Áčkový zesilovač k citlivým repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: Áčkový zesilovač k citlivým repro

Příspěvek od pompo »

sekal píše:
22 pro 2018 12:55
Měření není bezcenné, to je demagogie. Používá se v celém procesu navrhování a vývoje produktu (simulace; ověřování prototypu). V testech nás výsledky měření informují, jak kompetentně byl přístroj navržen, jak kvalitní v něm byly použity součástky a jak adekvátní je tedy (zhruba) jeho cena. Jinými slovy, jak seriózní je výrobce. A to je dnes velmi důležitá informace. Kupovat zajíce v pytli asi nikdo rozumný nechce.
Máš SEKALE sakra pravdu že měření není bezcenné zvláště při samotném vývoji zes .

Já ale psal že bezcenné je měřit stále dokola zkreslení kterému dosaženými parametry vyhovuje snad vše od spitzenklasse výš a na tom základě posuzovat zvukovou kvalitu. :idea:

Předpokládám že tesarpa rozdíl toho co jsem psal já , od toho co jsi napsal ty jasně rozezná . :)

Dále v testech jak uvádíš - např. recenzenti STEREOPHILE (jedni z mála kteří kvalitní meření pravidelně provádí) sami přiznávají - že je pouze doplńkové a výborné měření samo o sobě neurčuje a v žádném případě negarantuje zvukovou kvalitu přístroje (nejen amp.) Je problém tomu porozumět :?:
Naposledy upravil(a) pompo dne 22 pro 2018 16:31, celkem upraveno 2 x.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Jsou vanoce a opet to Tu zije :D.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

To zas jo ,ale to je dobře ne? :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

pompo píše:
22 pro 2018 16:14

....Já ale psal že bezcenné je měřit stále dokola zkreslení kterému dosaženými parametry vyhovuje snad vše od spitzenklasse výš a na tom základě posuzovat zvukovou kvalitu. :idea:

Předpokládám že tesarpa rozdíl toho co jsem psal já , od toho co jsi napsal ty jasně rozezná . :)

Dále v testech jak uvádíš - např. recenzenti STEREOPHILE (jedni z mála kteří kvalitní meření pravidelně provádí) sami přiznávají - že je pouze doplńkové a výborné měření samo o sobě neurčuje a v žádném případě negarantuje zvukovou kvalitu přístroje (nejen amp.) Je problém tomu porozumět :?:

A podľa čoho poznáš čo je spitzenklasse, ak nie podľa merania? Podľa ceny? Podĺa vzhľadu? Podľa PR rečí? Alebo podľ ucha? A ktoré je referenčné?
A je napr. toto
https://www.stereophile.com/content/aud ... asurements
dosť spitzenklasse ? Vyhovuje parametrami ? Cena je dostatočná pre "spitzenklasse"?
A čo garantuje zvukovú kvalitu prístroja, ak nie jeho schopnosti ten zvuk reprodukovať čo najpresnejšie? Schopnosť to zmeniť a premalovať?
Je problém tomu porozumieť? ;)
BVaudio, výroba a predaj

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Ne není problém tomu porozumět (pro mě)

Čo je spitzenklasse alebo referenčné - nechám recenzentům ,cenu nechám zcela stranou (každému dle toho jak má hluboko do kapsy).
Schopnosť to zmeniť a premalovať? toto (a podobné výroky) nějak často vypadává z vašeho slovního arzenálu ,ale souvislost s garancí kvality zvuku mi uniká. ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Zdá sa, že niekto nemá vlastný názor, ale zato má problém porozumieť.. Ideálny zákazník pre "spitzenklasse".
Ta súvislosť, ktorá uniká , je asi taká, že keď chceš vidieť cez okno realitu, nesmie byť to okno špinavé, ani krivé, ani "ružové". Lebo potom nevidíš verný obraz reality.
BVaudio, výroba a predaj

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

tesarpa píše:
15 pro 2018 10:27
Pokud by někoho zajímalo, jak se to u mně vyvíjí, tak včera jsem, díky jednomu ochotnému hifistovi z tohoto fóra, měl možnost poslouchat Luxman 550 z roku 83. Zesilovač byl "repasovaný", tzn. měl vyměněné kondenzátory apod. Hrálo to opravdu velmi jinak než můj současný zesilovač. Neřekl bych, že to dělá jen 5 % rozdílu, ale třeba 20 %, odhadem. Příští týden bych snad měl dostat zápůjčku Valvet E2, což je 2x12W, třída A, single ended (pouze 1 tranzistor na výstupu).
Tak aky je zvuk ?

