F91, CT-93 a PD-93) a pak pohled na poslechovku, kde mám tedy tyto Pioneery doplněné o Brytson 4B-SST/BP-25, Dynaudio Special25, Lyngdorf RP1 a gramo Sanyo TP1000.

Místnost malá má asi 12m2, OP má asi 25m2.

Ten "bordel: na zemi vedle racku je zdroj k BP25 a zdroj ke gramofonu a spolu s tím 2 síťové filtry (jeden pro zdroj k BP25 a jeden k RP-1). Ještě mám jeden volný filtr, tak brzy snad upravím CD na 3-žilové zapojení a předřadím filtr i sem.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Rowing:
děkuji. prosím tě, kde dělám chybu?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Krásná poslechovka *palec* , hlavně ty Pincky, nádhera. Chci se zeptat co to máš v rozích a z jakého materiálu. Nedávno jsem byl u známého a něco podobného měl udělané z 2m půlkulatých krytů na zařivky ( nejaký perforovaný plech ) potažený hrubou latkou.Kdesi v DE to prý takhle měly ve studiu. Tvrdil že bez toho se nedá poslouchat, že krásně se vyčistilo basové spektrum místnosti. Také něco podobného budu muset vymyslet.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Krásné fotky a pěkně je umíš vkládat... :D

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Ještě se mi směj:-)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Pytel píše:Krásná poslechovka *palec* , hlavně ty Pincky, nádhera. Chci se zeptat co to máš v rozích a z jakého materiálu. Nedávno jsem byl u známého a něco podobného měl udělané z 2m půlkulatých krytů na zařivky ( nejaký perforovaný plech ) potažený hrubou latkou.Kdesi v DE to prý takhle měly ve studiu. Tvrdil že bez toho se nedá poslouchat, že krásně se vyčistilo basové spektrum místnosti. Také něco podobného budu muset vymyslet.
Konstrukce je jednoduchá: 4 1/4 kruhy z MDF spojené latěmi v rohu a v přechodu kruhu do průměru 'celkem 3 kusy latí asi 5x3cm), latě jsou osazené do obvodu kruhů. Z venkovní čísti je natažené pletivo 20x20mm a na krajových latích je přichyceno hřebíčky asi 20mm dlouhými. Vnitřek celeéhop 1/4 válce je vycpán upěchovaným dutým rounem. Na vrchní straně je na pletivu natažená jedna vrtsva dutého rouna 20mm silná. Horní potahovka je po kurhových výsečích natažena pomocí gumy a staženo, po délce je přichycena pomocí textilních ok a ta jsou navléknuta na háčcích, jež jśou naklepnuté do svislých latí.
Celek je ukotven do stropu pomocí jednoho čepu (na horní straně ) a dole je použito dvou úhelníků a šroubů.
Nic nerezonuje, látka se dá sundat kvůli praní, kdyby bylo třeba. Občas to vyluxuju pomocí nástavce na textilie a je pokoj.

Celé "ústrojí" potlačilo bouli na basech, která byla kolem 100-120Hz. Jinak není to konečná fáze, mám nachystané ještě řešení na stěnu za bedny, kde nyní mám nášlapový koberec. Ten pomáhá na vyšších kmitočtech, ale na basech ne. Proto na tutuo stěnu přijdou vodorovně uchycené půlválce směrem ven (tzn. zvenku budou duté, ty budou po celé šířy napěchované buď minerální vlnou a nebo stlačeným rounem) a přes verch použiji zase pletivo a dekorační látku. Toto bude experiment, ale soudě podle různých inspiračních foto z webů, by to mělo být lepší než teď a lepší než ten samotný koberec. Mj., ty vodorvně válce tam budou asi 4 nad sebou, tzn. zaberou výšku prakticky celé stěny (asi 2,2m, výška místnosti je 2,5m).

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

To Zdeny : Děkuji za vyčerpávající popis a inspiraci, asi něco podobného budu tvořit. Ještě malinkatý dotaz, koukám, že to nemáš uplně až na zem a nahoře u stropu také nějakou mezírku máš?

Díky Mirek

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Pěkný systém. *2thumbsup* Kudy tudy k tobě?Tohleto bych opravdu rád slyšel.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Pytel: to není úmysl, ale delší latě nebyly (dole mám tedy prostor, že pod tím mohu vyluxovta, asi 10-12cm). Nahoře to "sedí" na stropě.

Pašul? Šumperk a kousek JV směrem. Není problém po domluvě kdykoliv i ve všední den.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Tak to je kousek.Ozvu se.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

pasul píše:Tak to je kousek.Ozvu se.
NP

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Tak jsem dnes vyzkoušel spojení gramo+Pass+BW801. Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Poslechnul jsem LZ III, E.C: Unplugged (nové LP Rykodisc 180gr) a Omega-Csilagok Útján.
Proti Cd je zvuk takový pohodvější, důraznější (což pravděpodobně dělá 12´´ basáček proti 8´´ v Dynaudiích) a teplost zvuku vyrábí Pass proti syrovému Brystonu.

A teď jeden dotaz na analogové guru: pro dosažení odpovídající hlasitosti srovnatelné s CD jsem musel vytočit hlasitost na 2 odpoledne. Je to normální, takový posun proti CD a nebo je na vině slabý výstup z Projct PhonoBoxu? Existují phonopreampy, jejichž výstup by se vyrovnal CD co do úrovně? Nemám papíry k preampu, abych se podíval na parametry.

Po dnešním kontrolním poslechu reálně zvažují výměnu phonoboxu za nějaký lepší preamp. Když někdo dá tip na slušný a zaplatitelný (cc do 15-20tCZK) preamp, budu vděčný, nejlépe by bylo s vlastní zkušeností. Pokud by se dokonce našel někdo, kdo by byl ochoten zajet a vzít s sebou svůj a něco si poslechnout u mě, to by už bylo naprosoto super.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Tak to jsem zvědavej,jakej bude rozdíl,mezi těmi dvěma aparáty-už se k Tobě těším.Jsem zvědav,jestli nějaký ten lepší pream seženeš.Zastavíš se dnes odpoledne?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Zdeny:
zkus se zeptat Rowinga. Dynavector 75 mkII za cca 14 tis.

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka »

Ano, ty rozdíly v hlasitosti mezi zdroji jsou normální. Slušný předzesilovač by si s tím měl umět poradit.

U gramce zvláště pro MC je to vždy výsledek síly zesílení předku a výstupu přenosky, což může být dost velké rozpětí. Já si třeba nechal upravit Ri-audio PH1 přímo u Petra Krále na MC s velmi nízkým výstupním napětím a teď to mám velmi hlasité. V D/A převodníku jsem naopak nastavil útlumové články v analogových výstupech na střední hodnotu (nastavuje se jumpery) a mám teď CD tišší než gramec.

Odpovědět