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

BVa píše:
22 pro 2018 17:17
Zdá sa, že niekto nemá vlastný názor, ale zato má problém porozumieť.. Ideálny zákazník pre "spitzenklasse".
Ta súvislosť, ktorá uniká , je asi taká, že keď chceš vidieť cez okno realitu, nesmie byť to okno špinavé, ani krivé, ani "ružové". Lebo potom nevidíš verný obraz reality.
Já tomu ale rozumím :D máte to nejvyleštěnější okno skrze které je vidět skutečná realita. Ta zbylá okna v celém širém vesmíru jsou už jen ušmudlané pokřivené zkreslovače "krasohledy".

Pokud ještě někdo nepochopil vaši rétoriku tak:

nejlepší měření (BVA) = přesná reprodukce = (jak jinak) jediný reálný a ten pravý nejl. zvuk.
Cokoli by hrálo jinak = (automaticky) přidané zkreslení + musí hůře měřit než BVA ,
Pokud někdo něco z toho zpochybní je to (pouze jeho vlastní neznalost) všech existujících nejen fyzik. zákonů.
Pokud označíte jiný ne-BVA zesilovač za zvukově lepší trpíte zaručeně bludy a pomatením smyslů + jste zralý na dvojitý slepý ABX test. :lol: Nevynechal jsem něco :?:
Naposledy upravil(a) pompo dne 22 pro 2018 18:47, celkem upraveno 2 x.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Nechci se ke zvuku Valvet vyjadřovat unáhleně. Teď ve volných dnech můžu poslechu věnovat více hodin, takže pak napíšu více. Skvělé je, že i přes svou nedokonalost ty moje bedýnky dokáží odprezentovat rozdíly v komponentech, které jsou před nimi. Takže, jak psal pompo, můžu si svobodně vybrat.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 pompo
Vynechal.. Zdravý rozum. Zato demagógie a výmyslov je nadbytok, keď absentujú nejaké argumenty. Nikde som tu nespomínal moje výrobky. Nepotrebujem to..
A to
to nejvyleštěnější okno skrze které je vydět skutečná realita.
určite najlepšie vyberú recenzenti..Lebo rozmýšlať asi bolí....
Naposledy upravil(a) BVa dne 22 pro 2018 18:33, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

*offtopic*
POMPO
*taktone* :evil: *headbang* *fnuk*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

davidhighend píše:
22 pro 2018 13:22
Kychtax, mě se nechce věřit, že ty příspěvky, které tady vkládáš, píše dospělý chlap.
Davide, kéž by. Ale čas nezastavíš. *taktone*
S těmi dráty to myslím zcela vážně a takový vytuněný zesilovač bych si od BVa bez váhání koupil. Pro sebe. :!:

Odar

Příspěvek od Odar »

Vsak si kup "surovy" a nasledne daj tomu spravit u Sroll-a tuning MK I. A kazdy mesiac ti tam moze vymenit kable za ine a takto mozes mat MK n, kde n ide do nekonecna. To sa oplati, nie? *sunglases*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ak je toto pohľad dovnútra toho Valvet E2
https://goo.gl/images/mVEhkQ
tak to nemôže byť Áčko s výkonom 2x20W/4ohm. Ten "pidichladič" nemá šancu uchladiť teplo pre taký výkon v triede A, aj keď mu "pomáha" aj krabica. Alebo sa na tom budú dať smaźiť vajíčka.
BVaudio, výroba a predaj

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

BVa píše:
22 pro 2018 18:31
2 pompo
Vynechal.. Zdravý rozum. Zato demagógie a výmyslov je nadbytok, keď absentujú nejaké argumenty. Nikde som tu nespomínal moje výrobky. Nepotrebujem to..
A to
to nejvyleštěnější okno skrze které je vydět skutečná realita.
určite najlepšie vyberú recenzenti..Lebo rozmýšlať asi bolí....
Vynechal.. Zdravý rozum. Ano vám to tak může připadat.

Nikde som tu nespomínal moje výrobky. Ach ano já hlupák zapomněl :oops: ,vždyť tazatel tesarpa nepsal :!: že má tranzistorový koncák 2x100W/8- BVaudio. Tak to se omlouvám - pokud debata nebyla o vlivu vašeho přesného amp. na jeho (dle vás) nekvalitní repro.
Děkuji za upozornění na hrubku (opraveno) a vysvětlení že šlo o vaši tradiční nestrannou a čistě teoretickou "osvětu" :o už mlčím ani nedutám.

Pokud vás opravdu stále zajímá způsob mého výběru zes. Tedy obvykle - čtu testy a porovnávám vše včetně měření ale rozhoduje poslech na mé vlastní sestavě, jak jinak.
Naposledy upravil(a) pompo dne 22 pro 2018 19:32, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět